• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 180l RIO az első

Szili-Kis József

Főkertész
Sziasztok!
Rögtön vágjunk a közepébe:)
Egy éve indítottam jelenlegi akváriumom, most szeretném megosztani veletek!

Paraméterek:
Akvárium:
180l Juwel RIO gyári akvárium.
Világítás: gyári 2x45W +300db smd nagy fényerejű LED 6500k színhőmérsékletű (kb.50-60W felel meg).
Szűrés: 2db Eheim Prof.3 szűrő 2075+2173 biológiai töltettel, Eheim Skim 350.
CO2: 10kg palack, GW CO2 reduktor, Aqua Medic 1000 külső CO2 reaktor.
Táptalaj: JBL Manado talaj, JBL Aqua Basis Plus táptalaj.
Tápozás: Green Aqua Micro/Macro, Easy Carbo, Ferro, Fosfo
Dekor: nagy méretű mangrove gyökér, bazalt kövek.
Növények: Jelenleg még elég átgondolatlan, ültetem mindent minden mellé.

Nem bíztam h kitudok hozni valamit ebből, de szerintem nem lett rossz(y), nekem kezd tetszeni.
Az új aksim indítástól szeretném majd naplózni, persze ha lesz rá időm:).
Pár kép a jelenlegi állapotról:

E5neTVW-ATKEZ8TQYLKFB6mQDpbjq8FnWEiIvrN28Jb7oALGUMj9mCraD5Nt21TiQCoPnY_63PwiSve14R2=w842-h631-no.jpg


ZergsUv4Q19FAE4megRtvtkosm7QkniS3p0ED5flzsvJ6CaHxjmNw3kljH5MDNlao3yP1SV_MCaOYvwqygD=w842-h631-no.jpg
 
Ahhoz kepest hogy mindent ultettel minden melle, tokeletesen szep lett. A wabi is nagyon klassz, en is csinaltam a mult heten 4 talat, nagyon bejon...
 
Sziasztok!
Rögtön vágjunk a közepébe:)
Egy éve indítottam jelenlegi akváriumom, most szeretném megosztani veletek!

Paraméterek:
Akvárium:
180l Juwel RIO gyári akvárium.
Világítás: gyári 2x45W +300db smd nagy fényerejű LED 6500k színhőmérsékletű (kb.50-60W felel meg).
Szűrés: 2db Eheim Prof.3 szűrő 2075+2173 biológiai töltettel, Eheim Skim 350.
CO2: 10kg palack, GW CO2 reduktor, Aqua Medic 1000 külső CO2 reaktor.
Táptalaj: JBL Manado talaj, JBL Aqua Basis Plus táptalaj.
Tápozás: Green Aqua Micro/Macro, Easy Carbo, Ferro, Fosfo
Dekor: nagy méretű mangrove gyökér, bazalt kövek.
Növények: Jelenleg még elég átgondolatlan, ültetem mindent minden mellé.

Nem bíztam h kitudok hozni valamit ebből, de szerintem nem lett rossz(y), nekem kezd tetszeni.
Az új aksim indítástól szeretném majd naplózni, persze ha lesz rá időm:).
Pár kép a jelenlegi állapotról:

View attachment 8284


View attachment 8285
Hűűű, húúú, ha!

Te ezt egy évig rejtegetted? Nagyon tetszik, nagyon ott van. Különösen azért, mert nem az a 12egytucat, jobbrabalra dölöngélő szikla csúcs imitáció, járdával, amin látszik az erölttett görcsösség, vagy összekócolódott ágasbogas. Egyszerű, letisztult. Erre modják: a kevesebb néha több. Versenyt lehet nem nyersz vele, ma nem ez a divat akva, de szép, egyszerű, harmónikus. A háttér az nem illik a képbe.
Persze ez csak az én véleményem. Gratula.

Írnál az ide tartó útról is?
 
Köszönöm a pozitív visszajelzéseket:)
Tervezem az elmúlt egy év sikereit kudarcait megosztani veletek, lehet ha egy éve kezdtem volna naplózni akkor kevesebb gond lett volna az aksival.
De így is több problémára itt a fórumon találtam meg a választ.
De sajnos időből van a legkevesebb, főleg ha hobbiról van szó:(
Tervembe van egy épített profi akvárium(225l), amibe már nem lesz háttér, de ezzel még várok pár évet.
Ősszel lesz egy nagyobb átalakítás vagyis újrakezdés, Red Moor fát és megkövesedett fát tervezek bele!
 
Elmúlt egy évet is majd megosztom...
De inkább most a jelenel foglalkoznék!
Segítségeteket szeretném kérni, lenne pér megválaszolatlan kérdésem.
 
2db külső szűröm van az akvárium alatt, egy kicsit soknak találom a teljesítményüket.
Túl nagy az áramlás és ezért jön szerintem az ecsetalga. Folytani szeretném a szűröket de kérdés h csináljam?
1. ötlet: a szűrőtöltet növelése, jelenleg 4l Eheim Substrat Pro, 3l Eheim bioMECH van a két szűrőbe.
Seachem Matrix-ra gondoltam 2l kiszerelésbe.
Úgy néztem hogy 2075-ös szűrőbe beleférne három kosárba 4l Substrat, alsó kosárba 1,5l bioMECH
2173-ba alsóba kosárba 1,5l bioMECH és maradék két kosárba a Matrix menne.
Szerintetek ebben a formába beleférne?
Térfogatra mekkora helyet foglal a Matrix?
Így csökkenhet a teljesítményük?
2. ötlet: szűrő fojtása, 2075-t szeretném fojtani úgy hogy egy csappal a nyomó oldalt zárom.
De ezen van a reaktor is, a reaktor élőt v mögött érdemes fojtani?
3. ötlet: esetleg mindkettőt csináljam meg és jobban tudnám az áramlást szabályozni?
 
Igen használok, amikor kezd eltömődni akkor érzem h megfelelő az áramlás.
Túlszűrés szerintem valamilyen formába lehet, ha akkora mennyiségű biológiai szűrőanyagot rakunk a szűrőbe h
a szűrőbaktériumok már a vízbe felhalmozódott tápanyagokat is valamilyen formába kiveszik.?
 
2db külső szűröm van az akvárium alatt, egy kicsit soknak találom a teljesítményüket.
Túl nagy az áramlás és ezért jön szerintem az ecsetalga. Folytani szeretném a szűröket de kérdés h csináljam?
1. ötlet: a szűrőtöltet növelése, jelenleg 4l Eheim Substrat Pro, 3l Eheim bioMECH van a két szűrőbe.
Seachem Matrix-ra gondoltam 2l kiszerelésbe.
Úgy néztem hogy 2075-ös szűrőbe beleférne három kosárba 4l Substrat, alsó kosárba 1,5l bioMECH
2173-ba alsóba kosárba 1,5l bioMECH és maradék két kosárba a Matrix menne.
Szerintetek ebben a formába beleférne?
Térfogatra mekkora helyet foglal a Matrix?
Így csökkenhet a teljesítményük?
2. ötlet: szűrő fojtása, 2075-t szeretném fojtani úgy hogy egy csappal a nyomó oldalt zárom.
De ezen van a reaktor is, a reaktor élőt v mögött érdemes fojtani?
3. ötlet: esetleg mindkettőt csináljam meg és jobban tudnám az áramlást szabályozni?


Ahogy @kmisi jól mondja a Seachem Matrix nagy szemű és nem fojtja a szűrőt, ha mátrix akkor a Mátrix trop vagy a Bio Rio, de én azt mondom inkább a csapokkal fojtsd le a szűrőt vagy a másik be folyót is cseréld le Lilire vagy az esőztető lyukait fúrd nagyobbra.
 
A @Barnapl által emlìtett szűrőanyagok mindegyikét használtam.
27 literre van egy 500l/h teljesítményű Eheim, melyben volt Seachem Matrix, majd cseréltem BioRiora. Mindkét esetben a szűrő csapját felétől jobban zártam, mert csak így csökkent megfelelő szintre az áramlás.
A Matrix Trop egy Tetra 800-ban dolgozik 45 liter vizet forgat, szintén felére zárt csappal.
Konkluzio: nálam a fenti szűrőanyagok használata ellenére is a csapokkal kellett játszani.
 
Arra a döntésre jutottam h a szűrő nyomó ágát fojtom a reaktor előtt egy csappal!
Több szűrőanyagot nem akarok már a szűrőkbe préselni, egyenlőre:)
 
Algázok csapatát akarom bővíteni, jelenleg pár db Otocinclus és kb.100db Red cherry kifakult változata:D van a medencébe.
Amano garnélára gondoltam első körbe és még pár db. Oto beszerzésére.
Amanoról olvastam jót rosszat, ecsetalgám van egy kevés ezért gondoltam rá.
Mit gondoltok, esetleg más alternatíva?
 
Pár víztesztet beszereztem, ma rámértem.
Eredmény kicsit meglepő volt, PO4 teszt hiányába foszfátot adagoltam kicsit túladagoltam.
PO4:1,8mg/l Lehet belőle probléma? v héten már ne adagoljak és visszamegy a normál értékre, és a következő vízcsere után tesztel ellenőrzöm és úgy adagolom?
 
Back
Oldal tetejére