• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

MP126 újratöltve

Status
Not open for further replies.
Ismét eltelt egy kis idő.

Az elmúlt pár hétben gondolatban és tettekben is inkább az új aki indításával voltam elfoglalva.
Lassanként minden összeáll az újdonsághoz, de erről majd egy másik naplóban részletesebben.
A szűrőanyagok terén volt egy kis átrendezés: A Tetra 1200-ba beújítottam 4 liter Eheim Substrat Pro-t a meglévő 2 liter mellé. Illetve kivettem belőle a 4 liter beért Bio Rio-t, amit átraktam a régi 2217 szűrőmbe. Az Eheim 2217-et pedig beüzemeltem egy 46 literes eddig használaton kívüli akira. A kis akvárium teljesen üres(víz azért van benne), csak és kizárólag a bacik megtartása a cél, az új projekt kezdéséig. Természetesen naponta adagolok némi halkaját a vízbe.
A Tetra egy icipicit fellélegzett a ritkább szűrőanyagtól, szemmel láthatóan nőtt kissé a vízhozam.
Bár az új szűrőanyag biztosan nem állt még be, ennek ellenére a héten legnagyobb meglepetésemre egyáltalán nem lepett el az alga.
Ma este gondoltam egy merészet és mivel nem bírtam már magammal, ezért felraktam az aki tetejére az új projekt 4x39 Wattos lámpáját.
Először 2x39, majd 4x39 Wattal is betámadtam a kb. nettó 100 literemet.
Azonnal iszonyat durva bubizás kezdődött. Készítettem gyorsan egy kis videót is, aminek a minősége még nem az igazi. Bocs, de ezt még gyakorolnom kell.

 
A mai reggel nem úgy indult, mint a többi.
5 ékfoltos és 3 neonhal feküdt az aljzaton. :cry: :cry:
A többi hal sem volt valami fényesen. Egyesek pipáltak, míg mások igencsak kókadtak.

A tragédiát egy szerencsétlen véletlen sorozat okozta.

Péntek délután:
A Co2 beoldás időtartamát rövidebbre vettem 9:00 -ról 8:15 -re állítottam, mivel még a lámpaoltás(10:00) után is vagy fél óráig csobogás jött a reaktorból.
A sötétben elkerülte a figyelmem, a bal felső sarokban lévő AM/PM felirat. Ezt csak éjfél körül vettem észre, amikor kikapcsoltam a TV-t és szokásos néma csend helyett a jól ismert csobogás hallatszott. Időkapcsoló AM-ről PM-re állít.

Szombat reggel:
Szokásos 50%-os vízcsere, közben hátfal ecsetelés Easy Carboval, illetve a szokásosnál nagyobb mennyiségű alga miatt még egy víz+carbo oldat permetezés is volt.
Normálisan ez max. 10 ml Carbo használatát jelenti, ez most kb. 13 ml lehetett.

Szombat napközben:
Az elhalt alga miatt a víz ködös, de nem átláthatatlan.

Szombat este:
Szétszedtem a reaktort(ez a harmadik alkalom), hogy ismételten kicseréljem a beltartalmát, hátha sikerül végre megszüntetni a csobogó/kortyogó/bugyogó egyszóval idegesítő hangokat. Jelentem sikerült. Teljesen teletömtem szabálytalanul összegyűrt szúnyoghálóval. Bugyogás nincs, az átfolyás megfelelő. Mivel szerelés közben halottam, hogy a mágnesszelep lekapcsolt(8:15) ezért áttértem kézi vezérlésre, hogy tesztelni tudjam a beoldás hatékonyságát. Na igen, a beoldás így már 100%-os, ezt az indikátor folyadék meg is erősítette, mert 10 óra előtt nem sokkal már inkább sárga volt nem a szokásos halványzöld. Megjegyzem a tűszelephez nem nyúltam, csak a beoldás javult nagy mértékben. A halak szokatlan módon, bár még világított a lámpa, már felvették az alvó pozíciójukat.
Amit elfelejtettem: a kézi üzemmódból átkapcsolni automatára. Ez csak 11 körül jutott eszembe, így sajnos ment a bőséges CO2 adagolás a sötétben, pedig már sárga volt az indikátor.

Ma reggel szép zöld volt az indikátor, amilyennek kellene lennie egy jó beoldásnál. De itt már régóta nem volt beoldás.
SOS akció:
Lily kiemel a vízből, hogy csobogjon a víz.
Tetemek eltávolítása.
50% vízcsere.
Mivel el kell most mennem, a fényt és Co2-t kikapcsoltam. Majd délután, ha megjöttem állítok a tűszelepen, de most nem merek kockáztatni.

Most imádkozunk. Remélem ennyivel megúsztuk és további áldozatok már nem lesznek.
 
+ 1 ékfoltos razbóra :cry:
A többi hal most már úgy néz ki, hogy megúszta, mert normálisan mozognak.
 
A horror nem folytatódik tovább.
HAC 59. helyezés
Az eredmény egyáltalán nem lepett meg, nagyjából ezt is vártam. A kommentekkel mélységesen egyetértek.
Valóban mindenáron azon igyekeztem, hogy helyrehozzam a nyári katasztrófát és eltakarjam a háttér teljes felületét. Ez viszont a forma rovására ment.
Nigro igazad van, ezentúl többet használom majd az ollót.

Ha minden igaz, holnap délután szét is szedem az akváriumot és kezdődik helyette valami új, valami egészen más..... ;)

Néhány kép utoljára.

Karbantartás közben:
DSC03455.JPG


Anubias Mega bubi:
DSC03440.JPG


A lakók egy része:
DSC03453.JPG

DSC03446.JPG


A végső felvonás:
DSC03459.JPG

DSC03462.JPG

DSC03463.JPG

DSC03464.JPG


Az akváriumot szét fogom szedni és újat indítok, ezért a topic-ot lezárom.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére