• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A surface scum poppyval igencsak jelen van reggelre. Olvasgatva a dolgokat ezzel kapcsolatban az O2-CO2 csereberére tudok gondolni. Fentebb helyeztem a poppyt, hogy jobban mozgassa a felszínt, hátha több O2 tud beoldódni az éjszaka folyamán. Nappal már inkább sárgába hajlik a DC mint lime zöldre és reggelre lime zöld kb szóval nem szellőzik a víz valami jól. Lilyvel nem volt ilyen probléma, legalábbis nem hártya volt, hanem "csak" olaj szerű réteg. Ha nem változik a helyzet egy kicsit lentebb tekerem a CO2-t, hogy legyen balansz. Addig is leszedtem papírtörlővel és figyelek ne legyen baj
IMG_3989.JPG
 
A surface scum poppyval igencsak jelen van reggelre. Olvasgatva a dolgokat ezzel kapcsolatban az O2-CO2 csereberére tudok gondolni. Fentebb helyeztem a poppyt, hogy jobban mozgassa a felszínt, hátha több O2 tud beoldódni az éjszaka folyamán. Nappal már inkább sárgába hajlik a DC mint lime zöldre és reggelre lime zöld kb szóval nem szellőzik a víz valami jól. Lilyvel nem volt ilyen probléma, legalábbis nem hártya volt, hanem "csak" olaj szerű réteg. Ha nem változik a helyzet egy kicsit lentebb tekerem a CO2-t, hogy legyen balansz. Addig is leszedtem papírtörlővel és figyelek ne legyen baj
View attachment 67253

előbb-utóbb szükséged lesz e skimmerre.
Most, hogy @star67 Csillának már van - esélyes lehet, hogy belefutsz itt a fórumon egy használtba, vagy ha lesz valami akció még az év végén a GA-ba:
https://www.greenaqua.hu/hu/eheim-skim-350.html
 
előbb-utóbb szükséged lesz e skimmerre.
Most, hogy @star67 Csillának már van - esélyes lehet, hogy belefutsz itt a fórumon egy használtba, vagy ha lesz valami akció még az év végén a GA-ba:
https://www.greenaqua.hu/hu/eheim-skim-350.html
Valószínűleg ez lesz a vége. Vagy van nagyon régről egy aquatic nature flow 60 akasztós szűrőm, csak az elég messze van most. Ha azt sikerülne valahogy kicsit átalakítani, hogy pár percig tudja szívni a felszínt, akkor tök jó lenne. Ha nem sikerül, akkor nagy kárt nem okoztam :)
 
Próbálj meg szűrőt takarítani, ha nem volt mostanában, meg egy kis indító baktérium nem árthat. Az akasztós szűrő nem hülyeség.

Ez egyébként lehet növény gond is vagy sok a táp vagy kevés.

Az is okozhat ilyet ha túl etetsz.
 
Segítségre lenne szükségem. Eltűnni látszik a rhizó, de jön helyette a többi.. :) Csináltam képeket, sajnos továbbra sem a legjobb minőségűek, de biztosan sikerül beazonosítani őket. Az én tippem:
-zöld szőr alga egyre több az acicularison
-kevés zöld pont az üvegen
-stagnáló, vagy lassan gyarapodó agancs alga igazából mindenhol (az első képen látszik kicsit a háttérben erről nem csináltam külön képet)
-kevés fonalalga az üvegen
Van pár hirsuta levél amin barna foltok jelentek meg, van néhány sárga, illetve szerintem az acicularis (főleg a mini) fakóbb, színtelenebb, de ez lehet az alga fojtogatása miatt.
Vízcsere heti 1x50%
Tápozás: napi 1-1 ml MIC-MAC 1ml easy carbo
Fény: 10w 1000 lumen 12h-19h
Elképzelhető, hogy a dzsumbuj miatt már több tápanyagra lenne szükség? Vagy túl sokáig világítok?
Jó hír viszont, hogy már kettő petés garnéla van :)
IMG_4023.JPG
IMG_4024.JPG
IMG_4025.JPG
 
Szia!

Nekem az a zöld szőr eltünt a kevesebb fénytől. Az agancs szerintem az áramlás miatt van. A sárgás levelek szerintem is tápanyaghiánytól vannak. Esetleg foszfáttal próbálkoznék vagy több macroval először.

Ahol agancs alga van ott mozognak a növenyek?
 
Szia!

Nekem az a zöld szőr eltünt a kevesebb fénytől. Az agancs szerintem az áramlás miatt van. A sárgás levelek szerintem is tápanyaghiánytól vannak. Esetleg foszfáttal próbálkoznék vagy több macroval először.

Ahol agancs alga van ott mozognak a növenyek?
Szia! Poppyval hátul a magas bonsaiok gyengén himbilimbiznek, más szembetűnő mozgás nincs. Elöl az acicularis minit támadta meg a leglátványosabban és a középső bonsaiokat. Fentebb teszem a világítást. 2-2 pumpálás tápból overkill lenne?
 
Szerintem először csak a macrot emeld fél milivel. Arra figyelj, hogy egyszerre csak egy dolgot változtass, mert nem tudod mi válik be és mi nem.

Amúgy a co2 rendesen működik? Érdemes lenne pár víz paramétert isméregetni, de szerintem az a mobilos mérőke ben valami jó.

Most hirtelen nem tudok jobbat, az agancsot vágd le, a fényt emeld feljebb az jó ötlet. Szerintem az áramlás lesz a baj, csak nem tudom, hogy kéne jobbá tenni.
 
Szerintem először csak a macrot emeld fél milivel. Arra figyelj, hogy egyszerre csak egy dolgot változtass, mert nem tudod mi válik be és mi nem.

Amúgy a co2 rendesen működik? Érdemes lenne pár víz paramétert isméregetni, de szerintem az a mobilos mérőke ben valami jó.

Most hirtelen nem tudok jobbat, az agancsot vágd le, a fényt emeld feljebb az jó ötlet. Szerintem az áramlás lesz a baj, csak nem tudom, hogy kéne jobbá tenni.
A világítást felemeltem 5 cm-ről 10 cm magasra. A co2 gyanítom rendesen megy, határozott lime a DC ott ahol leggyengébben érnek el a buborékok. 10-kor kapcsol be és 18-kor ki egyébként. Na most várok, hogy alakul a helyzet így.
 
De tényleg érdemes volna valami víztesztet hadrendbe állítani, mert így cdak vaktában lövöldözünk.

Azt nem írtad, hogy milyen vizet használsz, bár nem hiszem, hogy azzal nagy gond van, mert a garnélák elvannak.

Még annyit esetleg kipróbálharsz, hogy a co2-t 0-24 ben tolod csak mondjuk 1 bubi/2 sec el, mert lehet, hogy a ph ingadozik össze vissza.

De ez megint csak tipp...;)
 
Hát, én a kh, gh, ph-n kívül csak tds-t mérek, úgyhogy nem tudok ajánlani semmit. :D Viszont a forum alga topikjában jobban tudnának ebben segíteni. Nitrátot foszfátot meg ammoniát érdemes lenne szerintem, meg egy olcsó tds mérő sem ártana. Az a baj, hogy érdemes lenne áttérni ro vízre, mert az ioncserélt víznek alacsony a ph-ja a csapvíznek meg magas, az nem lehet savas, mert tönkretenné a csöveket. Jobban járnál, ha inkább te sóznád vissza az ro vizet.

Ez lehet, hogy egyből meg is oldaná minden bajodat, mert tudnád pontosan mi van a vizedben.
 
2. hónap
Ammania sp bonsai meg lett nyírva. Nagyon megnyúlt, de szerintem így szebb, mintha visszanyerte volna a mélységét a kocka. Zöld szőr és agancs jelen van, jól érzik magukat, de sok le lett metszve. Eszembe jutott, hogy amikor küzdöttem a rhizocloniummal, akkor rendszeresen kis vékony csővel cseréltem vizet, hogy le tudjam szívni vele a rhizót. Megfeledkeztem a mulmozásról és nagyon sok garnéla kaka van/volt a fű között mélyen, amit vastag csővel most jól elkezdtem felszippantani ill. kavarni. Elképzelhető @Nytrone hogy ez igencsak hozzásegít a jelenlegi algahelyzethez. Meglátjuk, ez több részletben lesz tisztogatva, kicsi az űrtartalom ahhoz, hogy vastagcsővel hatásosan tudjak porszívózni.
Gondolkoztam rajta, hogy a sok levágott bonsait itt felajánlom, de sok levél olyan agancs algás volt, hogy nem volt pofám bárkit is elrángatni miatta... Remélem legközelebb tudok majd értelmes, egészséges adaggal örömet szerezni valakinek.
Pár kép:
IMG_4033.JPG
IMG_4034.JPG
IMG_4035.JPG
 
Hát, ha kiszívtad a ganyét akkor mindegy. Visszavághatod teljesen a füvet, 1 hét és újra megered. Úgy tutkóra ki bírod pucolni.

Egyébként a garnéla nem sz@arik olyan sokat, hogy meglátszódjon. Mindenesetre azt ami olyan, mint a kaki azt szedd ki.

Az algás növényeket megkezelheted hidrogenperoxiddal...

Nekem amúgy így is tetszik!
 
Hát, ha kiszívtad a ganyét akkor mindegy. Visszavághatod teljesen a füvet, 1 hét és újra megered. Úgy tutkóra ki bírod pucolni.

Egyébként a garnéla nem sz@arik olyan sokat, hogy meglátszódjon. Mindenesetre azt ami olyan, mint a kaki azt szedd ki.

Az algás növényeket megkezelheted hidrogenperoxiddal...

Nekem amúgy így is tetszik!
Köszi szépen, rám fér a biztatás mostanság :ROFLMAO: Ilyen kicsi hangya méretű barna pöckök arra gondoltam, hogy garnéla kaka. De lehet csigáé is, passz. Gondoltam én is arra, hogy visszavágom teljesen, de a marsiela hirsuta miatt nem mertem végül...
Elfelejtettem lefotózni, de van egy kis darab limnobium laevigatum, amit @SMAdrián azonosított be nekem. A GA-s garnélákkal jött a zacskóban, ebbe kapaszkodtak. Nagyon pici de szépen hozza a hajtásokat. Megszerettem.
 
Back
Oldal tetejére