• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az első lakók!
Leültem egy csésze kávéval az akvárium elé, hogy közelebbről szemügyre vehessem a dolgokat és láttam, hogy az üveg mentén néhány darab kb. 1 centis cérnavékony féreg lubickol. Nematoda, ha nem tévedek. Itt a fórumon informálódtam, hogy nem veszélyes, de nem kívánt dolog. Visszanéztem a képeket amiket eddig csináltam és azon is pont látszik egy. De megpróbáltam jobb képet csinálni:
43003082_311596926058903_3161514770771738624_n.jpg

 
Mintha pont mostanában mondta volna nekem @tsokee Rita, hogy valami épp attól low-tech, hogy nincs benne CO2. Akkor ez most az, vagy sem?(n)
Low technek indult az biztos, hogy mi számít manapság high-technek arra kíváncsi lennék. Tulajdonképpen low cost cuccaim vannak, csak van egy palack alatta :)
 
Holnap lesz három hetes a kocka! A durvuló Nematodák miatt @star67 tanácsára megszabadultam a gömbmohától, de a Rhizocloniummal még harc van, @evavigh tanácsoltad a H2O2 kezelést, de azt a végső fegyvernek szánom. Vékony csővel leszívtam a nagyját, a fű közül pedig fogkefével halászom, felkavarom és vastag csővel leszívom majd vízcsere. Mivel holnap lesz három hetes a kocka, jönni fog 4 darab Amano garnéla, majd 4-5 RC vagy Sakura, abban bízok, hogy szeretik a Rhizo-t. Ha nem... akkor kihalászom őket és jön a hidrogén-peroxid... A 4 süncsiga (köszi @W.Márk ) nagyon ügyesen takarít. Még a porlasztókövet is körbenyalta az egyik, nem kell kiszedni még azt se :)
image2.jpeg
 
Nyugodtan mehet még bele majd valamikor 2-3 darab süncsiga, nekem a 96 literesbe jelenleg 25 darab van . :)
Látom , mintha lenne fonal algád is ?
Oké úgy is nagyon tetszik nekünk! Nem vagyok valami jó még alga beazonosításban. Rhizo, barna, egy minimális zöld pont alga biztos van. A fonal algát passzolom de ha látod akkor valószínűleg van :) utána olvasok hamarosan
 
Oké úgy is nagyon tetszik nekünk! Nem vagyok valami jó még alga beazonosításban. Rhizo, barna, egy minimális zöld pont alga biztos van. A fonal algát passzolom de ha látod akkor valószínűleg van :) utána olvasok hamarosan
A barna alga elmúlik idővel, nekem is kezd már, rengeteg növényem is betámadta, de már alakul, pontosan nem látom, milyen algád van ,mert, elég messzi van a kép . :)
Majd elmúlik a barna alga. Nem tudom, most hány napos az aki, hogy cserélsz vizet ?
 
Új lakók érkeztek tegnap este:
4 amano, 2 süncsiga (összesen így 6 db van)
Ahogy beraktam őket a helyükre egyből el is kezdődött a szüntelen zabálás. Ma reggel amikor rájuk néztem ugyanúgy ment a takarítás, de a középső nagy lávakő már patyolat tiszta volt. Nagyon jó étvágyúak és nagyon helyesek is. Remélem a rhizo is ízleni fog nekik ;) Az egyik amano kékes színű. Majd ha lesz időm lefotózom, most egy másikat sikerült elcsípni:

5178ACC9-CFC8-45D2-AF61-2A7CD5DD95E0.jpeg
 
Holnapután lesz egy hónapos a kocka. Kapott egy saját bútort, ami olcsó volt és nagyon praktikus. Bal oldalt a fiókokban elférnek a kellékek, jobb oldalt pedig egy szekrény rész van, amiben el tudtam rejteni a gépeket, igazából semmi extra, illik a szobába :)
6 süncsiga, 4 amano, 7 yellow sakura lakja már pár napja, nagyon jól elvannak, elhullás szerencsére még nem volt. Bízunk benne, hogy lesznek kis sakurák majd a későbbiekben.
Az algák még mindig jelen vannak. A sziklán a zöldalga be kell valljam engem nem zavar. Már nem is nagyon vagyok benne biztos, hogy rhizo a másik, lehet, hogy barna alga. Nem tudom, de az acicularis mini tövében nagyon jól elvan, nem nagyon tudom kiszedni onnan. Ha durvábban próbálom eltávolítani, akkor jönne vele a fű is. Egy kicsit tanácstalan vagyok. De jobb a helyzet mint volt. A flow változtatása (próbálgattam a poppy-t de brutális szinten ellepett a rhizo/barna alga a talaj közelében ezért azt le is cseréltem lilyre) és az élőlények sokat segítettek nagyon. A héten kertészkednem kell, mert a sima acicularis nagyon magasra nőtt :eek: Hátul a bonsaiok nagyon szépek, nagyon sok lett belőle, de nincs szívem megritkítani, de lehet adok neki valami pofát azért.
A jelenlegi állapotról pár kép:

IMG_3767.JPG

IMG_3759.JPG

IMG_3764.JPG
IMG_3766.JPG
IMG_3768.JPG
 
Tegnap volt egy hónapos az akvárium. Meg is ünnepeltük egy fűnyírással. Ez volt az első kertészkedés, sokat tanultam közben. Az biztos, hogy legközelebb kicsit bátrabban kell vágni :) Minden élőlény jól van (a nematoda kukacok is), teljes a létszám. Egy hete emeltem a tápozáson Green Aqua Micro Macro 2-2ml, Carbo-t csökkentettem 0,5ml-re a garnélák miatt. A világítás 7,5 órát megy. Az alga nem terjed, vízcserekor amennyit le tudok szippantani annyit leszippantok és így csökkentem egyre a mennyiségét. Persze a garnélák és csigák is majszolják. Shrimpking 5in1 kajából jelenleg a Mineral-t adjuk nekik 2-3 naponta a sok vedlés miatt. Ilyenkor elég sokat verekednek az amanok. A legnagyobb süncsiga pedig folyamatosan pöttyözi petével az üveget... :) Pár kép a végeredményről:
IMG_3792.JPG IMG_3795.JPG IMG_3797.JPG IMG_3798.JPG IMG_3799.JPG IMG_3800.JPG IMG_3801.JPG IMG_3802.JPG IMG_3804.JPG
 
Említettem itt, hogy megjelent a GSA legfőképpen a lávakövön de már az üvegen is itt-ott. Nézegettem korábbi képeket az akváriumról és feltűnt, hogy roham tempóban terjeszkedik, ami már zavaró. Utána is néztem, tápanyaghiány vagy kevés CO2 okozhatja, illetve szereti a sok fényt. Ránéztem a diffúzorra és látom az is tiszta GSA. Ez korábban is feltűnt de valahogy nem kapcsoltam. Basszus 1 hónapja nem volt takarítva a diffúzor... Nagyok is voltak már a buborékok. Láttam a DC-n, hogy sötétebb zöld mint szokott, de valamiért ráfogtam a lily-re, mert jobban hullámoztat.
Gyors kikaptam a difit, megnéztem mi van itthon, amivel gyorsan rendbe tudnám tenni. Lecsekkoltam a profi márka összetevőjét és találtam is összetevőkben és arányokban szinte azonos szert. Felhígítottam és fecskendővel oda-vissza áttoltam rajta a keveréket végül öblítés, Seachem Prime fürdő és visszatettem.
Hát nektek biztos nem újdonság ez, de nekem valahogy teljesen elkerülte a figyelmem, hiába kongatta több módon is a kocka a vészharangot. A DC újra szép élénk zöld, már csak várnom kell türelemmel, hogy a hanyagságnak köszönhető GSA burjánzás visszaszoruljon... :)
difi.jpg
 
Szerintem a sok fénytől van. Napfény éri?
Nem éri napfény az új helyén, még közel sincs. Igazából inkább félhomályban van ameddig nem kapcsol fel a világítás. Azért gondolok a CO2-re, mert fixen tartottam mindent, annak a beoldódása volt egyre gyatrább. De lehet rosszul gondolom. Mindenesetre ez most ki lesz zárva.
 
Volt ma egy rövid 20 perces állás. 30% vízcsere, kis takarítás és egy minimális kertészkedés, mert az eleocharis acicularis-szal egyszerűen nem bírok, nő mint a gomba. Nem tudom hogy került egy tő előre a minik közé de jól elbaltáztam. Nem merem kiszedni, nehogy felkavarjam a mulmot és a kis kockában bajt okozzon. A bonsaiok a kedvenceim. A kép nem is adja vissza milyen sok van belőle. Nem is értem hogy lett ilyen sok, de nincs szívem belevágni. Ha összehasonlítom, hogy egy hónappal ezelőtt milyen csutak volt az egész, akkor tűnik fel. Egyébként az összes lakó látszólag jól van, teljes a létszám még mindig. Örülnék ha a sárga garnélák szaporodnának kicsit, van három nyerges.
A CO2 beoldással sokat foglalkoztam a napokban. A lilyt forgattam úgy, hogy az áramlat körbevigye a buborékokat, illetve lejjebb tettem, hogy kevésbé fodrozza a felszínt. De így is kicsit tekernem kellett a tűszelepen, mert még a 2 hetes beállításon volt (1bubi/5sec), így most (1bubi/3sec) újra közel lime zöld a DC. Azzal magyaráztam magamnak, hogy azóta sokkal dúsabb a növényzet és a világítás is megkétszereződött.
Értelmes képet még mindig nem tudok csinálni, egy régi iphoneom van plusz majdnem az összes garnéla a hirsuta alatt eszi a rudacskát... :)
Szerk.: ja igen tudom semmi nem látszik megint, hogy ollóztam kicsit, de egyszerűen mindig odaugrik egy garnéla és félek levágom a bajszát neki...

IMG_3878.JPG
 
Szép kis kocka. [emoji846]
Köszi! :) Igyekszünk. Ez az első, így már lenne pár dolog amit máshogy csinálnánk.

Szeretnék valami piros növényt egy tővel a sok zöld közé. Van tippetek ami nem túl nagy és mutatós lenne benne?
 
Back
Oldal tetejére