• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hazafelé

zoi

Főkertész
Végre jutott egy kis időm feltenni az akvámat, amit még szeptemberben indítottam. A története nagyjából annyi, hogy az előző setupot le kellett amortizálnom egy picike eresztés miatt. Lásd itt: A halak és RC-k egy vödörben vészelték át az átmeneti időszakot, a szűrő ki-, és befolyó ágának társaságában. Az átmeneti időszak az anyagbeszerzés volt, illetve a rávaló összerántása a semmiből. Ez a félig-meddig elnagyolt, sietős akváriumépítés meg is hozta gyümölcsét. Két dolog volt, ami nem úgy sikerült, ahogy szerettem volna:
1.
A fauna 1 hét után bekerült. Szerencsére a szűrő folyamatosan ment, a gyors telepítés miatt elhullás nem volt, viszont az RC-k a frissen ültetett HC-t (mennyi rövidítés... tiszta Amerika) oly szépen kimunkálták, hogy nem nagyon volt hajlandó gyökeret ereszteni, és minden nap egy fél marékkal kellett visszaültetgetnem. Ki is halásztam a garnélák nagyját, és egy átmeneti szállásra költöztettem őket (az se volt semmi meló, míg összefogdostam azt az 50-60 darabot).
2.
A másik hiányosság a meglehetősen gyér induló növényzet.
Röviden tehát volt egy elképzelésem, egy kényszerű újratelepítéssel párosítva, és ez lett a (még messze nem) végeredmény:

Méret:
55(szé)x35(mé)x32(ma) kb. 61 l.

Hardscape:
Aljzat: Aquatic nature pro soil + JBL aquabasis plus
Kövek: ADA Fuji
Fa: Szőlőtőke

Technika:
Szűrés: Eheim 2224
Világítás: Power Compact 55W
CO2: Nagynyomású 5 kg-os palack 2,54 buborék/szekundum ;), beoldás: belső diffúzor
Fűtés: Jäger eheim 50
Hűtés: PC venti (erre egy darabig nem lesz szükség)

Vízcsere:
Heti 1x50% csapvíz vízkezelve

Növények:
Hemianthus Callitrichoide "Cuba"
Bolbitis Heudelotii
Rotala Rotundifolia
Hydrocotyle Verticillata
Staurogyne Repens
Eleocharis Parvula
Eleocharis Vivipara
Vesicularia Dubyana "Christmass"
Fissidens Fontanus
Hydrocotyle sp. Japan

Néhány kép az akvárium indulásáról, fejlődéséről:
Az indítás után:
05.jpg

06.jpg

Hétvégi állapot:
021.jpg

Menet közben egy jó adag HC még bekerült, ezért a látványos fejlődése.
Természetesen az algák látványos fejlődése is megfigyelhető, ecset, staghorn, barna, és fonál van jelen, de küzdök ellenük nagy vehemenciával. Próbálom optimalizálni a CO2 beoldást (ezért van hátratéve a difi) és vakarászom, carbozom, meg ami épp eszembe jut.
HAC-ra szerettem volna, ha formába lendül, de (gondolom a csapvíznek is köszönhetően) ez már veszett fejsze. Minden esetre azért jó volt elkezdeni egy új projektet, és jó megint szüttyögni, próbálkozni, küzdeni az algával. Ilyen élményeket egy beállt aki már nem nyújt, viszont annál tényleg ki lehet élvezni a kertészkedés örömeit.
 
Eltelt némi idő, és a HAC nevezés is lezárult, sajnos az aki messze nem hozza a várt formáját, úgyhogy úgy döntöttem, amennyiben jövőre is lesz verseny, majd inkább akkor nevezem. Szerencsére az algák kezdenek visszavonulót fújni. Szívósan adagolom a Carbot az ecsetnek, a fonál szinte teljesen visszavonult, még egy kis staghorn van, ami szintén nem komálja a Carbot. Úgy néz ki továbbá, hogy talán sikerült a DIY beömlőmet és a difit megfelelően egyeztetni, és így a CO2 kontra szűrőbaci egyensúly is a helyére került, aminek köszönhetően a barna alga is továbbállt. A legutóbbi képek óta bekerült két szép tő Microsorum sp. Narrow, amit ezúton is köszönök Atti76-nak. Ezzel talán véglegessé vált a növénylista, bár soha nem lehet tudni... Már csak idő, odafigyelés és kitartás kérdése, és olyanná válhat az aki, amilyennek képzeltem.
HAC előtt azért csináltam néhány technika nélküli képet a kis kompakttal, ha valamiért megbolondulnék, és indítanám az akit a versenyen. Szerencsére nem történt meg a dolog, ugyanis számítógépen látva a képeket... mit mondjak... nem versenyképesek. A naplóban azért úgy dukál, hogy helyet kapjanak, már csak azért is, mert jobb képpel úgy sem tudok szolgálni. A képek elkészülte óta már megnyírtam a rotalát, és a HC égbeszökkenő hajtásait, most lassan a staurogyne-n a sor, és lehet, hogy a rotala is kap ismét egy nyesést. A képek:

05.jpg

06.jpg
 
Hali!
Grat a setuphoz!Nagyon kellemes elrendezés a fuji kövekkel,egyre jobban kedvelem ezt a kő típust! :D
Szépen terjed a HC,ha teljesen benövi a neki szánt helyet,szépen össze fogja majd a köveket! :)
A maculatusok hogy viselkednek?Nem ugrálósak?
 
A második képednek nagyon jó mélységet ad a háttérben a "leszálláshoz készülő" hal :)
 
ZaCK said:
Hali!
Grat a setuphoz!Nagyon kellemes elrendezés a fuji kövekkel,egyre jobban kedvelem ezt a kő típust! :D
Szépen terjed a HC,ha teljesen benövi a neki szánt helyet,szépen össze fogja majd a köveket! :)
A maculatusok hogy viselkednek?Nem ugrálósak?
Köszi! A fujiba a HC is nagyon szereti belemélyeszteni a gyökereit, úgyhogy rendre nyesegetnem és húzgálnom kell, hogy el ne foglalja a kövezetet. A razbórákra nem mondanám, hogy ugrálósak, bár előfordult már sajnos, egy-két eset. A bosszantó az, hogy egyszer sikerült beszereznem 17-et (ennyi volt a boltban) és azóta sem tudom pótolni a megfogyatkozott állományt, mert azóta nem láttam náluk (bár nem vagyok heti vendég).
atti76 said:
A második képednek nagyon jó mélységet ad a háttérben a "leszálláshoz készülő" hal :)
Igen. Nekem is ezért tetszett meg ez a kép. Olyan érzésem támadt, mintha az aki mögött 10 centivel nyomulna :)
 
Jó rég nem sikerült időt szakítanom helyzetjelentésre. A fát folyamatosan pakolászom, előre-hátra-föl-le, még nem tudom mi lesz a vége. Isvan.fazekas fórumtársunk azt javasolta, hogy cseréljem le valamilyen red moor-ra, vagy hasonlóra, és a bal oldalt megtörő egyenes fát egy szerteágazó gyökeres motívummal oldjam meg. Még nem tudom, hogy mi legyen a végső. Mióta készült a kép, azóta is változtattam már. Nehéz szívvel válnék meg a fa motívumtól, mert ez eredetileg is szerepelt a tervemben. Kár, hogy nem tudok egy normális képet csinálni már, mert a növények azért szépen fejlődnek. A HC nagyjából elfoglalta a neki szánt teret, a parvula "szüttyög" még egy picit, de azért kezdi összeszedni magát.
A képen is látszik, hogy a fa alá még betoltam egy kis aljzatot, így egy picit jobban kiemelkednek a gyökerei, bár most elé tettem a Microsorumokat, hogy egy picit közelebbinek hasson a bal első régió.
Kaptam időközben kölcsön egy keménységmérőt, (mint említettem csapvizet használok) a vízkeménység 22-23, szóval a garniknak nincs gondjuk a páncéllal. Nem gondoltam volna, hogy egy mészkőtömbben akvarizálok, de rávilágítottak, hogy bizony ha az elpárolgott vizet csapvízzel pótolok (ez heti 1-2 liter) akkor az nyilván nem fog jót tenni a keménységnek.... hát van benne valami. Jobb híján viszont ez is megteszi, nincs itt gond.
Alga csak elvétve akad némi fonál és ecset, de hol én húzok el, hol az alga, attól függően, hogy mennyi figyelmet szentelek a dolgoknak. Nem is szaporítom tovább, egy kb 10 nappal ezelőtti kép:

04.jpg
 
Pofás kis aki, de azzal a fával kezdenék valamit, valahogy nem illik az összképbe. A jobb oldal ellenben teljesen O.K.
 
Grat az akihoz!

N-emy said:
Pofás kis aki, de azzal a fával kezdenék valamit, valahogy nem illik az összképbe. A jobb oldal ellenben teljesen O.K.

Igen talán az a fő gond, hogy egy picit túlzottan elöl van az a fa. Ha térben kicsit hátrább raknád/raktad volna szerintem kevésbé lenne direkt.
De igazából így sincs az akival komoly probléma, nagyon kellemes hangulatos elrendezés.

Viszont a géped fehéregyensúlyával csinálj valamit mert nagyon zavaró ez a full zöldes hatás. Vagy tegyél egy fekete vagy fehér hátteret (vagy világítsd ki) az aki mögé. Épp elég lenne a sok szép zöld növényed színe :thumbup:
 
Aranymetszésben próbálnám meg, kicsit hátrébb, ahogy schruz mester mondja. A fa lombkoronájához esetleg érdemes lenne kipróbálnod valamilyen mohát, egész más lenne az összhatás, bár így sem rossz. A jobb oldal elrendezése nekem is kimondottan tetszik. Hajrá vele :wave:
 
Egyre kellemesebb a lejtő,ahogy megtelik élettel!
Csatlakozom a hátteresfényképezőmacerálósújképet kérők táborhoz!Élőben biztos nem zöld minden,de a képen.. :crazy:
 
Köszi a tippeket! Sajnos fehéregyensúlyt nem lehet állítani a gépen, és a fal is zöld színű, ezért még pluszban rádob a képekre, amitől teljesen behülyül a kis kompakt automatikája. Készítettem néhány képet, annyit változtattam, hogy feljebb emeltem a világítást (az eredeti magasságra), és picit állítottam a "képbolt" nevű programban a színegyensúlyon. A bal oldalt januárban újraértelmezem, mert a képeken nekem sem tetszik annyira a fa. Az eredeti elképzelést nem sikerült maradéktalanul megvalósítanom. Valószínűleg az is közrejátszik, hogy kevés fény jut előre így a képeken még annyit se mutat mint élőben.

A képek: sajnos még mindig elég zöld, de fehér hátteret berakva az inkább szürke lesz, és nem tökéletes... a legjobb az lenne, ha ki tudnám égetni a kép hátulját valami háttérvilágítással. Ha valaki tud tanácsot adni ebben, azt szívesen venném. Leginkább a színhőmérséklettel van bajom, gondolom 6500 K-sal kéne megvilágítanom, ha az aki fénye is olyan. Viszont ilyen izzóból nem nagyon találok környékünkön, és csak ezért nem raknék össze egy pótvilágítást (T5 vagy PC).

01.jpg

02.jpg

03.jpg
 
Köszi srácok, megtiszteltek! :oops:

A bal oldallal kezdek valamit, aztán kérek kölcsön egy komolyabb gépet, addig egy nyírás, és remélem a legjobbakat.
 
Az utóbbi időben nem sok változás történt. Ami nő azt megnyírom, szerencsére minden növény szépen teszi a dolgát. A HC-t féltem, hogy egyszer csak nekiindul elhagyni a talajt, pedig már nem sok kéne, hogy végső fotókat készítsek. A fa marad, ez már biztos, annyit változtattam rajta, hogy a bolbitist levetem róla, mert kicsit hazavágta az arányokat. Most így fest az aki:
02.jpg

04.jpg
 
Szépséges még mindig. :thumbup:
Szerintem megérett arra a bizonyos fotóra. Próbálj az aki mögé fóliát tenni, vagy pauszt és megvilágítani 1-2 T5 csővel.
Nagyon sokat dobna az akváriumon és végre kihangsúlyozná az igazi szépségét.
 
Az akvárium ebben a formában ugyan már nincs meg, de azért van róla képem.

Thank you for your applying to IAPLC2012.
Your application was confirmed. (ID:W007-4596)
 
Ez mekkora már :eek:
Hónapokig semmi életjel, most meg egy nevezés és semmi kép.
Legalább egy messzi oldalnézetet könyörgök vagy egy fekete-fehér képet a népnek :!:
Plííz :!:
 
Back
Oldal tetejére