• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA Aqua Soil talajok tulajdonságai

Sziasztok!

Új scape-n gondolkodom, a jelenlegi majd egyéves átépítésével. Jelenleg Tropica táptalaj és általános talaj van bent.

A következő ADA aljzattal készül. Az aki 65x36x36. Van egy-két (három) kérdésem...
Táptalaj ADA Power Sand Special lesz.
M vagy S méret az ajánlott? Vízoszlop magassága alapján az S-re gondolok. @viktorlantos, a berendezős oktatóanyag fotói között nekem a szemre max 60x30-as akiba is M-et raktok, van vmi előnye, inkább azt válasszam?
MÁsik kérdés már az Amazoniával kapcsolatos. Lehet annak létjogosultsága, hogy a 9L normál mellé egy 3 literes powdert szerzek be, és mondjuk a legfelső rétegre 3-3 litert vegyesen öntök be? Nem tudom, mennyire tömörödik a powder, nem akarom befullasztani a talajt, ezért gondoltam a felső rétegbe egy bekevert talajt.... A leírások max. 1 cm-t ajánlanak a powderből fedőrétegnek, így viszont kb. 2.5 cm lenne egy fele-fele normál-powder. Mivel a powder a felső rétegegben lenne talán nem kell a tömörödéstől tartani (???)

Megtartok néhány litert a mostani 1 éves tropicából, inkább csak emelésnek. Mi a legmegfelelőbb? Rakhatom a tropicát legalulra, felé a power sand sp-t, majd erre az új talajt? Van esetleg értelme harisnyába tenni a régi tropicát, hogy ne keveredjen közé a Power Sand?

Hirtelen ennyi :)

Z
 
M vagy S méret az ajánlott? Vízoszlop magassága alapján az S-re gondolok. @viktorlantos, a berendezős oktatóanyag fotói között nekem a szemre max 60x30-as akiba is M-et raktok, van vmi előnye, inkább azt válasszam?

M-es méret volt a gyári ajánlás. De a szemcseméret alapján tényleg ez volt a praktikus. Gondolom szellősebb marad a talaj.

MÁsik kérdés már az Amazoniával kapcsolatos. Lehet annak létjogosultsága, hogy a 9L normál mellé egy 3 literes powdert szerzek be, és mondjuk a legfelső rétegre 3-3 litert vegyesen öntök be? Nem tudom, mennyire tömörödik a powder, nem akarom befullasztani a talajt, ezért gondoltam a felső rétegbe egy bekevert talajt.... A leírások max. 1 cm-t ajánlanak a powderből fedőrétegnek, így viszont kb. 2.5 cm lenne egy fele-fele normál-powder. Mivel a powder a felső rétegegben lenne talán nem kell a tömörödéstől tartani (???)

Inkább csak fedőnek használd. Így is keveredni fog, de még kezelhető.

Talajnak PS, Tropica, Amazonia, Powder.

Mivel a Tropica és az Amazonia kb azonos vízparamétereket csinál, simán keverhető. Szemcseméret és színben van eltérés. És az Amazonia rendelkezik néhány extrával de ennyi.
 
M-es méret volt a gyári ajánlás. De a szemcseméret alapján tényleg ez volt a praktikus. Gondolom szellősebb marad a talaj.



Inkább csak fedőnek használd. Így is keveredni fog, de még kezelhető.

Talajnak PS, Tropica, Amazonia, Powder.

Mivel a Tropica és az Amazonia kb azonos vízparamétereket csinál, simán keverhető. Szemcseméret és színben van eltérés. És az Amazonia rendelkezik néhány extrával de ennyi.

kösz az infót, akkor maradok az M-es PS-nél ... írtad hogy szemcseméretben van eltérés a Tropica és az amazonia között. Ez mit jelent? Ha az ADA kicsit apróbb szemű, mit a Tropica, akkor nem kell a púder.... :)
 
kösz az infót, akkor maradok az M-es PS-nél ... írtad hogy szemcseméretben van eltérés a Tropica és az amazonia között. Ez mit jelent? Ha az ADA kicsit apróbb szemű, mit a Tropica, akkor nem kell a púder.... :)

A normál Tropica kisebb, mint a normál Amazonia.

Nálam a garnisban csak Powder van. Agyagos talajnál nem kell félni a berohadástól, mert folyamatosan áramlik a víz a talajban. Apró növényeket könnyebb ültetni Powderbe.
 
Sziasztok! Szeretném megkérdezni a profi hozzáértőket kezdő növényes akvarista ként, hogy mi a különbség a régebbi és az új Amazonia talajok között! Köszönöm a tájékoztatásotokat!
 
Sziasztok! Szeretném megkérdezni a profi hozzáértőket kezdő növényes akvarista ként, hogy mi a különbség a régebbi és az új Amazonia talajok között! Köszönöm a tájékoztatásotokat!

Az új mindig jobb. :)

Az új csomit csak a hamisított talajok miatt csinálták.
 
Szia Dani? inadsz?!! :) OK? de most komolyan! Azt olvastam, hogy a régi- első amazonia ált talajok iszaposodnak... stb! Ez igaz, vagy mindegy?
 
Szia Dani? inadsz?!! :) OK? de most komolyan! Azt olvastam, hogy a régi- első amazonia ált talajok iszaposodnak... stb! Ez igaz, vagy mindegy?

Dani. :) Nem tapasztaltam ilyet régen sem, de abból a sorozatból már biztos hogy nem kapsz.
 
Az új Amazonia kevesebbet ködöl az elején, tisztábban lehet indítani. Keményebbek picit a szemcsék.

A régiből is elhasználtunk vagy 15 tonnát. Épültek belőle csodák. Ha valahol ilyet találsz nyugodtan használhatod.
 
Ha veszek használt, másfél éves Amazoniát, az még használható? Vagy 1,5 év után már kezd "tönkremenni", porlani?
 
Ha veszek használt, másfél éves Amazoniát, az még használható? Vagy 1,5 év után már kezd "tönkremenni", porlani?
Simán használható. ;) Nálam már 3 éves a talaj és semmi baja. Azóta csak minimális mennyiséggel kellett kipótolnom.
 
Ha veszek használt, másfél éves Amazoniát, az még használható? Vagy 1,5 év után már kezd "tönkremenni", porlani?
Ha veszek egy 5 éves autót, garantálja nekem valaki, hogy az elkövetkező 5 évben nem romlik el?
 
Ha veszek használt, másfél éves Amazoniát, az még használható? Vagy 1,5 év után már kezd "tönkremenni", porlani?

Arra számíts, hogy átmosás után lesz némi veszteség, persze attól is függ mekkora szemű szitán mosod át.
És érdemes úgy csinálni, biztos ami tuti, hogy egy vékony, fél centis új talajréteggel beborítod a használt talajt és akkor tuti minden. :)
 
Utoljára módosított:
Bármelyik gátlástalan, lehúzós autónepper. :D
Na igen :D

Arra akartam egyébként utalni, hogy ha nem ismered a talaj előéletét, akkor azért kockázatos az üzlet.
Rossz szállítás-tárolás, túlságosan erős átmosás, meg a fene tudja még mivel lehet tönkre tenni. De elvileg 1,5 év után még jó állapotban lehet.
 
Na igen :D

Arra akartam egyébként utalni, hogy ha nem ismered a talaj előéletét, akkor azért kockázatos az üzlet.
Rossz szállítás-tárolás, túlságosan erős átmosás, meg a fene tudja még mivel lehet tönkre tenni. De elvileg 1,5 év után még jó állapotban lehet.
Azt hiszem, kezdem érteni, köszi. Azért az autós hasonlat nem a legjobb, de a lényeg átjött :)
 
Back
Oldal tetejére