• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Crooked Tree

Persze,vágom én,hogy ez pitiáner összeg (persze az én esetemben nem...stb..),csak itt azt próbáltam kihangsúlyozni,hogy szegény ént még a tungsram is húzza!(y)
 
Már párszor feltettem a kérdést,de azért újból megpróbálom! :D
Szóval szerintetek érdemes lenne a 2 x 24 w helyett 2 x 36 w világítással operálni?
2 csövet kell majd vennem mindenképpen és az áruk egyezik,persze a villany számla már nem,de talán nem olyan durva plusz!
Mit gondoltok?
 
Miért akarod lecserélni? Valami hiánytüneted van mert kevés a fény?

Inkább csak simán kevésnek érzem.Nem egyenletes mindenhol és mivel a 36 w-os csövek hosszabbak,valamennyit segítene a dolgon,csak akkor 72 w lenne a 60 liter felett!
Ezért vagyok bizonytalan! :)
 
Hali!
A 24w-os csövek 6500k és HO jelzésűek?
Ha igen akkor elégnek kéne lennie szerintem de te látod élőben jobban!
Eltolni nem lehet a csöveket?(24w)
Vagy variálni,hogy 1x24w és 1x36w?
Tudom sok munkát és pénzt igényel de próbáld meg szerintem!
Nálam 5x21w van és tervezem 4x39w-ra cserélni!(220l)
Én is keveslem a fényt és kipróbálom ezt a megoldást!
 
Egyedül annyi a baj a variálással,hogy mivel egy előtét vezérli a két csövet,ezért ugyan úgy járnék vele,mint most!
Persze,hogy a helyzet jó legyen,a másik előtétet meg már megvettem! :D
 
Egy sima tükörlap van csak beragasztva a kövek mögé,nem tudom,hogy mennyit segithet.
Eddig nem fejlődtek rosszul a növények,de azért elég sötétnek tűnik!
Illetve mindkét cső majdnem végig érne az akin és egyenletesebb lenne a világitás,ezért is lenne szimpibb a 2x36w!
 
Tegnap sikerült orvosolni a lámpa problémát,persze elképesztően nőtt a fényerő,szemmel láthatóan! :)
És hogy jó legyen,még kapott minden egy nagy tarvágást is,ami már nagyon rá fért a parvulara!
Bár még van szűk két hét,de gyanús,hogy kilőttem az idei HAC szereplést is! :D
 
Tök jól szemléltetik a növények,hogy végre rendes fény van: Co2 leállása után irgalmatlan bubizásba kezdtek a növények! (előtte nem vágom,hogy mi volt,mer' dolgoztam! :D ) (y)
 
Tegnap sikerült orvosolni a lámpa problémát,persze elképesztően nőtt a fényerő,szemmel láthatóan! :)
És hogy jó legyen,még kapott minden egy nagy tarvágást is,ami már nagyon rá fért a parvulara!
Bár még van szűk két hét,de gyanús,hogy kilőttem az idei HAC szereplést is! :D
Ne már:mad:
Két hét alatt megfelelő fénnyel simán ugranak akkorát a növények, hogy elég jó formába tudd hozni az akit.
 
Nem zárom ki a lehetőségét,csak nem hiszem,hogy sikerül és ráadásul nem is rajta múlik! :)
Viszont ezzel a hártyával egyre inkább meggyűlik a bajom!:mad:
Substrat pro cserélve,fény cserélve,Seachem Purigen berakva,a parvula emers részei visszavágva talajszintig.Most már tényleg kifogytam az ötletekből,hogy mi lehet a baj!
Még egy ötletem van,de nem tudom,hogy lehet e ilyen:a szűrő sok Co2 bibit szív be esetleg és nyírja a szűrőbacikat ezáltal?o_O
Help!:(
 
Lóri, a felsorolásban nem látom, de milyen kajával etetsz? Nem lehet, hogy attól? Általában az éjszakai levegőztetés közben az oxigénbubik feloldják a hártyát, nálad nem?
 
Surface skimmer :p. Még éjszakára így levegőztetned sem kell. A felszín patyolat tiszta lesz, így nem lesz akadálya a megfelelő oxigénbeoldódásnak sem éjszaka. Nagyon sok fényed is kárba megy ,ha hártya van a vízfelszínen ,így ezt mindenképp orvosolnod kellene.
A garnis nanómba én is sokáig szenvedtem vele, ez lett a tuti megoldás (y)
 
Nem zárom ki a lehetőségét,csak nem hiszem,hogy sikerül és ráadásul nem is rajta múlik! :)
Viszont ezzel a hártyával egyre inkább meggyűlik a bajom!:mad:
Substrat pro cserélve,fény cserélve,Seachem Purigen berakva,a parvula emers részei visszavágva talajszintig.Most már tényleg kifogytam az ötletekből,hogy mi lehet a baj!
Még egy ötletem van,de nem tudom,hogy lehet e ilyen:a szűrő sok Co2 bibit szív be esetleg és nyírja a szűrőbacikat ezáltal?o_O
Help!:(

Én két hét különbséggel indítottam két akit 170 és 24 literest. Kb. 3 hónap múlva eltűnt az elsőről, + 2 hét múlva a másodikról. Ezen elmélet szerint van még egy hártyás hónapod!:) Ahogy olvasom, 2 hete (amikor összefutottunk a GA-ban:) ) került a szűrődbe az újabb adag Substrat Pro, ez még elég halovány lehet. Nálam a szűrőben Substrat Pro-n kívül semmi más nincs, csak előszűrő szivacs és a perlon. Told a bacikat folyamatosan! Azt nem tudom, hogy a CO2 bubik összefüggésben vannak-e a hártyával, de oldott állapotban elég sokat kapnak a szűrőink belőle. Szerintem ha faszán beáll a szűrőd, el fog tűnni. Ez a felszínen szétveretős dolog olyan, mint az algairtó szerek. :D
Ha minden OK, el kell múljon magától! Kitartás! HAC-ra fel!:D
 
Lóri, a felsorolásban nem látom, de milyen kajával etetsz? Nem lehet, hogy attól? Általában az éjszakai levegőztetés közben az oxigénbubik feloldják a hártyát, nálad nem?

Igazából most kerültek bele halak,egészen pontosan tegnap este,szóval nem nagyon hiszem,hogy ez lenne a baj,ráadásul,amit eddig kaptak a harcsák nagy ritkán,az meg New era táp,szóval nem hiszem,hogy az lenne a baj!Estére meg felhúzom az esőztetőt jó magasra éppen hogy nem ad hangot és reggelre szépen szét van csapatva a hártya,de nap közben visszajön! :(
A substrat pro cseréje szerintem ennyire nem kell gáz legyen,több alkalommal még bacit is adagoltam pont emiatt!A kerámia gyűrűket is szerintem a következő héten lecserélem!Talán még az aktív szénnek adok egy esélyt és bedobom holnap,hátha segít valami!
Tibi!
Értem én,hogy elmúlhat magától is,de baromira zavar és inkább arra gyanakszom,hogy növény fronton nem stimmel valami,emiatt is zavar nagyon a dolog! :D
 
Tibi!
Értem én,hogy elmúlhat magától is,de baromira zavar és inkább arra gyanakszom,hogy növény fronton nem stimmel valami,emiatt is zavar nagyon a dolog! :D

A substrat pro csere nem gáz, csak még nem telepedhetett meg rajta a kellő létszámú baci! A kerámiagyűrű mondjon le! Substrat pro for President!
A baciadagolásnál a "toljad" meg a "több alkalommal" az nem ugyan az. Nem tudom milyen bacit adagolsz, de friss szűrőanyag hozzáadásánál naponta (!) nyugodtan adhatod, amit kell! (nálam pl. Seachem Stability: " Használjon 1 kupak (5ml) Stability-t minden 40 literhez az akvárium telepítésének napján. Ezután használjon 1 kupakot minden 80 liter akváriumvízhez naponta az első 7 napban.") Az első napit én kihagytam friss szűrőanyagnál, de egy hétig adtam a második naptól járó adagot. Na ez a toljad.:D
(Ha hülyeséget írok, szóljatok rám!:alien: )

Miért gondolod, hogy a növényekkel nem stimmel valami?

Kérünk fotót!
 
Hali!
Rég írtam már ide,meg egyébként is! :)
Az akvárium egészen jól van,lassan de biztosan fejlődik benne minden!
Megjelent egy kis staghorn alga,tegnap vízcserénél kapott arcba egy kis carbot és a macrot is vissza vettem egy kicsit,továbbá a világítást is vissza vettem,8 helyett csak 7 órát világítok.Egyenlőre nem terjed tovább,de ha nem áll kötélnek,akkor még kap majd pár sziámit is,mert legutóbb nagyon jól megoldották a problémát! :D
Gyártattam egy lily kifolyót,azt tesztelgettem mostanában,de minden jel arra utal,hogy nem sikerült valami jól:sikeresen elmúlt a hártya még az esőztetővel,erre rá pár napra cseréltem le az esőztetőt lilyre és pár napra rá vissza is jött! :D
Ebből az a tanúság számomra,hogy az üveg nem játék,legközelebb majd nem próbálok meg spórolni rajta!(y)
Továbbá bekerült még 7 db pseudomugil gertrudae,reményeim szerint jobban megtöltik élettel az akváriumot,mint a brigittaek! :p
Végül a teljsség igénye nélkül jöjjön egy kép,bizonyítva,hogy tényleg meg van még az akvárium! :D

17435167_75d935327b59a470c0c7d514b83f0c79_l.jpg
 
Back
Oldal tetejére