• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

CRS és a vízparaméterek

Köszönjük a válaszokat!



Gondolom, a nyári melegre megoldás ha egy kis laptophűtő ventilátort teszünk fölé és a fűtőt 23 fokra állítjuk, mert így 25 fok alatt tartjuk a vizet biztosan. Más gond nem lehet, csak a hőmérséklet, ugye?
Más gond valoszinüleg nem lesz, de a fűtőt nem értem, ők 18-20 fokon is nagyon jól érzik magukat, sőt!
 
A garnélák nem annyira szeretik, de a nagyobb gond hogy a nitrifikalo baktériumok meg pláne nem.
 
Segítségeteket szeretnék kérni.
Van egy kocka CRS akvárium, víz csere után visszasóztam a köv. paraméterekre: GH 4, KH épp hogy 1, TDS 110
Viszont PH 6 alatt van. Ezt házilag mivel tudnám felemelni amíg hétfőn el nem ballagok GA-ig?
A nagy medencéből adják hozza valamennyit? Ott 7.4 a PH értek. Vagy csapvizet inkább klórtalanítva?
Mondjuk ezekkel az a baj hogy 270+ a TDS értek.... így az is fel fog menni, nem csak a PH :(
 
Kicsit emelj még a TDS-en, 150-ig is lehet. Milyen talajod és szűrőanyagod van?
A levegőztetés is emel kicsit a pH-n.
 
Kicsit emelj még a TDS-en, 150-ig is lehet. Milyen talajod és szűrőanyagod van?
A levegőztetés is emel kicsit a pH-n.
Csillától vettem át az akit. Egy sima szivacsos szűrő van aquatic nature shrimp soil talajjal.
OK, megpróbálok emelni most kicsit....
 
Nagy medence többi paramétere hogy áll?
Ha nem extrém magas a tds érték, én bepróbálkoznék szép lassú feltöltés mellett egy 1/3-os vízcserével a nagy 7,4-es vizéből. Jobban bíznék benne, mint a csapvíz + vegyszer verzióban.
...csak egy szubjektív vélemény/ötlet...
 
Nagy medence többi paramétere hogy áll?
Ha nem extrém magas a tds érték, én bepróbálkoznék szép lassú feltöltés mellett egy 1/3-os vízcserével a nagy 7,4-es vizéből. Jobban bíznék benne, mint a csapvíz + vegyszer verzióban.
...csak egy szubjektív vélemény/ötlet...
Múlt héten amit mértem: GH 8, KH 6, PH 7.4, PO4 0.4, NO2 0.025, TDS-t tegnap mértem és az 333
Arra gondoltam hogy talán holnapig nem lesz nagy gáz az alacsony PH értek miatt, ugyanis holnap meló után elmegyek GA-ba és megveszem PH nővelőt... Onnantól kezdve már jóval megfelelőbb körülményeket képes leszek előállítani nekik.

És köszönöm szépen a véleményedet! (y):)
 
Kicsit emelj még a TDS-en, 150-ig is lehet. Milyen talajod és szűrőanyagod van?
A levegőztetés is emel kicsit a pH-n.
Tegnap este felvittem 138-ra TDS-t de a PH akkor is 6 alatt van :cautious:
Na de nem baj.... holnap már fel leszek fegyverkezve minden földi jóval! :D
 
Tegnap este felvittem 138-ra TDS-t de a PH akkor is 6 alatt van :cautious:
Na de nem baj.... holnap már fel leszek fegyverkezve minden földi jóval! :D
Hát remélem többet ér a pH növelő cucc, mint a csökkentő! :D
Írj majd a fejleményekről!
 
Hát remélem többet ér a pH növelő cucc, mint a csökkentő! :D
Írj majd a fejleményekről!
Ne is mond.... többiék küszködnek hogy levigyek PH értekét, én meg nem tudom felvinni.... kissé röhejes a helyzet :D
Oksa, majd hétfőn, miután sikerült kipróbálnom a szert, jelentkezek itten :)
 
pH növelésre adj pár csipetnyi szódabikarbónát, növeli a vezetőképességet is, és a pH-t is.

Amúgy az én CRS-eim pH 6,6-6,8 körül vannak most, és a vezetőképesség alig 100 mikroS/cm, ami a teljesen tudománytalan számítási módszer alapján 50-60 ppm TDS-nek felel meg. Nagyon jól érzik magukat, vedlési gondok nincsenek, szaporodnak, mint atom.
 
pH növelésre adj pár csipetnyi szódabikarbónát, növeli a vezetőképességet is, és a pH-t is.

Amúgy az én CRS-eim pH 6,6-6,8 körül vannak most, és a vezetőképesség alig 100 mikroS/cm, ami a teljesen tudománytalan számítási módszer alapján 50-60 ppm TDS-nek felel meg. Nagyon jól érzik magukat, vedlési gondok nincsenek, szaporodnak, mint atom.
Vissza szoktál sózni is? Vagy hogy csinálod? Egyéb vízparaméterek hogy vannak? Mármint GH meg KH...
Hálás lennék ha kicsivel részletesebben elmondanál hogy hogy szoktál vizet cserélni magadnál :)
 
Vissza szoktál sózni is? Vagy hogy csinálod? Egyéb vízparaméterek hogy vannak? Mármint GH meg KH...
Hálás lennék ha kicsivel részletesebben elmondanál hogy hogy szoktál vizet cserélni magadnál :)

Nem merem leírni, mert megköveztek ;) De kicsit később leírom szívesen.
 
Back
Oldal tetejére