• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Almost ready for Molly's

Zsotti01

Tapasztalt kertész
Sziasztok!

Eljött az ideje, hogy én is nyissak egy naplót. Szóval adódott egy lehetőség, hogy ingyen szerezhettem egy 120*45*45-ös akváriumot, amiért csak el kellett mennem érte. (Utólag is köszönet a Green Aqua személyzetének). Régebben elég jutányos áron hozzájutottam 2 db Eheim2075-ös külső szűrőnek (igaz töltet nélkül), így a szűrés már megoldott volt. Ezen kívül egy régebbi akváriumot működtető Eheim2073-ast is beállítom melléjük, melyet csak a külső Hydor fűtő, illetve az 5kg-os CO2 palack külső Atomizerének működtetésére fogok használni. Lesz még skimmer is benne (Eheim Skim 350). A LED-es világítást saját magam készítem, mivel egész jól bevált (előzmény https://akvakertesz.hu/threads/diy-...gbol-ket-60-cm-es-akvariumra-vezerlovel.7429/) :LOL:

Szóval összefoglalva:

Akvárium: 120x45x45 akvárium 10-es üvegből átlátszó ragasztással (nem Optiwhite!) + saját készítésű erezett fekete bútorlapos bútor

Technika:
Szűrő: 2 db Eheim 2075 (tele tömve ADA Bio Rioval)+ 1 db Eheim 2073 (benne a gyári töltet + Purigen)+ Eheim Skim 350
Világítás: DIY Led világítás TC420 vezérléssel (napfelkelte, naplemente)
CO2: nagynyomású, külső Atomizerrel (diffúzorral) beoldva
Táptalaj, talaj: ADA Amazonia kb 4*9 liter

Dekor: Red Moor illetve vasfa

Növények: még képlékeny, de valószínűleg a másik aksiból lesz kiszedve, mivel nagyon benőtte, azaz:
Alternanthera reineckii 'Mini'
Blyxa Japonica
Pogostemon Helferi
Pogostemon erectus
Ludwigia repens
Micranthemum Sp. Monte Carlo

Élőlények:
Black Molly (másik aksiból) ~50db
Arany illetve borostyán molli (harmadik aksiból) ~50db
megszámlálhatatlan Neocaridina heteropoda

Tápozás: TF Micro + TF Planter + Aqualine Fe (illetve EasyCarbo)

Amint minden megvan hozzá indítom az akváriumot, addig is járatom a kisebbik Eheimmel. Igyekszem majd naprakész lenni, is az infókat az akvárium állapotáról "csepegtetni".... ;)

Utoljára módosított moderátor által:

Zsotti01

Tapasztalt kertész
Miután belőttem a CO2-ot, elkezdtem a beültetést. Belement eddig 27liter Amazonia (szerintem kellene fog a plusz 1 zsák is). Az egyik 64 litereset szétbombáztam, jöttek belőle a növények, fekete mollyk, meg a kb. 200-300 Neocaridina vegyesen. Képet holnap lövök, még mindig zavaros, hátha éjszaka letisztul. :D

Miután belőttem a CO2-ot, elkezdtem a beültetést. Belement eddig 27liter Amazonia (szerintem kellene fog a plusz 1 zsák is). Az egyik 64 litereset szétbombáztam, jöttek belőle a növények, fekete mollyk, meg a kb. 200-300 Neocaridina vegyesen. Képet holnap lövök, még mindig zavaros, hátha éjszaka letisztul. :D
Talan Torpesuger arulja meg. Bontatlan.

Zsotti01

Tapasztalt kertész
Ha arra gondolsz, hogy eléggé "sárgás" a kép, az a fényképező műve is. Este már inkább a 2 sor 3000K-es a mérvadó. Délután van előnyben részesítve a 4 sor 6500K-es LED. Egyébként a 4 sor piros is megy (elég sokat) illetve az egy sor kék is játszik már ekkor. Nekem így esténként eléggé természetesnek hat... (y)

Oldal tetejére