• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A piece of Nature

Na úgy hiszem kialakult a végső layout. Hogy tetszik?

Nano tank - final layout by petser, on Flickr
Persze, kell még bele 2 liter Amazonia legalább, de addig is.
Szűrőt elindítottam külön, remélem lesz a kezdésre egy kis bacikultúra.;)
 
és ha elölről elvennél egy kicsit és hátra szórnád be? kicsit tükröződik alul a kép, de elég magasnak tűnik az eleje.
 
és ha elölről elvennél egy kicsit és hátra szórnád be? kicsit tükröződik alul a kép, de elég magasnak tűnik az eleje.
már intézem is...;)
szek: áhh, akárhogy nézem ez kevés talaj tényleg, 4cm vastag egyenletesen az egész akiban, és ennyinek minimum kell lennie... azért köszi :)
 
A keres kinálban most hirdet svarci egy komplett akváriumot, amiből eladja a 9 liter amazoniat 4 ezerért. Szerintem megérné;)

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-P6200-ről
 
(y) Telepítésnél, azaz a kisebb kövek magasságánál gondlj a HC leendő vastagságára!! ;)
 
Jó lett a hardscape. Hátra talán 1-2 centi még mehet, de simítsd el szépen, ne legyen ilyen hullámos.
 
Ma megtörtént az ültetés, feltöltés, indítás!
Növénylista: Marsilea hirsuta, Staurogyne repens, Rotala sp. 'Green'
Hát mi ne mondjak elég rendesen feladta a leckét az ültetés! Egész konkrétan az, hogy ne jöjjenek fel a növények. Első nekifutásra 5 percen belül a növények fele feljött. De visszadugdosni se tudtam őket, mert nem tart semmit az Amazonia.
Víz leszív, a végén fecskendővel 2ml-enként. :D Növények újra, most már jobban szétszedve, mélyebbre ültetve. Víz feltölt, növények maradnak, pipa(y)
Másik probléma az esőztetővel volt. 10 lyuk volt rajta, de így is nagyon koncentrált volt a víz, megint kezdte felszedni a növényeket. Esőztető ki, 8 lyuk pluszba, pipa.
2 órája indult az aki, de már megint jönnek felfele növények. Különösen a Staurogyne repens. Visszadugdosom őket, remélem hamar meggyökereznek.
Pár picture:;)

SDC13894 by petser, on Flickr

SDC13897 by petser, on Flickr

SDC13902 by petser, on Flickr

Itt egy friss kép, tudom, nem egyenes a talaj, ritkán van ültetve, zavaros a víz, zavaróak a zöld csövek, meg még sok hiba van vele, DE az enyém :)


A piece of Nature - 1st day by petser, on Flickr

Az esőztető eléggé lengeti előtte a Rotalát, ne metszem le a tetejét?
Tervbe van még akrilból ki-és befolyó cső, csak elég nehéz beszerezni, legalábbis nekem. :)
Remélem, hogy ennél már csak szebben fog kinézni ;)
Apropó, tápozás: napi 2,5ml ProFito, és napi 1ml Carbo elég?
Esetleg valakinek valami egyéb javaslatát nagyon szépen megköszönném :)
 
Szia!
Nálam a Staurogyne két nap alatt kivetette a gyökerét (CO2-al), CO2 nélkül szerintem 5 nap biztos kell neki.
A rotalával nincs tapasztalatom, de a beültetés is elég nagy stressz a növénynek, szerintem ne terheld még vágással is. De lehet tévedek.
A tápozásod sok lesz, ha jól emlékszem az ajánlott adagolása a profito-nak 10ml/100l/hét, 2,5ml a heti tápozási mennyiség. De mivel te még csak most indítottad az akváriumot még ez is sok, bőven elég ha heti 1ml-t adagolsz. A a Carbo adagolása rendben lesz.
A vízcseréket hogyan tervezed?
 
Vízcsere: 50% naponta egy hétig, aztán kétnaponta 50%, majd hetente, esetleg 5 naponta 50%. Egy kérdés: vízcserekor kell tápot adagolni? Pl. a ProFito-t amit csak hetente egyszer kéne, abból se adjak, mert így csak elveszem a tápokat a növényektől, nem?
Egy jó hír, hogy ma egy növény se kívánkozott a felszínre;) De egy kissé zavar, hogy az esőztető ráncigálja a Rotalát.
Napi 7 óra világítás elég lesz? Aztán majd felmenne 8 órára.
A víz is sokat tisztult. Szóval lényegében csak pozitív :) Este vízcsere, akkor tolok fel képet is.
 
Sokáig használtam profito-t, én azt csináltam, hogy a heti adagot felhígítottam annyira, hogy napi 2 köbcentimétert adagolva a hígított oldat a hét végére elfogyjon. És így csináltam minden héten. De azt tudnod kell, hogy a profito nem fedezi a növény összes tápanyag igényét (foszfát, nitrát, stb.).
Nemrég váltottam én is Ga(micro,macro)-ra pont ezért, mert a tápanyagok kutyulása nem volt jó ötlet. A GA termékekkel stabilan lehet tápozni, napi szinten. És az algákat is jobban lehet elkerülni így.
 
Mivel a profito micro tápanyagok keveréke, és nekem a régi keverős időszakomból még van egy kevéske Easylife: Ferro,Fosfo,Kálium, Fluorish Nitrogén (Macro) tápanyag, én szívesen felajánlok neked annyit, hogy pár hónapig ne legyen gondod macro tápanyagokra.
 
Mivel a profito micro tápanyagok keveréke, és nekem a régi keverős időszakomból még van egy kevéske Easylife: Ferro,Fosfo,Kálium, Fluorish Nitrogén (Macro) tápanyag, én szívesen felajánlok neked annyit, hogy pár hónapig ne legyen gondod macro tápanyagokra.
Nagyon szépen megköszönném, akkor a többit privátban. :)
 
Back
Oldal tetejére