• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Crooked Tree

ZaCK

Legenda
Ma van berendező parti nálam, ki más lenne itt segíteni mint Andris?? :D

A lámpaszerelésen (kellett egy kicsit villanyszerelni) már túl vagyunk, ma este vagy holnap jönnek képek ;)

Adatok:

Akvárium
52x32x36, (60 l) 5 mm, jó minőségű de nem Opti üveg

Dekor
Red Moor fa, ADA Fuji kő

Aljzat
Tropica Plant Nutrition táptalaj, ADA Amazonia általános talaj

CO2
Nagynyomású rendszer üveg diffúzorral

Szűrés
Eheim Professionel I 2224 (700 l/h), kerámiagyűrűk és Substrat Pro

Világítás
Házi készítésű armatúra, 2x24 W 6500K PC, eleinte 6 órát ég, később 10 óra a cél

Tápozás és vízcsre
Green Aqua Micro és Macro, Easy Carbo, heti 1x50%

Víz
Full RO, megfelelő értékre viszakeményítve TDS ceruza és Mineral GA+ segítségével

Növények
Cryptocoryne beckettii
Eleocharis acicularis
Eleocharis parvula
Hemianthus callitrichoides 'Cuba'
Rotala sp. 'Green'
Vesicularia dubyana
 
Este van! Fotók?:pics:
Ja, ma csak a sörözös képek, holnap majd láthatjuk az akváriumot is.:watching:
Amúgy jó és sikeres berendezést(y)
 
Gyerekek!! Nagyon jól néz ki a cucc!! :D :D

(képeket nem tzdunk feltenni mert Lórinak elég régi a gépe és USB kábelünk sincs...) De higyjétek el kár hogy nem láthatjátok :D :D :p :p
 
Lóri nevében ezt most én Andris/schruz írom mert Lóri egész nap dolgozik ma és nem tud postolni, meg a képek is nálam voltak. Azért az Ő accountjával írom mert megérdemli azt a plusz egy hozzászólást főleg ezért a postért ;)
Sajnos alig fotóztam, nem vagyok jó az esemény megörökítésben... Ez minden de a lényeg rajta van. A minőség nem az igazi de majd lewsz jobb is.

Képek tegnapról:

crookedtree-1.jpg

crookedtree-2.jpg

crookedtree-3.jpg

crookedtree-4.jpg

crookedtree-5.jpg

crookedtree-6.jpg
 
Na szóval!
Itt,most értem haza!Köszi Andris a feltöltést és persze ez úton is a sok segítséget!(y)
Jó kis buli volt ismételten a sok bosszankodás és torok fájás ellenére is! :D
Az akváról annyit,hogy nagyon szépen letisztult..épp most készülődöm a vízcseréhez..egy picit szívás,mert most engedtem meg a vizet,még bő 2 óra,mire neki láthatok!
Nagyon kellemes kánikula van a szobában,egész nap ment az akvárium fölött a venti és persze lentebb is ment kb 1 centit a vízszint,így is örülök,hogy 26 C alatt maradt a víz!
Az utolsó képről már rögtön ki is szúrtam azt az ágat,ami tegnap annyira még nem tűnt zavarónak,de szó volt róla,hogy nagyon szemen szúr első ránézésre,szóval még kell valamit kezdeni vele,amíg lehet! :D
Tegnap este 100 ppmre állítottam be a vizet a mineral GH+ segítségével,most gyorsan rámértem és 138 ppm..létezik,hogy a sóban lévő fehérebb,tömörebb darabok sokkal lassabban oldódtak be és azok dobták így meg hirtelen,vagy a reggeli táp (3-3 ml) ennyit számítana?:confused:
A másik kérdésem pedig,hogy van értelme rögtön tolatni bele a carbot is?Most,hogy leírtam,rájöttem,hogy nem,mert a világítás még nagyon messze van attól a ponttól,mikor már a carbo elvileg teljesen "feloldódott" (6 óra).
 
Nagyon szívesen csináltam mindent Lóri, egy élmény volt!

Carbot szerintem nyomasd már most, mivel algaölő hatása is van. Szerintem az is hozzásegít az alga elkerüléséhez. Én legalábbis eddig minden akinál nyomatam elejétől fogva a palun kívül és mindig elkerült az alga az elején.

Egyébként én is most kezdek hozzá a Clearing vízcseréjéhez de nekem van RO vizem bibibeeee!!! :p:p:p :ROFLMAO:
 
Na szóval!
Itt,most értem haza!Köszi Andris a feltöltést és persze ez úton is a sok segítséget!(y)
Jó kis buli volt ismételten a sok bosszankodás és torok fájás ellenére is! :D
Az akváról annyit,hogy nagyon szépen letisztult..épp most készülődöm a vízcseréhez..egy picit szívás,mert most engedtem meg a vizet,még bő 2 óra,mire neki láthatok!
Nagyon kellemes kánikula van a szobában,egész nap ment az akvárium fölött a venti és persze lentebb is ment kb 1 centit a vízszint,így is örülök,hogy 26 C alatt maradt a víz!
Az utolsó képről már rögtön ki is szúrtam azt az ágat,ami tegnap annyira még nem tűnt zavarónak,de szó volt róla,hogy nagyon szemen szúr első ránézésre,szóval még kell valamit kezdeni vele,amíg lehet! :D
Tegnap este 100 ppmre állítottam be a vizet a mineral GH+ segítségével,most gyorsan rámértem és 138 ppm..létezik,hogy a sóban lévő fehérebb,tömörebb darabok sokkal lassabban oldódtak be és azok dobták így meg hirtelen,vagy a reggeli táp (3-3 ml) ennyit számítana?:confused:
A másik kérdésem pedig,hogy van értelme rögtön tolatni bele a carbot is?Most,hogy leírtam,rájöttem,hogy nem,mert a világítás még nagyon messze van attól a ponttól,mikor már a carbo elvileg teljesen "feloldódott" (6 óra).

Az aktív talajok eleve 70-80 ppm-re lövik be a TDS-t. Előfordulhat, hogy később kicsit felkeményedett, de valamennyi a tápok miatt is keményedik. 138 TDS-el még atomjó vagy úgyhogy ne izgulj.

Egyébként pedig gratu a berendezéshez és köszi, hogy megosztottátok a fotókat. Gondoltam betaggelem a fotód "Lóri pankrátor ruhában" címmel :)
Carbo mehet már most is. És várjuk a fejleményeket. (y)
 
Az a szomorú az egészben,hogy több,mint 2 órát kell várnom,hogy legyen vizem egy 10 perces művelethez!:mad:
 
Az aktív talajok eleve 70-80 ppm-re lövik be a TDS-t. Előfordulhat, hogy később kicsit felkeményedett, de valamennyi a tápok miatt is keményedik. 138 TDS-el még atomjó vagy úgyhogy ne izgulj.

Egyébként pedig gratu a berendezéshez és köszi, hogy megosztottátok a fotókat. Gondoltam betaggelem a fotód "Lóri pankrátor ruhában" címmel :)
Carbo mehet már most is. És várjuk a fejleményeket. (y)

Akkor így már érthető a dolog!a talaj is biztos rádobott valamennyit!Erre nem is gondoltam!
Mondtam Andrisnak,hogy ne rakja fel azt a képet,mert nem akarom mutogatni a szépen kidolgozott felső testemet,bár sejthettem volna,hogy a falnak beszélek!:banghead:
Akkor holnap reggeltől indul a carbo hadművelet,hétfőn pedig megpróbálom dc használatával belőni a Co2 szintet is!:oops:
Ja és köszi,remélem,hogy végre sikerül kibontakozni ezzel az akival!:cautious:
 
Akkor így már érthető a dolog!a talaj is biztos rádobott valamennyit!Erre nem is gondoltam!
Mondtam Andrisnak,hogy ne rakja fel azt a képet,mert nem akarom mutogatni a szépen kidolgozott felső testemet,bár sejthettem volna,hogy a falnak beszélek!:banghead:
Akkor holnap reggeltől indul a carbo hadművelet,hétfőn pedig megpróbálom dc használatával belőni a Co2 szintet is!:oops:
Ja és köszi,remélem,hogy végre sikerül kibontakozni ezzel az akival!:cautious:

Csak hülyültem, kellenek ezek a fotók. Mint Andris múlkori sörös képe.:) (y)

CO2-vel az első héten érdemes picit lassabban indítani. És a második héttől kapcsolni rá jobban amikor elindulgatnak a növények.
 
Akkor majd megpróbálom kicsit alább lőni a szintet,aztán majd meglátjuk! :)
Bár le van szólva a szép narancssárga szobafalam,de nekem kifejezetten tetszik megint,majd beszerzek egy fehér kartont az akvárium mögé..az is még világosít majd rajta egy kicsit!
 
Csak hogy stílusosan zárjam a mai napot: végeztem az első vízcserével,visszatápoztam és egy kicsit meg törölgettem az üveg falakat kívül,belül.
Konklúzió:az idióta fej,mikor rájövök,hogy nyírás és takarítás szempontjából mennyire ki****tam magammal,megfizethetetlen!(y):hungover:
 
Ma rendkívül örömteli dolgot vettem észre:nekem is olyan üvegből gyártották az akit,ami rohad..már ötször töröltem le 2 nap alatt és megint visszajön..mondhatom,rendkívül boldog vagyok!:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:
 
Szia Lóri!

Gondolom ismerős csinálta, még pénzt is kért érte és azt gondolja hogy örök hálával tartozol mindezért!

A.ttila
 
Back
Oldal tetejére