• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA Aqua Soil talajok tulajdonságai

Amennyire tudom, itt a fórumon többen használták újra ugyanazt a talajt 1-2 év után is.
Én is újrahasznosítottam néhány litert. Simán vödörben kimostam, meg tésztaszűrőt is szoktak használni. Én a többi maradékot azért nem használtam csak fel, mert Tropica táptalaj volt alatta, ami teljesen agyagos lett és nem tudtam kimosni belőle.
Szóval csak bátran mosd àt! Aztán mehet újra vissza.
Szia! Én az előzőnél úgy csináltam tropica táptalajjal hogy kimertem egy műanyag ládába és hagytam kiszáradni. Amikor kiszáradt utána simán átszitáltam, így szét lehet választani a táptalajt és esetleges dekor homokot az általános aljzattól és nem is volt túl nagy a morzsolódás. Igaz az tropica aljzat volt, de állagra sok különbség nincs a két aljzat között úgyhogy mennie kell amazoniával is.
Köszönöm a válaszokat, mindkét megoldás jónak tűnik!
 
Tekintve az ammoniat es az ezzel jaro elso ket heti napi vizcseret, akkor ezt a talaj eleg rossz valasztas lenne egy akvarium restarthoz, igaz? Igazabol uj akvariumba akarom koltoztetni a bent levo elolenyeket es szeretnek talajt is cserelni.

Gesendet von meinem SM-G935F mit Tapatalk
 
Tekintve az ammoniat es az ezzel jaro elso ket heti napi vizcseret, akkor ezt a talaj eleg rossz valasztas lenne egy akvarium restarthoz, igaz? Igazabol uj akvariumba akarom koltoztetni a bent levo elolenyeket es szeretnek talajt is cserelni.

Gesendet von meinem SM-G935F mit Tapatalk
Szerintem ez a legjobb talaj.Olvass vissza pár véleményt.
 
@viktorlantos és a többiek :): az "új" ada africana mennyire tolja le a pHt? Amazoniához viszonyítva. Azt tudom hogy tápanyagban gyengébb, ami nekem jó is.
(Topik elején van egy általad írt összehasonlítás, de az már nagyon régi, azóta tudtommal voltak változtatások ADÁéknál.)

RE: közben morfondíroztam, lehet Malaya lesz, azt meg tudom hogy a leginkább letolja a pH-t.
 
Utoljára módosított:
Ezekhez a talajokhoz lehetne tartani panda harcsákat (corydoras)?
A növényeknek az ADA africanat néztem ki a következő akvárium átalakításkor, de nem tudom, hogy mennyire kompatibilis a corydorasokkal.
 
Ezekhez a talajokhoz lehetne tartani panda harcsákat (corydoras)?
A növényeknek az ADA africanat néztem ki a következő akvárium átalakításkor, de nem tudom, hogy mennyire kompatibilis a corydorasokkal.

Simán, nálam Amazóniával működik. Max arra kell figyelni, hogy az újraindításkori ültetés után hagyj egy kis időt a növényeknek(cirka 2 hét), hogy gyökeret tudjanak ereszteni. Igy ha berakod a pandákat, nem tudják olyan könnyen kitúrni őket és nem kell a visszaültetéssel bajlódni.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Szia!

Igazából mivel nem ismerem ezeknek a minőségi talajoknak az állagát én attól tartottam, hogy a panda coryk a folyamatos keresgélésükkel, túrkálásukkal tönkreteszik, szétmorzsolják a felső rétegét.
 
Sziasztok!
Kb 5 hetes az akvárium, Amazonia light és Tropica táptalaj van benne. A vizet most olyan 21-ről 15-re lágyítja. Van arról valami tapasztalat, hogy meddig tartja meg ezt a jó tulajdonságát?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok, kezdőként az lenne a kérdésem, hogy egy működő akváriumban jelenleg manado talaj + a növények alatt tálkákban aquabasis van, ezt szeretném cserélni a manado-t malaya talajra. Itt jön a kérdés hogy mivel a növényeket és halakat (perpill csak molly-k) nem túl ésszerű egyből az új talajjal feltöltött akváriumba visszarakni. A baj hogy nem tudom megoldani a tárolásukat, max egy 35 liter körüli láda amit fel tudok tölteni a jelenlegi vízzel, és a már bejáratott szűrőt felhasználva, hogy a baci kultúra ne pusztuljon el, addig ebben járatni. A fórumot olvasva kicsit tartok a malaya talajra való átálásra. Plusz amitől tartok az a víz paraméterek változása, amit sem a növények sem a halak nem fognak elviselni.
A fórumot olvasgatva kissé parázok, hogy nem igazán fogom tudni megoldani.

Tapasztalt tagokat kérdezném, hogy ezt hogyan oldanátok meg, vagy némi iránymutatást tudnátok-e adni, hogy ne csináljak nagy bajt?
 
Az Amazonia II forgalmazása megszűnt? Elég magas a csapvíz ph-ja nálunk, 7,5-8 és az jobban csökkentené.
 
Az Amazonia II forgalmazása megszűnt? Elég magas a csapvíz ph-ja nálunk, 7,5-8 és az jobban csökkentené.

Abban a formában ahogy évekkel ezelőtt volt már nincs.

Az ADA most jelentette be az új Amazonia II talajt, amit ebben a hónapban kezd teríteni a vílágban. Nálunk előreláthatólag majd ősszel lesz leghamarabb.
Tulajdonságairól még nincs infónk.
 
Zoli mit szerettel volna kerdezni? Figyelunk am..
Csak hozzá szeretnék szólni, hogy aki az ADA rendszert választha,mert a legjobbat szeretné! Úgy meg kell dolgozni érte és tsrtani az előírt víz cseréket. Tudom nem egyszerű. Én egy 180 literes aqvát gondozok és bizony 2 héten keresztül a napi 50% - os vízcseréket végig csináltam,ami 90 liter lágy vizet jelent naponta. Úgy érzem ,hogy megérte. Most a 6. héten járok. Egyszerűen felrobbant minden. Imádom.!!
 
Csak hozzá szeretnék szólni, hogy aki az ADA rendszert választha,mert a legjobbat szeretné! Úgy meg kell dolgozni érte és tsrtani az előírt víz cseréket. Tudom nem egyszerű. Én egy 180 literes aqvát gondozok és bizony 2 héten keresztül a napi 50% - os vízcseréket végig csináltam,ami 90 liter lágy vizet jelent naponta. Úgy érzem ,hogy megérte. Most a 6. héten járok. Egyszerűen felrobbant minden. Imádom.!!
Hat Zoli.
Indits egy naplot. Mutasd meg nekunk is. Biztosan sokan megneznek, es mellette sok jo embert ismerhetsz itt meg. Szeretettel latunk.
 
Back
Oldal tetejére