• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA Aqua Soil talajok tulajdonságai

Hi all van egy kérdésem! Remélem jó helyre írom.
Szóval. Ha a táptalajból nem a megadott 2 cm. teszem le hanem mondjuk 4-5 cm. és persze befedem bármilyen, akár égetett agyag talajjal legalább 5 cm vastagon, azzal többet ártok a táptalaj vastagsága miadt, vagy tovább lesznek boldogak a növényeim?

Nyugodtan,nem lesz gond! Én is raktam már ilyen vastagon az otthoni akváriumomban.
A scapers day-es The Rupture akiban hátul 15centi volt az ADA táptalaj!!
 
Szinte az összen nyövényes aki táptalajos. Nos - azt olvastam, hogy az ilyen akikat nem szabad porszívózni. Ez igaz? ha vastagabban fedem be talajjal mondjuk 6 vagy több centi akkor se szabad?
 
Szinte az összen nyövényes aki táptalajos. Nos - azt olvastam, hogy az ilyen akikat nem szabad porszívózni. Ez igaz? ha vastagabban fedem be talajjal mondjuk 6 vagy több centi akkor se szabad?

Nem nem szabad, hanem ha minden jól megy nem kell! :)
Kivétel ezalól, ha dekorhomokot tervezel. Azt kel porszívózni,tisztítani. De az alá táptalaj sem kell.
 
Hú az durva... a mostani akimban csak dekorhomok van és mindenhol van alatta táptalaj :D meg se merném mutatni. Egyébként, hogyan tudok képet csatolni ide?
 
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni hogy az Amazonia talajokból mennyire lehet dombot építeni?

Elég jól, sőt!
De persze ha nagyobb dombot akarsz, akkor érdemes kicsit trükközni is a lejtős részen esetleg pár kővel, geotextillel, hogy atom stabil legyen.
 
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni hogy az Amazonia talajokból mennyire lehet dombot építeni?
Nagyon.. 45°-os lejtőt simán lehet, csak azt itt ott meg kell támogatni plexi lapokkal, hogy feltöltéskor ne szaladjon meg a hullámzó víz miatt. Ilyen meredek lejtőknél az ültetési módszer a sűrűn ültetés (készreültetés) és a wabi-kusa-val való ültetés, mert ezek egyből fednek, és megfogják a talajt. Cserébe persze nem olcsó...

Trükközés nélkül 30°-os lejtőig lehet bátran halmozni.
 
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni hogy az Amazonia talajokból mennyire lehet dombot építeni?
Hello!

Nézd meg a GA-ban az iker akváriumok hátulját. Van kép róla itt a fórumon is!
Az kb a maximum, amit amazóniából mindenféle lapocskák nélkül ki tudsz hozni. :)
 
Mindenkiinek köszönöm a választ:)

Hello!

Nézd meg a GA-ban az iker akváriumok hátulját. Van kép róla itt a fórumon is!
Az kb a maximum, amit amazóniából mindenféle lapocskák nélkül ki tudsz hozni. :)

hol találok képeket ezekről az akváriumokról?
 
Kedves Mindenki! Tanácsért fordulok hozzátok. Jelenlegi 100x30 cm-es alapterületű, néhány éve működő akváriumomat szeretném lecserélni egy 80x40-esre, amibe Africana talajt tervezek rakni. Mivel a meglévő akváriumomban lévő teljes növényállományt és halakat szeretném ebbe áttelepíteni a következőkre gondoltam: az új akváriumba beleteszem az Africana-t, feltöltöm vízzel, és átteszem bele a jelenleg működő Eheim külső szűrőmet. Két hétig az előírás szerint végzem a vízcseréket. Ezután leengedném a víz nagyrészét (hogy könnyebben tudjak ültetni), és átültetném a növényeket a régi akiból.

A kérdéseim: a két hét alatt ha a régi akváriumba csak egy belső szűrő üzemelne (ami hónapok óta bent van áramlás segítőnek, szóval valamiféle baktérium kultúra biztos kialakult már benn), az elég lenne, vagy nagyon leromlana a növények állapota?

A halakat a növények beültetése után (a két hét letelte után) rögtön áttehetem?

A régi akvárium vizét érdemes felhasználnom az újba (a két hét letelte után)? Még a növények kiszedése előtt leszívnám, hogy tiszta maradjon.
 
Szia akvara!


Tanácsért fordulok hozzátok.
Működhet az általad leírt módon is (táptalajt tegyél az Africana alá), de inkább az óvatos növény kiszedés-átültetés kéne legyen az első lépés és akkor 2 hét múlva tényleg letisztult környezetbe kerülhetnek át a halak (az Africana hajlamos feltöltés, ültetés után sárgás ködöt képezni).
A halak addig maradhatnak a régi medencében a belső szűrővel, esetleg egy kisegítő légpumpával.
Az utolsó napon pedig egy hosszasabb átszoktató manőverrel mehetnek át az élőlények (a régi vízből félig feltöltött vödörbe kifogva az új akváriumvízből rátöltögetve).

AmegA
 
Szia akvara!



Működhet az általad leírt módon is (táptalajt tegyél az Africana alá), de inkább az óvatos növény kiszedés-átültetés kéne legyen az első lépés és akkor 2 hét múlva tényleg letisztult környezetbe kerülhetnek át a halak (az Africana hajlamos feltöltés, ültetés után sárgás ködöt képezni).
A halak addig maradhatnak a régi medencében a belső szűrővel, esetleg egy kisegítő légpumpával.
Az utolsó napon pedig egy hosszasabb átszoktató manőverrel mehetnek át az élőlények (a régi vízből félig feltöltött vödörbe kifogva az új akváriumvízből rátöltögetve).

AmegA
Köszönöm a válaszod, ez a variáció eszembe se jutott :) Jbl táptalaj lesz az Africana alatt. Eredetileg Manadot akartam az Afriacana helyett, mert mindenképp barnás aljzatot szeretnék, de itt azt olvastam, hogy nagyon keményíti a vizet.
A halak gondolom kibírják világítás nélkül is azt a két hetet? ( mert a régi világítás megy az új aki fölé).
 
A múlt szombaton voltam Stuttgart-ba egy ADA workshop(szerűségen),ott mondta a csävo a Nemet ADA-tol.hogy a ADA powder nem más mint az Amasonia-bol szälitäs és csomagolás utáni maradék por,amit ätszitälnak es toväbb ertekeseitik!Van ennek valami igazság alapja?
 
A múlt szombaton voltam Stuttgart-ba egy ADA workshop(szerűségen),ott mondta a csävo a Nemet ADA-tol.hogy a ADA powder nem más mint az Amasonia-bol szälitäs és csomagolás utáni maradék por,amit ätszitälnak es toväbb ertekeseitik!Van ennek valami igazság alapja?
Volt szerencsém dolgozni a ReScape-en ADA Africana Powderrel, nem por, hanem 1 milis golyócskák.
 
Back
Oldal tetejére