• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Almost ready for Molly's

Zsotti01

Kertész szaki
Sziasztok!

Eljött az ideje, hogy én is nyissak egy naplót. Szóval adódott egy lehetőség, hogy ingyen szerezhettem egy 120*45*45-ös akváriumot, amiért csak el kellett mennem érte. (Utólag is köszönet a Green Aqua személyzetének). Régebben elég jutányos áron hozzájutottam 2 db Eheim2075-ös külső szűrőnek (igaz töltet nélkül), így a szűrés már megoldott volt. Ezen kívül egy régebbi akváriumot működtető Eheim2073-ast is beállítom melléjük, melyet csak a külső Hydor fűtő, illetve az 5kg-os CO2 palack külső Atomizerének működtetésére fogok használni. Lesz még skimmer is benne (Eheim Skim 350). A LED-es világítást saját magam készítem, mivel egész jól bevált (előzmény https://akvakertesz.hu/threads/diy-...gbol-ket-60-cm-es-akvariumra-vezerlovel.7429/) :LOL:

Szóval összefoglalva:

Akvárium: 120x45x45 akvárium 10-es üvegből átlátszó ragasztással (nem Optiwhite!) + saját készítésű erezett fekete bútorlapos bútor

Technika:
Szűrő: 2 db Eheim 2075 (tele tömve ADA Bio Rioval)+ 1 db Eheim 2073 (benne a gyári töltet + Seachem Purigen)+ Eheim Skim 350
Világítás: DIY Led világítás TC420 vezérléssel (napfelkelte, naplemente)
CO2: nagynyomású, külső Atomizerrel (diffúzorral) beoldva
Táptalaj, talaj: ADA Amazonia kb 4*9 liter

Dekor: Red Moor illetve vasfa

Növények: még képlékeny, de valószínűleg a másik aksiból lesz kiszedve, mivel nagyon benőtte, azaz:
Alternanthera reineckii 'Mini'
Blyxa Japonica
Pogostemon Helferi
Pogostemon erectus
Ludwigia repens
Micranthemum Sp. Monte Carlo

Élőlények:
Black Molly (másik aksiból) ~50db
Arany illetve borostyán molli (harmadik aksiból) ~50db
megszámlálhatatlan Neocaridina heteropoda

Tápozás: TF Micro + TF Planter + Aqualine Fe (illetve EasyCarbo)

Amint minden megvan hozzá indítom az akváriumot, addig is járatom a kisebbik Eheimmel. Igyekszem majd naprakész lenni, is az infókat az akvárium állapotáról "csepegtetni".... ;)
 
Utoljára módosított moderátor által:
Miután belőttem a CO2-ot, elkezdtem a beültetést. Belement eddig 27liter Amazonia (szerintem kellene fog a plusz 1 zsák is). Az egyik 64 litereset szétbombáztam, jöttek belőle a növények, fekete mollyk, meg a kb. 200-300 Neocaridina vegyesen. Képet holnap lövök, még mindig zavaros, hátha éjszaka letisztul. :D
 
Miután belőttem a CO2-ot, elkezdtem a beültetést. Belement eddig 27liter Amazonia (szerintem kellene fog a plusz 1 zsák is). Az egyik 64 litereset szétbombáztam, jöttek belőle a növények, fekete mollyk, meg a kb. 200-300 Neocaridina vegyesen. Képet holnap lövök, még mindig zavaros, hátha éjszaka letisztul. :D
Talan Torpesuger arulja meg. Bontatlan.
 
Ha arra gondolsz, hogy eléggé "sárgás" a kép, az a fényképező műve is. Este már inkább a 2 sor 3000K-es a mérvadó. Délután van előnyben részesítve a 4 sor 6500K-es LED. Egyébként a 4 sor piros is megy (elég sokat) illetve az egy sor kék is játszik már ekkor. Nekem így esténként eléggé természetesnek hat... (y)
 
Sziasztok! Nos elég rég nem jelentkeztem, viszont indult egy kezdeményezés még februárban amit csak most olvastam. Az aksiban elég sok növény nem maradt meg, movel a többi elnyomta (Alternanthera reineckii 'Mini', Blyxa Japonica, Pogostemon erectus, Micranthemum Sp. Monte Carlo). A Molly-k is sajna megcsappantak, helyettük vettem igen jutányos áron 50 db neont (csak kb 30 van már meg belőle), illetve 10 db lángvörös pontylazacot (8 db maradt meg). Bekerült még 4 vitorlás is, amiből szintén csak 2 maradt meg. Az egyik Eheim2075-ös fej el kezdett folyni (valami zörög benne, ha megrázom), így az is kikerült. Az aksihoz csináltam még egy LED lámpát, de annak trafója is megadta magát, így vettem egy Odyssea 2x54W-os sima T5 csöves lámpát. Sajna az akvárium már itt-ott már karcos, tervbe van a lecserélése egy 120x50x50-es aksira (pénzmagot kell gyűjteni hozzá).
Na de elég a sok panaszkodásból, mindent összevetve az akvárium még mindig megy, szépen néz ki.
Készítettem egy előtte-utána fotót, illetve egy-egy részletfotót.
Köszönöm, hogy elolvastad eme litániát. Előtte.JPG
Utána.JPG
Sziasztok!
Részlet_1.JPG
Részlet_2.JPG
Részlet_3.JPG
 
Back
Oldal tetejére