• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A piece of Nature

Nem tudom, hogy ez természetes-e, de a Rotala sp. 'Green' nincs valami jó állapotban. Szerintem az erős víznyomás okozta dobálózás okozza. Biztos ne metszem meg őket? Kb 1 órája szórakozok az esőztetővel, de sehogy se jó. :unsure:
Pár kép:

Rotala by petser, on Flickr

Rotala by petser, on Flickr

Rotala by petser, on Flickr
Mi tegyek? :unsure:
 
Ha jól tudom a rotala víz alatt átalakul, én még eddig csak vágásból származó növényekkel dolgoztam, a tied gyári:) Szerintem ez történik nálad.
 
Köszi mindenkinek;) , lejjebb tekertem a nyomó ágon, kb 15 fokot. És most jön a türelmes várakozás és nyugtalankodás, ahogy a növények eldobják a leveleiket, és újakat hoznak (y)
 
Ez egy friss rotala bokor. Full emers levelekkel. Amit látsz az az első 2-3 hétben történő átalakulás. Nem érdemes még levágnod a növényt, mert csak extra stresszt okozol neki. Ráérsz, ha megindul, mert addigra meggyökerezik rendesen.
 
Ma 9 napos az akvárium.
A növények az elmúlt napokban végre mutattak fel életjeleket, és megkezdték a növekedést. Sokaknál olvastam, hogy a Marseila hirsuta csak stagnál, na nálam rendesen elkezdett nőni. Az üveg mellett gyönyörű szépen lehet látni a gyökereit, illetve most már hozza az oldalhajtásokat is. Gyönyörű .:cool: A Rotala is tényleg jobban van, lásd a képeken. Alul "elolvadnak" a levelek, azokat lemetszem, de felül már hozza az újakat. Egyedül a Staurogyne repens-nél nem látom, hogy úgy veszettül nőne, de nincs rossz formában.
A szűrővel voltak problémák, csak a hangjával szerencsére, azóta kitömtem a fejét, sokkal halkabb nem lett, erre ma a vízcsere után újraindítom, és totál hangtalan! :eek: Nem is értem, mindenesetre nem zavar ;)
Az esőztetővel is voltak gondjaim, most levágtam belőle és átkerült a rövidebbik oldalra, és kapott még + 6 lyukat, így sokkal jobb.
Apropó vízcsere, eddig minden nap cseréltem, ezen a héten áttértem a 2 napi cserékre. A víz felületén megjelent az az olajos, -vagy nem is tudom mi- réteg. Elvileg szénnel lehetne szűrni nem?
Világítás napi 7 óra, toljak rá még egy órát? Algának egyenlőre nyomát se látom(kopp-kopp-kopp). Ennek nagyon örülök.
És akkor a képek:

Rotala sp. 'Green' 5 days later by petser, on Flickr

Marseila hirsuta by petser, on Flickr

A piece of Nature - 8th day by petser, on Flickr

Egyre jobban meg vagyok a kicsikével elégedve :)
 
Nah, alakul ez :) Tényleg szépecske a marsiela, az olajos réteg még lehet a kevés szűrőbaci miatt Ha nagyon zavar akkor 1-2 hétig aktívszén, de el szokott múlni magától. Az üveget és letolhatod szivaccsal vagy algakaparóval, a marsielás képen látni hogy koszos egy kicsit.;)
 
Biztos nem levegő volt, sokszor megdöntögettem, stb, stb....olyan hangja volt, mintha folyamatosan súrolná a rotor a perselyt. De most jó, és ez a lényeg, le nem állítom egy darabig az biztos :D
 
Nem rossz, szépen beindult a móka. GA-s tápokat (micro-macro) elkezdtél már használni? :)
Co2-vel mi a helyzet, egyelőre low-tech vonal?
 
Nem rossz, szépen beindult a móka. GA-s tápokat (micro-macro) elkezdtél már használni? :)
Co2-vel mi a helyzet, egyelőre low-tech vonal?
A GA-s tápokra egyenlőre nincs meg a keret, a következő vétel az lesz, addig is Carbo, ProFito, Ferro, Fosfo, Kálium, Nitrogen <- mind az EasyLife-tól.
Igen, egyenlőre low-tech vonal, ha CO2 lesz, akkor csak is nagynyomású, egyenlőre erre sincs keret, az élesztős módszerről nem sok jót olvastam.
 
Ilyen pici akváriumban(tapasztalat :D ) nem feltétlen kifizetődő ha nincs Co2. Én a tropicának a spray-es szettjével kezdtem, baráti, és ad egy alapot ami a kezdeti algarobbanást abszolút megakadályozza. Azóta nagynyomású van. :) Bár inkább ne legyen Co2-őd minthogy legyen, de ingadozó. :p Én anno bohóckodtam zselés rendszerrel, azt meg lehet csinálni korrekt módon, főleg kisebb nanokba, a te esetedben még játszik szerintem. :) :)
 
Back
Oldal tetejére