• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garden of Stone (126 liter)

A köveket leszámolva meseszép :thumbup:

Az algára egy ötlet:
Mennyi idősek a csöveid?
Nekem az előző akimban - bár az LED-es volt - a fényerő csökkenése mellett nagyon megváltozott a fény színösszetétele és iszonyat algásodást okozott.
Pedíg a szűrés rendben volt(elvileg).
 
eMZé said:
A köveket leszámolva meseszép :thumbup:

Az algára egy ötlet:
Mennyi idősek a csöveid?
Nekem az előző akimban - bár az LED-es volt - a fényerő csökkenése mellett nagyon megváltozott a fény színösszetétele és iszonyat algásodást okozott.
Pedíg a szűrés rendben volt(elvileg).

Elgondolkodtató, amit írtál, ezért gyorsan utána is néztem, hogy mikoriak a csövek. Először csak félgőzzel üzemelt a világítás 2010. decembertől, a másik két cső csak 2011. júniusában lett beüzemelve. Vagyis talán az a két cső már cserés lenne, bár igazából még annyira nem elhasználtak, a másik kettő talán még nem. Csak tudnám melyik az a két cső?! :? Valahonnan ezt meg lehet állapítani?
 
Boooooo said:
eMZé said:
A köveket leszámolva meseszép :thumbup:

Az algára egy ötlet:
Mennyi idősek a csöveid?
Nekem az előző akimban - bár az LED-es volt - a fényerő csökkenése mellett nagyon megváltozott a fény színösszetétele és iszonyat algásodást okozott.
Pedíg a szűrés rendben volt(elvileg).

Elgondolkodtató, amit írtál, ezért gyorsan utána is néztem, hogy mikoriak a csövek. Először csak félgőzzel üzemelt a világítás 2010. decembertől, a másik két cső csak 2011. júniusában lett beüzemelve. Vagyis talán az a két cső már cserés lenne, bár igazából még annyira nem elhasználtak, a másik kettő talán még nem. Csak tudnám melyik az a két cső?! :? Valahonnan ezt meg lehet állapítani?

Én onnan szoktam rájönni, hogy mikori hogy a két szélén milyen mértékű a feketedés ;) :geek:
 
Szia!

Nagyon szép az akid :thumbup: a Limnobiumok remekül kiegészítik a többi növényt, jó választás volt.

üdv: l
 
lagen said:
Szia!

Nagyon szép az akid :thumbup: a Limnobiumok remekül kiegészítik a többi növényt, jó választás volt.

üdv: l
Köszi a dicséretet! :)

inadsz said:
Én onnan szoktam rájönni, hogy mikori hogy a két szélén milyen mértékű a feketedés ;) :geek:
Hát én hiába nézem, mert mind a 4 csőnél teljesen azonos méretű a feketedés, pedig azért eléggé jó a szemem, de a tizedmilliméter eltérések már nem tudom megkülönböztetni, úgyhogy ez a módszer kilőve. :roll:
 
Egy kis helyzetjelentés: A HC gyepem egy ponton megadta magát, ezért a mai napon megkezdtem az akvárium szétbontását!

Első lépésben a köveket szedtem/szedem ki, úgy hogy a növények ne jöjjenek ki egyenlőre a talajból. Eddig ez sikerült is, már 4 db kő kint van, a tisztításuk is megtörtént, ami nem volt egy egyszerű művelet. A kövek már teljesen zöldek voltak, emellett pedig bizonyos részein tele voltak fekete ecsetalgával. Első körben megpróbáltam oxigén cseppekkel, carbóval és jó erős kefézéssel eltüntetni az algákat, de ezzel alig értem el valamit. :evil: Utána gondoltam egyet és megpróbáltam ecettel, hát ez se hozott látványos eredményt. :twisted: Már egy órája sikáltam a követ, ami még mindig rettentő zöld volt. Ekkor kezdtem el agyalni, mire beugrott, hogy a diffúzorról is a domestos szedi le a zöldülést, akkor biztos a köveknél is hatásos lesz. Szerencsére így is lett, bár azért rá kellett segíteni egy kis fogkefézéssel. De most már legalább úgy néznek ki mintha újak lennének. :D Bár még holnapra is maradt egy adag sikálni való.

Ha minden a terveim szerint alakul, akkor a hétvégére készen lesz az akvárium, az új elképzeléseim szerint. Már mindent gondosan megterveztem. Most okosabb leszek, mint ennél a layoutnál, ezért a sziklák alá harisnyába kötözött kavicsokat rakok, így azok nem fognap besüllyedni a talajba. Már az új layout terve is megvan a fejemben, remélem a legózásnál is jól fog kinézni az elképzelésem. Azért a nagy munka közben megpróbálom az eseményeket képekkel is dokumentálni. ;)
 
Clorox, Hipo is jó követ tisztítani. Vagy sósav ;)

Az új akit meg várjuk.
 
szia!A csövek végén lévő feketedés nem mérvadó,csakhogy hozzászoljak a dologhoz.Egy biztos,nem 100%osak már.Esetleg van valami hűtése a csöveknek?
 
Re: Garden of Stone (126 liter) - reloaded

Szerdán nekiestem az aki szétbontásának, hát mit ne mondjak nem volt egy leányálom. Másnap úgy fájt a derekam a kilenc órányi hajlongástól és mázsás vödrök cipelésétől, hogy alig bírtam felkelni. De kezdjük az elején....

A köveket már pár nappal korábban kiszedtem, gondoltam nem lesz egy egyszerű művelet a megtisztításuk. Hát ez így is lett, de szerencsére a domestos csodákat művelt.
A növények kiszedésével kezdtem az akciót, mert addig a halakat esélyem nem volt megtalálni az őserdőbe. Először odakészítettem egy lavórt és pár ételszállító dobozt mondván ennyi elég lesz. Hát már megint tévedtem, mert a háztartásban fellelhető összes lavórra, vödörre és hasonlókra szükség volt, hogy tudjam a növényeket hova rakni. :eek:


bontás elött már kövek nélkül by n.nikolett, on Flickr

Ezek után nekiálltam a halakat kivadászni (a garnikról már ne is beszéljük), csak arra nem gondoltam, hogy a növények kiszedésével a talaj is jól felkavarodik, és így is esélytelen a halakat kivadászni. Gondoltam egy nagyot és bekapcsoltam a szűrőt, hogy legalább tisztuljon kicsit a víz. Hát ez valamelyest segített, így pár óra alatt a halak már kint is voltak. Szegények még azóta se heverték ki ezt a sokkhatást, ez az egy dolog, ami mindig visszatart attól, hogy sűrűbben alakítgassam az akit. A garnélák kihalászása már kicsivel könnyebben ment, bár veszteség az volt bőven, de kinek van türelme több ezer garnéla levadászásához. Így se tudom, hogy mit kezdjek velük, mert csak a szebbeket fogom visszapakolni.

Mindezek után jött a nagy felismerés, hogy nincs több vödör, amibe a vizet leszívhatnám. :eek: Gyorsan felszabadítottam egy 10 literes vödröt, amibe szép lassan leszívtam a 100 liternyi vizet (bárcsak lenne egy vízcserélőm), amit gyorsan fel is használtam arra, hogy az új akit teszteljem, nem ereszt-e valahol, ideglenesen a szűrőt is itt járattam.
Ezután talajt ki, üveget megpucolni, ami olyan dzsuvás volt, hogy szavakat sem találok rá, de egy órányi pucolás után sikerült átláthatóvá tennem.
Utána jött az építkezés: hát miért is sikerülne úgy összerakni ahogy előtte a szőnyegen. :crazy: Na sebaj, hosszas tologatás, forgatás után maradt a lenti állapot (a már megtisztított üveggel). :D


Az új scape by n.nikolett, on Flickr

Aztán már "csak" az ültetés volt hátra, ami az eddigiekhez képest már tényleg pihentető volt. Szerencsére a feltöltés is simán ment, minden a helyén maradt a harisnyás tuningnak köszönhetően.
Sajnos a kép nem lett a legjobb, de ez tényleg nem az én hibám, csakis a fényképezőé, az üvegé (ami nem opti), meg kitudja még mié. :lol:
Én úgy gondolom, azért ez jobban sikerült mint az előző, de azért nyugodtan lehet kritizálni (de nem a kép minőségét). ;)


Feltöltés után by n.nikolett, on Flickr
 
Szia Boooooo,

Szerintem nagyon szuper lett! Látszik, hogy ezt sokkal inkább tudatosabban és lazábban építetted meg! Kicsit a bal szélső kövecske ott árválkodik, de ha benövik a növények, akkor lehet hogy nem lesz ennyire elkülönülve.
:clap:
 
Ma sikerült nekem is megcsodálnom az akit :), és egy jót beszélgetni (amikor a kezdő mindenre rákérdez ;) ). Érdekes lesz így látni a fejlődést, az biztos. Mondjuk nekem a szétbontás előtti állapot is nagyon-nagyon tetszett!! :)
 
Szia!

Az előző elrendezés is tetszett, de szerintem ez jobban sikerült. :thumbup: Átgondoltabbnak tűnik jó, hogy kicsit eltoltad jobbra. A kövekre pedig határozottan ráfért már egy kis sikálás. :) Sok sikert hozzá!

üdv: l
 
Már rég jelentkeztem, ezért pár szót ejtenék az aki jelenlegi állapotáról.

Közel 3 hetesek vagyunk. A blyxa, ranunculus és a hidro sp. japan nő mint a bolondgomba. A tenellus és a parvula is elkezdte hozni a friss hajtásait, a stauro és a HC is növöget, bár az utóbbi ismét erősen küzd az elemekkel. :D


2012-04-16 by n.nikolett, on Flickr

A red cherry-ken kívül, további lakók is költöztek az akiba 9 db Sawbwa resplendens (eredetileg 10 db volt, de egy eltávozott az örök harcmezőkre pár nappal a beköltözés után, de legalább nem az én hibámból) és 15 db óriás amano garnéla személyében (ezúton is köszönet Necro-nak).

Hihetetlenek ezek a halak, ja és kannibálok is! Ha nem a saját szememmel látom, hogy élve megeszi az egyik red cherryt, akkor el sem hiszem! :shock: :shock: Vagyis ezért pásztázzák folyamatosan a növényeket, élő eleségre vadásznak.

Pár kép az lakókról is:

A sawbwa resplendens csapat by n.nikolett, on Flickr


Az új lakók kajára gyűlnek by n.nikolett, on Flickr
 
Had csatlakozzam a gratulálók táborához, nagyon szép volt az előző setup is, de új még jobb lett :thumbup: Főleg ha megint gyepet alkot majd a HC! :D
A halak meg csak szimplán ragadozók ;)
 
Nagyon szépséges!!!

Kérdezhetek?
Mik úsznak a víz felszínén?
A leszívott víz egy része visszakerült az átépített akváriumba? (A szűrőd addig cirkulált a leszívott vízben gondolom.)
 
Y-not!? és Borsi köszönöm az elismerő szavakat!

Borsi said:
Nagyon szépséges!!!

Kérdezhetek?
Mik úsznak a víz felszínén?
A leszívott víz egy része visszakerült az átépített akváriumba? (A szűrőd addig cirkulált a leszívott vízben gondolom.)
Ha az úszónövényekre gondolsz, akkor Limnobium laevigatum (dél-amerikai békatutaj).

Az áttelepítés után 40 liter víz visszakerült a régiből, ami kb. a fele. Ezt egy 40 literes üres akiba szívtam le, és a szűrő is itt ment, amíg én az új setup-on dolgoztam.
 
Na szóval nagyon rég nem jelentkeztem, most végső elkeseredésemben írok egy kicsit az akiról. Rengeteg problémával küzdök, mind közül a legsúlyosabb a fekete ecsetalga a dekoron, és már elvétve a növények régi levelein is. A köveimből már semmi nem látszik, az egész egy nagy ecsetalga-telep, ami már lobog az áramlásban és bubizik! :cry:
Már minden létező megoldást kipróbáltam, de az alga egyre több lesz. Vettem új csöveket, a lámpát is feljebb húztam, a tápozáson is változtattam, de semmi... A mechanikus módszerek már nem működnek, a drótkefe csak fazonigazításra jó, a szikével talán egy kicsit le tudtam szedni belőle, de ez se megoldás, mert csak a sík felületeken működik.
A másik gondom a növényekkel van: a stauro alsó levelei például lukadnak, emellett semmi nem úgy fejlődik, ahogy elvárható lenne. Gyanítom az ecset miatt, ami elveszi a növények elöl a tápanyagot.
A harmadik pedig a a rengeteg planária, mit hiába csapdázok újra és újra felszaporodik. Gyanítom az ecseterdőben tanyáznak.
Úgy gondolom az egyetlen megoldás az aki szétszedése. Már készül is alá az új szekrény, a táptalaj is megvan.
Már "csak" két zsák ADA talaj kellene, mert a manado max. cserépbe virágföldnek való. (azt nem fejtegetem miért, már sokan megtették előttem).
Még szétbontás előtt megpróbálkozom a gyantás vízlágyítással, hátha hoz valami eredményt..
Szerencsére a halak és garnélák mindezek mellett is jól érzik magukat, ez az egy kárpótol.
 
Csak egy tipp.Még használod a Hydor vízforgatót?Lehetséges,hogy a túlforgatástól van az ecsetalga.Az 1200l/órás szűrőd majdnem elég kell legyen.
 
Back
Oldal tetejére