• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 180l RIO az első

Pár víztesztet beszereztem, ma rámértem.
Eredmény kicsit meglepő volt, PO4 teszt hiányába foszfátot adagoltam kicsit túladagoltam.
PO4:1,8mg/l Lehet belőle probléma? v héten már ne adagoljak és visszamegy a normál értékre, és a következő vízcsere után tesztel ellenőrzöm és úgy adagolom?

Jó az 1,8mg/l, legalább kevesebb GSA lesz. :)
 
Többi értéket nagyjából jónak találom.
pH:7
KH:5,5
Gh:6
NO3:20mg/l
Fe:0,1mg/l
Táblázatból CO2 szint:16ppm ez egy kicsit kevés de a Drop Checker lime zöldet mutat(n)
 
Utoljára módosított:
Táptalajommal nincs gondom, Manado-nak a színe és az állaga nem túl jó! Anno kevesebb tudással ezt választottam, most én se választanám a Manadot!
Dennerle táptalajt nem ismerem.
 
DbUpmr-c8BsyoJgwPBnKAbdmUEuPoUVzaM11X5RWPtv2dt7cNMRXV7R0MeEo1c5cH7SskNNaD6S1k6x4Qet=w842-h631-no.
Ígértem h bemutatom az akvárium előéletét, sok képem nincs a kezdeti állapotokról, építésről egyet se találtam:(
A képen az akvárium kb. 1 hónapos.

Ígértem h leírom egy éves múltját akváriumomnak!
Kezdéskor csak egy külső szűrővel és CO2 nélkül szeretem volna működtetni az akváriumot, LED-es kiegészítő fény is később került fel.
Első indítás után rengeteg hibát elkövettem, a legnagyobb hiba nem érdemes drasztikus változtatásokat eszközölni egy beállófélbe levő akváriumba !
Talaj és kövek mozgatásával áthelyezésével valahogyan felszínre került a táptalajom, ezzel a lépésemmel az aksim algamezövé változott:mad:
Black out után stabilizálódót a helyzet de napok múlva újra algásodni kezdett :(ezt játszottam hónapokig.
Az első indítás kb. 1 éve kezdődött, tavaly nyára eljutottam olyan szintre h eladom, vigyék a p.be ne is lássam.
Szerencsére nyár végére erőt vettem magamon és nekifeküdtem a fórumnak rengeteget olvastam és rájöttem mit rontatom el az elején .
Arra az elhatározásra jutottam h megpróbálom még egyszer, adok még egy esélyt ennek a szép hobbinak:D
Második indítás teljes szétszedése az akváriumnak, itt már megfontoltan következetesen alakítottam ki a layout-ot kövek menyiségét leredukáltam,
táptalajra figyeltem h megfelelő takarása legyen, jóval kevesebb kavicsot használtam.(ami képet megosztottam veletek az a második indításról van)
A technikát fejlesztetem, még egy külső szűrővel (csak biológiai szűrőanyagot használva), CO2 rendszer beszerzésével, világítás javításával, tápozás változtatásával.
Indítás után azért itt sem volt zökkenőmentes a helyzet, de már lényegesen kevesebb problémával kellet megküzdeni.
Alga kezdéskor minimális barna volt utána jött staghorn és zöld alga, a legrosszabb a por alga volt ettől tudtam a legnehezebben megszabadulni!
Jelenleg is van algám egy kevés pont és ecset:(...folyt.köv.

Első indítás
Wttj0gKNriGDdjmqMAGBNWFCTKKIYpBPOq8LhbxMM5nLECxQN7zOEOJ0NEV6m-GzoIUF45YPWAm8lR6xqMz=w842-h631-no.jpg
 
Segítségeteket kérném, foszfát szint nem a legjobb de az az érdekes h nem kevés hanem sok!
Két hete adagoltam utoljára pluszba foszfátot, tegnap vizet is cseréltem és így is PO4:1,8mg/l
Észrevétel: pontalgám mutatóba sincs, de viszont ecset mintha egy kicsit több lenne.
Pogostemon helferi viszont mostanában nincs formába:(.
Mit okozhat a magas PO4 szint?


oLB7D_Zu523ugmEECZ7SOKyfzkXhMxoQValZjytpDYNTsHT0A4oXlZVz9i34SyQoO0g6sLeFWQtMG9PzKol=w356-h631-no.jpg
 
Szia, nekem is a foszfátom az egekben van..
A szakik azt mondták hogy No3 hozzáadásával mérsékelhetö, mivel nálam egy kicsit alacsony...
biztos hogy kedvez az algáknak a magas foszfát ...
 
No3 szint optimális, más értékek is jók!
Pontalga ellen adagoltam a foszfátot, de tesztet csak mostanában szereztem be.
Kérdés az ecset alga ettől vagy a Co2 nem megfelelő eloszlásától lehet?
 
ezt találtam..
Fekete, vöröses vagy szürke, egy pontból kiinduló kis szőrcsomók. Szereti az erősen áramló részeket. Kemény vízben kalcium épül a szálakba, ilyenkor az algaevők nem szívesen nyúlnak hozzá. A sziámi algaevő és az Amano garnéla fogyasztja. Erősen megvilágított akváriumban a CO2 hiánya vagy nem egyenletes eloszlása okozza, ennek a rendbetétele jelenti a végső megoldást. Gyenge fénynél segít, ha csak pihentetett vizet használunk a vízcseréhez. A friss csapvíznek magas az oldott CO2 tartalma, ez kedvez az algának, de a lassabb növények már nem tudják kihasználni.

Ez az egyik legnehezebben elpusztítható alga, a legtöbbször csak a csomók kézi - egyenként történő időigényes - lekaparása segít rajta. Ehhez az általunk ismert egyetlen jó célszerszám az ADA Pro picker. A szerves szénforrás adagolása minden esetben hasznos az ecsetalgák ellen, különösen helyi kezeléssel kombinálva. Vegyszeres irtás után vörösre színeződik.
 
igen ezt én is olvastam:)
Igaz nem oly mértékbe algás h zavaró lenne. A köveken látok Carbo-val irtom és még minimális van Anubias és Alternanthera levelén.
De az az érdekes h az akvárium egyik felén van inkább és ezért gondoltam a Co2 eloszlásra, közvetlen az esőztető alatt ahonnan az aksiba a Co2 beoldódik.
 
Back
Oldal tetejére