• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

BZoli akváriuma.

Jó mindenképp.A baciréteg nem alakul még ki két hét múlva.De egyébként sem azt látod,hanem
a kiszűrt cuccokat.
 
A szűrő alján volt valami kosznak tűnő apró csomócskák a vízben, de minimális, meg érdekes szaga volt. De ez minimális.
 
Hát én inkább állot víz szagúnak mondanám, hasonlít a mocsáréra, de nem annyira erőteljes.
 
Sziasztok !

Valaki tud segíteni ! Ez miért van az átlátszó tápot még kéthónapja rendeltem a sárga színűt decemberben. Ugyanott, ugyanabba a szekrényben tartom őket. Sötét, és kb 24 c-fokos. Az akvárium alatti szekrényben vannak. Amikor megkaptam még a most sárga színű is átlátszóan tiszta fehér volt. Van valamelyiknek baja, esetleg lejárt a szavatossága, esetlegesen a régi a rossz, lehet nem is rakom bele a tápanyagot az akváriumba holott azthiszem, szóval vannak kérdéseim ?


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
 
Hát ez érdekes! Nem nyúltál bele valami szennyezett cuccal? Eltűnt a vas belőle? :eek:
 
Vagy esetleg felcserélted a kupakokat?;)
Nekem van saját bekevert marko tápom,ami szinte ugyan az ,mint a GA táp.
4 éve ott áll a szekrényben átlátszóan,lepedékmentesen.
 
Találtunk mi is pár ilyen sötétebbet. Anno régen az első Macro tápok is ilyenek voltak. Kérdeztem a tápkeverő üzemet, hogy mi újság. Megnyugtattak, hogy semmi gond nincs a táppal, csak valami alapanyag máshonnan jött és attól lett ilyen. A minőségét nem befolyásolja ;)
 
Köszönöm az észrevételeket.
Nem nyúltam bele, sőtt még a gyári kupak is bontatlanul rajta van, még levegőt sem kapott nálam.
Üledék ebben sincs, csak sárga, a régebbi meg nem ezért gondoltam, hogy nincs vele valami rendbe.
Nigro válasza megnyugtatott, ill elhiszem a magyarázatot.
Mindenesetre egy ilyen értékű tápnál azért ügyelhetnének a folyamatos minőségre.
Az én okfejtésem szerint ha máshonnan jött akkor is ugyanannak kell lennie, vagy a szennyeződésknek is ugyananyinak kellene lennie benne. Valamitől besárgult, és az gondolom nem növeli a termékben való bizalmat.
 
Nekem a palack az, ami egy kicsit sárgásabb a mostani rendelésemből és tápanyagot áttöltve egy másik palackba már nem látszik sárgának....
 
Köszönöm az észrevételeket.
Nem nyúltam bele, sőtt még a gyári kupak is bontatlanul rajta van, még levegőt sem kapott nálam.
Üledék ebben sincs, csak sárga, a régebbi meg nem ezért gondoltam, hogy nincs vele valami rendbe.
Nigro válasza megnyugtatott, ill elhiszem a magyarázatot.
Mindenesetre egy ilyen értékű tápnál azért ügyelhetnének a folyamatos minőségre.
Az én okfejtésem szerint ha máshonnan jött akkor is ugyanannak kell lennie, vagy a szennyeződésknek is ugyananyinak kellene lennie benne. Valamitől besárgult, és az gondolom nem növeli a termékben való bizalmat.

Sok ezer táp legyártása után most fordult elő először ilyen mióta nem mi keverjük.
A táp amikor elkészült nem látszódott még. Néhány hét után jelentkezett. Annyit tudtunk tenni, hogy amit találtuk elküldtük a laborba, hogy vegyék ki a színét.
Lehet ez csak részben sikerült vagy valamiért kiamaradt ez a táp. Összetevőit tekintve ugyanaz a termék. Bent a boltban is használjuk. Ilyenkor büntet az átlátszó flakon :)

Reméljük többször nem fordul elő.

A legtöbb növénytáp színes ki így ki úgy csomagolja be. A bizalom nem a termék színe alapján dől el, hanem hogy működik vagy sem.
Viszont abban egyetértek, hogy a víztiszta táp esztétikusabb. Ütni fogjuk a labort, hogy a jövőben ez ne fordulhasson elő.:bookworm:
 
Szia Viktor !
Kezdőként, a kezdet kudarcait nap-mint nap átélve, már mindenre gondol az ember.
Bennem egyébként az fogalmazódott meg először, hogy az amit most használok az a rossz. Csak itt nézelődve, főleg naplókba ahol a kinyitott szekrény van lefotózva láttam, hogy ez a táp a többieknél színtelen. Akkor merült fel bennem a kétség. Elhiszem amit írtatok, biztos jó a táp, el fogom használni, ha addigra lesz még élő növény az akváriumomban. A tanácsotokra most kiszedtem a növényeket a talajból, felkötöztem őket valamire, levágtam, úgy másfél centisre a gyökerüket, és azóta figyelem naponta a történéseket. CO csak nappal megy, és napi 8 órát világítok teljes fényerővel. Napi 10 ml Macro-t másnap ugyanennyi mico-t kap. Eltelt egy hét és vegetál az akvárium, az 5 tő anubias csak 2 levelet dobott el. Ez már eredmény !!!! Érdekes, hogy vannak levelek amik foltokban rohadnak, azokat nem dobja el a növény, a látszólag egészséges leveleket dobja el. A tövénél elrohad a szára. Most minden tövön 1-2 levél van csak, ebből már nem nagyon van mit eldobni.
 
Nagyon drukkolok neked,hogy legalább egy Anubiast életben tudj tartani.Ezt most nem cinikus,hátsó gondolattal mondom
és én is kérek egy rózsát,ha sikerül.:D
Akkor majd meg jön a kedved,hogy másik növénnyel is próbálkozz és tuningold egy kicsit az akit.(y)
 
Van egy kis akim a gyerekszobába. Annak az egyszerűsége bátorított a nagyra. Nincs benne semmi extra, három növény abból kettőnek a nevét sem tudom, a harmadik mondanom sem kell törpe anubias. A gyereknek Sziámi harcoshal, dániók, neonhal, anci, meg 5 amano garnéla. Mondanom sem kell, hogy mindenki jól van, az anubias hetente hoz egy új levelet, a többi növény is szépen növöget. Se co, se táp, se semmi, csak egy kis belső szűrő. Nem algásodik, sőtt az ancit alga tablettával etetem. Heti harminc% vízcsere amit megcsinálok hetente 10 percet rászánva.

A nagyot ennek az egyszerűségén kezdtem. A nagyba is több növény volt az elején. 1 hónap alatt minden kipusztult belőle, aztán kerültek bele az egyszerűen tarthatónak leírt nagy anubiasok. Ezek 2 hétig nem mutatták a rohadás jeleit. Aztán elkezdték. Akkor jött a CO2, két hét múlva a táp, aztán egy hónap múlva mikor már szinte minden kipusztult a reset. Azért reseteltem ki mert a sok rothadó növényi maradványok, miatt már nem tudtam tisztán tartani a vizet. A halak állandóan a víz felső részén pipáltak, hiába szellőztettem, meg hiába volt a 3-4 napi vízcsere. Meg tele volt mindenféle algával. Féltettem a halakat. A reset óta már másfél hónap eltelt. Az anubiasok ugyanúgy rohadnak, de legalább tiszta a víz. Nincs alga, és a halak is jólérzik magukat. Most egy hete stagnálni látom a dolgot, de nem akarom elkiabálni.

Egyébként a feleségem kedvenc cukrázdája a tiétek, ha Baján járunk oda be kell mennünk. A rózsa meg természetesen megy !
 
CO helyett a CO2 hatásosabb és kevésbe mérgező ;) :angelic:
 
Kezdek egyébként bebizonyosodni, hogy időnként vízcserekor olyan vizet használtam amibe maradt klór, vagy valami ami mérgezi a növényeket. Vagy időnként sokkal több klór van a vízben mint amennyinek kellene. Most kihagyok egy vízcserét, és egy hétig állni fog a víz antiklórral kezelve, mielőtt beleteszem az akiba. Remélem ez így jó lesz. Azt ne mondjam, hogy a kis akiba a csapból cserélek vizet csak abba van másik növény is ami a víz felszinén úszik, és vékony gyökerei lógnak a vízbe, mint a biológiai víztisztítókban. Azt gondolom, hogy az jobban bírja a klórt, esetleg kivonja a vízből.
 
Back
Oldal tetejére