• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Gyöngyök a rengetegben

A héten, levettem az akvárium hátuljára felragasztott öntapadós tejüvegfóliát.... hát nem kellett volna. Kipróbáltam sötét-királykék kartonnal a hátteret, de annyira nem tetszett, hogy elvetettem az ötletet. Kis akváriumhoz szerintem a világosabb hátterek illenek, a tér érzetet növelendő. Jelenleg félmegoldásként, szimpla nyomtatóba való A4-es lapok vannak hátulra biggyesztve, lőttem vele egy képet.

Talán egyetlen előnye, hogy nem ég ki a hátterem fotózáskor, és jobban elő jön a halacskák színezete is! Valamint a Ludwiga Guinea (aki egyébként szépen nő és vöröseske maradt szerencsére.) is szebben mutat.

Az Elatine is úgy néz ki, hogy megmarad, egészen szép gyökereket kezd növeszteni. Pedig még táptalaj sincs alatta.

P9272213.jpg

A nagy követ jobb oldalról kivettem, egyelőre zöld pont algát pusztítom majd le róla... de a növények annyira tetszenek, hogy lehet már vissza sem rakom. :D
 
Sziasztok!

Az akváriummal úgy tűnik minden rendben, ám ma egy kicsit bepánikoltam.
A legtermetesebb almacsiga pár napja kiesett az akváriumból (jó 5cm-es volt a háza.) Feleségem segítőkészen visszadobta, mert már máskor is történt hasonló..persze az én távollétemben. A lényeg, hogy ez már vagy 5 napja történt, nekem nem nagyon volt időm most foglalkozni az akváriummal...ma viszont ahogy nézelődtem, a derékig érő Tenellus erdőben láttam, hogy a hátán fekszik a csiga, gondoltam máskor is volt már ilyen, megpiszkáltam...semmi, csipesszel kiemeltem, mikor a maradványai emelés közben kicsúsztak a házából...pár RC kíséretében. A garnélák gondolom felemésztették a nagyját.
Aggodalmam abból ered, hogy nincs itthon ammónia tesztem, ám ránézésre az akváriumban minden rendben. Hallottam, hogy a csigák...pláne a döglöttek nagyon tudják szennyezni a vizet, érdemes vízcserét eszközölnöm sürgősen? Lehet, hogy az elmúlt napokban ettől volt kicsit büdösebb a víz? Mert eddig mindig olyan kellemes erdő illata volt.
 
Néhány hónapos b@lfaszkodás (kertészkedésnek nem mondanám) után azt mondom, dobj egy 30-50%-os vízcserét, halászd ki és szívd le a csigusz maradványait, és ne adj pár napig semmi finomságt a garnéláknak. - Helyette TE igyál egy pohárka finomságot az ijedtségre. :cool:
 
Köszönöm a tanácsokat! A délután eszközöltem egy 5 literes gyors "segélyt". Viszont arról fogalmam nincs, hogy vannak-e még csigamaradványok a Tenellus erdőben... szombaton valahogy alaposan megpróbálom átporszívózni, bár olyan sűrű, hogy nem látok a mélyére.

Pár képet még lőttem ma este, a részleges vízcsere után, gyakorolva a fényképezést is, a gép korlátaihoz mérten persze.
PA042240.jpg
PA042238-3.jpg


Sajnos nem találtam olyan ISO érték-időzítés-FF értéket amin a halak is élesen látszódnának... de még kísérletezem.
 
Viszont arról fogalmam nincs, hogy vannak-e még csigamaradványok a Tenellus erdőben... szombaton valahogy alaposan megpróbálom átporszívózni, bár olyan sűrű, hogy nem látok a mélyére.

Üdv! végigolvasván a történteket, azt gondolom semmi ok a pánikra. Rész(l)eges vízcsere volt, gondolom lesz rövidest heti rendszeres is, garnélák intézik a többit,
tutkó porszívózni kell szegény tenellt? :eek::D
Ha nem zavarosodik be a vized (nem fog), s nem lesz záptojás szagú (nem lesz) a problema megoldva (y)

ami a tenell mögött van, az miaz?

én már nyírnám a hydrot, mert bitang lesz... :vamp: :whistle:
 
Üdv! végigolvasván a történteket, azt gondolom semmi ok a pánikra. Rész(l)eges vízcsere volt, gondolom lesz rövidest heti rendszeres is, garnélák intézik a többit,
tutkó porszívózni kell szegény tenellt? :eek::D
Ha nem zavarosodik be a vized (nem fog), s nem lesz záptojás szagú (nem lesz) a problema megoldva (y)

ami a tenell mögött van, az miaz?

én már nyírnám a hydrot, mert bitang lesz... :vamp: :whistle:


Igen, szombaton lesz esedékes a heti 50%-os vízcsere, azért nem akartam többet cserélni ma. A tenellus mögött Ludwigia sp. guinea (jelenleg a kedvenc növénykém) van és fogalmam sincs, hogy vajon mekkorára fog nőni :D, de szerencsére nem olyan sprinter mint a sessiliflora-k . A hydro-t pedig akkor szintén szombaton megkínálom egy kis ollóval. :D
 
Utoljára módosított:
Most az uborkán elnézve saját garnéláimat: ha lenne még csigás vacsi, ott lennének körülötte. Hülyék lennének a mohát fésülgetni, ha ott a nagy cubák.
 
Most az uborkán elnézve saját garnéláimat: ha lenne még csigás vacsi, ott lennének körülötte. Hülyék lennének a mohát fésülgetni, ha ott a nagy cubák.
Gondoltam rá, hogy lefotózom mert nem minden nap lát ilyesmit az ember...meg egész jól mutattak a piros RC-k a sárga csigaházban...éppen nyesedék tenellus levélkékkel tunkolták fel a csigaszaftot. :D (na jó elég horror látvány volt, nem akartam a kedélyeket ilyesmivel borzolni a fórumon :D) Ég veled, almacsigusz...még ha meg is rágtad a növényeimet kedveltelek.
 
Sziasztok!

Hát nem gondoltam volna, hogy ilyen nyugis lesz áttérnem erre a High-Tech témára. :) Bár lehet a steril sansibar talaj könnyítette meg nagyban a dolgom, az alatta jóformán kimerült JBL táptalajjal.
Mindenesetre így állok most:

Tápozás: napi 1,4ml micro-macro. Szombati vízcsere után 2-2ml + 1ml kálium, ha itthon vagyok világítás előtt Easy Carbo, ha nem vagyok akkor ez elmarad.
CO2: napi 9 órában, világítás előtt kapcsol 2 órával és világítás lekapcsolása előtt kikapcsol 1 órával.
Világítás napi 8 órában 26W PC-vel

Algák: zöld-pont az üvegen, a tereptárgyakon itt-ott egy kevés ecset, a növényeken szerencsére nincsen.

Több nyugim van ezzel a felállással mint a low-tech-el volt. (A növényeket azért hetente vagdosni kell, de az összkép nagyon tetszik.. ha jól érzi magát az akvárium akkor én is sokkal jobban érzem magam előtte.:))

PA132249.jpg
PA132256.jpg
 
Sziasztok.

Nagyjából 2 hete jelentkeztem.
Változások:
Az Eheim 2211-est lecseréltem egy TetraEx 700-asra, szinte nincs is fojtva a kimenő ág, persze esőztető nélkül használom. Került bele 2l Matrix és a régi Substrat Pro-m valamint szivacsok. így már 25*ös a víz megforgatás a kis nanoban és nagyon bízom a majdan felépülő baktériumtelepekben, hogy az utolsó ellenséggel a dekorokon itt ott megpihenő ecsettel is végeznek...hiszen ha nincs ammónia, nincs alga sem.

Növényfronton semmi különös nem történt, a tenellus a háttérben már szinte elérte a vízfelszínt...tényleg derékig érő fű lett belőle. :D A Ludwigia Guinea pedig kinőtt a vízfelszín fölé...remélem virágokat is hoz majd egyszer.
Az Elatine nagyon jól érzi magát, rámászik a kisebb sziklákra is...nincs alatta sem tápgolyó sem táptalaj! Szerintem ez a növényke arra háklis ha valami olyan talajba ültetjük ami tele van "növény trágyával" eléghetnek a gyökerei sok helyen lehet ezért nem marad meg pl. Amazoniában. Megoldódni látszik az Elatine rejtély?

Állatkák terén... sajnos beadta a kulcsot az utolsó alma is, házát emlék képen őrzi a meder feneke, benne most RC-k ütöttek tanyát.

ALGÁK:
Némi ecsettel küzdök a dragon-on (ha ezzel is le tudok számolni algaölők nélkül a jövőben, akkor ez az akvárium befejezi pályafutását....hiszen nagyjából megtanultam alga mentesen üzemeltetni, akkor már merek majd gondolkodni komolyabb / összetettebb hard scape-ben.) Szándékosan még Easy-Carbo-t sem nyomok a képébe, lassan akarom megtalálni a gyengéit.

képek:

PA282263.jpg

PA282264.jpg

PA282265.jpg

köszönöm, hogy benéztél!
 
Utoljára módosított:
Tegnap került be két kis vad Bohóc indián.. a színük még elég fakó és mindketten hímek, de terület hódításba már bele is kezdtek...kérdés, hogy a helyi Galaxy törzsek engedik-e a megtelepedésüket. Érkeztek még Sulawesi csiguszok 3 db az almák helyére.

A csatározásról szóló krónikák egyike:

(Az ecset valószínűleg már nem fog eltűnni a kövekről amíg nem hegesztek a befolyóra egy lilly-t...de inkább poppy kellene. )
 
Sziasztok!

Lassan véget ér ez a kis tanuló medence és megpróbálkozom majd egy kicsivel magasabbra rakni magamnak azt a képzeletbeli lécet. Van itt elég inspiráció a fórumon hozzá azt hiszem. :)

Jó hírek: (y)
Az elmúlt hetekben szereztem egy Poppy-t, nagyon örülök neki, nagyban segített az áramlás megfelelő beállításában, az ecset el is kezdett kopni a kövekről.
A Sulawesi csiguszok hoztak egy utódot, jóformán egy kifejlett mini sulawesi formájában. Szerintem már így hoztam őket, valamelyik hordta magában a "babát".
Az RC-k is sex-elnek mint az őrült. Gondolom mivel régen volt vízcsere ráizgultak az állandó vízparaméterekre. :D

Rossz hírek: :cry:

Mind a két Bohóc csukám kiugrott az elmúlt 3 hét alatt és halált halt, mert későn találtam rájuk... lehet rossz társítás volt berakni őket 6db Galaxy mellé, folyamatosan szekálták a kis csukákat. Vagy az is lehet, hogy kicsi volt nekik egy ekkora medence. Mindenesetre többet nem próbálkozok velük, nem akarok többet kinyírni.

És következzen pár kép a kicsit elhanyagolt akváriumról... 3 hete nem volt vízcsere és olló sem érte a vizet..sőt még algakaparó sem, tápot is 1*2* hetente ahogy épp a kezem ügyébe akadt a micro vagy a macro. (na jó a difit azt azért megtisztítottam egyik este, de ennyi s nem több slussz passz.) Ennek fényében át is vette a hatalmat a dzsungel.

KGUdHEEIOXlIud9I0srDK3wMXYOh4W2bokBd7vqqg30=w1181-h886-no

PB152283.jpg
PB152286.jpg

Köszi, hogy benéztél!

(u. i.: a képeket nézve fel sem tűnt elsőre, de érdekes hogy a Hydro nem nőtt az Elatine-ra.. .lehet a növényeknek is van memóriája? Mert azelőtt 3-4 naponta nyírtam a Hydro-t azon a részen, hogy óvjam a kis Elatine-kat.)
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Szokásos beszámolóm, jegyzeteim következnek.

- Rossz Hírek: Sajnos a feleségem közölte velem, hogy idén már nincsen keret az akváriumomra.... ezért elmaradt a GA-s látogatásom is. No sebaj több időt agyalhatok a következő felálláson pedig már úgy éreztem a Start vonalon állhatok ismét és megküzdhetek hiányosságaimmal.
Ennek fényében most ismét azzal főzőcskézek ami van, bepánikoltam, hogy az eddig kissé elhanyagolt nano-t most aztán rázhatom gatyába.
Néhány növény eléggé lestrapálódott, hiánytüneteket mutatott valamint a sessiliflora egy része is elöregedett, ezeket eltávolítottam.

+Jó Hírek: Szerencsére csak félig dőltem a kardomba hallván a házi asszony szavait, majd rögtön GA tápok, olló és csipesz után kaptam. Gyors pedikűr, manikűr micr-macro elixír a CO2 hangolása, megfelelő áramlatok kialakítása, csövek pucolása után úgy éreztem talán mégsem annyira vészes a helyzet és pár hónapot még simán kibírok ilyen látvány mellett is. A tápot igyekszem mai naptól ismét rendszeresen adagolni.
Ismét Sulawesi csigusz született, nem tudom mi tetszik a nagyoknak ennyire de ez 3 hét alatt a második bébi.

A jobb alsó sarokban kialakítottam egy kis tisztást, a Hydrococtile-t onnan eltávolítva, a talajt meggereblyézve.
A következő napokban lepucolom a látható Dragon részeket és adok az ecset pofájának.

Kérdés: Az Elatine-t hogyan érdemes megnyirbálni? Vagy inkább csipesszel tépkedjem meg? Mert eléggé az egymás fejére nőttek és félek alul elhalnak a régebbi hajtások.

PB232292.jpg

Köszönöm, hogy erre jártál!
 
Utoljára módosított:
Köszönöm! Örülök, hogy másnak is tetszik. Én már kezdtem unalmasnak találni, de egy kis átalakítással most újra tetszik nekem is.
 
Most vettem észre, hogy tegnap volt 1 éve, hogy indítottam ezt a naplót az első akváriumomról. Ennek fényében gondoltam összeröffentek egy összefoglalót képekben:

Elég vicces volt a start... ma engem leginkább egy sivatagra emlékeztet. :D
PC231019.jpg


Sok kisebb, nagyobb átalakítást megélt, persze teljes reset egyszer sem volt, az most jövőre tolódott. Ám a Pagoda kövekbe továbbra is szerelmes vagyok, elképzelhető, hogy majd újraindításnál övéké lesz ismételten a szerep, most már úgy érzem elégséges tudást szereztem ahhoz, hogy a kezdetekkor elképzelt koncepcióval is boldogulni tudjak talán. De ez még a jövő zenéje.

Tegnap és ma:
1.jpg


Lehet a képeken nem tűnik fel, de egy valami azért közös bennük...a kis Galaxy csoport ami végigkísért az elmúlt 1 év csetlésein, botlásain. Kitartóan vidítottak fel napról napra és öntöttek belém kitartást a különböző kihívások leküzdéséhez.

Persze szeretnék én is köszönetet mondani az akvakertész fórum aktívan segédkező tapasztalt tagjainak is és a nagyszerűen vezetett naplóknak. Máshonnan nem biztos, hogy megtanulhattam volna a víz alatti növénytermesztés fortélyait. :notworthy:(y)
 
Sziasztok.

Egy friss kép az új év közeledtével. És néhány hír:

-A Ludwigia Sp. Guinea gyökerei nem bírták a strapát és (lehetséges Sulawesi terrortámadás is közrejátszhatott.) berohadtak, ezért kivettem őket.
- A Sulawesi csigák még mindig szaporodnak...már 5 kicsi rója a nanot plusz a 4 felnőtt.
- RC elhullás volt Galaxy támadás következtében...azóta próbálok többször kevesebbet etetni és nem adok élő csak száraz eleséget esetleg fagyit
- A hydrococtyle-t erősen megszaggattam mert már mindenhonnan ő folyt ki.

A növények, a már említett Ludwiga-n kívül kicsattanó formában vannak..főleg a majd 6-8 liternyi jávai moha.

Alga fronton, elszórtan ecset csak a köveken és zöld pont az üvegen hetente egyszer lehúzva.

Érdekesség, hogy az utóbbi időben a Limnobium Laevigatum szinte teljesen kikopott az akváriumból, lehet az erős fény, vagy a kevés vízben lévő tápanyag...nem tudom.
Se a világításon sem a tápozáson nem változtattam semmit.

_C292353.jpg


Köszi, hogy benéztél!
 
Back
Oldal tetejére