• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garden of Stone (126 liter)

Nagyon ígéretesnek tűnik így távolról is :thumbup:
HAC eredményhez gratulálok! Nagyon szépen helytálltál ebben a férfias mezőnyben ;)
 
Szia Niki!

Engem a garnélás összeállítás is érdekelne!
Ha jól emlékszem van egy low-teches topik is, amennyiben idődből futja légyszíves tegyél fel róla képeket, meg némi információt!
Köszönöm!

A másik az pazar jó lett, de én inkább a nyíratlan berendezéseket szeretem!

Örülök hogy hölgyek is űzik ezt a nemes hobbit (ha már a szakmámat nem viszik tovább a lányaim, talán a hobbit igen)!

Üdv!A.ttila
 
Gratulálok a 15. helyezéshez! :thumbup: :clap:
Nagyon ügyes vagy!
Lassan mestere leszel ennek a hobbinak!(vagy már az is vagy)
 
Köszönöm az elismerést srácok! ;)

A. Kavicsos said:
Szia Niki!

Engem a garnélás összeállítás is érdekelne!
Ha jól emlékszem van egy low-teches topik is, amennyiben idődből futja légyszíves tegyél fel róla képeket, meg némi információt!
Köszönöm!
Szia A.ttila!
Naplót nem szeretnék nyitni neki, mivel csak átmeneti jelleggel üzemel, még a költözéskor dobtam össze gyorsan, hogy a halaknak legyen átmeneti szállása, utána pedig úgy gondoltam, hogy jobban néz ki így, mint üresen, ezért maradt. A növények pedig önállósították magukat. :D De gyorsan csináltam róla egy képet (a kép alatt a flickr-ben megtalálod a paramétereit)

full low-tech garnéla tanya by n.nikolett, on Flickr

Közben a nagyban sikerült lefotóznom a galaxy-kat, ahogy a lányért harcolnak. Páran már látták az albumomba, de azért ide is felrakom, mert büszke vagyok, hogy végre értékelhető képeket tudtam csinálni a kompakt géppel! :D

Harc by n.nikolett, on Flickr


PC160030_1 by n.nikolett, on Flickr


PC160037_1 by n.nikolett, on Flickr


PC160041_1 by n.nikolett, on Flickr
 
Elég rég jelentkeztem már, úgyhogy egy kis helyzetjelentés. Éppen most végeztem a vízcserével, és a nyírással (igaz csak egy részével).
Jelenleg a legnagyobb problémán a köveken lévő algával van, eddig csak zöld pontalga volt rajtuk, most viszont nagyon elkanászodott a BBA. Eddig nem igazán foglalkoztam az algákkal, inkább a növényekre koncentráltam, de most elérkezett az idő (úgymond talán felnőttem a feladathoz), hogy felvegyem a harcot ellenük. :p Bár lehet, hogy köze van ahhoz, hogy a CO2 palack kezd ürülni (csökkent benne a nyomás), vagy ez hülyeség, és csak én gondolom így. :?
Két napja elkezdtem egy kis extra foszfátot adagolni, remélem ez 'jó' hatással lesz a pontalgákra. A fekete pamacsnak meg még utánaolvasok, mert ezzel eddig nem nagyon foglalkoztam. na de ennyit az algákról...

A új növények szépen fejlődnek, már a stauro és a blyxia is elkezdett szépen nőni. A Rotalát és a HM-et teljes egészében kiszedtem és újraültettem, már rájuk is fért, mert alul eléggé ramatyul néztek ki. Ahogy néztem előbb vagy utóbb a parvulát is újra kell ültetnem, mert már túlontúl sűrű, terjeszkedni meg nem nagyon tud másfelé. (de ezzel szeretném megvárni a másik aki indítását - de psszt...) :D

ÉS akkor íme pár kép a mostani állapotokról:


2012-01-08 - kis nyírás és vízcsere után by n.nikolett, on Flickr


2012-01-08_01 by n.nikolett, on Flickr
 
Nagyon szépen kifejlődött az akvárium. :clap: :thumbup:

A kövekre én fogkefézést és erős Carbo adagolást vagy H2O2-t ajánlanék. Az ecsetre a Carbo hatékonyabb.
 
Kicsit felidéztem a napló első oldaláról a "kőrakosgatósdit"!
......és milyen szép, természetes lett!
Ügyes vagy! :)
 
viktorlantos said:
Nagyon szépen kifejlődött az akvárium. :clap: :thumbup:

A kövekre én fogkefézést és erős Carbo adagolást vagy H2O2-t ajánlanék. Az ecsetre a Carbo hatékonyabb.
Hát igen lehet a carbo hiánya is okozta az algásodást, naponta szoktam adni 4ml-t, de az elmúlt 2 hétben ez kimaradt, mert pont elfogyott a carbo. (de már pótolva)
A fogkefézés viszonylag jó megoldás, csak sajnos ezeknek a köveknek olyan a szerkezetük, hogy akármennyire finoman próbálom kefézni folyamatosan törnek le róla kisebb-nagyobb darabok. :( Pont ezt beszéltük birelone mesterrel a HAC után, hogy neki is ez a gondja ezekkel a kövekkel.
Vik lehet hülye kérdés de H2O2 alatt azt a neptun-os szemcseppes flakonban lévő cuccot érted?

kisszsu said:
Szép lett az akváriumod, egészséges növényekkel :thumbup: . Várom a folytatást :angel:
Köszi kisszsu! Nélküled nem sikerült volna ilyen szépre. :angel:

talachi said:
Nagyon szép, gratula hozzá! Különleges hangulata van!
patzu said:
Kicsit felidéztem a napló első oldaláról a "kőrakosgatósdit"!
......és milyen szép, természetes lett!
Ügyes vagy! :)
stevo said:
Nagyon patent állapotban van az akvárium, főleg a hydro sp. tetszik, ahogy szinte leomlik a szikláról! :thumbup:
Köszi srácok! Bár azért még lenne mit szépíteni rajta. :)
A hydro nagyon bevált, nem gondoltam, hogy ennyire könnyű tartani. Emellett pedig olyan hatást kelt, mintha a sziklák mögött magasabb lenne a talaj, mint elöl. Pedig sajnos nem... :( Így utólag már én is használnék harisnyába csomagolt kavicsokat a talaj emeléséhez, mert a manado nagyon megtömörödött. De majd a következő setup-nál. ;)

És akkor a mai fejlemények: 2 órán át sikáltam a bal oldali négy darab követ, fogkefével, majd szemöldökcsipesszel tépkedtem a BBA-t. Hát eléggé fárasztó meló volt, a kezem annyira kikészült, hogy az egérrel is alig birok kattogni. Hát nehéz is ez a kertész élet. :D De talán látszik az eredmény (egy kicsit)

Before:

2012-01-08 - kis nyírás és vízcsere után by n.nikolett, on Flickr

After:

2012-01-11 by n.nikolett, on Flickr
Igaz itt a színekkel próbáltam egy kicsit játszani, mint a 'nagyok', sajnos nem igazán sikerült. :roll:
 

2012.01.26. by n.nikolett, on Flickr

A mostani állapot: A stemeket és a HC-t végre sikerült normálisan megnyírnom, hála az új ollónak, ami végre nem egy k..ai vacak (vagy körömvágó olló) :roll: és éle is van. Álom volt dolgozni vele, szinte magától nyírt, és az eredmény is szép lett. :D

Mint a hátsó üvegen is látszik, gazdagodtam pár új élőlénnyel. ;) Egészen pontosan 4 db csigaevő csigával. Remélem idővel megszabadítanak ezektől a rusnya kis tropicás csigáktól! :twisted:

Tervben van a halállomány bővítésen is. Sokat gondolkoztam, hogy milyen fajtát válasszak. Egy biztos olyat nem, mint a jelenlegiek, mert ezeket sosem látni, annyira gyávák, hogy állandóan a stem-erdőben bujkálnak. Mindenki azt kérdezi, aki élőben látta már az akit, hogy miért nem tartok benne halakat is. Mikor elmondom, hogy kb. 30 hal van benne, akkor csak csodálkoznak. :eek:
Két fajta között vacillálok, már vagy egy hónapja: Hyphessobrycon amandae vagy Petitella georgiae. Bár inkább az előbbihez húz a szívem a kisebb méretük miatt.
 
Nagyon szépen meg lettek nyírva a növények, gratu., főleg a fő kő mögötti ív tetszik a legjobban!! :thumbup:
Egyre gyakorlottabb vagy látszik!!! :thumbup:
Halaknál, hogy ha olyan halat szeretnél ami nem igazán ijedős akkor az amanda lazac is ki van lőve, szerintem választhatnál a Rasborákból (hengeli, kubotai) vagy Neonokból (kék,zöld,gyémánt) is nyugodtan, de ez csak egy ötlet ;) .
 
Hát eléggé régen jelentkeztem, de ennek ellenére azóta is folyamatosa küzdök a BBA-val. Hiába olvastam át többször az erről szóló topic-ot, sajnos nem lettem okosabb. Elvileg a CO2 és az áramlás a ludas, de nálam ezek semmit nem változtak a BBA elszaporodása előtti állapotokhoz képest. A szedegetését feladtam, mert lehetetlenség ezekről a kövekről leszedni, a kis résekbe úgy benőnek, hogy előbb esik szét a szikla, mint az alga lejönne. A carbo sem megoldás, mert a növényeket előbb nyírja ki, mint az algát. Szóval feladtam. :( De, ha ezeken kívül van valami használható ötleteteket, akkor ne tartsátok magatokba. :)

A februári terra plazan nem sikerült úszó növényt beszereznem (valaki megelőzött :evil:), de azóta sikerült egy kis hydro-ért cserébe szereznem Limnobium laevigatum-ot, hátha ez segít, hogy a halak felbátorodjanak. Bár a terrán beszerzett 4 db galaxy felbátorította a többi galaxyt is, így már ők előmerészkednek. Valamint tegnap megérkezett egy 30 fős boraras csapat is (maradtam ezeknél a halaknál a jutányos áruk miatt), így már közel 50-en vannak, remélem ez ad nekik egy kis bátorságot.

Az új szerzemények, egy része:

new fish by n.nikolett, on Flickr

Sajnos a HC nem nagyon szereti a manadot, egyszerűen nem tud normálisan megkapaszkodni benne, ezért az az érzésem, hogy előbb vagy utóbb újra kell ültetni. Bár így 8 hónap után azért nem olyan nagy probléma, főleg mert tervezem, hogy szétszedem az akit és újrakomponálom valami természetesebb elrendezésben. ;)

Ja és a legfontosabb: a blyxa japonoca-n van egy bimbó!! :D Bár gondolom kinyílni nem fog a víz alatt, de én ennek is nagyon örülök, mert mindenki azt írta, hogy ez a növény a csapvízben csak vegetál, de én úgy gondolom, hogy ez éppen az ellenkezőjét bizonyítja.

Itt egy kép róla:

blyxa japonica flower by n.nikolett, on Flickr

Végezetül egy teljes a mai állapotokról:

2012-03-02 by n.nikolett, on Flickr
 
Back
Oldal tetejére