• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az akvárium üveg tisztítása - ahogy én csinálom

Szuper ötlet!Azonban a mosogatószivaccsal vigyázzatok,vagyis a dörzsi részével!Előfordulhatnak benne kemény szemcsék.Nekem a 4. szivacs volt ilyen a csomagban,lett is egy szép nagy körkörös karc pont a frontüveg kellős közepén:( azóta csak a "sima" részével dolgozok,az is leszedi még a vízkövet is.(bár a nagyját már algakaparóval csinálom.Ez a Tetra olcsó és nagyon jól működik.ennél is jó lehet ez a műanyag lapos megoldás)
 
Van is itthon ilyen fóliám kipróbálom hasznos ötlet. Én Bank kártyát illetve club card-ot használok a kényesebb helyekre talaj közelben, a többi helyre szivacs dörzsis részét.
 
A múltkor vettem én is szivacsot üvegtisztításra. Ott találtam olyan szivacsot amit kimondottan üveg tisztításra ajánl a gyártó (poharak és üveg edényekre)
A márka most nem ugrik be, kb. 2 szivacs volt 3-400 Ft.

Használtam mágneses algakaparót, de még mindig a szivacs a nyerő nálam...
 
Nekem a Tetra pengés algakaparója jött be Tetratec pengés algakaparó (GS 45) most csak 4490 Ft - Green Aqua
, sajnos a sarkok közelében nem használható, ott marad a szivacs. Mágnesessel sokszor csak a gond van, leesik benne marad egy kis szemcse, és már húzza is az ember a karcot az üvegre.
Szerencsére az új DIY szűrő már megfelelő áramlatot biztosít, így alig kell üveget tisztítani.
Valamikor nézegettem az ilyen üvegtisztítókat is: Wave pengés algakaparó - 39- 58 cm most csak 4990 Ft - Green Aqua
csak nem tudom ezekbe milyen penge való.
 
Tetra nálam sem vált be, most egy Borneo Wild van ami olyan, mint az ADA vagy a Wave. Sokkal jobb, mert lehet erőt kifejteni az üvegre és emiatt le is szedi az algát, nem úgy mint a tetra.
 
Sziasztok!
Úgy látszik tartósan letelepedtek nálam a pontalgák, szeretnek nálam, én azért annyira nem szeretem őket. Kérdésem az lenne, hogy valaki használt már hasonló algakaparót?
nOGYfY0.jpg

yT89baM.jpg


Az egyiknek nincs pengéje, az mennyire lehet hatékony, a másikat úgy látom sima borotvapengés így az könnyen cserélhető.
Vagy egyik se, és inkább a mostani GA-n található akciós Tetratec szintén pengés algakaparó?
Mi legyen?
 
Az első az egy talajegyengeto.

A tetra pengese egy kicsit gyenge és sokat kell az algan húzni.
Amit linkeltel azok a jobbak.
 
Talajegyengető, besza*ás, na mindegy, akkor marad a második, mert a Tetratec-ről máshol se írnak olyan jót. Köszi!
 
Amit linkeltel azok a jobbak.
De az sem ér be a sarkokhoz.
Én tetrásat használom, és bevallom nem szeretem. Hajlik, nem lehet vele rendesen erőt kifejteni, és tényleg többször át kell húzni az algán mire megtalálod azt az erőt/irányt amikor leszedi. Ráadásul a sarokba nem ér be, ezért ott még bankkártyával is nekiállok mert csak simán a kefe nem viszi. Aztán kefével a ragasztási rést. macera.
Ha van időd keress olyat, aminek a pengéje teljes szélességben végig ér és fém.
 
Én nem találtam meg olyat ami végig ér. Se a tetra, ada, borneowild, wave nem olyan. De szerintem direkt.
 
Gondolom a fuga miatt, köszörűvel egyéni igényekhez alakítható ;) ( azért nem faragtam meg a Tetra-mat, még :rolleyes:)
 
A tetra pengését használom, és teljesen elégedett vagyok vele. Ha valakinek nem viszi, akkor cseréljen pengét, mert valószínűleg már kicsit megkopott, vagy odacsapta valamihez és elgörbült. Az igaz, hogy a sarkokban nem kapja le (használatiban benne van, hogy direkt, a ragasztás védelmében), de ott egy sima műanyag lappal végigtolom, és kész. Összesen 8 mozdulat a 4 sarok, túlélem...
 
Kb 2 perc alatt levagnank a szilot a sarkoknal aztan lenne jajgatas :)
Miért nem mindenkinek az a vágya, hogy minimális szilóval ragasztott akija legyen? :whistle:, (optinál alig érezni a szilót a sarkokban) Nekem is ez a tetrás van, nincs vele bajom, sőt én éleztem már a pengéjét is(kényszerből) . Bár most hogy kihúztam a mosogatógépet,előkerült a mágneses is, de az hanyagolós. Ezeket a pengéseket amúgy mennyire biztonsággal lehet használni? Lehet tartani esetleges karcoktól vagy az üveg mattaulásától, mint a dörzsi szivacs esetében?
 
Utoljára módosított:
Miért nem mindenkinek az a vágya, hogy minimális szilóval ragasztott akija legyen? :whistle:, (optinál alig érezni a szilót a sarkokban) Nekem is ez a tetrás van, nincs vele bajom, sőt én éleztem már a pengéjét is(kényszerből) . Bár most hogy kihúztam a mosogatógépet,előkerült a mágneses is, de az hanyagolós. Ezeket a pengéseket amúgy mennyire biztonsággal lehet használni? Lehet tartani esetleges karcoktól vagy az üveg mattaulásától, mint a dörzsi szivacs esetében?
A penge élével merőlegesen szabad csak használni, párhuzamosan könnyebben karcol. Biztos vagyok benne, hogy bármilyen mechanikai módszerrel is takarítod az üveget, azon mikrokarcok fognak keletkezni, ami idővel látható mattulásban fog megjelenni. Heti 1 algatakarítással számolva évi 52 tisztítás van, és szerintem több száz tisztításig ezt nem lehet észrevenni, úgyhogy ha ésszel és odafigyeléssel csinálja az ember, akkor sok-sok évig nem fog jelentkezni ilyen következmény. Természetesen mágnesessel már Én is csináltam gyönyörű karcot, amikor közé szorult egy darabka bazalt, úgyhogy azt már régóta nem használom, egyébként sem volt hatékony.
 
Back
Oldal tetejére