• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás A New Hope

Azok a japán Kínai csodaszerek mennyi idö alatt tünnek el a vízből?
gondolom kemény lemezkaják! nálam pld egy shirakura darabkán egy egész éjjel mojolnak a hiénák értem ezalatt 60+garnéla plusz egy 40db csiga! persze ahogy hozzáférnek! nálad a pár garnéla hetek alatt sem tünteti el ha jól gondolom!
azért nevezem hiénáknak mivel ahogy a táljukba esik valami azon nyomban ugranak és pár perc alatt ellepik! a másik 60as ba már nehézkessebb a sztori
ök nem esznek meg semmit amit adok nekik, szóval csak por kajával etetek de nem a Bakter ae val. és vannak szerintem egy 40en! kaja van az biztos mivel van petés köztük. persze ez mindenkinek egyéne szabja hogy ki hogy cserél vizet, én nem adok nekik kinai jappán csodaszereket!
 
Azok a japán Kínai csodaszerek mennyi idö alatt tünnek el a vízből?
gondolom kemény lemezkaják! nálam pld egy shirakura darabkán egy egész éjjel mojolnak a hiénák értem ezalatt 60+garnéla plusz egy 40db csiga! persze ahogy hozzáférnek! nálad a pár garnéla hetek alatt sem tünteti el ha jól gondolom!
azért nevezem hiénáknak mivel ahogy a táljukba esik valami azon nyomban ugranak és pár perc alatt ellepik! a másik 60as ba már nehézkessebb a sztori
ök nem esznek meg semmit amit adok nekik, szóval csak por kajával etetek de nem a Bakter ae val. és vannak szerintem egy 40en! kaja van az biztos mivel van petés köztük. persze ez mindenkinek egyéne szabja hogy ki hogy cserél vizet, én nem adok nekik kinai jappán csodaszereket!
Bocs, de csak most vettem észre hogy írtál, és ezt úgy hogy beléptem a naplóba. A utolsó időben, nem jelzi a hozzászólásokat.
Nem kemények, kB. 5 perc állat megpuhul, és szétesik,és elég hamar eltüntetik.
 
Helyzet jelentés.
Mi is történt itt a utolsó időben. Na lásuk csak.
1-2 fa darab, úgy gondolta hogy már nem ragaszkodik a FBS ragasztóhoz, és úgy döntött hogy leválik. Nem vacakoltam vele kiszedtem.
A guyana, és a mattogrossense, felértek a felszínre,elkezdek sárgulni, és belepte a fonal alga, vagy fordítva. Kiszedtem.
Alga téren, nagyon jó álok, van bőven. Hát nem verseny akváriumnak készült.
A garnéláknál, nem láttam elhullást, de szaporulatot sem. Néha látom őket egy kupacba, de van mikor, akár 2 napig, egyet sem látok. Hát ez van, kellet nekem a dzsungel.

IMG_20200322_190722.jpg

IMG_20200306_162423.jpg IMG_20200306_162513.jpg IMG_20200311_195404.jpg IMG_20200308_204047.jpg IMG_20200316_182451.jpg IMG_20200319_221643.jpg IMG_20200322_182952.jpg IMG_20200322_183042.jpg IMG_20200322_183113.jpg
 
Már elég rég jártam ere.

Azóta, megváltozott a arculata. :)

Számomra, a Dennerle Shrimp King talaj, egy nagy rakás 💩. Hát nem egy Amazonia. Ez van, így tanul a ember.

4-5 hónapig, talán jó,utána jönnek a meglepetések. Mi is történt nálam? Először is, annyira beiszaposodott, hogy nem győztem porszívózni. Másodszor, olyan alga bumm lett, majdnem hogy a összes növényt ki kellet dobnom. A garnélák, apránként, elfogytak.😭, de azóta bekerültek újak.

A talajt nem lehet kimosni, mert folyamatosan iszapos víz folyik le róla, és folyamatosan morzsolódik, még el nem fogy, nem úgy mint a Amazonia.

Ezek után, attól félek, hogy a nagyban is ez fog bekövetkezni.

A mostani berendezésben:

  • a ’’Remains” fa darabja, csak fektetve.
  • 1-2 talaj növény, ami kosarakba lettek ültetve, és pluszban került bele egy tavi növény( aminek nem tudom a nevét, ball oldal.) tesztelésre. Hogyan is bírja, és hogyan viselkedik, teljesen víz alatt, mert a kerti tóba, kiirthatatlan.
  • talaj- JBL Sansibar Dark, ami tulajdon képen szürke.IMG_20200427_185741.jpg
  • IMG_20200427_185750.jpg
  • IMG_20200427_185848.jpg
 
Helyzet jelentés:
Mondható hogy minden OK. Eddig 3 elhullásom volt.
A tápozáson, történt némi változás. Heti 2x, 2 ml macro, 1 ml micro. Vízcsere utáni nap 1ml Excel.
Vízcsere, heti 10 l.
PH- 5,8 (este), 6 (reggel). Napok óta, ezeket a értékeket mérem.
TDS- 160-170 ppm.
IMG_20200622_193801.jpg
 
Back
Oldal tetejére