• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes A szurdok

_Bonó_

Főkertész
Volt egyszer egy első.
Aztán egy második. Melynek szétszedésével kaptam egy üres akváriumot, mily nyilván nem maradhat sokáig üres...:whistle:
008 by m.marci667, on Flickr

A technikai körülmények nem nagyon változtak.
Akvárium
90*43*43 8mm-es (nem opti) üveg +hozzá való ADA Style bútor ami 85cm magas
Kicsit régi, kicsit karcos, de nem ez a lényeg.

Szűrés
- Eheim 2071 2075 fejjel 1250lph (szivacs - Filterlith - szivacs - BioRio - szivacs - perlon)
-Tetratec EX 600 600lph(szivacs-filterlith)
mindkettő akril ki-befolyókkal

Világítás
-ATI Sunpower 4*39W T5HO 6500K-es Osram csövekkel, amiből talán 2 Sylvania

CO2
Nagynyomású rendszer 5kgos palackról külső reaktorral
(palack - noname reduktor - hegesztős 12V-os mágneszelep - légtechnikai noname tűszelep - GA üveg bubiszámláló - 2 visszafolyásgátló - AM 1000 reaktor - GW CO2 csövek)

Talaj
-
Emelés lávakővel ~15kg
-Tropica táptalaj ~1l
-ADA Amazonia 15-30l különböző korral, de mind használt

Táp
-Green Aqua Micro
-házi macro porokból keverve

Víz
a gép: OsmoTech RO "190l/nap" (nálam inkább 50l/nap)
Heti ~ 50% csere ozmóvízzel, van Kh-Gh+om, de nem hiszem, hogy kelleni fog

merthogy:
Dekor:
-"
Zöld bolgárkő" fantázianévre hallgató gneisz a helyi kőkereskedésből. Szerintem úgy 60 kg ment be.
-Kis zsák ADA La Plata homok


Növények csak holnap kerülnek be, de ami tuti lesz
-Taxiphyllum barbieri
-Lomariopsis lineata
-Fissidens fontanus
-Eleocharis parvula Mini
-Eleochari acicularis
-Vesicularia dubyana
-Riccardia chamedryfolia
-Micramenthum sp. Monte Carlo (ez új, 2 doboz GA)
Jó eséllyel majd később...
-flame moha
-HC


Állatok
is maradnak egyelőre
-Paracheirodon simulans - Zöld neon 20+
-Corydoras pygmaeus - Törpe páncélosharcsa 6db
-Axelrodia riesei - Rubin Tetra 1db
-Neocaridina heteropoda - Sakura/RC 18 db per pill.
-Crossochelius reticulatus - Ezüst fonalalgázó

Fotó
Öröm a bódottságban, hogy időközben házhoz állt egy új Canon 600D így idővel a fotók is erősödnek majd minőségben.:)

Inspiráció
A történet nagyon régen kezdődött. Már a tönk előtt (mármint helyett) szerettem volna egy kőfalat, csak valahogy, leginkább megfelelő kövek hiányában, eddig nem jött össze. Aztán volt @talachi-nak az a tervrajza a Scaper's Dayre. Onnantól már kellett a repedés is bele. Meg nyár elején még volt egy kép az inspirációs topikban, ez inkább már csak a kőválasztáshoz adta a végső...bátorítást. Bár most így végigpörgetve pont nincs ott. Viszont talán ugyazt láttam ami @Pecás új naplójának elején is megtalálható.

Mese
GA-s (na jó..ADA) követ nem akartam. Egyrészt kicsit mindegyik lerágott csont, talán nehezebb belőlük egyedit alkotni. Márpedig ez cél lenne mindenképpen. A fő negatívum azért még mindig az áruk, mert nekem nagyon sok kell.
Betértem tehát inkább próbaképp -nem túl nagy reményekkel- a faluszélen lévő kőkereskedésbe szétnézni. Aztán még egyszer, már sósavval a kezemben. Aztán még egyszer már 2 négyzetméter kővel távozva (így árulják, 1 ekvivalens 30-40kg-al és ~4000Ft-al) Aztán még egyszer egy ugyan ilyen körre, mert kevés lett. (Aztán tegnap még egyszer egy 20kilós zsák mulcsként árult lávakőért.) Elég a reklámból, ugye?
É
s még mindig csak június végén járunk. A legózás elkezdődött...
 
Utoljára módosított:
Azért remélem a legózásról is lesznek helyzet jelentések, képek, stb.
A tönk-jeid nagyon profik voltak, ez is biztosan hozni fogja a tőled elvárt szintet. (y)
 
Azért remélem a legózásról is lesznek helyzet jelentések, képek, stb.
Sajnos csak arról ami már élesben ment. Még azt nem döntöttem el, hogy így step-by-step adagoljam az infót, vagy egyből a végét és aztán lépésenként.
ez is biztosan hozni fogja a tőled elvárt szintet.
Ez kicsit följebb rakja majd a lécet.;)
 
Sajnos csak arról ami már élesben ment. Még azt nem döntöttem el, hogy így step-by-step adagoljam az infót, vagy egyből a végét és aztán lépésenként.

Ez kicsit följebb rakja majd a lécet.;)

Helyes! Sokat dokumentálj, hadd tanuljunk mi is pár trükköt. (y)
 
Egy rossz mozdulat és odalesznek a halak a szurdokban, olyan élesnek és sűrűnek tűnnek azok a kövek:D
Eléggé egyedi a scape:eek: Kíváncsi vagyok mit hozol ki belőle a növényesítéssel:watching:
 
Én kiírom kerek perec:EZ ... :eek:;):)
Már most brutál jól néz ki.Tényleg egy szinttel feljebb van(y)Gratu
 
Utoljára módosított moderátor által:
Egy rossz mozdulat és odalesznek a halak a szurdokban, olyan élesnek és sűrűnek tűnnek azok a kövek:D

Ami azt illeti, a fonalalgázolóimat nem is nagyon merem visszarakni. Vannak olyan nagyok, hogy ha rájuk jön az ötperc, tönkreteszik a hátulját...és magukat.
 
Azt a hétszázát! Hány óra/nap volt ezt így kirakni? A scaper-day tapasztalattal a hátad mögött használtál geotextilt, hogy a dekor homokra ne hordják majd előre a sötét szemeket?
Riccardia tutira lesz, igaz? Bár az ADA kövek mintájára az is kezd lerágott csont lenni.
A helyi kőkereskedés mellett esetleg van valami kertészet is???????:whistle:

Lesznek benne fekete-fehér CBS garnélák vagy ismét a sakura banda színesíti majd a képet?

Izgatottan várjuk a további NAPI beszámolókat! Sok sikert.
Csilla
 
Bakter, ez nagyon durva!
Várom én is, zölden mit mutat, de tartok tőle, hogy csak durvább lesz!
 
Back
Oldal tetejére