• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Gyöngyök a rengetegben

Sziasztok!

Itt is boldog új évet kívánnék minden fórumozónak.

És akkor csapjunk is a lecsóba...pontosabban a naplóm újabb bejegyzésébe.

Technikai jellegű problémák:
Az elmúlt két hétben kiürült a 2kg-os CO2 palackom. Ami azt illeti elég hamar bekövetkezett, csaknem 6 hónap alatt leürült ezért most még körültekintőbben szereltem össze a rendszert, dupla annyi gázhoz való teflonszalaggal plusz csináltam "szivárgás" teszteket.
Nálam ez abból állt, hogy megnyitottam a palackot, láttam a reduktor óráját felszökni 60-70 bar közé, majd elzártam a palackot... és hagytam így 24 órát. Persze a tűszelep is el volt zárva, mivel 24 óra múlva is ugyan akkora értékeket mutatott a reduktorom,az elzárt palack mellett, feltételezem nem szökik sehol a gáz, jók a tömítések. (ugyanezt a kimenő nyomásnál is ellenőriztem 2-bar-on.)
Ha ezek után is hamar kiürül a palack, akkor valószínűleg a diffúzor és a tűszelep közti részen kell keresnem a problémát, de szerintem most már rendben lesz. Remélhetőleg 1 évig nem kell már hozzányúlnom.
További meglepetés volt a CO2-vel kapcsolatban, hogy túltöltött palackot kaptam. 180-bar volt a palackban... volt is riadalom nem kicsit, hanem nagyon.
Végül ezt házilag oldottam meg.. reduktort leszereltem és szépen lassan szakaszosan nyitogatva a palack csapját, leeresztettem 0,5kg-nyi gázt. Hát nem két perc volt és elég ijesztő metódus nem ajánlom senkinek, aki nem biztos a dolgában.(mondjuk én sem voltam. :D szerk.: itt szeretnék is köszönetet mondani a @Laller kollégának és a többieknek a segítség nyújtásért)
A másik, hogy valószínűleg víz is volt a palackban...ami fehér fagyott gőz formájában távozott a leeresztés alkalmával...khm ekkor már tele volt a gatyám rendesen.
Minden esetre most már minden működik rendesen, a pappilon reduktorom is úgy néz ki hiba nélkül átvészelte a kalandot.

Az akváriumban:
A növények jól vannak, kifejezetten a moha... amit már sokadjára sincs szívem megtépni, pedig meg kell.
A Sulawesi csigák továbbra is szaporodnak. A legutóbb szinte egy frissen kikelt bébivel találkoztam, még rajta volt a "méhburok" vagy mifene, amit csipesszel kaptam le róla. Most már 6-7 kicsi van, nagyjából fél-egy havonta születik egy újabb ez már menetrendszerűen megy.

Az RC állomány elfajulását továbbra is kordában tarja a Galaxy brigád..ha egyszer rászoknak az RC husira úgy látszik nincs megállás. A kis RC-k szerencsére menedéket lelhetnek a moha dzsungelben, de a Galaxy járőrök szisztematikusan vizsgálják át az utolsó eldugott pamacsot is egy kis élő eleség után.

Valószínűleg februárban indul az új elrendezés, azzal sincsenek nagyra törő terveim, de mindenképp szeretnék valami összeszedettebb elgondolást megvalósítani. Aztán majd meglátjuk mi sül ki belőle.

_1012369.jpg

_1012368.jpg


Köszönöm, hogy benéztél!
 
Utoljára módosított:
Látom nálad is átvette a moha az uralmat:)nekem egy ugyanekkora bokrom van,és lassan a 100 literbe is soknak érzem:)Ha a sulawesi szaporulatot már nem tudod kordában tartani én vevő lennék kettőre;)
 
Látom nálad is átvette a moha az uralmat:)nekem egy ugyanekkora bokrom van,és lassan a 100 literbe is soknak érzem:)Ha a sulawesi szaporulatot már nem tudod kordában tartani én vevő lennék kettőre;)
Okvetlen szólni fogok. Ha kicsit megerősödnek a kicsik már viheted is őket. Pénzt nem, csokit vagy sört majd azért kérek értük. :D
 
Sziasztok!

Történések:
Az elmúlt időszakban kicsit megtéptem a mohát, levágtam a tenellust és ritkítottam a hátteret is. Bár ezekből már szinte semmi sem látszik, a moha gyorsan regenerálódott.

Történt néhány negatív fejlemény is. Sajnos sikerült az elmúlt vízcserékkor túllágyítanom a vizet. Eddig 1:1 arányban hígítottam a csapvízzel a RO-t most kipróbáltam 1:2-höz az eredmény túl alacsony 1-2 KH és 2körüli GH lett.... a TDS-t viszont olyan 190 körül mértem, de ettől függetlenül hullottak az RC-k vedlési problémával. Nagyjából jól van bekalibrálva a cerka mert a friss RO-ra 24-25Celsius foknál 18ppm-et mértem.
Tehát arra gyanakszom, hogy a csapvízben kevés olyan oldott ásvány van amit a garnélák be tudnak építeni a páncélzatukba, ezért megtévesztő a 190ppm.

Az olcsó kínai Poppy-m ugyan szép mert üvegből van, de én mindenkit lebeszélnék róla, ugyan a CO2-t szépen megkeveri és lent tartja a vízben de a talajt is ormótlanul fel-felkapják a kiszámíthatatlan(öntéshibákból származó) áramlatok. Ez nagyban kedvez az ecset túlélésének nálam. Tervben van egy normális ADA kifolyó. Ha minden igaz egy Spin személyében.

Azért, egy képet is mellékelek az aktuális dolgokról:
_1012372.jpg


Köszönöm, hogy benéztél!
 
Eléggé erősen átvette ebben az akváriumban az uralmat a moha :) Nagy hangsúlyt kap, viszont gyönyörű egészségesnek látszik. Grat(y)
Más növény nem kerül be?

Köszönöm!

Tényleg nagyon egészséges, imádják is a garnélák a sok rejtekhely miatt. Ebbe a felállásba már nem biztos, hogy kipróbálok más növényt is, esetleg elgondolkodtam mostanában, hogy bal hátra valami szintén sűrű tömött hatást keltő stem bokrot beültetnék még...bár már tényleg csak hetek-hónapok kérdése az újraindítás. :)
 
  • Like
Reactions: kac
Sziasztok!

Régen jelentkeztem és sajnos fórumot látogatni sem nagyon volt időm..meg az akváriummal sem nagyon tudtam foglalkozni.
Viszont még februárban kint jártam a GA-ban és szereztem egy jó kis Red Moor gyökeret... majd a tegnapi nap folyamán "újraindult" az akvárium a minimalizmus / mohaizmus jegyében. :D
Nem sokat tököltem, a fára ráaggattam két kiló mohát és kész is volt a start. Beszórtam mellé néhány az Adriából lopott kavicsot és utána ez a kép fogadott:

_1012386.jpg
_1012389.jpg


Növényeket nem nagyon volt időm beszerezni, az előző setupból ami túlélte az egy hónapnyi nélkülözést, az átmentődött ide.
Táptalaj és általános aljzat itt most egyáltalán nincs... tudom ez egy visszafejlődés részemről, de próbáltam minimalizálni az akvárium igényét és ezzel redukálni a lehetséges algásodást is, mivel előreláthatóan még hónapokig nem lesz időm egy normális Scape-t összehozni és törődni az akváriummal.

Azért vannak még tervek: pár Anubias Petite, gyöngymohák, lángmoha meg némi páfrány talán...de első ránézésre néha még ez a növénymennyiség is soknak tűnik.

De azért remélem ez is tetszik nektek, legalább annyira mint a Galaxy brigádnak!
 
Utoljára módosított:
Mohából soha sem elég, tartja egy régi indián mondás. :D

Ennek jegyében kísérleti jelleggel, víz felszín felett is beindítottam egy keveset, későbbiekben tervezek Stau-t és Hydro-t is vízszint fölé "nevelni"
Az RC-k új erőre kaptak a rengeteg új búvóhelynek köszönhetően ismételten megindult a petésedés szezon. Ami azt illeti ennek már ideje volt, hiszen eléggé megcsappantották a Galaxy-k az állományt, akik mintha továbbra is meglepetten csodálnák a régi-új környezetüket. :D

_1012394.jpg
 
Sziasztok!

Ismét eltelt 2 hét.
Sajnos a fán lévő moha elszáradt... nem tudtam elégszer öntözni, így nem volt ideje alkalmazkodni. Viszont a természet így is utat tört mert a víz alatti mohák elkezdtek levegőzgetni és egyúttal sokkal kompaktabb formát ölteni.
Nagy előnye most ennek a nano-nak, hogy iszonyat könnyű és gyors a karbantartása. Ha kell az egész fát kikapom mohástul staustul.. semmi sincs rögzítve és így az egész aljzatot végig tudom porszívózni. Algának se híre se hamva, csak egy kis zöld pont éktelenkedik néha a két szélső üvegen, az Oto-k legnagyobb örömére.
Jövőhéten érkezik még bele némi Microsorum és Flame moha.

néhány kép:
_1012403.jpg

_1012402.jpg

_1012401.jpg

A fekete háttér is lekerült...sokkal sötétebb volt tőle az akvárium és az alapvetően világos szobában is elütött a bútorzattól.
Nekem így természetesebbnek hat.

Örülök, hogy benéztél!
 
No ma megvolt egy takarítás.
Utána próbáltam jobb minőségű képeket készíteni, figyelembe véve a gépem korlátait persze.

Egyszerűen elvarázsol ez a rengeteg moha nap mint nap... tényleg nem tudok velük betelni. :D
Ráadásul most került még be egy adag láng-moha és egy kevés microsorum, valamint gyöngymoha is.

_1012423-2.jpg

_1012427.jpg

_1012428.jpg

_1012430.jpg


Bocsi a képdömpingért. :D
Az emers részen volt egy kevés penészesedés. Hígított carbo-val lekezeltem. Remélem működni fog.

Kellemes Húsvéi Ünnepeket mindenkinek..és sok pancsolást. :D
 
No ma megvolt egy takarítás.
Utána próbáltam jobb minőségű képeket készíteni, figyelembe véve a gépem korlátait persze.

Egyszerűen elvarázsol ez a rengeteg moha nap mint nap... tényleg nem tudok velük betelni. :D
Ráadásul most került még be egy adag láng-moha és egy kevés microsorum, valamint gyöngymoha is.

_1012423-2.jpg

_1012427.jpg

_1012428.jpg

_1012430.jpg


Bocsi a képdömpingért. :D
Az emers részen volt egy kevés penészesedés. Hígított carbo-val lekezeltem. Remélem működni fog.

Kellemes Húsvéi Ünnepeket mindenkinek..és sok pancsolást. :D


:eek:Ááá imádom a sok mohát nagyon szép;)(y)
 
Back
Oldal tetejére