• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Gyöngyök a rengetegben

Akkor megnyugodtam!:)
Sztem ez természetes, a halak kopoltyúja élénkebb piros szokott lenni, ha oxigén dúsabb vízbe kerülnek.

Én is akarok ilyen köveket!!!:mad:

Akkor irány Törökbálint, Kastély utca 88. :D Előtte azért írjál a GA csapatnak egy érdeklődő mailt, hogy biztosan van-e raktáron olyan kő amit szeretnél! Sőt szerintem ha lerajzolod milyen kő kell milyen erezettel, addig keresgélnek neked amíg nem találnak egyet és azt fogják elpostázni.
Amit nálam látsz egyébként az Light Pagoda kő.
 
Már nem emlékszem, de nem átlátszó valamennyire a kopoltyúfedőjük és azért látszik pirosnak?
 
Már nem emlékszem, de nem átlátszó valamennyire a kopoltyúfedőjük és azért látszik pirosnak?

Elképzelhető! Mindenesetre még nem tudtam őket állóhelyükben megfigyelni....mivel folyamatosan úszkálnak. :D Kézbe meg nem akartam megfogni egyiket sem csak ezért, nehogy bestresszeljenek tőlem. :D
 
A hímek színezete sokkal élénkebb: testük alapszíne világoskék, míg a nőstényeké fakóbb, kékes-zöld, és a hímek úszói is sokkal intenzívebb színűek. Testüket apró világos pöttyök díszítik, hátuk zöld színű, míg a nőstények hasi része sárgás-fehér. Kopoltyúfedőjük átlátszó. A hímek úszóin (kivétel a mellúszó) két párhuzamos fekete sáv fut végig, közte pedig élénkpiros színű, ez a minta a farokúszó alsó és felső részén is megtalálható. A nőstényeken ez a színezet keskenyebb.

Read more: http://diszhal.info/Danio_margaritatus.php#ixzz2JU6SQ0XV
 
Igen, ezt már olvastam, tehát ezek szerint átlátszó a kopoltyúfedőjük. Engem csak az kavart be, hogy a neten meg a díszhal.info-n lévő képek nem hasonlítottak az én Galaxy-jaimra ott nincs érzékelhető piros folt (kivéve a GA-s webshopos képeken ott is élénk vöröses színezetű a kopoltyú környéke)...mivel nem tartottam még halat ezért kiáltottam rögtön segítségért, szerencsére csak vaklárma volt.

Mondjuk logikusan végiggondolva, éppen 50% vízcsere után... kezelt/pihentetett csapvízzel már csak nem történik ammónia bumm. Mindegy most már okosabb lettem megint.
 
Jó régen jelentkeztem. Rengeteg volt mostanában a munkám és szerencsére még most is rengeteg de a Húsvéti megállóban kicsit pihenhetek.

Rövid beszámoló:
Egy kevés algám van, főleg az erősen áramló helyeken némi ecset képében, valamint néha-néha egy kevés barna és zöld is felüti a fejét az üvegen nem zavaró mértékben, hetente egyszer vízcserekor könnyen letörölhetőek.

A halacskák remekül érzik magukat, ahogyan az RC-k is már sokasodtak a kis utódok a Willow árnyékában húzták meg magukat, volt egy két bátrabb, akik sajnos a Galaxy-k szájában végezték nem sokkal feltűnésük után, de így is átvették az uralmat a medencében.

És végezetül beszéljen helyettem néhány kép (melyeken láthatóan kicsit dzsungeles lett az állapot... a willow kitölti a teret rendesen. :D)
P3291091.jpg


P3291092.jpg


P3291093.jpg


P3291094.jpg


Jobb alsó sarokban elől, tesztelés céljából leszúrtam egyetlen árva Hydrococtyle levelet... elég erős ott az áramlás, a levél 1 héten belül tiszta barna alga lett, fény szinte semmi nem jut le oda és mégis utat tört a kicsike tényleg nagyon strapabíró növény.
A parvulát már visszanyírtam kétszer, viszonylag szépen dúsul.
 
Durván 2 hete adtam jelentést, azóta videózgattam és egy rövid montázst összevágtam az aki jelenlegi életéről.

Került be két db. Oto, nagyon szorgosak és jelenleg az aki igazi egyéniségei. Sajnos a Microsorum-on rendesen kell küzdeni az ecsettel, durván hetente egy kisebb levéltől meg kell szabadítani ez miatt de szerencsére bírja utánpótlással. Újra nekiveselkedtem a limnophila sessiliflora -nak, a múltkori adag gyorsan kihalt, egyelőre ez még tartja magát. Ültetés után úgy tűnik mintha elernyedne a szára és már nem tartja olyan mereven magát...meggörnyed ez természetes jelenség? Egyébként a gyökeréből alig 1 cm-t hagytam most ültetésnél, mert szerintem a legutóbb a hosszúra hagyott gyökerek miatt rothadhatott be.. vagy hogy lenne a szabályos ennek a növénynek az ültetése?

Tehát a videó:
A videón látszik némi zöld pont alga is az üvegen amit szándékosan nem takarítottam le, hogy maradjon valami az Oto-knak is.

És egy grátisz kép. (A fa darab egyelőre nem dekornak került be az akiba, csak az Oto-k emésztését próbálom vele segíteni. )
P4111116.jpg
 
Megtörtént a heti "nagy" takarítás, már ha 30 liter LowTech- ben lehet olyat. :D Mindenesetre nem bánom, hogy a növények lassabbak az ollómnál, mert így tényleg mindig van időm élvezni a benne zajló életet. (Na jó álmodozom azért én is CO2-ről meg 1w/l-ről...de majd talán jövőre.)

A héten villanyszerelés miatt hosszabb ideig nem volt áram (kb 4-5 óra)... így kicsit megborult a rend az akiban, mindenesetre extra baktérium hozzáadásával próbáltam ellensúlyozni a történteket. Sajnos egy Amano nem bírta a vízparaméterek ingadozását és megszökött. :( Kiszáradva találtam rá az íróasztalom alatt.

A tápozásom továbbra is változatlan: minden másnap 1,5 - 1,5 ml mikro-makro és minden nap 1ml Carbo (most vissza vettem 0,7 ml-re.) ehhez világítok 9 órát...bár néhány növény, főleg a Sessilflora-n látható, hogy reggelente már nyújtózik a napfény felé és egész nap az ablakra kacsingat.
Van némi ecsetalgám és zöld-pont. Ecset csak a Microsorum-on itt-ott.

P4191153.jpg
 
Üdvözletem mindenkinek!

Az elmúlt három hétben történt pár dolog, ami nem érintette túl jól az akváriumot. A hirtelen beköszöntött "melegebb" időjárásnak hála itt a 10. emeleten felszökött a víz hőmérséklete 30 Celsius-ra is..., viszont gyorsan reagáltam az eseményre és beszereztem egy 6cm-es átmérőjű hűtőventit, ami egész napos járatás mellett lehúzta 26 C-ra a vízhőt. - Cserébe napi szinten, pótolnom kellett az elpárolgott 1-2 liter vizet. Bele sem merek gondolni mi lesz itt nyáron.
Poénból már meg is jegyeztem a feleségemnek, hogy az akvarista hobbi nálam csak egy évből 9 hónapot fog tartani...aminek meg lenne az az előnye, hogy minden szeptemberre új felállásban indulhatnék neki. :D (Mindenesetre agyalok egy DIY hűtőberendezésen, amivel talán 6-7 Celsiust is nyerhetnék a melegebb napokon.)

Ahogy emelkedik a napsütéses órák száma egyre több és több természetes fény éri az akváriumot...főleg reggel 7 és 10 között. Aminek szintén meg lett az eredménye rengeteg zöld pont alga formájában, mely ellen fogkefével és algakaparóval felvértezve indultam harcba, több kevesebb sikerrel.
A melegnek köszönhetően elpusztult pár db. RC-m is.. szerencsére a többség megvan.

Viszont jó hír, hogy az ecset eltűnt a microsorum-ról, egy kevés van még a willow moha egy-egy ágán.
A Sessiliflora rohamléptekben növi ki ezt a kis akváriumot.. már másodjára vágtam félbe a hosszabb szárú egyedeket, hogy visszaültetve dúsítsam őket.

és a végére jöjjön egy kép is:

P5071380.jpg
 
Sziasztok.

Tények:
Az elmúlt két hétben történt egy teljes tarra vágás, mely majdnem minden növényt érintett... az ecsetes részeket próbáltam eltávolítani az akiból, több kevesebb sikerrel.
Az elmúlt öt hónapban nem volt különösebb gond az algákkal, ám az ecset és a fonál az utóbbi hetekben nagyon erőre kapott. Az okait egyelőre nem sikerült megfejtenem bár van néhány tippem (pl.: magas nappali hőingadozás a panel 10. emeletén, esetleg a az összegyülemlett mulm a dekor kövek tövében..vagy a reggeli napfény ami közvetlenül az akit találta telibe. .)

Változtatások:
- Most a növények jelentős megritkítását követően visszább vettem a szűrő teljesítményéből a nagy sodrás miatt.
- Került az akváriumba néhány alma csiga (4db), tudom, hogy nem igazán növényesbe való, de talán segítenek az alga elleni harcban, esetleg az elgyengült növények kiszűrésében.
- Elkezdtem lágyítani a vizet (Tecsós Ioncserélt vízzel.) egyelőre 1:2-höz arányban (5 liter ioncserélt és 10 liter csapvíz.) két hét múlva áttérek az 1:1 arányra az így várható vízparaméterek már egészen barátiak (rámértem JBL GH; KH; PH tesztekkel a feles (1:1-es) keverékre.) KH: 7 GH: 7-8 PH 7,5 - 8 körül. Ez lenne a cél. Mi a véleményetek ezekről a vízparaméterekről? Kellene majd még lágyítanom a vizet vagy ez így felesben megfelelne?

Tervek:

A középső kő helyére valószínűleg fa dekor fog kerülni, tehát kicsit átrendezem a látképet. A lombja willow mohából fog állni. Valamint az előtérbe Riccia mezőt képzeltem el, a háttérben maradnak a Sessiliflor-ák

Valamint a végére egy kép, a ma délutáni etetésről:

P5211383.jpg

sóska volt a menü. :)
 
Sziasztok!

Nem telt még el két hét, ám nagyot fordult az akváriumban lakók élete.
Mondhatni "gyökeresen" megváltozott az életük, hiszen az általam nagy becsben tartott Light Pagoda kő kikerült a központból és a helyét egy gyökérzet vette át...egy haldokló fát imitálva.

Utólag rájöttem, hogy az akvárium közepére elhelyezett kő (mely csaknem 5kg-ot nyomott) igencsak felforgatta, vagy megforgatta a vizet kis bioszférában és hiába pepecseltem az esőztető ide, oda helyezésével, a kő borította fel az áramlást, szabályos centrifugává generálva az élőhelyet. Ezzel mintegy táptalajául szolgálva az ecsetnek.
Tehát a "nehéz kő" elrepült, ideiglenesen egy dobozba, és vele együtt sok-sok növény is távozott.
Megváltam a Microsorum-tól, az Anubias-tól, és még ideiglenesen a willow moha is kiköltözött szülőszobába.
Helyükre jöttek: jávai mohák, és pár adag riccia fluitans.

Az indításból megmaradt pár Parvulámat az almacsigák lelegelték. :D (A gyökerét rágták el, magukat a homokos aljzatba befúrogatva.)

További hír, a nano-ból kimenekítettem kereken 2 db. Galaxy ivadékot, jelenleg porrá zúzott garnélatápot és egyéb haleledelt, cyclo-t kapnak, mindenféle szűrést nélkülöző ikeás vázában. Naponta- kétnaponta cserélem a vizüket, az aksiból lopottra.

További megfigyelések: amióta nincsen bent a kő és nem tudnak a Galaxy-k annyira elbújni, mintha levetkőzték volna a maradék gátlásukat is, annyira nagy kedvvel vannak az előtérben. És a felszínről csipegetik a kaját.

képek:

Az ivadék óvoda (2 főre)
P5301401.jpg


Az új "látkép".
P6011403.jpg


P6011404.jpg


P6011402.jpg
 
Sziasztok!

Majdnem egy hónappal ezelőtt jelentkeztem. Azóta túl vagyunk egy hőség riasztáson ami sajnos pár áldozatot is követelt az akvárium életében. (1 Galaxy akváriumon kívül folytatta pályafutását, valamint pár db RC is megszökött és kiszáradt + egy alma csiga is elkóborolt.)
A növények is kicsit megszenvedték a meleget, talán a riccia-t leszámítva ami már mindenhol megtalálható az akváriumban. :D

pár kép:

P6291449.jpg



P6291451.jpg


Mindent összevetve talán sikerrel jártam a meleg ellen, hiszen egyetlen 9 cm-es ventillátor 28 Celsius-fok körül tudta tartani a hőmérsékletet (27,2-28,2 között), amíg a lakásban jóformán éjjel 32 Celsius-fok volt, napal meg 34 (10.emeleti lakás...felettünk már csak a nap van.) Igaz a ventilátor éjjel nappal ment 1 hétig, és naponta kb. 3 liter vizet kellett pótolni a párolgás miatt.
 
Szép, letisztult lett(y) Jobban áll neki a fácska mint a kő. Ránéz az ember és azt mondj: "dejó ez az élénkzöld színvilág";)
 
Sziasztok.

Jó régen jelentkeztem! Ám azóta rengeteg minden történt az akvárium háza táján.

Először is elkezdtem ismerkedni a nagynyomású CO2 rendszerrel, amit apránként végül sikerült összeguberálnom. (Papillon reduktor, Aquamedic mágnes szelep, GA Buborék számláló, GA DC, ADA visszafolyásgátlók.)
Majd miután eltelt 1-2 hónap és már egyre bátrabban adagoltam a bubikat, az élővilág károsodását megelőzendően, szereztem még egy 13W-os Cosmost használtan.
A CO2 a most már 26W-nyi világítás meg is tette a hatását, mert időm híján és a rendszeres vízcserék elmaradásával, valamint a rendszertelen tápozással, elkezdett algásodni az akvárium... ez volt a kisebbik gond!. A nagyobbik, hogy a Riccia jóformán átvette tőlem a hatalmat az akvárium felett... a kis Y "kromoszómái" rendszeresen eldugították a még mindig kicsike 2211-es szűrőm kifolyó ágát, valamint az ülepítőben is rendszeresen felhalmozódtak Riccia hullák, nem gyengén visszafogva az amúgy sem bika áramlatokat.

Ekkor döntöttem, hogy eszközölök egy kisebb változtatás. A Ricciát megpróbáltam száműzni (bár biztos maradtak kis darabkái némely növényen, annak ellenére, hogy mindent szisztematikusan átmostam.)
A változtatás következtében kitelepítettem az akváriumot, sajnos talaj cserére most nem futotta, ezért maradt a JBL Sansibar White továbbra is + néhány JBL tápgolyó (3-4 db szerintetek elég lesz? A Tenellusoknak?)

Újabb növények is kerültek be : - Visszatért a Hidrococtyle Japan (teszek vele újabb próbát.) Valamint ültettem még be Tenellust , jóformán egy 10 négyzet centiméteres helyre 3 cseréppel. :D Remélem a zselét sikerült kimosnom rendesen belőle, valamint meg fog kapaszkodni ebben a nem túl jó, steril talajban. A fa ágakra pedig Spiky moha került egy dobozzal. A régi növények közül megmaradt a Sessiliflora, valamint a jávai moha és egy kevés Limnobium.

ÖSSZEFOGLALVA:
Technika: - 2*13W Power Compact
- Eheim 2211 + Substrat pro
- 2kg CO2 palack + Pappillon reduktor + Aquamedic Mágnesszelep + egyéb kiegészítők
- 30*30*30 Opti nano (27l)

Dekor: Az előző szetupban használt fát aprítottam fel, próbáltam a kisebb ágait hasznosítani... bár lehet még ezeknél is kisebb ágak kellenének.
A szikla, még a kezdetek kezdetén vettem 3db Dragon követ, ami a fiók mélyében lapult, most előszedtem, kicsit farigcsáltam rajtuk és mehettek a "levesbe".

Növények: Sessiliflora, Tenellus, Hidrococtyle, Spiky, Limnobium, Jávai moha.

Élőlények: 6db Galaxy Razbóra, 30-40 RC, 3db Amano, 3db Almacsiga.

Képek:
P8311476.jpg

P8311477.jpg

P8311479.jpg


Elnézést, hogy most mindenkit kihagytam a "legózásból" Elragadott a kalapács és a fafűrész heve. :D Valamint elég spontán jött, hogy most aztán átalakítom mert nem tetszik érzés kapott el.

u.i.: Ha a tenellus nem tud megkapaszkodni ebben a gyatra talajban, akkor valószínűleg következő hónapban aljzat csere is lesz.


Az elrendezés tőlem: a beszédes Elefánt-csont part nevet kepta. :D
 
Sziasztok.

1 hétig önállóan kellett boldogulnia a kis akváriumnak, amíg mi nyaraltunk. Szerencsére túl sok gubanc nem történt, előre beadagoltam a tápot, jóllakattam az élővilágot és útra keltünk.
Az egy hét alatt mindösszesen annyi történt, hogy meglógott két csiga, egy kevés pontalga felmászott az üvegre és úgy 3-4 liter víz elpárolgott. Gyorsan csináltam egy utántöltéses vízcserét, tápoztam ablakot pucoltam... meg eltörtem egy CO2 U üveg csatlakozót. :)

Most így állunk:
P9132156.jpg

P9132159.jpg

P9132161.jpg


A kis faágak még mindig nem süllyednek el, a végleges látképben nem teljesen így fognak ácsingózni, kivéve a jobb szélsőt. Az a jó ebben a scape-ben, hogy könnyen variálható maradt, a dragon köveknek hála a faágakat ide-oda rakosgathatom, ahogy nekem tetszik vagy ahogy esetleg a fotó kívánja.

A növények eléggé rákapcsoltak. A Sessiliflora hazajöttömre teljesen szét volt terülve a víz felszínén, kapott is egy gyors vágást. A Hydro szépen terjeszkedik és a több fénynek hála úgy néz ki ezt talaj közelben teszi. A Tenellusok is rákapcsoltak. Reméljük minden így marad.
 
Újabb helyzetjelentés.

Amíg nem sikerül nagyobb szűrőt szereznem addig kísérletezgetek a jelenlegivel, ezért van megint máshol a kifolyónak az ága...valamint az esőztető is lekerült.
Egy két helyen algával kell küzdenem, rendszerint kevés ecset és agancs ami fel-fel üti a fejét valamint az állandó vendég zöld pont.

Kerültek be új növények is: Elatine, valamint Ludwiga Guinea. Ez utóbbi mekkorára nő meg?
Az Elatine csak próbaképpen alatta nincs táptalaj sem. (Mr. Kuglóf ötlete nyomán.)

A Tenellus és a Hydrococtile ölre megy egymással növekedési versenyben... kíváncsi vagyok melyikük lesz az elnyomó és az elnyomott.

A vastag ágakat még mindig nem sikerült leváltanom kisebbekre.... de már csak idő kérdése.

Képek:
P9242197.jpg
P9242196.jpg
P9242198.jpg


A csigákat is megcsípte a szerelem nyila:
P9182190.jpg
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére