• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Concave island

Andris87

Főkertész
A "Green to red" akváriumomban valahogy elindult a Riccia-támadás és megfékezhetetlen lett. Mindent elfedett, az aljzaton 10cm vastagon nőtt. Nem volt más hátra... robbantani kellett :D
Ezúttal egy konkáv elrendezéssel próbálkoztam, több dekorhomokkal és apróbb szálakból álló Red Moorral.

Akvárium: 60x30x36 opti-white
Világtás: ADA Aquasky 601
Szűrés: Eheim Experience 350
CO2: nagynyomású, reaktorral beoldva

Tápozás: Brighty K (3 ml/nap), Green Brighty Mineral (3 ml/nap)
Talaj bal oldalon: Tropica Plant Growth Substrate, Tropica Aquarium Soil Powder
Talaj jobb oldalon: Power Sand S, Amazonia
Dekor: La Plata sand, Seiryu, Red Moor

Növények: Parvula, Crypto lutea hobbit, Cryptocoryne wendtii, Myriophyllum Guyana, Rotala rotundifolia és wallichii, Anubias petite, Buce wavy leaf, Hygrophila pinnatifida, Fissi, Riccardia

Halak, garnélák: Shakura, Nannostomus beckfordi, és 1db Neon ami még a törökbálinti Green Aquában került bele, amikor elhoztam a szettet "Colourful hill" cím alatt :)

Az akváriumot február 16-án indítottam és így néz ki 3 naposan (az első kb. 20%-os vízcsere után):

46235378215_f997c4b0bc_k.jpgDSC_0027-1 by Andris_87, on Flickr
Világítás 8 órát megy, CO2 szolidan (45 bpm), táp pedig előírás szerint :)
 
A "Green to red" akváriumomban valahogy elindult a Riccia-támadás és megfékezhetetlen lett. Mindent elfedett, az aljzaton 10cm vastagon nőtt. Nem volt más hátra... robbantani kellett :D
Ezúttal egy konkáv elrendezéssel próbálkoztam, több dekorhomokkal és apróbb szálakból álló Red Moorral.

Akvárium: 60x30x36 opti-white
Világtás: ADA Aquasky 601
Szűrés: Eheim Experience 350
CO2: nagynyomású, reaktorral beoldva

Tápozás: Brighty K (3 ml/nap), Green Brighty Mineral (3 ml/nap)
Talaj bal oldalon: Tropica Plant Growth Substrate, Tropica Aquarium Soil Powder
Talaj jobb oldalon: Power Sand S, Amazonia
Dekor: La Plata sand, Seiryu, Red Moor

Növények: Parvula, Crypto lutea hobbit, Cryptocoryne wendtii, Myriophyllum Guyana, Rotala rotundifolia és wallichii, Anubias petite, Buce wavy leaf, Hygrophila pinnatifida, Fissi, Riccardia

Halak, garnélák: Shakura, Nannostomus beckfordi, és 1db Neon ami még a törökbálinti Green Aquában került bele, amikor elhoztam a szettet "Colourful hill" cím alatt :)

Az akváriumot február 16-án indítottam és így néz ki 3 naposan (az első kb. 20%-os vízcsere után):

View attachment 73288DSC_0027-1 by Andris_87, on Flickr
Világítás 8 órát megy, CO2 szolidan (45 bpm), táp pedig előírás szerint :)

Szia!

Nagyon tetszik a berendezés!
Koppra ugyan ilyen szettem van. Lassan egy éve fut egy köves berendezéssel. ("The first class" néven van naplózva)
Következő nekifutásra valószínű megpróbálkozok valamilyen fás scape-el. Nagyon tetszenek....

Várom hogyan alakul a sorsa a tiednek! Kívánom, hogy legyen algamentes.

Üdv.: R.P.
 
Szia!

Nagyon tetszik a berendezés!
Koppra ugyan ilyen szettem van. Lassan egy éve fut egy köves berendezéssel. ("The first class" néven van naplózva)
Következő nekifutásra valószínű megpróbálkozok valamilyen fás scape-el. Nagyon tetszenek....

Várom hogyan alakul a sorsa a tiednek! Kívánom, hogy legyen algamentes.

Üdv.: R.P.
Köszönöm! Eddig algamentes és igyekszem ezt megtartani is :) A Red Mooron elindult a baktériumréteg, de az természetes.
 
Egy hónapos az akvárium és minden a rendben fejlődik :) A Seiryu-nak köszönhető alacsonyabb CO2-nek és az Aquasky 601-nek köszönhetően nem szaladt el semmi, nyírás még nem történt. Jelentősebb alga probléma továbbra sincs. Egy kis pontalga megjelent az üvegen, ezt kis foszfát adagolásával megállítottam. A Riccardián pedig van egy kevés Staghorn, amit lehet megpróbálok majd permetezni.

Ahogy írtam, az akvárium bal oldala Tropica alapra épült, a jobb pedig ADA-ra. Az előző képpel összehasonlítva úgy látom, az ADA oldal azért jobban megugrott. Nameg a bal oldalon van egy kis földcsuszamlás is... :D

74421DSC_0104_2 by Andris_87, on Flickr

74422DSC_0118_2 by Andris_87, on Flickr

74423DSC_0121_2 by Andris_87, on Flickr​
 

Hasonló topikok

Válaszok
20
Megtekintések
3K
Back
Oldal tetejére