• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Old Woods

jobban esne, ha a mikroS/cm-t mondanád,
Én is ezt javasoltam neki a múltjor, de nem hallgat a szépszóra :D

@ZaCK A cerkával us-t mérj és oszd el 1.56-tal ha annyira tds értéket akarsz. (Mivel a múltkor mértél próbát a cerkáddal és az nem 1.56-tal osztja, hanem 2-vel.) Vagyis amit írtál 60 ppm-et az a ceruza szerint 120 us , tehát az a 60 ppm nem is annyi ha osztom 120-at 1.56-tal hanem 76 ppm. szóval az már tényleg nem ozmóvíz.
 
Én is ezt javasoltam neki a múltjor, de nem hallgat a szépszóra :D

@ZaCK A cerkával us-t mérj és oszd el 1.56-tal ha annyira tds értéket akarsz. (Mivel a múltkor mértél próbát a cerkáddal és az nem 1.56-tal osztja, hanem 2-vel.) Vagyis amit írtál 60 ppm-et az a ceruza szerint 120 us , tehát az a 60 ppm nem is annyi ha osztom 120-at 1.56-tal hanem 76 ppm. szóval az már tényleg nem ozmóvíz.
Nehéz elfelejteni a TDS-t ha évekig azt nézegettem,de meg próbálok erőt venni magamon.(y)
Annyira nem parázok az elkoszolódott membrán miatt,max kevesebb só kell a vissza sózáshoz! :D
Elő szűrők voltak cserélve mostanában,majd talán el jutok a membránig is lassan,de biztosan!
 
Én is ezt javasoltam neki a múltjor, de nem hallgat a szépszóra :D

@ZaCK A cerkával us-t mérj és oszd el 1.56-tal ha annyira tds értéket akarsz. (Mivel a múltkor mértél próbát a cerkáddal és az nem 1.56-tal osztja, hanem 2-vel.) Vagyis amit írtál 60 ppm-et az a ceruza szerint 120 us , tehát az a 60 ppm nem is annyi ha osztom 120-at 1.56-tal hanem 76 ppm. szóval az már tényleg nem ozmóvíz.

Az álmom az, hogy egyszer végre elfelejtjük ezt a TDS-nek nevezett marhaságot, és a valójában mért paramétert - vezetőképességet - adjuk meg :)
 
Egy kis érdekesség:megint kaptak az anubiasok egy kis carbos fürdőt és ez már annyira nem tetszett.A levelek kb 30 %-a el kezdett lyukadni,repedni.Biztos nem az oldattal volt a gond,ezt onnan tudom,hogy egy új tő is ment a fürdőbe,ami még nem kapott ilyen áztatást és annak semmi baja nem lett.Szóval ezt ennyire gyakran (kb 3 hónapja csináltam először) nem bírják.Az akvárium pöfög szépen,sok időm mondjuk nincs rá,csak vízcsere meg a myrio nyírására,este a halak,garnélák etetésére jut idő!Az elkövetkezendő 1-2 hétben ha sikerül megnyírni,akkor talán megy IAPLC-re.Remélhetőleg jobb állapotban sikerül elkapni,mint Hacra.
Közben sikerült beszerezni az új membránt,már csak ki kell cserélnem.
Továbbá beálltam 220 Ec-re a vízcseréknél.Viszont el kezdett jönni az ecset..nem vészes,de kezd meg lódulni.Még azt tudom elképzelni,hogy ha nem ez a baj,akkor a mulm a myrio sövényben hátul,ahonnan nagyon nem tudom kiporszívózni.Úgyhogy felcsaptam egy Carbos hordót! :)
 
Valami nagy bajnok hím lehet a medencében,mert meg van a következő petés nőstény is! :D
Jól láthatom,hogy szépen ki világosodnak a peték?Az első nőstény még nem engedte el őket,viszont mintha teljesen ki fehéredtek volna,már majdnem hogy átlátszóak.
Mivel már lassan a heti vízcserékre sem jut idő,szépen tenyészik az ecset alga,de legalább a garnélák jól érzik magukat! (y)
 
Szemmel láthatóan jól érzik magukat a garnélák,mert már az 5. petés nőstényt láttam az egyik etetésnél és tegnap este fel fedeztem az első csöppséget!
Persze nagy a dzsungel,lehet,hogy még van több is ,de erőteljesen gondolkozom,hogy a halakat ki cserélem valamilyen más fajtára,mert attól tartok,hogy elég nagy a szájuk!
Mit javasoltok?
Az akvárium viszonylag kevés törődés mellett is jól működik,persze már ecsetesedik szépen,azért nem reménytelen!
Acit szerintem most ültettem utoljára.Szinte mindenhol befészkelte magát elől a parvula közé,mondanom sem kell,hogy pár heti nyírás halasztás után elég kellemetlen,amikor a nano méretben az előtérben 15 cm magas gyep van!:LOL:
Meg csattintgattam is párat! :)
IMG_2474.JPG Nem a legjobb de a lényeg látszik! :)
IMG_2468.JPG

Azt hiszem,Neo-nak fogom hívni! :D
 
Hali. Nincs kedved mutatni valamit az akváriumból? HAC óta nem láttuk!
Én se! :D
Viccet félre téve,a még kevesebb idő és törődés hátrányára vált nagyon.Ezért nem került fel róla kép,csak a garnélákról.
Elég sok ecset meg fonál van jelen sok helyen.Erősen gondolkozom,hogy szét szedem és csinálok valami egyszerűbbet,az is lehet,hogy inkább garnélás irányba mennék el egy ideig.Elég gyanús,hogy a halak dézsmálják a kis garnélákat,mert már 3 különböző méretet láttam,de nem hemzsegnek a kicsik. :(
 
Történt egy,s más mostanában:a halak ki kerültek az akváriumból,illetve a myriot is eléggé ki gyomláltam.Már jó ideje nem tápozok,van is alga szépen.Az akva lassan szét lesz szedve,a növényeken kívül elvileg meg is van minden egy starthoz.Garnéla fronton viszont van érdekesség.Mióta nincsenek halak,azóta sokkal aktívabbak.Extra,hogy találtam három pirosat,ezeknek szerintem keresek majd új gazdát! :)
Na meg ami külön örömteli hír számomra,hogy most nyaralás után haza térve a garnélák etetése volt az egyik első dolog és egy 20 perc elteltével nem kis csapat kezdett nyüzsögni a kaja körül:kb 30 darabot sikerült össze számolnom ez méretek alapján 4-5 generáció + a 2-3 milis kis ifjoncok,akikből szintén akadt.Úgy becsülöm,hogy 40-50 garnéla lehet a medencében.Azt hiszem,ez nem rossz az elején 10 darabra redukálódott csapattól. :)
És akkor egy kép az uzsannázó csapatról:
IMG_20160729_160744.jpg
Mielőtt még valaki megjegyezné,tudom,a képen nincs 30 garnéla! :p
 
Történt egy,s más mostanában:a halak ki kerültek az akváriumból,illetve a myriot is eléggé ki gyomláltam.Már jó ideje nem tápozok,van is alga szépen.Az akva lassan szét lesz szedve,a növényeken kívül elvileg meg is van minden egy starthoz.Garnéla fronton viszont van érdekesség.Mióta nincsenek halak,azóta sokkal aktívabbak.Extra,hogy találtam három pirosat,ezeknek szerintem keresek majd új gazdát! :)
Na meg ami külön örömteli hír számomra,hogy most nyaralás után haza térve a garnélák etetése volt az egyik első dolog és egy 20 perc elteltével nem kis csapat kezdett nyüzsögni a kaja körül:kb 30 darabot sikerült össze számolnom ez méretek alapján 4-5 generáció + a 2-3 milis kis ifjoncok,akikből szintén akadt.Úgy becsülöm,hogy 40-50 garnéla lehet a medencében.Azt hiszem,ez nem rossz az elején 10 darabra redukálódott csapattól. :)
És akkor egy kép az uzsannázó csapatról:
View attachment 14792
Mielőtt még valaki megjegyezné,tudom,a képen nincs 30 garnéla! :p
Jó végre valakinél azt olvasni ,hogy bővült az állomány ,és nem fogyatkozott.;)Gratula
 
Jó végre valakinél azt olvasni ,hogy bővült az állomány ,és nem fogyatkozott.;)Gratula
Köszi! :)
Igazából talán azóta pörögnek ennyire,mióta idő hiányában hanyagolom az akváriumot a vízcseréket is beleértve.Kb 9-10 napontonta cserélek vizet és a növényeket se nagyon nyírom.Gondoltam arra is,hogy a nyár miatt pörögtek fel ,de a központi fűtés miatt télen is hűteni kellett a medencét.
 
Na,úgy néz ki,az akvárium befejezi pályafutását.
Már meg van a következő elképzelés is,dekorok is nagyjából meg vannak hozzá.Méretben viszont ugrok tyúklépésnyit.Most készül egy 40 l üveg,leginkább erre várok.
Az a terv,hogy majd össze legózom az elképzelést az új akváriumban,ami megint erdős téma lesz.A mostaninál eléggé bejött,hogy ragasztottam a dekorokat,így nem kellett félnem,hogy bele akadok,így most is ez lesz.Ha el indult,folyamatában át lesz költöztetve az élővilág a mostaniból,az meg meg szétszedésre kerül.
Scape red moor lesz,a köveken még gondolkozok,hogy maradjak e a láva kőnél,vagy dragon.Van mindkettőből otthon úgyhogy lehet,a legózás adja de egyenlőre valamiért nem érzem a dragont magaménak. :)
Halaknak B. urophthalmoidest néztem ki,de sajnálattal kellett konstatálnom,hogy többen is írták,nem éppen garnéla barát,úgyhogy még gondolkozok a dolgon!
Növényesítésnél gondolkozom erősen,hogy vagy csak mohák lesznek,vagy még kis mennyiségben pár növény,de nyírási időt szeretném elég erőteljesen vissza szorítani,amennyire csak lehet.Na meg egy új szekrényt is akarok csinálni,mert a mostanit erőteljesen ki nőttem,úgy érzem!
Amint meg lesz az üveg,rittyentek valamit képekkel egyetemben. :)
 
Azért a versenyfotót még betehetnéd ide, január eleje óta nem volt full shot :)
Kíváncsi vagyok az újra, nagyon.

Na meg egy új szekrényt is akarok csinálni,mert a mostanit erőteljesen ki nőttem,úgy érzem!
Nem tudom, mik a terveid illetve mennyire akarod személyre szabni a bútort, de én is csinálni fogok egy újat. Ezért ha esetleg látsz benne fantáziát és ezzel tudnék segíteni, a régi szekrényt szívesen neked adom. Nem egy igényes darab, de mint mondtam nem tudom mik az elvárásaid. Alapterülete 45x45 cm.
 

Attachments

  • 2015309135325.jpg
    2015309135325.jpg
    104.7 KB · Megtekintések: 2
  • 2015309135705.jpg
    2015309135705.jpg
    139.6 KB · Megtekintések: 2
Azért a versenyfotót még betehetnéd ide, január eleje óta nem volt full shot :)
Kíváncsi vagyok az újra, nagyon.


Nem tudom, mik a terveid illetve mennyire akarod személyre szabni a bútort, de én is csinálni fogok egy újat. Ezért ha esetleg látsz benne fantáziát és ezzel tudnék segíteni, a régi szekrényt szívesen neked adom. Nem egy igényes darab, de mint mondtam nem tudom mik az elvárásaid. Alapterülete 45x45 cm.
A hac fotóval egy napon készült,ezért sem raktam be,ugyan az,csak máshogy úsznak a halak! :)
Amint lehet,lesz publikálva az új,csak üveg legyen hozzá.
Köszönöm szépen a felajánlást!Simán igényesebb,mint ami most van itthon.El is fogadnám,de felsőbb utasításra színben kell passzoljon a jelenlegi bútorokkal! :D
 
Köszönöm szépen a felajánlást!Simán igényesebb,mint ami most van itthon.El is fogadnám,de felsőbb utasításra színben kell passzoljon a jelenlegi bútorokkal! :D

Milyen érdekes! Nálunk is pont ugyanilyen okból kifolyólag van Calvados bútor Juhar előlappal, és ajtókkal. :p:D
 
Megérkezett az új üveg!Jeee! :D
El kezdtem benne legózni,egyenlőre kövek nélkül,mert még mindig nem tudtam eldönteni,hogy fuji vagy dragon legyen.Hajlok a dragon felé,mert még nem használtam soha,de a textúrája miatt félek,hogy eltolná az arányokat.Szerintetek?
Az is kiderült,hogy kell még fa,mert nem elég,amit eddig vadásztam össze.:LOL:
Mivel túl szépen szaporodtak a garnélák,ezért hoztam haza 10 db B.urophthalmoidest,meg látjuk,hogy viselkednek.....
 
Jeee :)

El kezdtem benne legózni,egyenlőre kövek nélkül
Ezt hogyan csinálod? :D

Nekem is nagyon érik hogy elindítsam végre a 40 literest (nagyon szét kellene már kapnom a kockát), de mivel időm nem nagyon lesz rá, valami egyszerűbb megoldásban gondolkodom, amit gyorsan "össze tudok csapni" :) . Szintén dragon kövekkel (legalább összebeszélhetünk :) ) A kövek még nincsenek meg, az üveg már régóta várakozó állásban van. Ha elárulnád a titkot, legalább legózni én is tudnék már :D (na jó, értem ám hogy a tiéd köves-fás lesz és a fa megvan már..)
 
Back
Oldal tetejére