• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Crooked Tree

Andris volt nálam hétfőn fényképezés gyanánt!
Hát,képpel még egyenlőre nem tudok szolgálni,mer várom,hogy átküldje!:rolleyes:
 
És akkor!
17013201_3eda1cb03dec4995c32861f58782fb46_l.jpg


Még csak most emeltem 9 órára a világítást..ami miatt lehet,hogy már 2-3 hetes lemaradásban vagyok,továbbá erősen gondolkozom azon,hogy az elől lévő fénycsövet egy nagyobbra kellene cserélni..és miután holnap lesz időm,hogy foglalkozzak kicsit az aksival..tövig nyírom a stem bokrot és egy ollót is be kéne szereznem,mert a vékony ágak miatt kínzás nyírni a parvulat! :D
Holnap bedobom a substrat prot,remélem,segít egy pár vízcserével és a purigennel karöltve!
 
(y) Lóri, szerintem a 9 óra sok!! elég naponta a 7-max 8óra! Szerintem a 9 óra már hozza az algát magával...
 
Amiatt emeltem 9 órára és még akarom majd tovább 10 órára emelni,mert 60 literre elég kevésnek tűnik a 48 w,pláne,hogy rendes reflektor nincs!
Amint tudom növelni a teljesítményt,egyből vissza veszek majd az időtartamból,de látszik a növényeken,hogy kevés nekik a 8 óra!:confused:
 
Ez érdekes..watt-szám hiányát óraszámmal növeled? szerintem ez is algát eredményez..
 
Helyzet a következő:
Beraktam a purigent,amitől tényleg kristály tiszta lett a víz!Eddig okés!Sajnos a hártya csak nem akarja megadni magát..de még nem adom fel,mert lehet,hogy ha beáll a substrat pro,akkor eltűnik végre a hártya!
Adok neki 2-3 hetet,aztán lehet,hogy a kerámia gyűrűket is érdemes lenne lecserélni.Van értelme?Ha jól tudom,az is bőven részt vesz a biológiai szűrésben,nem csak a mechanikusban!?
Szerk.:Andris tanácsára visszavágtam tövig a rotalat és egészen érdekes lett így,hogy hiányzik a kis bokor a fa mögül!Gondolkoztam rajta,hogy nem is lenne rossz,ha nem lenne ott nagy bokor!
Eme cselekedetem miatt vissza állok a heti 2 vízcserére! :)
Ja és még amiatt is gondolom,hogy dolgozik erősen a Seachem Purigen,mert a pygmaeusok egyre aktívabbak,mióta bent van (2 napja)!
 
Szerintem az úgy normális. :) Az enyémek meg se állnak egész nap. :)
Pedig szegények nem sokat mozogtak eddig.Mikor bekerült egy hétig oké volt a dolog,akkor még 2-3 alkalommal cseréltem a vizet egy héten,és ahogy ez szépen leapadt heti egy alkalomra,el kezdtek egyre kevesebbet mozogni és bujkálni!Azóta el is ment 2! :(
 
Awww :( Szegénykék, reméljük a Seachem Purigen segít. Azért mondjuk, lehet, hogy a heti két cserével is sokat segítenél. Mértél vízértékeket?

U.I.: Esetleg még az aktívszénnek adhatnál egy sanszot, hátha van ott valami, aminek nem kellene.
 
Awww :( Szegénykék, reméljük a Seachem Purigen segít. Azért mondjuk, lehet, hogy a heti két cserével is sokat segítenél. Mértél vízértékeket?

U.I.: Esetleg még az aktívszénnek adhatnál egy sanszot, hátha van ott valami, aminek nem kellene.

Azért nem értem,hogy mi lehetne a nem megfelelő (elhasználódott,eltömődött szűrőközeg) szűrésen kívül a baj,mert RO víz kerül csak az aksiba és azt sózom vissza!
Az RO vízre rá mértem, 20 ppm..tehát még annyira nem használódhatott el,ha klórból kerülne sok a rendszerbe,akkor meg egyfolytában jönne a barna alga,így a szűrő patronok sem hiszem,hogy gázosak lennének,tehát ezért nem értem,hogy mi lehet a baj ezen kívül,amit említettem,de végül is van még egy fél csomi aktív szén,rosszat biztos nem teszek vele,ha bedobom 1-2 hétre!:oops:
A vízcserét meg pont most fejeztem be,tehát már meg is volt a második egy hét alatt!Nem egy komoly művelet,kb 15 perc kényelmes tempóban,csak ez tüneti kezelés és az ok meg baromira fúrja az oldalamat,hogy mi lehet a baj!?o_O
 
Kezdem úgy érezni,hogy minden csak ellenem dolgozik!
Ma elmentem tungsram országba,hogy nézzek egy nagyobb csövet,mert eléggé gyengusz,ami most megy!
Az előtét,amit a másik tungsram boltban vettem 2x35 w üzemeltetésére képes és direkt úgy kértem,hogy 2x24 w világítást kell működtetnie!
Erre most kiderült,hogy amit kaptam,az tulajdonképpen nem alkalmas 24 w-os izzók meghajtására,mert túl hajtja őket,ugyanis nem a megfelelő feszültséget adja le,hanem sokkal többet!Ezzel csökken az izzók élettartama,ami még annyira nem gáz,de ezáltal a fényereje is!Na már most a növények meg eléggé vissza is vettek a tempóból,úgyhogy nagyon úgy néz ki,hogy ez történt,ami külön azért idegesítő,mert emiatt most kellett vennem egy másik előtétet és bár először megnézem,hogy változik e így a helyzet,de lehet,hogy 2 új csövet is vehetek,azért,mert az eladó figyelmetlen volt!Ez az egész meg azért idegesítő különösen,mert a ráfordított pénzből már bőségesen vehettem volna a barkácsolás és kínlódás helyett egy gyári világítást és most már úgy vagyok vele,hogy már az sem érdekelt volna,ha kicsit túl lóg az akváriumon!:mad::mad::mad:
 
Nem tudod visszavinni a fénycsöveket oda, ahonnan vetted?

Ahol az előtétet vettem,ott nem volt 6500k fénycső,ezért nem egy helyről vannak a dolgok,de a fénycsöveket meg amiatt se tudom vissza vinni,mert az nem az ő hibájuk,ahol vettem,hogy a másik boltban nem megfelelő előtétet adtak el!:mad:
 
Ez bizony gáz nagyon, sajnálom ami történt. Elektronikus előtét volt? Mert az tényleg nem olcsó.
Én a múltkor bementem egy nagy OSRAM szaküzletbe. Mondom az eladónak: T5 865 39 Wattos csövet szeretnék
Válasz: - - - - - - (csak pislogás), majd : akkor szólok a kollégámnak.
Kollégára várni kellett 3 percet, mert éppen kiszolgált, de ő legalább rögtön tudta milyen csövet keresek. Más kérdés, hogy nem volt nekik(csak rendelésre). De ha nem vagyok ilyen határozott, akkor könnyen lehet, hogy most 840 vagy 827 világítana az akim fölött.
 
Ez bizony gáz nagyon, sajnálom ami történt. Elektronikus előtét volt? Mert az tényleg nem olcsó.
Én a múltkor bementem egy nagy OSRAM szaküzletbe. Mondom az eladónak: T5 865 39 Wattos csövet szeretnék
Válasz: - - - - - - (csak pislogás), majd : akkor szólok a kollégámnak.
Kollégára várni kellett 3 percet, mert éppen kiszolgált, de ő legalább rögtön tudta milyen csövet keresek. Más kérdés, hogy nem volt nekik(csak rendelésre). De ha nem vagyok ilyen határozott, akkor könnyen lehet, hogy most 840 vagy 827 világítana az akim fölött.

Az hát,most vettem belőle egy olyat,ami már tényleg jó,de ezen felül szerintem ugyan úgy a csöveket is cserélhetem!
Az a baj,hogy szinte minden honnan tűnik elfele a szakértelem és akkor még nem is komoly elméleti tudás hiányról beszélünk,hanem mint a Te esetedben is,basszus,rá van írva a csőre vagy a csomagolására minden adat,amit alapján kérted!:mad:
És Te még szerencsésebben jártál! :D
 
Ez az ország ilyen Lóri én már nem lepődök meg semmin :p

Más téma de nagy vonalakban kapcsolódik. Elvittem egy laptopot egy szervízbe mert volt egy grafikai kártya hibája. Megnézték és mondták hogy ó hát ez nem az lesz hanem kijelző gond (csak néztem rájuk mert én pontosan tudtam mi a géppel a probléma, de gondoltam ők a szervizesek biztos jobban tudják). Egy hét múlva jön a telefon hogy sajnos nem tudták megjavítani mert bla bla bla (itt próbáltak ködösíteni de szerencsére értek a gépekhez) Ok, ez van elmendtem a gépért. Az egyik eladó nagy sunnyogva jön, zavarban van. A laptop monitor és a gép teste közé volt csukva a szervízlap amit ki kellett vennie. Megfog egy csavarhúzót és a szemem láttára elkezdi feszegetni a monitort elfele a géptől és azt mondja "Na igen ez ilyen trükkös..." Lóri én azt hittem lehidalok ott helyben... A gép elég ütött kopott állapotban volt kívülről már szervíz előtt is, mármint karcos volt a ház meg ilyenek, de más baja nem volt a grafikai kártyán kívül. Nagy nehezen kierölteti a csávó a monitort lefogó pöcköt a helyéről én meg csak bámulom tátott szájjal... Mondtam neki hogy tisztában vagyok a gépem minden külső hibájával de az a pöcök makulátlanul működött amig önökhöz nem hoztam úgyhogy javítsák meg nagyon gyorsan mert így használhatatlan a gépem. Elkullog a csávó és vissajön a szervíz részlegből vagy 10 perc múlva. Azt mondja "A monitor teszteléséhez a gépnek azt a részét nem kellet szétszednünk úgyhogy biztosan nem mi okoztuk a kárt..." Namost mivel én már szertem szét ilyen gépet többszor, én tudom hogy úgy van megépítve hogy bizony szét kell szedni teljesen azt a részt is egy monitor cseréhez. Meg is csináltam volna én a gépet ha egyszerű merevlemez ram wifikártya vagy hasonló probléma lett volna vele de egy alaplapi videókártya probléma az nem az én asztalom, az komoly gond. Na mindegy nem volt több időm az emberre mert láttam hogy nem hajlandó bevallani a kár okozását bizonyítékom meg nem volt... Mondtam neki hogy na jó akkor legalább adjon celluxot hogy meggátoljam hogy a mágneses pöcök újra beakadjon. "Parancsoljon..." mondta nagy zavarban és próbált viccelődni mire úgy néztem rá hogy elkotródott a francba.

A gépet elvittem egy normális szervíbe ahol rögtön beazonosították a videókártya hibát amiben biztos voltam, nem *aszakodtak egy hetet a monitorral feleslegesen. Mondtam nekik hogy ha tudnak akkor csináljanak valamit a pöcökkel is mert celluxal nem olyan kényelmes laptopozni. Mindent megjavítottak, a gép szuper újra. Mint kiderült a pöcök azért akadt be mert az előző helyen nem szakszerűen rakták össze a gépnek azt a részét amelyikről azt hazudták hogy nem szedték szét :D Konkrétan olyan csavarok voltak olyan helyeken amik szinte be sem fértek oda :D Megáll az eszem tényleg...

Na ne haragudj Lóri az offért de gondoltam megosztom Veled/veletek hogy sajnos nem csak fénycsövekkel hanem komoly értékekkel (laptop) foglalkozó boltokban is keményen megvan a hozzá nem értés. Ugyanakkor ha körültekintő az ember akkor aért talál még normális boltokat mint végül én is de Magyarországon komolyan egyre nehezebb ilyen helyeket találni mert vagy csődbe mentek, vagy kimentek külföldre vagy el*urvultak azok is. Bocsánat, bocsánat, bocsánat... ritkán írok erre a fórumra ilyesmit de mostmár tényleg elegem volt főleg miután olvastam hogy Veled is ilyesmi történt.

Szerencsére a GA az viszont egy makulátlan, külföldi színvonalú bolt ahova nem csak a szép akik miatt hanem a szakértelem miatt is élmény járni (csak hogy valami jót is mondjak ;))
 
Én is off: Andris, nem azért kedveltem, mert tetszik ami történt, hanem mert teljesen egyetértek veled.
 
Back
Oldal tetejére