• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium karbantartás

Üdv! Az akváriumüveg belső falának tetején, körbe a lerakódott vízkőréteget mivel lehet a leghatásosabban eltávolítani? Ami esetleg ha érintkezik az akváriumban lévő vízzel, nem okoz semmi bajt.
 
Gabcsika said:
Üdv! Az akváriumüveg belső falának tetején, körbe a lerakódott vízkőréteget mivel lehet a leghatásosabban eltávolítani? Ami esetleg ha érintkezik az akváriumban lévő vízzel, nem okoz semmi bajt.

ecet, tetra üveg törlő. 500 forint 10 darab.
 
Sziasztok

Vízcsere után mi okozza az apró buborékokat amik megjelennek a növényeken üvegen tágyakon és néha még a halakra is tapad.Sima csapvíztől van ami semmilyen kezelést nem kapott.
 
feinadam said:
Sima csapvíztől van ami semmilyen kezelést nem kapott

Pont ezért. ha áll a víz (és kap előkészítőt) akkor ez nem történik meg.
Nálam hónapok (évek?) óta nincs ilyen jelenség.
 
Nálam is meg szokott jelenni ez a jelenség, de semmiféle problémát nem vettem észre ezzel kapcsolatban. A csapvízben nyomás alatt viszonylag sok oldott gáz van, és amikor a nyomás leesik (kikerül a csőből) akkor ez a gáz kicsapódik a tárgyakon, növényeken, üvegen. Már nem tudom hol olvastam, de nagy része állítólag CO2.
 
Sziasztok!
Érdeklődnék hogy ki hogyan, mivel szokta eltávolítani a vízkövet, egyéb lerakódásokat az akvárium belső feléről? Mi az ami bevált és nem öli meg a halakat?
Előre is köszönöm!
 
Sziasztok!

Had kérdezzem meg hogy az elektromos fogkefe bírja a víz alatt? Kövek takarítására szerintem kicsit hatékonyabb lenne mint a kézi erő nem beszélve arról hogy két óra sikálás alatt azért igencsak elfárad a kezem :D Ezért gondoltam arra, hogy ami a nagy multikban és hasonló drogériákban vásárolható olcsó elektromos fogkefére beruházok, de a pénzt nem akarom kidobni az ablakon (sem azt hogy kisebb áramütés érjen :D ). Mi a véleményetek erről?

Köszönöm előre is!
 
Sziasztok!

Had kérdezzem meg hogy az elektromos fogkefe bírja a víz alatt? Kövek takarítására szerintem kicsit hatékonyabb lenne mint a kézi erő nem beszélve arról hogy két óra sikálás alatt azért igencsak elfárad a kezem :D Ezért gondoltam arra, hogy ami a nagy multikban és hasonló drogériákban vásárolható olcsó elektromos fogkefére beruházok, de a pénzt nem akarom kidobni az ablakon (sem azt hogy kisebb áramütés érjen :D ). Mi a véleményetek erről?

Köszönöm előre is!
Használható víz alatt is, nem okoz problémát, csak az algának.:)
 
Köszönöm szépen, akkor befektetek egy kicsit ebbe is, könnyebb dolgom lesz picivel, legalábbis gondolom és remélem :)


Tapatalkkal küldve az én D6503 eszközömről
A kevésbé sima felületű köveknél még ennél is hatékonyabb a leengedett víz melletti carbós/vegyszeres ecsetelés, spriccelgetés.;)
 
A kevésbé sima felületű köveknél még ennél is hatékonyabb a leengedett víz melletti carbós/vegyszeres ecsetelés, spriccelgetés.;)
Ez sem egy rossz ötlet, csak nem tudom teljesen leengedni soha, halakat nincs hova rakjam, 30 m2-n gazdálkodom és nem kényelmes :D fogkefézéssel nagy gondjaim nincsenek, le tudom szépen dörgölni csak arra gondoltam hogy a forgó fejjel azért nem kell annyit dörgölni és gyorsabban fog menni.
 
A kövekről leszedni az algát elektromos fogkefével lehet a legjobban, feltéve hogy nem akarunk vegyszerezni, mert az még jobb.
Én eddig kétféle Oral-B fogkefét használtam a közép kategóriából, de egyik sem nyerte el 100%-ig a tetszésemet. Próbáltam kör alakú és hagyományos fejjel is.
Egy bő éve beszereztem egy drága fogkefét a Megasonex-et, mert az elvileg ultrahangos és meggátolja, illetve leszedi a fogkövet. Gyakorlatilag meg nem. A kövek sikálására viszont csaknem alkalmatlan, mert gyenge.
Most beruháztam a DM-ben kapható legdrágább saját márkás fogkeféjükre (10eFt) a Sonic Power-re.
Brutális ereje van. Sokkal gyorsabban le lehet vele szedni az algát a kövekről.
Bár eredetileg kizárólag akvárium karbantartásra vettem, de aztán kipróbáltam a hagyományos használatát is. Csak ajánlani tudom.
Ja és a pótfejek csomagolásán lebukott a DM, ugyanis egy kazal Philips fogkeféhez is jó.
 
Sziasztok!

Év végén volt egy videótok, ahol 50 tippet mutattatok. Tomi egyik tippje fényt gyújtott a sötétségben. Ez a moha nyírással kapcsolatos tipp volt.
Viszont ezzel kapcsolatban lenne még egy kis sötét folt. Az addig rendben, hogy egy pumpával nyomom vissza azt a vizet, amit a mohával együtt leszívok. Viszont a tartályban lenni kell valamennyi víznek, hogy a pumpa rögtön működni tudjon. Ez lehet a friss cserevíz vagy inkább vízcsere után a használt?

Köszönöm a segítséget!
 
Sziasztok!
Hc van ültetve az előterben az akvámban.
Azt szeretném megkérdezni,hogy az alatta összegyült mulmot,hogy távolítjátok el?
Köszönöm a válaszokat.
 
Back
Oldal tetejére