• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

BZoli akváriuma.

Sziasztok !

Ma már duplán tápoztam !

Halak, és a halászlé ! Ez tetszik ezt így még nem hallottam. Ha arra vagytok kíváncsiak, hogyha összeadjuk a halak össz hosszát akkor a 12 hal úgy egy méter lehet. Persze van 2 15 cm-es is a többi meg kissebb. De azért hozzáteszem ebből csak 7 hal ami effektíve koszol, mert a többi ilyen talajtúró, meg algaevő, azok összeszedik az esetleges túletetés maradványait, ámbár nagyon vigyázok, hogy ne legyenek túletetve. Tudom, hogy növényes akiba nem ezek a jellemző halak, de azt sem hiszem, hogy nem lehet megtalálni valamiféle egyensúlyt a halak, és a növények között.

Én egyébként abban bízom most, hogy elindul a külső szűrő. Erről a mátrixról, sok jót olvastam, remélhetőleg beváltja a hozzáfűzött reményeimet.
Már kérdeztem, hogy milyen tipusú lenne az az ajzat amivel elindulna a talajszűrő, mert azzal is lehetne segíteni a szűrés helyzetén. Tudom, nem az ideális megoldás, de ez is egy lehetőség.

Jelenleg nincs aktív szén a rendszerben, tehát attól semmiképp nem lehet ilyen a víz.
 
Ma sajnos ki kellett vennem 2 fénycsövet.
Visszatérni a 100 W világításra, de szerintem ez is a maga 9000 lumenjével elégnek kell lennie.

A kivétel oka, hogy a múlthéten az üzletből hozott moha elkezdett sárgulni ott ahol közvetlenül érte a fény. Olyan mint mikor nyáron a nap kiégeti a füvet ahol éri. Ott ahol pedig árnyékba van ott szép zöld. Persze a fűnél játszik még a locsolás is, de nemhinném, hogy a mohákat is meg kéne locsolni !

Nomeg megjelent az akvárium üvegén némi pontalga ami eddig nem volt. Azthiszem ez is valaminek a hiánytünete, csak nem tudom minek ?

Két napja azt is megfigyeltem, hogy a külső szűrőben levegő képződik. Azthittem a mátrixból most jön ki, de már lassan egy hete benne van, nekem meg két napja folyamatosn ki kell járatnom a szűrőből lefekvés előtt a levegőt mert ha van benne akkor hangosabb.
 
A sárgulás nem a fénytől van tuti.
Mi 1w/fénnyel világítunk,sőt vannak,akik ennél többel.
 
Műszaki emberként kicsit sántának érzem az 1w/Liter képletet.
Azért mert az 1w mint felvett villamos teljesítmény, a fényerőhöz hozzávetőlegesen van csak köze. Nézzük a sólámpában használt 15-25 wattos izzókat aminek alig van fénye, és egy ilyen teljesítményű fénycsó egész más fényerővel világít. A mai energiatakarékos csövekről meg ne is beszéljünk. Egy olyan összehasonlítás már jobban helytálló, mint Lumen/liter. Persze ha teljesen precízek akarunk lenni akkor még a lámpatest is besegíthet, de ez már szerintem is szőrszálhasogatás. Segíthetnétek, nektek milyen paraméterei vannak a csöveknek amiket használtok. A gyártók oldalán mindent meg lehet találni az adott fénycsőről.
 
Annyira nem értek hozzá,de megvan szerintem a kellő erős lumenben is.
Ha veszem,hogy a Sylvania Grolux csövem 3200lumenes.
Sokan használnak hasonló lumenes csöveket 1W/liter mellett.
 
Sziasztok !

Ez a fotó a ma készült ugyanarról a hínárról.

A kép alján látható ág ugyanaz mint az előző fotón, csak a hínár lett több mint 10 cm -rel nagyobb.
Normális, hogy ez így nől, az anubiasok pedig csak vergődnek.


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
 
Az anubias lassú növésű ami azt jelenti,hogy havi egy két levelet hoz!
A hínárod gyors növésű ami azt jelenti,hogy egy héten több levelet is hozhat vagy több cm-t is nőhet!
Nálam is a hínárok 2 hét alatt 20cm-t nőnek!
 
Sziasztok !

De rég írtam ide ! Helyzetjelentés szerint kb 2 hete feladtam a régi anubiasok áplását. Amióta levágtam a gyökereit azóta csak vegetáltak Nem nőttek, nem bubiztak, csak voltak, és drágának tartottam nyomni beléjük a tápot feleslegesen. Lehet, hogy a gyökérvágást egy egészséges növény tolerálja, de ezeknek már azthiszem nem volt tartaléka amiből új gyökereket növeszthetett volna.

Akkor vettem 2 cserép kis anubiast, és egy óriást. A kicsik úgy voltak csomagolva, hogy párban, ezért szétültettem őket. Így lett 6 új tő anubias amik azóta úgy látom nem rohadnak, ez 2 hetes helyzetjelentés róluk.

A mohák szépen fejlődnek, csak van néhány barna levelük, remélem ezek előbb utóbb kikopnak. Tudom ezeket a növényevő halacsok tisztítanák, de a sügérek között esélyük sincs.
Egyébként van olyan hal amelyik nem szerepel a sügérek táplálékláncában, és megeszi az elhalt moha, és levél darabokat ?

A hétvégén megváltam 30cm-ter cápaharcsától (2db) , jobb helyük lett 400 literben.
Hát röviden ennyi, ha lesz időm csinálok fotót is !
 
Hű de régen jártam itt ! Na nem hagytam abba csak működnek a dolgok.
Magasra tettem a lécet, mivel bekeszerettem a sügerekbe, és szeretem őket természetes zöld akváriumba látni.
Persze nem minden növényt tűrnek meg, és legnagyobb sajnálatomra egyik reggelre elfogyasztottak 4 sziámi ormányos márnát, akikkel addig jól megvoltak.
Megkóstolták a tiltott gyümölcsöt, és nem tudták abbahagyni. Mindenesetre ez nem okozott az akvárium algái között okot a szaporodásra. Észre sem vettem az akvárium állapotán az algaevők hiányát.
Most nézegetve a régi képeim, már elmosolyodom a kezdő lépéseimen. Hamarosan teszek fel új képeket. Ugyan ez azért nem veszi fel a versenyt a legszebbekkel, de azért szép.
 
Back
Oldal tetejére