• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Crooked Tree 2.0

ZaCK

Legenda
Kezdem a storyval.
Már régóta éreztem,hogy motoszkál bennem a késztetés,hogy kellene megint itthonra egy akvárium.Hónapokon keresztül csak tervezgettem,gyüjtögettem és pakolgattam a dekorokat itthon.A többiek bent szerintem már csak nevettek rajtam,hogy ebből sosem lesz feltöltött akvárium.
Az előző akimat akartam volna kicsit tovább gondolni,csak vasfával.
received_761061510988281.jpeg
Nagyjából itt jártam,amikor váltottam @eMZé kollégával pár szót a boltban.Mutatott pár képet az akijáról és pár mondatban elmondta,hogy miért a 'minimalizmus'.Na,itt esett le,hogy talán az idő (ami nekem is szűk kereszt metszet) hiány miatt nekem is inkább egyszerűbb irányba kellene gondolkozni.Bármennyire is rápörögtem a scape részére,de végül be kellett látnom,hogy nem lenne elég időm egy ilyen akit teljes mértékben kimaxolni.Ezúton is köszönöm az iránymutatást. :)
Szóval kattant valami és pár nap alatt ösze is dobtam az egész akváriumot.
IMG_20191230_070110.jpg
A cél az egyszerű és nagyszerű kategória volt,úgy érzem,sikerült eltalálnom. :)
Az aki mellett egy kisebb akiban a már jópár éve üzemelő szűrő várta a bevetést,hogy elkerüljenek az algák.

..és akkor jöjjenek az adatok:
Akvárium: 45x30x30 Opti white akvárium 40l
Világítás: 2 db Aquatic nature solar vision (2x23 w 6500K compact izzó)
Szűrés: Eheim 2224
Szűrőanyagok: Eheim substrat pro mindkét rekeszben
Talaj: Ada Amazonia,Ada colorado sand
Táptalaj: Ada multi bottom
Tápozás: Green Aqua Micro + macro
Co2: Nagynyomású rendszer: 5kg-os palack,Eheim reduktor,Aqua medic mágnesszelep,üveg bubi számláló,üveg diffi
Vízcsere: Ro+Bee shrimp mineral GH+ TDS ceruzával belőve
Bútor: Saját gyártású,állítható lábakkal
Dekoráció: Vasfa+Frodo kő
Növények: Eleocharis parvula,Riccardia chamedryfolia,Anubias nana petite,Marsilea hirsuta,Staurogyne repens,Rotala wallichii,Cryptocoryne parva,Myriophyllum guyana,Bucephalandra spec. mini needle leaf
Élőlények: jelenleg Clithon corona,Crossocheilus oblongus
 
Utoljára módosított:
Mindegy melyik, csak csináld végig és lássunk végre egy olyan fotót, amin fel van töltve vízzel!🙏🙏🙏

Amúgy egy minimalista is tud olyan szép lenni és akkorát ütni, mint egy őrült aprólékos high-tech szenzáció, amin mi másfél évig molyolunk, Jakartában meg élőben összedobják egy hétvége alatt.

Indítsd csak el a minimált, aztán az majd meghozza a kedvet és lendületet a következő aprólékosabbhoz.;)
Ha meg végre @ezsolt80 ráér szaporítani a kis elegáns fogaspontyait, visz belőle majd neked egy csapattal, hátha te nem szívod le őket vízcserénél, mint anno Henrik.
 
karcsú tőled ez az élővilág... be kéne ugranod a GA-ba hátha ajánlanak valami halat :ROFLMAO:
Igazából mostanra rúgta ki magát az aki és még nem találtam ki,hogy mi legyen benne.
De rajta vagyok,hogy eladjak magamnak valami halat bele. :D

Pedig a fenti kép nagyon atom. Erre kiderül, hogy a fél világot megfertőzőm a behúzott kézifékkel történő akvarizálással. Lassan ki leszek tiltva innen.
Ha több időm lenne,azt csinálom meg.De a legutóbb is ráfutottam,nem volt elég időm arra,hogy a növényzet ne egye meg a scapet.Bárcsak fertőzésről lenne szó,de inkább az időhiány. :)
 
Kär volt veled beszelnie!!:mad:
Az elsö az nekem is nagyon bejött,aranyok stb...;)
Legközelebb velem beszeljen,akkor tuti megcsinalja az elsöt!
Köszönöm. :)
Ha nem beszélek vele,még most se lenne víz az akiban. :/

Kiraly! Kiváncsi leszek anövényesítésre. Mit tervezel bele?

Csatlakoznom kell @kuchi -hoz, szerintem is az első full extra volt. 😊
Köszi. :)
Igazából a többi fát nem dobtam ki,szóval ha valami csoda folytán sok szabad időm lesz,még megépülhet az első verzió is majd később. :)
Az aki amúgy már 5 hete pöfög,majd jön még kép róla,csak nem akartam mindent egyszerre ellőni.Na meg elő kéne vegyem a gépet,hogy ne telós képek legyenek.
Ha a mit tervezek bele alatt halakra gondolsz,ott még meg vagyok lőve kicsit.
Nem nagy a választék arányos halacsokból és a legtöbbet már tartottam.Kéne valami új.
 
Mindegy melyik, csak csináld végig és lássunk végre egy olyan fotót, amin fel van töltve vízzel!🙏🙏🙏

Amúgy egy minimalista is tud olyan szép lenni és akkorát ütni, mint egy őrült aprólékos high-tech szenzáció, amin mi másfél évig molyolunk, Jakartában meg élőben összedobják egy hétvége alatt.

Indítsd csak el a minimált, aztán az majd meghozza a kedvet és lendületet a következő aprólékosabbhoz.;)
Ha meg végre @ezsolt80 ráér szaporítani a kis elegáns fogaspontyait, visz belőle majd neked egy csapattal, hátha te nem szívod le őket vízcserénél, mint anno Henrik.
Igyekszem teljesíteni. :)
Sajna nem a kedv vagy a lendület hiányzik,hanem az idő,hogy karban tartsam.
Ránéztem a halacsra,de nem lett szerelem.
Van két kalász,akik nagyon piszkálják a fantáziámat,de égen földön nem lehet találni belőlük.Kaptam ígéretet,hogy utána néznek,majd kiderül.
Növénykékre voltam kiváncsii :) De akkor ha jól sejtem hamarosan jön mégpár részlet az akváról.Kiváncsian várom. 🙌🤩
Van a leírásban növénylista. :)
Az említett képeket pedig igyekszem mihamarabb prezentálni.
 
Jöjjön még egy kis story..
Mielőtt indult az akvárium,kb minden megvolt hozzá itthon,csak a növények hiányoztak és új izzók a lámpákba.
Utóbbi beszerzése egy kisebb rémálmot eredményezett.Elmentem ugyanis,hogy beszerezzem a szokásos izzókat a szokásos helyről.Az eladó szembesített vele,hogy a compact izzó vonal kifutó technológia.Náluk nincs,máshol se nagyon lesz már,vigyek helyette ledet.Ugyan azt tudja színhőmérsékletben,lumenben,majdnem fele annyit fogyaszt csak,mint a compactok,jó lesz az.Rábeszélt,megvetettem,hoztam haza növényeket,ültettem,indítottam.
Már ültetésnél nem tetszett az izzók színe,de majd gondoltam,feltöltve jobb lesz.Feltöltöttem az akit,úgy se tetszett.Sebaj,majd megszokom.
1-1,5 hét után kezdtem látni,hogy senki nem fejlődik,mindenki szenved,olvad és pusztul,mindenki kapaszkodik a fény felé.
Egy hétbe telt,mire sikerült szereznem normál compact izzókat,hogy kicseréljem a ledeket.Addigra már a növények 1/3 része kikopott és a maradék is elég rossz bőrben volt.Teljesen eltűnt a Myriophyllum guyana és a Rotala indica.Semmi gond,gondoltam,majd pótolom.Na itt fordultak még rosszabbra a dolgok,a sok elbomló növény miatt kb minden létező alga beköltözött:barna,ecset,aggancs,fonál,por és pont alga jött elég nagy mennyiségben.
Mivel a maradék növények sem voltak túl jó bőrben,ezért a black out nem volt opció.
Úgyhogy telepakoltam az akit sünivel és sziámikkal.Volt itthon a szűrő akváriumában,azt egészítettem ki.
Kb 2 hét alatt teljesen rendbe vágták az egész akit a kis tündérek.Az algák 98%-ban vissza vonultak,még pár szál aggancs és ecset van,de nagyon kell keresni.
Az algázókat leszámítva fél órát vettem vissza a fényből,picit a co2-ből és a tápokat is felére vettem vissza.Igyekszem a sikert minél hamarabb képekkel is alá támasztani.
Azért írtam le ezt kicsit hosszabban,hogy aki esetleg hasonlóan nagy pofonba szalad bele,nem kell elkeseredni,van megoldás és nem igényel nagy energia ráfordítást.
A napló nevéről még egy gondolat.A hard scape megkomponálása nem tartott tovább 2 percnél,megragasztottam,elindítottam és a start után kb 1 hónappal esett le,hogy ezt az elrendezést már red moor fákkal egyszer megcsináltam. :)
 
Akkor jöjjön a beígért kép. Semmi extra,technika bent maradt. Lassan a fotózási skilleken is kellene majd emelnem. :)
Még a hét elején lőttem a fotót,azóta viszont bekerült egy cserép Myriophyllum guyana (a wallichii bokor hátul nem volt valami acélos) és egy cserép Bucephalandra spec. mini needle leaf. Ők sajnos nem szerepelnek még a fotón.
A vízcserével szerintem most fogok végre átállni a heti egyre. Eddig ment a heti kettő. Továbbá az ollót is elő kell majd kapni már,mert a parvula el van már nagyon kanászodva.

IMG_3277.JPG
 
Na, a gyönyörű frodó köveknek annyi, elnyelte őket a dzsungel.😭
Miért nem sima kavicsokat tesztek be, ha aztán elássátok?:unsure:
Azért a hátsó bal sarkot valami vöröses HRA vagy ludwigia feldobná.

Szép lesz!👍
Igazából élőben látszanak,szóval nem para. :)
De ha sikerül majd megigazítani,akkor majd jobban fogbak látszani.
Igazából ez alatt a lámpa alatt nagy színeket nem várnék növény fronton. A wallichiinek nagyon minimális színe azért van élőben.
Majd talán,ha egyszer lecserélem a lámpákat. :)
 
Hogy-hogy sz@r volt a LED? Nagyon gyenge volt / nagyon rossz színhőm.?
Elvileg stadion világítás volt és daylight,mégsem akart működni alatta egyik növény sem.Illetve szemre nem jött be az ki alatta.
Azért a zöld árnyalatot szépen visszaadja, erre igazán nem lehet panaszod.
Szeretem,imádom,de vérvörös H'ra liget nem lesz alatta. :)
Ha ez célzás akar lenni arra, hogy menjek és nézzem meg élőben, mielőtt savazom, hát oké!:love:
Nem céloztam semmire,de lehet,persze. :)
 
Back
Oldal tetejére