• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A piece of Nature

Sziasztok!
Már több mint egy hónapos az aki! :)
A héten belekerült az élővilág másik fele, 6db Galaxy razbóra, és a barna alga ellen 2db oto. Mostmár baktériumkultúrát is adagolok, (szerintem) ennek köszönhetően eltűnt a surface scum.
A galaxyk nem igazán voltak színesek, sőt! De tegnap elkezdtek az uszonyaik bevörösödni! Olyan boldog voltam :D Egy újonc minden kis jelentéktelen dolognak örül :) Cyclopeezt kapnak, eleinte nem ettek belőle, mint kiderült, én voltam a ludas, mostmár összemorzsolom a kaját, és láss csodát, eszik! ;) Már másodszorra kellett megmetszenem a rotalát, mert elérte a felszínt. A levágott szárakat visszültetem.
Vízcserék 4-5 naponta.
Egy friss kép:

A piece of Nature - 4 weeks old by petser, on Flickr

Illetve összedobtam egy kis videót, remélem tetszik ;) (első videóm, úgy nézzétek)
szerk: nem tudom rendesen belinkelni... itt a közvetlen link:
A piece of Nature | Flickr - Photo Sharing!
 
Köszönöm a hozzászólásod!
Úgy érzem ennyi, igen. Ilyen alga, olyan alga, amolyan alga. Egyszerűen belefáradtam a küzdelembe, akármit próbáltam. Ránézek az akváriumra, és nem tölt el örömmel! És ez rossz érzés, nem csak a pénz miatt.
Nem véletlenül nem frissítettem a naplómat sem, szégyellem a képeket!
A másik dolog az anyagiak, ami sajnos nem is olyan kicsi dolog.
Harmadrészt a szüleim se támogatnak benne, és ez még enyhe fogalmazás!
De a hobbitól nem ment el a kedvem, még mindig nagyon tetszik.....
 
Hát sajnálom ,de azt ajánlom ,hogy ne ad fel ! Próbálj valami megoldást találni a továbblépésre. Sokat tanulhatsz ebből a szituációbol :)
 
Srácok, köszi a támogatást, elgondolkozok rajta, megpróbálok úrrá lenni ezen, a hétvégéig eldöntöm hogy s tovább, aztán majd csak lesz valami!
 
nem is látni rajta algát, kár érte:(
Ha már üzemel akkor milyen költségek miatt nem tudod fenntartani? Spray CO2 náld bírja sokáig, tápok sem egy nagy költség. Bocsánat nem akarok a zsebedben turkálni, de tényleg kár érte:(
 
Hát az utolsó képen tényleg nem látni algát, mert 2hónapja készült! De ráveszem magam, és csinálok egy aktuálisat.
 
Ha a helyedbe lennék, össze dobnék egy paludáriumot vagy egy wabi tálat az akváriumban.
Magába az akvárium aljába RO vizet raknék ami párologna folyamatosan, a wabi tálba meg a szokásos dolgokat, az akváriumot letakarnám és meg is van oldva a párásítás.
wabi tálnak meg bármi megfelel, még egy pohár is :) és akkor a felszerelést se kell eladnod.
 
Hát, nem tudom. Ránézek az akira, és mindenhol azt látom, hogy "rohad" a növény, sárga a növény, itt alga, ott alga. És ez megy már legalább egy hónapja :( . Persze mondhatjátok, hogy nem olyan vész, de most dől belőlem a negatívitás :D mindenesetre köszönöm a buzdító szavakat! :)
 
Nekem nem az alga tűnt fel elsőnek a képen, hanem a hártya a víz tetején.
Szerintem a szűrődben lévő bacik nagyon küzdenek, gondolom esőztetőre nem szoktad rakni a nyomó ágat. Az egyik fő gond ez, hogy nem szellőzik a víz rendesen.
 
köszi :)
gondolom esőztetőre nem szoktad rakni a nyomó ágat
Ez alatt mit értesz? :S lehet csak én vagyok itt értetlen :D
szerk: szerintem leesett, arra gondolsz, hogy emeljem fel addig, amíg nem kezdi el rendesen mozgatni a vízfelszínt?
 
A változás nem azonnali lesz, kell egy pár hét amire a szűrő regenerálódik.
A vízcserék is fontosak, hetente több, egy kis vödörrel vagy pohárral merd ki a vizet, úgy hogy a víz tetejéből csorgasd bele a vizet a pohárba. Tulajdonképpen lefölözöd az akváriumot :D. Amano garnéla és kéne ha nincsen, hasznodra lenne.
 
Rendben, köszi szépen. Amano garnikkal tényleg csak annyi a problémám, hogy elvileg gyakran kimásznak az akiból, de nyugtass meg, hogy ez azért nincs így! :) :D
 
Nálam még sose mászott ki egy amano se, lehet csak akkor másznak ha nem jók a víz paraméterek.
Viszont egy olyat még csinálhatnál, hogy egy fogkefével a köveket, az üveget, lesikálod óvatosan az aksiban, ott is ahol a front üveg és a növény találkozik.
Ezután csinálj egy nagy víz cserét.
 
Rendben, köszi szépen. Amano garnikkal tényleg csak annyi a problémám, hogy elvileg gyakran kimásznak az akiból, de nyugtass meg, hogy ez azért nincs így! :) :D
Nekem tavaly óta vannak bent Amano garnélák.Ha végig nézed a naplóm,nem volt túl rózsás a helyzet(most is van mivel molyolni benne),de egyik garnélám sem lécelt le ezidáig.Pedig voltak eléggé macerás körülmények. Szvsz megéri a befektetést ;)
 
Back
Oldal tetejére