• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garden of Stone (126 liter)

Nálam is beindult az ecset, de a carboval simán megállítottam a terjedésüket, a leecsetelést követően szépen kifehéredtek.
 
Én egy kis 30%-os H2O2-t szoktam rájuk küldeni. Attól először vörösek lesznek majd nyomtalanul eltünnek.

Sent from my Lumia 800 using Board Express
 
Ilyen volt nállunk a laborban. Hígítani meg nem volt kedvem. De azért elég óvatos vagyok vele. :p

Sent from my Lumia 800 using Board Express
 
A boltban egyszer kipróbáltuk fej fej mellett perodixde és carbo helyi ecsetre fecskendezést. A carbo hatásosabb volt. A peroxide nem nyírta ki az ecset rácsszerkezetét, csak az ecsetet magát, így viszont nem múét el maradéktalanul a dolog. Lehet ha bőven túladagoltuk volna azonos lett volna a hatás, mindenesetre ez érdekes volt.

Ha nagymértékben el van szaporodva ez az alga az hosszú és idegörlő csata tud lenni. Ráadásul ha jól tudom nálad garnéla is vannak, ami a helyi fecskendős túladagolásra azonnal pusztulással reagál. Még ha meg is szűnteted az okokat túl hosszú a csata mire feladja az alga. Ha nem használsz hozzá napi szinten direkt kezelést, akkor legtöbbször előbb adjuk fel, mint az alga....

Én is a túlzott talaj felkavarodásra tippelnék egyébként.
Elég ha csak a talajon felhalmozódott koszt lebegteti a szűrő és meg is jelenik ez az alga a legtöbb esetben.
 
Elérkezett ez a pillanat is: az utolsó bejegyzésem a naplóban. Pénteken szétcsapom az akit! Ez már biztos, ami utána következik az már kérdéses...

De mindenek előtt pár szó a jelenlegi helyzetről:
Az ecsetalga terjedése megállt pedig semmi érdemleges változás nem történt. Vagyis... lehet...
- A világítást kb. 5 cm-rel feljebb emeltem
- A napi macro adagot visszavettem 4ml-ről 3-ra (a micro maradt 4ml/nap), és elkezdtem pluszba vasat adagolni 1,5ml/napi adagban, plusz napi 4ml carbot.
A növények közül a blyxa csodaszépen nő, a hydro japan és a stauro is beindult, a HC és a parvula tűrhető, a tenellus és a ranunculus satnya, előbbi döglődik.

A planáriával azóta se bírok, hiába csapdázom. Mikor azt hiszem már nincs egy sem, akkor kb. 3-4 nap után újra több száz jelenik meg. Mintha már a marhahúst is utálnák, és a csapdából is ki tudnak szökni, egyszerűen visszamásznak a szívószálon. :( Íme egy kép a bestiákról:

planária by n.nikolett, on Flickr

Mindennek a tetejébe még a világításom is szarakszik, most csak 3 fénycsővel megy a lámpa, úgy tűnik az egyik foglalat ment tönkre, lehet a pára miatt. Eddig ha kicsit csavargattam a fénycsövet akkor bizonyos helyzetben még működött. Ma már akárhova csavarom, másik csövet rakok a foglalatba, se kép se hang. Megpróbálom kicserélni a foglalatot, remélem utána működni fog, és a növények se sínylik meg ezt a pár napot.

Pár hete megpróbálkoztam a gyantás vízlágyítással, de ekkora méreteknél nagyon időigényes, szinte lehetetlen. Most először mértem rá a csapvizünk keménységére, és az eredmény meglepett, 12-es a csapvíz, amit ekkora méretben eddig 10 alá nem sikerült vinnem, vagyis szerintem ezért nem éri meg az egész felhajtás. Eddig is gondoltam, hogy viszonylag lágyabb a víz, mert az aki széle se vízkövesedett. (Viszont zárójelesen megjegyzem a nanoban, már 7-esre sikerült letornáznom)

végül egy mai kép:

2012.07.30 by n.nikolett, on Flickr

és egy az első napról:

Feltöltés után by n.nikolett, on Flickr

és a jövőbeli tervek: ha az elképzeléseim szerint alakulnak a dolgok, akkor talán egy új naplóban ;)
 
Azért amennyire negatívan indítottad a bejegyzést egészen elképesztő fotót pattintottál ide. :)(y)
Lehet most néhány dolog nem tökéletes, de erre az akváriumra baromi jó ránézni. Szerintem büszke lehetsz rá, és ez alajpán a következőnek is legalább ekkora sikert jósolok. Szóval ne hagyd, hogy egy planária és némi egyéb nyűg elvegye a kedved. Nagyon sokan szeretnének ilyen zöld kertet otthonra.

-- Hogy egy kis szakmai is legyen benne, meglepett amit a tápozásról írtál. Általában az ecset ha előjön és vassal "eteted" csak borzalmasan romlik a helyzet. Ilyenkor a legtöbb extra tápot vissza szoktuk fogni, amíg le nem bírkozzuk a fenevadat. Szóval érdekes, de akármi is történt jó dolog, ha sikerült visszaszorítani. (y)

Várjuk a következő naplót :)
 
Nagyon szépek így felülnézetben a növényeid(y) Kár, hogy a köveid teljesen más képet mutatnak mint indításkor.
Sajnálom, hogy ennyit küzdöttél hiába.
Viszont próbáld a dolog jó oldalát nézni: hamarosan egy új elrendezést indíthatsz. Ez a legizgalmasabb az akvakertészetben.
 
Szóval, volt szép akváriumod, ez sokkal szebb lett, a Blyxa bokrok gyönyörűek..., és most következik a legszebb! :)
Sok sikert az új berendezéshez!(y)
 
Gyönyörű az akid!(y)
Nagyon szépet hoztál össze megint!
Az új indításhoz planária és algamentességet kívánok!
 
Back
Oldal tetejére