• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akasztós szűrő "tuning" garnéláknak

Még 8 óra is soknak tűnik, inkább 6-7 körül kéne szerintem. Én a 10l-es aksimat 8W-al világítom napi 7 órát, és így is van az üvegen némi zöld pontalga. Tápozás EI, vízcsere heti 25 %.
 
Sziasztok. Nekem is akasztós szűrőm volt (Haoos 400, lecseréltem két hete 2213-ra )18l-es nanohoz. Én a perlon helyére kék szivacsot tettem a kiömlőhöz siporax minit. Ez benne volt eleve egy kis szűrő tasakba mert a sera az egyik belső szűrőjéhez árulja. Igy nem kellett a rotorra vigyázni és tisztításnál egyszerűbb volt vele bánni. A lámpa 13w-os és napi 8órát világítok. Január eleje óta megy a növények szeretik az alga most jelent meg,de csak egy kis zöld pont alga( vízcsere heti 50%,easy carbó és profító). Csak szerintem túl sűrűn kellet takarítani a szűrőt mert kicsi a szűrő felület. Ez nem tesz jót a baciknak,hiába a siporax vagy bármi biológiai szűrő. Én a beszívóra nem tettem szivacsot pedig ez növeli a szűrő felületet.
 
Én a beszívó ágra szivacsot tettem, ez hatalmas szűrő felület, azonkívül sok mindenre jó.
Nekem minden nanoban van 10 garnéla (kivéve a szaporulatosat) ott a nagyok másikba lettek téve.
Először megjelentek pici fehér kukucok (nem planáriák) hanem valami örvényférgek vagy valamik.
Vegyszeres írtás szóba sem jöhetett mert a legtöbb gyógyszerben van réz vagy egyéb garnikra veszélyes anyag.
Tehát természetes írtásuk 2 db törperazbóra. Azonkívül hogy szépek még hasznosak is.
Ja a kukucok a garnélák túletetése miatt szaporodnak el, halas akváriumokban is megjelenhetnek de 1-2 hét múlva eltünnek, mert megeszik őket.
Alga ellen meg az üveg karbantartására jött minden akiba 1 törpe szívóharcsa.
Na visszatérve a szűrőkre a szivacs felfog sok mindent még az esetleges halkaját is.
Ezen a garnélák szívesen lakmároznak. A baciktól jól be is barnul amikor látom hogy már illene akkor kimosom vízcserénél a saját aksiból levett vízben így nem pusztulnak a bacik.
A külső kosárban pedig siporax van ami kicsit bebarnul a baciktól dekristálytiszta a víz. A kifolyónál pedig volt egy perlonvattás aktívszenes szűrőkombináció egy fekete szivacsszűrővel.
A fekete szivacsot bennhagytam a többi ki és helyettük ment bele kiporciózott ( nagyobb tasakból) és nejlonfüggöny féle anyagba varrt sat műgyanta ami regenerálható.
Na ettől tényleg kristálytiszta a víz. Most így nem is kell pucolnom a szűrőt mert nem megy bele mulm, kaja stb, csak a biológiai bontásban vesz részt.
 
Ebből is látszik az akvárium egy nagy körforgás és akkor működik rendesen ha egyensúlyban van. Itt is van táplálék lánc. És ha valamilyen össze tevő hiányzik egyből borul a dolog. Még a sokat szidott alga is fontos,mert mit ennének a garnélák. Én is fogom használni egy másik akiban az akasztós szűrőt és tuti teszek a beszívóra szivacsot. Garnélákat megszerettem mióta megismertem ezt a fajt és több félét is szeretnék tartani(tenyészteni).
 
Nekem régen is voltak halaim aztán megszüntek de 5 évenként mindig kiújul mint a lumbaho. :)
De a mai technikákat amiket nővényes aksikhoz használnak még a halasok kis százaléka sem használja szerintem.
Ami pedig a halasoknál van tisztelet a kivételnek, döglött halak , állandóan begyógyszerezett leopálsodott vizek amiből persze adnak ha kérsz, no aljzat no növény , csak algás koszos akksi ezerrel csobogó vízzel, benne a szerencsétlen halakkal brutál.
Ezért döbbentem meg mikor nyáron kint voltam a GA ban.
Kimentem láttam a nagy kertesházat. Na gondoltam ez is a sok közül egy.
Hát nem így volt.
Néztem mert azt hittem hogy kiállításon vagyok, de nem.
Nem hiányzott 5 perc múlva az a sokunk által ismert túlzsúfolt 1000 gagyi bazárt tartó koszos szűk mikorérekmárki típusú bolt.
Bár csak minden bolt így nézne ki, pék, hentes, stb.
A technika meg van, a tudás meg van, akkor nem értem minek kell történnie hogy így is éljünk.
Én is tudtam változni régen a halas 120 asomban volt jó sok hal meg 2 szivacsos buborékoztatós szűrő.
Most a 112 ben 9 neon 4 törpe razbóra 12 blue jelly és két db eheim 2213.-as szűri, valamint co2.
Ezért jók ezek a fórumok hogy le tudjuk szűrni az infót és lássuk a fényt. :)
 
Én a gyerekkori eleven szülős akit nem számolva 89-től 2005-ig halakat tenyésztettem. Már akkor a háttér mögött elhelyezett épített szűrővel szűrtem minden akváriumban és 4-5 szörös vízforgatásal. De külső szűrőre nemvolt akkor még pénzem. Azóta sokat változott a technika és itt Szegeden van egy olyan kereskedés ahol a legjobb technikákat igyekeztek mindig beszerezni. És az üzletük is egész jó, persze GA -val nem tudnak versenyezni. Én is elfogok menni megnézni a hazai akvakertészet fellegvárát.
 
Iiiiigen hát ezért jók ha meg tudja nézni az ember valahol, tud kérdezni, tanulni, aztán látja hogy mi az amit meg kell oldania és megoldja ahogy a büdzsé engedi.
Nekem is az egyik eheim új volt de üresen vettem mert arra volt keret, aztán a töltetet meg megint úgy alakítottam ahogy a keret engedte, most pedig nemrégiben vettem a másik eheim et használtande jón.
 
Nekem akkoriban az volt a fórum én is megosztottam velük a tapasztalataimat és ők is velem. Nekem is 2213 van most már, de most egyenlőre csak a nanomat szűröm vele. Őszintén szólva jó veled beszélgetni de lehet nem jó topikban tesszük. Látogass el a naplómba és várom a véleményed vagy kritikád.
 
Back
Oldal tetejére