• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Rotala macracandra red mini lenne a tökéletes, mert csak kiegészítené, és nem nyomná el a többi növény által adott alaphangulatot.
Örülök neki, hogy ezt írod. Pont ezt néztem én is és tetszik :) Most kicsit várni fog még magára, észrevettem ma néhány planáriát. Így a nematodák mellé kicsit sok... gondolkodnom kell mi legyen.
 
Ma volt az első perlon vatta csere másfél hónap után. A szénszűrő szivacskorong helyett szórtam be 2 kis tasak siporax mini professionalt a substrat pro tetejére.
Így nézett ki:
45134452_340537523387483_4417666638971666432_n.jpg
 
Nagyon tetszik a kis kocka, gratula hozzá! A Rotala macracandra red minit én is támogatom, van is pár tövem, ha érdekel, egy kis Ammania sp. bonsai-ért cserébe :D Viszont a csigamentességet nem tudom garantálni, ha esetleg van valami hatásos módszered ellenük, mielőtt betennéd az aksiba, szívesen adok pár tövet.. nem feltétele a csere a dolognak :) Talán még a Reineckii mini van még, de azt meleg szívvel nem tudom ajánlani mert elég kényes és "kiszámíthatatlan" növény, legalábbis nálam csinált furcsaságokat :)
 
Nagyon tetszik a kis kocka, gratula hozzá! A Rotala macracandra red minit én is támogatom, van is pár tövem, ha érdekel, egy kis Ammania sp. bonsai-ért cserébe :D
Köszi szépen! :) Sajnos most nem a legszebb, zöld pont, zöld por, agancs, rhizo és egy kis pamacs ecset szóval minden fajta alga van benne. Próbálok nem kapálózni és visszaszerezni az irányítást lassan, megkeresni az alap okot.
Kedves a felajánlás, később mindenképpen visszatérhetünk rá, vagyis engem érdekel a dolog. Jelenleg nem tudok ültetni 1-2 dolgot át kell gondolni előtte, hogy mit hova rakjak de egyszerűen nincs sajnos időm szegény kockára. A heti 2 vízcserét megcsinálom meg pár szükséges dolgot, a plusz idő meg az algák elleni küzdelemre megy el :) (pontosabban agyalásra)
 
Köszi szépen! :) Sajnos most nem a legszebb, zöld pont, zöld por, agancs, rhizo és egy kis pamacs ecset szóval minden fajta alga van benne. Próbálok nem kapálózni és visszaszerezni az irányítást lassan, megkeresni az alap okot.
Kedves a felajánlás, később mindenképpen visszatérhetünk rá, vagyis engem érdekel a dolog. Jelenleg nem tudok ültetni 1-2 dolgot át kell gondolni előtte, hogy mit hova rakjak de egyszerűen nincs sajnos időm szegény kockára. A heti 2 vízcserét megcsinálom meg pár szükséges dolgot, a plusz idő meg az algák elleni küzdelemre megy el :) (pontosabban agyalásra)

Átérzem, jelenleg nálam is hasonló a szitu, ecset és pontalga probléma. Nálam a flow gyengítése kicsit segített az ecset problémán, valamint a talaj folyamatos porszívózása, jelenleg kicsit visszább vettem a tápozást is, és most várom a csodát. Sok türelmet és algamentes akvát kívánok :) Ha aktuális lesz a Red mini utáni érdeklődésed, keress bátran :)
 
Tegnap este gondolkodtam sokat az alga problémán. Olvasgattam a naplót és készítettem egy táblázatot a kezdetektől a tápozás, vízcsere, esemény stb... kapcsolatban. A táblázat szerint az algák akkor jelentkeztek, amikor egyre csak csökkentettem a heti vízcserék számát és a tápanyag mennyiségét pedig növeltem. Szerintem túl sok volt a tápanyag. Ma csináltam egy nagyobb vízcserét, gyors lenyisszantottam a füvet, leszippantottam sok rhizót, letöröltem az üvegről az algákat és lecsíptem az agancsot ahol találtam. A mai naptól fele annyit fogok tápozni, hogy lássam mi fog történni, meg kell találnom az egyensúlyt. Sajnos úgy néz ki egy pici süncsiga letette a kanalat. Legalábbis mozdulatlan reggel óta. A sárga sakura garnélák meg mintha az összes nyergesedne. Lehetek olyan szerencsétlen, hogy az összes nőstény? :D
IMG_3903.JPG
IMG_3904.JPG
IMG_3907.JPG
IMG_3908.JPG
 
Utoljára módosított:
Szerintem csak az egyik tápot csökkentsd elsőre, mert nem fogod tudni így, hogy melyik okozza problémát.
 
Szerintem csak az egyik tápot csökkentsd elsőre, mert nem fogod tudni így, hogy melyik okozza problémát.
Vissza is állítottam a tápozást inkább, mert nagyon sok staghorn lett leginkább az acicularis minin, több lett a zöld pont alga és mintha később kezdtek volna fotoszintetizálni a növények :confused: (de ez tegnap tűnt fel, nem vennék rá mérget)

Megpróbálom részletesebben leírni, hogy most mi a helyzet:
-Mai napon volt 30% vízcsere reggel. 80% csapvíz + 20% ioncserélt. Legközelebb hétvégén fogok azaz heti 1x 50% lesz a cél, kíváncsi vagyok mit fog mutatni így az akvárium.
-A tápozás a mai naptól a táblázat szerint micro-macro 1-1ml/nap és 1 ml carbo. CO2 10:00-kor kapcsol be és 18:00-kor ki. Világítás 2x5W 1000 Lumen 11:30-tól 19:00-ig.
-A rhizót kordában tudom tartani, bátorkodom azt mondani, hogy ismét visszaszorulni látszik, de egyszer már írtam ilyet :) most nagyobb probléma a Staghorn
-Staghorn miatt a fal felé fordítottam a lilyt, így is jónak tűnik a beoldódás és kisebb lett a flow a talajnál. Valószínűleg megpróbálkozom a poppyval újra.
-Nematodák eltűntek. Nem értem, hova lettek. Az biztos, hogy perlon csere óta nem látok egyet se (y)
-Rhabdocoelák szaporodtak (n) a zöld pont algánál szoktak gyülekezni mindig, carbóval fürdetem őket, nem szeretik.
-Még mindig nincs petés garnélám (n) Van kettő sárga garnéla is amelyik úgy tartja a hasánál a lábait, mintha petéket fogna de nincs ott semmi.

Vettem csíktesztet, tudom nem a legmegbízhatóbb, de mégiscsak valami plusz infóval szolgál:
image2.jpg
image1 (2).jpg

Köszönök minden eddigi segítséget!
 
Szia, azt kéne megpróbálni, hogy lejjebb veszed a flow. Mozognak a növények az áramlástól?

A másik, hogy csinálj hetente 1x50% vízcserét és próbáld ki, a heti 1x- tápozást!
 
Szia, azt kéne megpróbálni, hogy lejjebb veszed a flow. Mozognak a növények az áramlástól?
A másik, hogy csinálj hetente 1x50% vízcserét és próbáld ki, a heti 1x- tápozást!
A hosszabb acicularis szálak mozognak meg bal oldalt a legszélső bonsaiok egy nagyon kicsit. A flow levétele helyett gondoltam, hogy újra beteszem a poppyt és szerintem ezzel meg lesz oldva a dolog remélem. A heti 1x táptól nem ugrik meg veszélyesen a nitrát szint?


A 50% vízcseréknél, duplázd meg a carbót.
20literes a nano így adok 1ml easy carbo-t jelenleg. Ezt megduplázva nem veszélyes a garnéláknak?
 
20literes a nano így adok 1ml easy carbo-t jelenleg. Ezt megduplázva nem veszélyes a garnéláknak?
Tudom hogy furcsának tűnik, meg egy kicsit parázik is a ember, de én is voltam ebben a cipőben.
Tudom mi a gyári ajánlás, meg a GAnak is, csak egyik sem írja hogy mi is van a vízcseréknél. Én a Seachem terméket használom, és a ő táblázatuk alapján. Én is paráztam egy kicsit mikor láttam, hogy vízcseréknél,a Excel 5ml/40l ajánl. A következő napokban a 5ml már 200lre.
Ha nem mered, akkor próbáld egy kicsit emelni vízcserékor. Esetleg 1,5 ml.:);)
 
Tudom hogy furcsának tűnik, meg egy kicsit parázik is a ember, de én is voltam ebben a cipőben...Ha nem mered, akkor próbáld egy kicsit emelni vízcserékor. Esetleg 1,5 ml.:);)
Rendben, mepróbálom majd vízcserekor. Izginek tűnik kicsit :) köszi a tippet!
 
Szerintem stabilabb lesz a tápanyag szint vagy legalább egyenletesebben fog csökkeni. A carbo mehet minden nap.
 
Közeledik a második hónapjához a kocka. Pár napja egy yellow sakura elpusztult. Nem találtam meg az okát, teszt szerint semmi mérhető probléma nincs. Szép élénk színű volt pedig. Jött viszont a GA-ból egy kis utánpótlás. 4db yellow sakura és 2db amano költözött be. Így jelenleg 5db süncsiga, 6db amano és 10db yellow sakura garnink van :) sose látni őket persze... a bonsaiok között kapirgálnak mindig. Az erős fényre gyanakszok, szerintem az zavarja őket vagy egyszerűen csak ott érzik biztonságban magukat. Végre meg van az első petés garnéla is! Aggódunk, hogy simán menjen minden, legyen utánpótlás ;)
Egy hét elteltével lett csinálva egy vízcsere. Minden nap végén mértem a vizet csíkkal, de nem változnak az értékek, szerintem nem lesz gond a heti 1 50% cserével. Alga még mindig van, egy kevés lekaparható zöld pont és sok agancs amit metszéssel próbáltam most minimalizálni, illetve visszaraktam a poppyt, hogy a flow ne kavarja a talajon a mulmot. A rhizo kipusztulni látszik, nagyon remélem legalábbis. Örülnék neki, mert már lassan 2 hónapja szenvedek vele de nem akartam vegyszerezni.
Pár kép:
IMG_3964.JPG
IMG_3966.JPG
IMG_3968.JPG
IMG_3969.JPG
 
Szia!

Ez egyre jobban néz ki, nemsoká en is indítok 2 nanot, lehet, hogy az egyikben megpróbálom ezt a minimál dizájnt! :D
 
Back
Oldal tetejére