• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Buce&garnéla

Ööööö .... és ha valaki hasonlóképpen rokonszenvezik a reinecki mini színeivel az annyit jelent, hogy elkezdtek előbújni az eddig rejtett feminin vonásai?
:D

A sünikről ugyanezt gondolom, jó tipp volt, már nem tudom, talán @tsokee volt a felbujtó?
Igen, ok bujtogattak.
Nincs baj a csajos vonassal ;). Meg mindig az el bennem, hogy vannak lanyszinek es vannak fiuszinek.:ROFLMAO: Persze van rozsaszin poloja a paromnak (aki ferfi) es hatarozottan ferfias benne. Par eve meg szerintem elkepzelhetetlen lett volna, hogy rozsaszin polot viseljenek a fiuk, ferfiak de valtozik a vilag.
Attol meg nem leszek ferfiasabb, hogy butort szerelek...
 
Sziasztok.

Azt hiszem lassan minden visszaall a regi kerekvagasba. Nem sokan maradtak, de aki el, az bizony ujra csatasorba allt. Tesz vesz.
Erdekes, hogy a kekek sinylettek meg a legjobban. Beloluk kb. 6- 8 maradt. Vadasbol kb. 15- 20. Pirosbol 25 korul.
Most mar elarulhatom, hogy a "nagy csapas" elott elterveztem, hogy elinditok egy kis 30-as nanot, hogy szetvalogassam a kek es piros csapatot. Teny, hogy igy sokkal egyszerubb lett, hogy otven helyett csak huszat kell athelyezni...:confused:
Szoval lesz egy uj kis naplo a menekult taborrol is.
Itt a 60-asban sok valtozas nem tortent. A novenyeket rendezgetem, takaritgatok. A legutobbi szurotakaritas legalabb annyiban hasznosnak bizonyult, hogy kezd megallni az ecset. Nem lesz uj, csak a regieket kell eltuntetni.
Lett hat sunim akik nagyon kiralyak. Probalok osszehasonlito kepeket keresni majd de az elso nagy koveimet tisztara nyaltak. :love: Az uvegen volt egy resz, ahova nem ertem le algakaparoval. Tele volt zold es barna alga keverekkel. Azt is seperc alatt letakaritottak. Csak jot mondhatok egyenlore roluk. Kb egy hete elnek itt.
A gebek at is koltoztek a nagy ko ala a fa alol. Hat eloszor nem voltam boldog, mert szetturtak a ko aljat es az amazonia beboritott mindent, de tobbszori visszaasas utan ok nyertek. Feltakaritottam az elokertjuket es eljenek boldogan.
Erdekes.
Amikor tele voltam garnival azon gondolkodtam, hogy olyan tiszta az aki. Vajon amugy is az, vagy mi lenne, ha nem lennenek benne? Megenne a kosz?
Es igen. A valasz igen. Elkepeszto sok apro szemet ul meg a novenyek levelein, a mohaban. A fissi levelei zold helyett kicsit barnasak a rajuk tapado nem is tudom....talan barna alga? Ami mar attol, hogy par napja ujra beindultak a kis takaritok kezd ujra kizoldulni.
Elkepeszto kis joszagok. Ezt ujra bebizonyitottak.
Bocsanat, hogy hosszura nyujtottam, de a sok rossz utan talan mar valami jo fele kacsintgatunk. Es meg jonnek a kepek.View attachment 51498
Szia.
Csak szeretném magamat idézni, ugyanis megvilágosodtam(Garnéla világ naplójából):garnélákról
"Különben nem is hinné az ember azt, hogy milyen sokat jelent az akváriumban egy ilyen takarító brigád. Én legalábbis most erre jöttem rá, hiányoztak ebből az akiból. Nemcsak hasznosak, hanem cukik is, és szépek."

Örülök hogy rendeződnek a dolgok nálad. :)
 
Sziasztok.
Vizcsere, mulmozas megtortent. Ecset csokken. Agancs no!:mad: Kb miota felkavartam a talajt. De nem javult romlott. Kiprobalom a tapok emeleset es a vilagitas csokkenteset, ahogy a forumon olvastam. Es persze carbo es lecsipkedes.
Sunik dolgoznak, birom oket.
Viszont garnéla teren valtozas allt be.
A kekek is elkoltoztek. @DávidHorváth akijaban laknak a het eleje ota. A vadasok mentek egy kolleganomhoz.
Hozzam pedig koltozott egy csapat narancs @Luigi13 -ektol. Koszonet Niki es Attila.:love:
Ma pedig erkezett meg egy 21 fős narancs rili csapat @keszalvo -tol. Koszonet ertuk Viktor.:love:
Szoval kicsit ujabb a fölallas :LOL:.
Boldog kaparszas van ujra.20180325_202010.jpg
Sajna most csak ezzel a keppel szolgalhatok.
Jo ejt mindenkinek.
 
@keszalvo képén még egy kék garnéla is kapirgált a narancs rilik közepén, ha jól emlékszem, így ő talán többet tudna erről mondani.
Kísérleti jelleggel egy blue carbon rili került be.Szelektálok folyamatosan van hova pakolni :D.Szerintem az Orange és az Orange rili keveredésből nem lehet gond max elmegy egyik vagy másik irányba a populáció.Én annak idején a carbon rilik közé raktam Blue diamond garnélákat a szín miatt ott sem volt probléma és született is egy két erősebb színezetű garnéla.;)
 
Kísérleti jelleggel egy blue carbon rili került be.Szelektálok folyamatosan van hova pakolni :D.Szerintem az Orange és az Orange rili keveredésből nem lehet gond max elmegy egyik vagy másik irányba a populáció.Én annak idején a carbon rilik közé raktam Blue diamond garnélákat a szín miatt ott sem volt probléma és született is egy két erősebb színezetű garnéla.;)
Koszonom. En is igy "logikaztam". Koszonom a megnyugtatast.
 
Sziasztok.
Kuzdelmes napokon vagyok tul. Zold pontalgasodtam. Letorolgettem, de kevesnek tunt...elkezdtem plusz easy life fosfot adagolni es most ugy latszik ez kezdi megoldani. Mar nincs olyan sok. A fenyemet nem csokkentettem vissza mert egy ideig jatszottam vele oda-vissza, de amint picit csokkentettem jott a barna alga.
Viszont megjelent az ecset. Az akiban nem valtozott semmi. Aramlason az elejen csokkentettem az nem durva. Porszivozok rendesen mint egy jo haziasszony. Azt olvastam hogy az elhanyagolt akik baja meg, hogy ha a co2 eloszlasa nem megfelelo ( ez persze low- es azt is lattam, hogy az ecset low velejaroja). Higitott carbozok leallitott szuro mellett es a kiveheto bucekon az aztatasos modszert is kiprobaltam, de mintha mise tortenne. Itt ott kicsit kopott de folyamatosan jonnek elo uj pamacsok. Mindegy, folytatom a carbozast.
Egyebkent a novenyek nonek, fejlodnek. A garnélák szaporodnak mint az orultek.
Az uj otok megvannak. A habri coryk kozul volt elhullas de a maradek stabilan tolja az ipart. Gebek, neonok elpusztithatatlanok.
View attachment 47597
O meg ugy gondolta kikukkant.

Koszi a figyelmet. Szep estet.

Ez valami hihetetlenül jól sikerült kép! Nem tudom hogy csináltad, de ez már művészet. A garnéla után az Unikornist vettem egyből észre :) Ahol kijön a garnéla, ott van a szarva. Sőt, még a szeménél szempillája is van, arról nem is beszélve, hogy fehér, mint a mesékben. Biztos nem csak én látom benne :D
 
Ez valami hihetetlenül jól sikerült kép! Nem tudom hogy csináltad, de ez már művészet. A garnéla után az Unikornist vettem egyből észre :) Ahol kijön a garnéla, ott van a szarva. Sőt, még a szeménél szempillája is van, arról nem is beszélve, hogy fehér, mint a mesékben. Biztos nem csak én látom benne :D
:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO: Veletlen volt. Es nem! Nekem egyaltalan nincs olyan szemem, mint Neked. Nem vettem eszre, de igy mar latom. Nagyon jot nevettem. Koszonom.:love:
 
Sziasztok.
Zajlanak a hetkoznapok. Mindenki elvan.
Hallott mar valaki kipukkadasig evestol valo halalrol? Az otoim ugy rakattantak az ubira, hogy tuti ki fognak durranni:LOL:. Mondjuk nagyon ritkan kapnak, lehet azert bandaznak rajta sokat ilyenkor.
Atkoltoztek a palacsitak a kicsibol. Ez mar amugy is jobb meret nekik es ott ugysem volt latvanyos a jelenletuk.
Elkoszontem a staurogynektol. Csunyak voltak. Nem igazan tudtak nalam kiteljesedni. Helyukre is reinecki mini kerult:LOL:.
Es par kep.
Dagadek otok.
20180406_191846.jpg
Az uj bandatagok.
20180405_195509.jpg
Es a kistestuek.
20180329_193932.jpg
20180402_193730.jpg
Tovabbi szep estet.
 
Woah, nem kímélik azt az ubit nálad :eek: Nálam csak bambulják üveges szemmel, mintha ufo lenne :alien: Amúgy tündériek a lakóid ^^
 
Nagyon cuki társaság!(y)
Már látszanak a szemek a petéken, nemsokára lesznek picurkák!
Cukkinit próbáltál már? Azt is nagyon szeretik.;)
Azért a habrosus is felkapaszkodott pár falatért!:love:
Koszonom.:LOL:
Remelem , hogy hamarosan meglesznek a picurkak. Nagyon varom oket.
Cukkinit meg nem probaltam. Sutotokot, spenotlevelet....de az ubi az abszolut kedvenc. Ilyenkor mind megorul. A habri coryk is pedig arra igazan nem szamitottam, hogy nekik is be fog jonni.
 
Woah, nem kímélik azt az ubit nálad :eek: Nálam csak bambulják üveges szemmel, mintha ufo lenne :alien: Amúgy tündériek a lakóid ^^
Szia. Koszonom. Biztosan olvastad mar a garnela eteteses topikot. Ott is oriasi kulonbsegek vannak. Valamelyik "lakokozosseg" ezt szereti jobban. Masik valami mast. Az a jo, hogy annyi mindenbol lehet valogatni.
A kis sarga lakoim meg nem annyira batrak. Meg csak nehanyan szallingoztak oda a teritett asztalhoz. De az o gyengejuket is meg fogom talalni idovel remelem.
Tavasz van. Elkezdek spenotot ultetni az erkelyre!:D:D:D
 
Sziasztok.
NAgytakarítás megtörtént.
Megnyírtam a ludwigiakat és visszaültettem oket sűrítés céljából. Mulmoztam.
ÉS!
Beköltözött 13 db Boraras Merah gyerek. :love: olyan édesek, hogy belemártogatnám őket a kávémba. Vegyülnek az őslakókkal, a három megmaradt zöld neonnal. Remélem velük nagyobb sikerem lesz. Ha az ágyon üldögélek belakják az akit, de ha odamegyek hátraúsznak. Ez még normális. Majd a közös evések összehoznak bennünket.
Jöjjön pár telós képvacakság.
20180407_172438.jpg
További szép hétvégét!
 

Attachments

  • 20180407_170632.jpg
    20180407_170632.jpg
    413.1 KB · Megtekintések: 1
  • 20180407_171521.jpg
    20180407_171521.jpg
    170 KB · Megtekintések: 1
  • 20180407_172155.jpg
    20180407_172155.jpg
    300.6 KB · Megtekintések: 1
Sziasztok.
Nem tudom mennyire praktikus de keszitettunk ma egy skimmer tartot. Igazabol azert, mert ket akiban hasznalom es amikor ki kell venni mindig annyira ra van tapadva az uvegre, hogy kipocsolok egy csomo vizet mig lecuppan. Igy pedig csak kiemelem az uveglappal egyutt. Lehet, csak hujeseg, de nekem kenyelmesebb igy. 20180408_184543.jpg
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére