• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 180l RIO az első

Gyors helyzetjelentés az aksiról, 10db amanot beszereztem a maradék algát felfalták:)
Főtt répával kell etetnem őket nehogy éhen haljanak:LOL:
Pár fajta növényt még beszerezte, lassan kezd inkább egy holland stimulusú akváriumhoz hasonlítani.
Pár kép:DSCN2377.JPG DSCN2345.JPG DSCN2345.JPG
 

Attachments

  • DSCN2382.JPG
    DSCN2382.JPG
    211.3 KB · Megtekintések: 0
  • DSCN2388.JPG
    DSCN2388.JPG
    226 KB · Megtekintések: 1
Rég nem írtam, az akvárium éli mindennapi életét. Ecsetalga probléma miatt vettem anno Amano garnélát. Az alga nagy részét el is tüntették de ugyanannyi kárt is okoztak:mad:
A növények leveleit megrágcsálták(reineckii 'Mini'), talajt túrják vele együtt a Hemianthus Cuba is kitúrják:(.
Még van egy furcsaság h az összes növényem egészségesen növekszik, közben a Pogostemon helferi eltűnőbe. Szerintetek ez miért lehet?
 

Attachments

  • DSCN2499.JPG
    DSCN2499.JPG
    210.8 KB · Megtekintések: 1
  • DSCN2498.JPG
    DSCN2498.JPG
    259.5 KB · Megtekintések: 1
  • DSCN2550.JPG
    DSCN2550.JPG
    271.5 KB · Megtekintések: 1
Üdv, én is gondoltam rá részben tehetnek is róla. De e levelei elmállnak gyökerei kirohadnak közbe a többi növénynek meg semmi baja(n).
Szia!

Akkor lehetseges, hogy valamilyen mikroelem hianyod lenne?
Bar a Pogostemon helferi viszonylag kenyes növeny, lehet, hogy csak nem tetszik neki valami...Többször olvashattuk mar itt a forumon, hogy neha nem megallapithato ok miatt mennek tönkre bizonyos növenyfajok.
Az Amanokat lattad is, ahogy eszegetik a növenyeket? Mert tudomasom szerint csak az elhalt reszeket, vagy bomlasnak indult reszeket eszegetik, az egeszseges növenyeket nem legelik le. Viszont a halak ehetik...Milyen halaid vannak? Bocs ha korabban mar irtad, nem nagyon lattam, vagy elsiklott a figyelmem fölötte.
 
Igen én is a tápozásra gondolok mert egy kis darab mintha kezdene magához térni. Mic/Mac 6ml-ről 8ml-re emeltem.
Igen az Amanokat látom nap mint nap h rágcsálják a növényeket:mad:
Halakkal nincs gond, Vörös Neon és Ékfoltos Razbóra van. Leszámítva a két Panda Páncélosharcsát, de ezek is csak minimálisan túrják az ajzatót.
 
Back
Oldal tetejére