• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás A New Hope

Nagyon elgondolkodtató a talaj nélküli megoldásod. Az utóbbi pár hónapban két technika fogott meg igazán. Az egyik a tiéd, a másik @Gyukker gömbölyű kavicsos (azóta bontott) akváriuma. Szerintem legalább annyi szívástól menteném meg magam a talaj nélkülözésével, mint amennyi előnyt jelenthet. A másik nagy kérdőjel bennem, hogy mit szólnának hozzá a talajt igénylő növények? Mondjuk a Microsorumnak ugye mindegy, de egy Cryptocoryne, hogy viselné?
Kicsit még furcsa az alul kilátszó üveg és a tök sík felület, de talán lehetne egy jó kompromisszumot találnom.


Jelentés
 
Nagyon elgondolkodtató a talaj nélküli megoldásod. Az utóbbi pár hónapban két technika fogott meg igazán. Az egyik a tiéd, a másik @Gyukker gömbölyű kavicsos (azóta bontott) akváriuma. Szerintem legalább annyi szívástól menteném meg magam a talaj nélkülözésével, mint amennyi előnyt jelenthet. A másik nagy kérdőjel bennem, hogy mit szólnának hozzá a talajt igénylő növények? Mondjuk a Microsorumnak ugye mindegy, de egy Cryptocoryne, hogy viselné?
Kicsit még furcsa az alul kilátszó üveg és a tök sík felület, de talán lehetne egy jó kompromisszumot találnom.

Jelentés
Ha jól megnézed, van bent blyxa, és rotala bonsai. Azok, növényes kosárkákban vannak. Geotextiliát raktam körbe(belülre), és megvan töltve talajjal. De itt most nem az a lényeg. Az hogy megtudjam tartani a garnikat. Ezért is a napló címe, új remény. Már kipróbáltam egy pár talajos növényes, de csak kudarc lett belőle. Ez most úgy tünnik hogy beválik. Eljutottam egy olyan kompromisszumra, hogy vagy garnélákat akarok tartani, vagy növényeket. A kényesebb garnikra gondolok. Ezért is csináltam ezt mint garnélás.
 
Nagyon elgondolkodtató a talaj nélküli megoldásod. Az utóbbi pár hónapban két technika fogott meg igazán. Az egyik a tiéd, a másik @Gyukker gömbölyű kavicsos (azóta bontott) akváriuma. Szerintem legalább annyi szívástól menteném meg magam a talaj nélkülözésével, mint amennyi előnyt jelenthet. A másik nagy kérdőjel bennem, hogy mit szólnának hozzá a talajt igénylő növények? Mondjuk a Microsorumnak ugye mindegy, de egy Cryptocoryne, hogy viselné?
Kicsit még furcsa az alul kilátszó üveg és a tök sík felület, de talán lehetne egy jó kompromisszumot találnom.

Jelentés
Rájöttem, az ember szándékossn bonyolítja meg a ssját életét. A fapados akva szó szerint minimál teknikával, szedett-vetett berendezéssel (ami került kb 500ft-ba) tökéletesen működött. A berendezés megépìtésére sem fordítottam sok energiát, kb 5perc alatt dobáltam bele mindent és mégis tetszetős volt nem csak számomra. Össze-vissza tápoztam, vizet csak ritkán cseréltem. Kíváncsiságból tettrm bele Blyxa-t is, csodálatosan fejlődött, sajnálom, hogy nem készítettem közeli fotót a kövek közé növesztett gyökereiről.
Ezek ellenére mégis ez az akva került felszámolásra, és lapátolom tovább a pénzt a mellette üzemelő két akvába, amik nem arányosan szebbek a fapadostól.
 
Back
Oldal tetejére