• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A mi akvarisztikánk az elmúlt 5 évben

Zsocca1987

Nézelődő
Sziasztok!



Nem is tudom hol kezdjem. Már régóta figyelem az oldalt(sok hasznos ötletet láttam) de az idén sikerült eljutnom odáig, hogy regisztráltam is. Most elszántam magam és gondoltam megosztom veletek az akvarista életem eddigi részét. Akit érdekel az elolvassa, akit nem az meg nem. Ez ilyen egyszerű.

Az egész történt még gyerekoromban kezdődött. Szüleimnek volt akváriuma, és nagyon tetszett, de valahogy úgy hozta a sors hogy az én életemből sokáig kimaradt. Egész pontosan 2010-ig. Akkor egy nagyon jó barátom meg"fertőzött" jó értelemben és kaptunk tőle egy 50 literes íves akvárium szettet (mert ők lecserélték és bele kezdtek egy 240 literes akvárium építésébe). Az egész itt kezdődött nem egészen 5 éve. Én is és párom is nagyon örültünk neki. Elkezdtük tervezni mi lesz benne, hogy lesz benne, mit kell venni hozzá...stb. Telt az idő az akváriummal sokat küzdöttünk, nehéz volt beállítani a biológiáját, de csak sikerült szépen lassan. Közben új barátokat szereztünk az akvarisztika miatt és sok segítséget is kaptunk. Bár nem mindig a megfelelőt, mert hát vannak illetve lesznek olyan boltok ahol nem az a lényeg hogy neked segítsenek, hanem hogy sok mindent eladjanak. Azért nagyon sok jó tanácsot kaptunk és sok segítséget is, de elég sok embertől azt hallottuk hogy minél nagyobb az akvárium annál könnyebb fenntartani.
DSCF1439_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



DSCF1456_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



2011-ben el is érkezett a váltás, és vásároltunk egy 112 literes szettet. Újra elindult a tervezés és a mit meg hogyan meg hova. Csináltattunk egy szekrényt hozzá, de ezt már előre gondolkodva úgy tettük meg, hogy egy 240 literes akváriumhoz igazítva, mert ezt határoztuk meg végcélnak. A szekrény 120cm széles lett. Erre került a 112-es szett is.
DSCF1585_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSCF1587_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Közben a 112-es akvárium mellett volt egy úgymond növényes akvárium 16 literes, amiben próbálkoztunk molly tenyészéssel kisebb-nagyobb sikerrel majd kaptunk bele egy pár red cherry-t. Egy kis idő múlva párom egyre jobban beleszeretett a Red cherry-kbe és hát ennek is kellet valami helyet szerezni így jutottunk el oda, hogy vettünk egy Aquael NANO 30 literes akváriumot, mely a 112 akvárium mellett kapott helyett. Ha jól emlékszem még ez is 2011-ben volt. (ekkor a nagyon jó barátomnak visszaadásra került az 50 literes akvárium hely hiány miatt illetve meg lett szüntetve a 16 literes is).
DSCF1986_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



Egy évig teltek múltak a napok és 2012-ben kaptam egy nagyon jó ajánlatot egy 180 literes íves aksira. Gondoltam ezt nem lehet kihagyni, így hát megvásárlásra került. Itt volt egy kisebb kavalkád mert eléggé hónap végén történt, de hát olyan áron volt, hogy nem lehetett ott hagyni. :) Utána volt nagy költözködés mert a 112-es teljes tartalma átkerült a 180-ba és a 112-es csak guppik számár lett fenntartva némi Ancival. Elég jól sikerült beállítani az aksikat. Működött minden oly annyira, hogy a 112-esben elkezdtek szaporodni az Ancik. Elkezdődött ismét az agyalás, hogy hova menekítsük a kis Ancikat és hát mondanom sem kell, hogy került igazából mindenhova. Hol a 30 literes NANO-ba, hol maradtak a 112-esbe de szépen fejődtek.
IMG148_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


2013-ban a kedves barátomtól vissza kaptuk az 50 literes akváriumot, mert ők vásároltak egy 180 literest és kellet nekik a hely. A megállapodás az volt, hogy csak akkor adják ide újra ha már nem veszünk több akváriumot a lakásban. :)( Persze ezt nem sikerült betartani teljesen mert Novemberben vettünk egy 40 literes akváriumot egy király teknőssel :) ).Természetesen nagyon örültünk neki, mert hát innen kezdtük az egészet. Ezután következett, hogy venni kellet bútort hozzá mert nem tudtuk hova rakni, de ezt is sikerült jutányos áron beszerezni tőlük, így szekrénnyel együtt került vissza hozzánk. A nappaliba már nem fértünk el, ezért a hálóban kapott helyett. Itt újabb költöztetés zajlott, került némi rák is bele, és természetesen némi Anci is hiszen a 112-esben úgy megindult az ikrázás hogy a 2014-ben már 4-szer ikráztak le. Elkezdtük a guppik tenyésztését. Az ismerősöket el tudtuk látni szaporulattal és nem kellett venniük. Ment a csere kereskedelem is, ki növényt, ki halat gondolom ezt tudjátok, hogy működik nem kell bemutatni. Ebben az évben csak ennyi történt, de azért a fejemben csak motoszkált valami újításnak az ötlete. Első körben újra indítottuk a 16 literest az Anci szaporulatnak (természetesen már a hálóban mert a nappali tele volt :) ).
IMG_20130616_174224_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Camera2-2014-04-20-19-29-29_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



DSC_0074_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



2014 év vége fele már kezdett körvonalazódni, hogy mi is kellene. Kitaláltuk hogy építünk egy sügéres akváriumot. Az ötlet meg volt csak hely nem volt a lakásban már. Azt tudtuk hogy nekik nem kis hely igényük van. Meg születtet a döntés de a végcélt sikerült túl lőni, mert egy 300 l-s akvárium mellett döntöttünk(ha emlékeztek az elején azt írtam 240l a végcél :) ). A terv megvolt, viszont kellet helyet csinálni a lakásban, mert azt még nem írtam de mindezt egy 47m2-es lakásban műveljük.

Nem volt más hátra, mint előre :) a terveztetett szekrényről eladni kényszerültünk a 112-es ill. a 30 literes NANO akváriumot.Jelenleg ott tartunk, hogy a 112-est sikerült eladni, és hirdetve van a 30 literes NANO.

A 300 literes már üzemel növénnyel csak az új jövevényeket várja. A megépítése egyedileg történt. Sok mindent nem akvarisztikai boltban vettünk meg, mert hát tudjuk ugye, hogy máshol is be lehet ezeket szerezni és sokkal olcsóbban. Például a polifon az akvarisztikás boltban 3000ft/nm, de ezt a narancs színű boltban is be lehet szerezni és vicces hogy ott csak 1080 Ft-ot fizettünk a 120*100cm polifonért, bocsánat hablemez mert itt így hívják :). A világítást is egyedileg terveztük, és csináltuk meg( hogy elég lesz-e a fényereje az majd idővel kiderül) . A világítás LED boltban lett megvásárolva a szalag 2*1m Led szalag fehér alapon, 60 Led/ méter, 10 mm széles, hideg fehér 7000 kelvin. Az 5730 chippel szerelt Led szalag.
EXTRA fényerő, 16 W, 470 lux 1 méterről, 1930 lumen, 120 lumen/watt, és 1*1 m kék szalag. Összesen jelenleg 3 méter van benne és mindezt egy kábeldoboz vékonyabb oldalára tettük fel kapcsolóval, fényerőszabályzóval, és ez így összesen 9000 Ft-ba került.

DSC_0073_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



DSC_0069_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



DSC_0071_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



DSC_0072_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Jelenleg itt tartunk, ha meg lesznek a jövevények és van rá igény szívesen megosztom veletek.
DSC_0067_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



DSC_0068_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Utoljára módosított:
Nekem az lesz bejövős, mikor elköltöztök egy 100-150 m2-es házba és csináltok egy halas-szobát, mint @Pecás :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
Na ott nem lesz olyan, hogy el kell adni helyhiány miatt!!!!!
Na, ezt ne mond ki ilyen kategorikusan! 2007-ben még én is így kezdtem és így is volt tavaly nyárig.
Aztán beáldoztam a négyszintes állványt 900 liter vízzel, mert sajna át kell rendezzem a kócerájt...
@Zsocca1987 azt a ledes cuccodat kicsit jobban megnéztem: amire szereltétek az fém, vagy műanyag? Mennyire melegszik? Arra figyelj, hogy minél jobban melegszik, annál rövidebb életű lesz. Az lenne a jó, ha a ledek maghőmérséklete 40-45 fok fölé nem menne. Ez azt jelenti, hogy ha megmarkolod, akkor kellemesen meleg, de nem süti a kezedet.
Ha nem fém, akkor keress neki valami fém sínt, amire fel tudod ragasztani, így elvezetve a keletkező hőt.
 
Na, ezt ne mond ki ilyen kategorikusan! 2007-ben még én is így kezdtem és így is volt tavaly nyárig.
Aztán beáldoztam a négyszintes állványt 900 liter vízzel, mert sajna át kell rendezzem a kócerájt...
@Zsocca1987 azt a ledes cuccodat kicsit jobban megnéztem: amire szereltétek az fém, vagy műanyag? Mennyire melegszik? Arra figyelj, hogy minél jobban melegszik, annál rövidebb életű lesz. Az lenne a jó, ha a ledek maghőmérséklete 40-45 fok fölé nem menne. Ez azt jelenti, hogy ha megmarkolod, akkor kellemesen meleg, de nem süti a kezedet.
Ha nem fém, akkor keress neki valami fém sínt, amire fel tudod ragasztani, így elvezetve a keletkező hőt.

Szia,

Kellemes meleg de műanyagon van kábeldoboz amúgy ha jól tudom.
Egyenlőre marad de majd látjuk!
Azért köszönöm a tippet.
 
Back
Oldal tetejére