• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Buce&garnéla

Sziasztok.
Megtortent a heti karbantartas. Kiszedtem elolrol a H. Tenellumokat. Kezelhetetlen volt a foldig konyulo leveleivel. Sok szutyok szorult alajuk es nem is volt olyan szep mar mint korabban. Osszenyomta sajat magat es nem tudott mar fejlodni. Helyukre parvula es HC kerult. Tudom, hogy valoszinuleg semmire sem mennek majd de egy probat meger. Igazabol nem ezert erkeztek ezek a novenykek, hanem mert elinditok egy kis wabit. Oda szantam oket de maradtak boven, igy ide is kerultek. Ilyen okbol kerult meg be egy keves @Dukenukem fele HM is. Csodas adagot kaptam tole. Jutott wabiba es akiba is.
Halak, garnélák jol vannak.
Csak egy gond van! Ezek a kis narancstestuek felzabaljak a hatterbe szant novenyeimet. A corymbosa siamensist es az ambuliat ronggya ragjak. Eloszor azt hittem, hogy hianytuneteik vannak, de rajottem, hogy semmi bajuk csak elfogynak. Probalok kedveskedni nekik mindenfele kajaval de ra se hederitenek. A @tsokee -ek fele ambuliat egyre rovidebbre ragjak. Probal noni a nyomorult de semmire sem jut. Pedig ugy vartam, hogy megeredjen az a csodas kis macskafarok. Mit lehet ez ellen tenni?
Kepet eppen ezert is most csak a wabirol mutatok.
20180414_162000.jpg
Van benne HC, HM, Parvula, Reinecki mini.
Kivancsi vagyok mi lesz belole.
Tovabbi szep hetveget.
 
Halak, garnélák jol vannak.
Csak egy gond van! Ezek a kis narancstestuek felzabaljak a hatterbe szant novenyeimet. A corymbosa siamensist es az ambuliat ronggya ragjak. Eloszor azt hittem, hogy hianytuneteik vannak, de rajottem, hogy semmi bajuk csak elfogynak. Probalok kedveskedni nekik mindenfele kajaval de ra se hederitenek. A @tsokee -ek fele ambuliat egyre rovidebbre ragjak. Probal noni a nyomorult de semmire sem jut. Pedig ugy vartam, hogy megeredjen az a csodas kis macskafarok. Mit lehet ez ellen tenni?

Szabadulj meg tőlük mielőbb, majd én kínlódom velük tovább!:ROFLMAO:
 
Sziasztok.
Megtortent a heti karbantartas. Kiszedtem elolrol a H. Tenellumokat. Kezelhetetlen volt a foldig konyulo leveleivel. Sok szutyok szorult alajuk es nem is volt olyan szep mar mint korabban. Osszenyomta sajat magat es nem tudott mar fejlodni. Helyukre parvula es HC kerult. Tudom, hogy valoszinuleg semmire sem mennek majd de egy probat meger. Igazabol nem ezert erkeztek ezek a novenykek, hanem mert elinditok egy kis wabit. Oda szantam oket de maradtak boven, igy ide is kerultek. Ilyen okbol kerult meg be egy keves @Dukenukem fele HM is. Csodas adagot kaptam tole. Jutott wabiba es akiba is.
Halak, garnélák jol vannak.
Csak egy gond van! Ezek a kis narancstestuek felzabaljak a hatterbe szant novenyeimet. A corymbosa siamensist es az ambuliat ronggya ragjak. Eloszor azt hittem, hogy hianytuneteik vannak, de rajottem, hogy semmi bajuk csak elfogynak. Probalok kedveskedni nekik mindenfele kajaval de ra se hederitenek. A @tsokee -ek fele ambuliat egyre rovidebbre ragjak. Probal noni a nyomorult de semmire sem jut. Pedig ugy vartam, hogy megeredjen az a csodas kis macskafarok. Mit lehet ez ellen tenni?
Kepet eppen ezert is most csak a wabirol mutatok.
View attachment 53556
Van benne HC, HM, Parvula, Reinecki mini.
Kivancsi vagyok mi lesz belole.
Tovabbi szep hetveget.
Látom másnak is bejön a gömb váza wabiként.(y) Szép lesz. Mennyi aljzatot tettél bele?
 
Látom másnak is bejön a gömb váza wabiként.(y) Szép lesz. Mennyi aljzatot tettél bele?
Sajnos nem mertem a mennyiseget. Amazonia light volt itthon. Kb. az egy harmadat vagy negyedet toltottem fel hatrafele kisse emelkedve. Es egy keves taptalajt kozberetegeztem. Es Ammer koveket raktam diszitesnek.
Kisse megdontottem most a gombot, hogy egyenletesen legyen alatta a viz. Majd ha leszedhetem a fedest es a gyokerek kifejlodtek akkor allitom a talpara.
 
Sajnos nem mertem a mennyiseget. Amazonia light volt itthon. Kb. az egy harmadat vagy negyedet toltottem fel hatrafele kisse emelkedve. Es egy keves taptalajt kozberetegeztem. Es Ammer koveket raktam diszitesnek.
Kisse megdontottem most a gombot, hogy egyenletesen legyen alatta a viz. Majd ha leszedhetem a fedest es a gyokerek kifejlodtek akkor allitom a talpara.

Gondolkodtam lejtésen én is de elvetettem. Sajnos nekem nem lett teljesen sík. Nem túl jó a lejtés mivel az aljzatnak folyamatosan nedvesnek kell lennie. Vagy ki fog száradni a magasabb részed vagy folyamatosan víz alatt lesz a mélyebb. Nem tudom nem okoz -e később gondot ez. @Dukenukem et érdemes megkérdezned. Nekem is sok hasznos tippet adott.
 
Gondolkodtam lejtésen én is de elvetettem. Sajnos nekem nem lett teljesen sík. Nem túl jó a lejtés mivel az aljzatnak folyamatosan nedvesnek kell lennie. Vagy ki fog száradni a magasabb részed vagy folyamatosan víz alatt lesz a mélyebb. Nem tudom nem okoz -e később gondot ez. @Dukenukem et érdemes megkérdezned. Nekem is sok hasznos tippet adott.
Kiderul.;):LOL:
 
Ha már megidéztetek... :D
Inkább egyenes talajt javasolnék. Egyszerűbb.
A ferde elrendezéshez úgy kell a növényesítést megoldani, hogy a magasabb részre olyan növényfajok kerüljenek amelyek mélyebb nagyobb gyökérzetet növesztenek. Magyarán jobban bírják ha a tövük nincsen közvetlenül vízben, de a gyökerük igen.
A megdöntése okos dolog, viszont többször kell majd sprickolni a jövőben.
 
Ha már megidéztetek... :D
Inkább egyenes talajt javasolnék. Egyszerűbb.
A ferde elrendezéshez úgy kell a növényesítést megoldani, hogy a magasabb részre olyan növényfajok kerüljenek amelyek mélyebb nagyobb gyökérzetet növesztenek. Magyarán jobban bírják ha a tövük nincsen közvetlenül vízben, de a gyökerük igen.
A megdöntése okos dolog, viszont többször kell majd sprickolni a jövőben.
Reiniciki es ludwigia( ez a napokban fog bekerulni) kerul hatra. Ugy lattam nekik eleg hosszu gyokeruk van az akiban is. Kozepre HM ment. Elore HC es parvula. Ezeknek kisebb a gyokerzete.
Ugy terveztem, hogy a hatsok gyokere annyira melyre nyulik, hogyha ott alacsonyabb lesz kisse a vizallas akkor is leernek. Remelem ok is igy tervezik.
 
Sziasztok.
Az akva ketyeg tovabb. A garnélák joizuen eszegetik tovabb a novenyeket. Meg mindig nem talaltam el az izlesuket. A borarasok jol vannak. Es mind megvannak. Mar kezdenek udvarolgatni a fiucskak. Nagyon cukik.
A gomboc elete is zajlik. Eltelt az elso het a napi 2*15 perc szelloztetessel es sprickolassal. Bekerultek a ludwigiak es egy is corymbosa is. Nem is tunt fel, hogy fejlodott, mig ossze nem hasonlitottam a ket fenykepet. A HC-n es a Reineckiken latszik.
Matol 2*30 perc szello. Meglatom hogyan birjak.
20180422_133527.jpg
 
Hozok ide is egy par kepet.
Vegre elkeztek a garnitapot is enni a kis narancstestuek. Remelem egyszer a talba is sikerul beszokniuk. Nem tul jo, hogy mindenfele szet kell szornom, hogy ezek a kis nyomik megtalaljak, mielott a sok lapos, meg hosszu testu, meg bajszos felzabalja.
20180424_170219.jpg
 
Szépek a garnélák! Nekem még nincs ilyen korallom :( Szerintem jól mutat. Épp azt néztem, hogy, ha az orange rili rámerészkedne a fehér talajra, akkor lehetne olyan képet készíteni, ahol szinte csak a feje látszódna. Vicces lenne :) Ha jól sejtem, akkor JBL Novo Prawn tápot csipegetnek, arra nagyon rá tudnak szokni.
 
Szépek a garnélák! Nekem még nincs ilyen korallom :( Szerintem jól mutat. Épp azt néztem, hogy, ha az orange rili rámerészkedne a fehér talajra, akkor lehetne olyan képet készíteni, ahol szinte csak a feje látszódna. Vicces lenne :) Ha jól sejtem, akkor JBL Novo Prawn tápot csipegetnek, arra nagyon rá tudnak szokni.
Koszonom. Igen azt ropogtatnak. Remelem is, hogy inkabb erre szoknak ra. Hal'az egnek egesz keves algam van. De sajnos miota megerkeztek csak a novenyeket ettek. Remelem atszoknak a garnikajara, mert tobb gyonyoru novenyket tovig ragtak.
Eleg batortalanok a rilik. Csoda ha kijonnek a susnyasbol, de meg fogom probalni az otleted a fenykeppel kapcsolatban. Mar amire a telom kepes. Lesben allok!:snaphappy:
 
A korall nem lehet edesvizi szivacs? Google: Spongillidae vagy Spongilla lacustris
Szerintem tartsatok meg, nagyon jol nez ki.
Nem tudom. Ez nem olyan szep zold, mint amit a kereso kidob. Ez ilyen feketen no. Szep es artalmatlannak is tunik. A fan no. Aztan letorik es elviszi az aramlat.
 
Szépek a garnélák! Nekem még nincs ilyen korallom :( Szerintem jól mutat. Épp azt néztem, hogy, ha az orange rili rámerészkedne a fehér talajra, akkor lehetne olyan képet készíteni, ahol szinte csak a feje látszódna. Vicces lenne :) Ha jól sejtem, akkor JBL Novo Prawn tápot csipegetnek, arra nagyon rá tudnak szokni.
Nezd @GJade . Tudom gagyi lett. De teloval csak ennyi telt tolem.
20180501_194116.jpg
Ott sunyul a rili.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére