• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A piece of Nature

Ilyen pici akváriumban(tapasztalat :D ) nem feltétlen kifizetődő ha nincs Co2. Én a tropicának a spray-es szettjével kezdtem, baráti, és ad egy alapot ami a kezdeti algarobbanást abszolút megakadályozza. Azóta nagynyomású van. :) Bár inkább ne legyen Co2-őd minthogy legyen, de ingadozó. :p Én anno bohóckodtam zselés rendszerrel, azt meg lehet csinálni korrekt módon, főleg kisebb nanokba, a te esetedben még játszik szerintem. :) :)
Igen, az élesztősről is azért tettem le, mert ingadozó, és az meg még rosszabb. A Tropica spray-ről nem tudok mit mondani, gondolom havonta kéne cserélni a sprayt legalább, ami azért nem olcsó. Inkább maradok egyenlőre CO2 nélkül. Nézzétek meg, attibva is milyen szép akit összehozott CO2 nélkül, és 2. lett a HAC-on. ;) De ettől függetlenül elgondolkoztattál, lehet megpróbálom. :)
 
Áhh, nem havonta, szerintem 2 hónap az alap, de lehet,hogy 3mat is ki tudsz belőle sajtolni. Nekem bejött, csak egy javaslat volt :D Persze a low-tech is egy nagyon szép és nehéz dolog, de akkor sokszor kell vizet cserélned a jövőben is. :D (a csere palack is pár ezer forintos dolog, csak rácsatlakoztatod és csókolom...Persze nem reklámozni akarok ;) :D )
 
Áhh, nem havonta, szerintem 2 hónap az alap, de lehet,hogy 3mat is ki tudsz belőle sajtolni. Nekem bejött, csak egy javaslat volt :D Persze a low-tech is egy nagyon szép és nehéz dolog, de akkor sokszor kell vizet cserélned a jövőben is. :D (a csere palack is pár ezer forintos dolog, csak rácsatlakoztatod és csókolom...Persze nem reklámozni akarok ;) :D )
Oké, meggyőztél, amint lehetőségem lesz, kipróbálom ;) Köszi
 
Semmi gond ez természetes, azt jelenti, hogy már átalakultak és már lehet nyírni őket ha akarod!
 
Semmi gond ez természetes, azt jelenti, hogy már átalakultak és már lehet nyírni őket ha akarod!
Jujj de jó :):D Ilyet is most fogok először csinálni, szóval mit javasolsz, hol metsszem meg őket?
Illetve még egy kérdés: néhánynak a szára alja barna lett, de maga a növény él, mert hozza a leveleket. Ez is normális?
Köszi szépen a válaszokat.
 
Jujj de jó :):D Ilyet is most fogok először csinálni, szóval mit javasolsz, hol metsszem meg őket?
Illetve még egy kérdés: néhánynak a szára alja barna lett, de maga a növény él, mert hozza a leveleket. Ez is normális?
Köszi szépen a válaszokat.
Még ne vágd vissza, had éljenek, majd ha fel nő a vízfelszínre akkor nyírhatod!
Az nem igazán jó ha barnul a növény szára, nem lehet hogy az még a nem átalakult szár?
 
Akkor a vágással még várok, köszi. ;)
Hát olyan a szár, mint az alsó levelek, mintha "elolvadnának" vagy nem tudom. De csak pár darabnál van ilyen jelenség.
 
A levágott hajtásokat majd ültesd vissza és abból már sokkal szebb növény lesz. Ha a levágott szárak nem kezdenek újra hajtani vagy nagyon csúnyák, akkor ki lehet vágni tőből.
 
14 napos, azaz 2 hetes az akvárium!

A piece of Nature - 2 weeks after setup by petser, on Flickr

Mindenki nő ezerrel, már a Staurogyne is hozza a leveleit (y)
Azonban ma megjelentek ilyen barna akármi izék a Rotala sp. 'Green' pár levelén. Ezek micsodák? Lehet alga? Egyszerűen csak vágjam le őket?

Rotala sp. 'Green' by petser, on Flickr

Rotala sp. 'Green' by petser, on Flickr

Illetve -ismét - pár Rotala szár így kezd kinézni:


Rotala sp. 'Green' by petser, on Flickr

Ez mennyire természetes? Felül a növény él ezerrel, nő, hozza a leveleket.

Köszönöm :)
 
Nagyon jó kis arányokat sikerült komponálni!
A rotalaval meg baromi jó lesz,ha már hozza majd a formáját!(y)
Nem lenne rossz egy picivel több fény!
 
Szia!
Szépen alakulgat az akvád még 1x grat! Én így a fényképekből ítélve keveslem a fényt. w/l érték mennyi?
 
Inkább csak annyi lehet a baj, hogy rövid záridővel fotóztam. Most minden rothadó szárú Rotalát kiszedtem, levágtam az aljukat, és elültettem őket, remélem nem lesz velük több bajom. Képet nem töltök, mert elég háborús viszonyok alakultak ki. :D
De majd igyekszem világosabb képet adni.
A köszöneteket, észrevételeket pedig köszönöm :)
 
1-2 szál rothadó növénytől ne ijedj meg, frissen indított akváriumnál még nem álltak át+ nagyon megcsapja őket az új környezet. Nekem először barnultak 1-2 hétig a parvuláim, aztán beindultak, és azóta majdnem gyepet alkotnak a legfrissebb akvámban. :) Mondjuk ezt a szöveget már biztos nettó 150 ember elmondta neked, úgy hogy szerintem tudod. :D
 
Ma lett 3 hetes az aki!
Nem sok dolog történt, de azért felvetődött pár kérdés, amikre szeretném a segítségeteket kérni.
A Rotala már majdnem kinőtt a vízből, így levágtam, és elültettem a szárakat.
Kedves András kollégánk(pisces) felajánlotta nekem a Green Aqua Micro-Macro tápjait, amit itt is nagyon szépen köszönök :) Így a tápozás is kipipálva!
Megjelent viszont a köveken, illetve a növényeken a barna alga, jobban, mint eddig. Mit kezdjek vele? Illetve, lehet hogy csak törmelék, de a Staurogynén rengeteg ilyen kis akármi szöszök vannak(lásd képek). Ezek mik? Vannak olyan állatok, melyek ezeket feleszik?
A másik "probléma" a CO2. Egy nagynyomású szóba se jön, esetleg egy 95g-os szett, de ahhoz meg baromi drága a parton. A spray-es dolog, pedig lehet hogy olcsó, de nem nagyon győzött meg. Hogy abból a harangból ott áramlás nélkül beleoldódjon a CO2? Hát nekem érdekesen hangzik. A szódásszifonosnál elakadtam. Nem tudok sehol se szifont kapni, meg az sem tűnik olyan fix dolognak, bárhol ereszthet... szerintem. Ti mit javasolnátok erre a CO2 ügyre?
A végére pár kép:

A piece of Nature - 3 week old by petser, on Flickr

Staurogyne by petser, on Flickr

Seiryu stone with algae by petser, on Flickr
 
Az algád barna algának tűnik. Ne aggódj, az el fog múlni, ha beáll a szűrőd és az aki. Ha tudsz, akkor adagolj bacikat, az meggyorsítja a folyamatot.
Amúgy szépen alakul az akid(y)
De minek is bele a CO2? Csak olyan növényed van jelenleg ami elvan CO2 nélkül is.
 
Back
Oldal tetejére