• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes A barlang

A titok így is elég sokkoló. :) Valószínűleg te lehetsz az első, aki ilyen görbe vakolás után is elégedett a kőművesekkel.
És mi adja a kék színt? Az a fal színe?
Hát igen, amiket írtál, az többnyire már a fotózás rejtelmeiről szól, eléggé tudatlan vagyok a témában.
A felsorolt ötleteket miért nem valósítottad meg végül? Gondolok most pl a bokorra.
A digitális buherálás egyáltalán nem fáradtság, mert a háttér teljesen különálló terület és szín, amit könnyű kijelölni és független rétegként kezelni. Bekattant vmi, hogy megnézném más háttérrel és gyorsan lementettem a képet. De valóban nem könnyű jó színt találni, vsz mégis az eredeti a legjobb. Ha van kedved szórakozni vele (de nem értesz hozzá) szívesen segítek. Lementettem a két rétegre bontott képet, itt már csak a csúszkákat kell húzogatni a színezéshez a megfelelő progival.
A kőműveseket nagyon nehéz volt rábeszélni erre a fajta vakolásra naponta kellett biztatni őket, és emellett baromi macerás is volt elkészíteni. Ez a hullámos felület csak a felső réteg, alatta két rétegben bezsinórozva precíz munka található. A fal fehér színű a kék szín valószínű hibás fehéregyensúly beállítás vagy pedig az utómunka során a telítettség ( a használt programomban nem lehet színenként módosítani, hanem vagy portré vagy pedig landscape beállítási lehetőség van az utóbbinál v.színű belecsempész egy kis kéket) enyhe húzása során keletkezett. A bokor egy éjjel-nappal bekamerázott területen van, de majd símaszkban egyszer még felbátorodom. Azért van amit megvalósítgatok. Megvan a vakutappancs, ami szinkronizálja a villanást a többi vakuval. És kölcsönöztem is objektívet, de nem látok élességbeli különbséget a meglévőhöz képest, mondjuk minden más tulajdonságban sokkal jobb, de azok itt nem fontosak.
 
"Maroknyi száraz rőzséért újabb kerítést taposott le a tétényi símaszkos rém" - már látom is a blikk címlapján.
Köszi az infókat.
 
Tegnap keményebb voltam, mint Tom Barr a poralgával:), leeresztettem a vizet egy ujjnyiig és vegyszeres kezelésben részesítettem a köveket ez csak főpróba volt, nagyjából csináltam, látványosan szép lett minden, nem sérült semmi és senki. Ettől ma nagyon jó kedvem lett:

24924085274_16116340c4_c.jpgDSC_0796 by Sándor Mátrai, on Flickr

25461871211_13b5844025_c.jpgDSC_0793 by Sándor Mátrai, on Flickr

25554608985_87d2722bd7_c.jpgDSC_0797 by Sándor Mátrai, on Flickr
 
Es mi volt a vegyszeres modszered? En altalaban carbot teszek permetezobe es ranyomok egy 2-3 litert ilyen modon a bekevert folyadekbol. Carbo kb 3-4x annyi mint egyebkent
 
Es mi volt a vegyszeres modszered? En altalaban carbot teszek permetezobe es ranyomok egy 2-3 litert ilyen modon a bekevert folyadekbol. Carbo kb 3-4x annyi mint egyebkent
Gondoltam, hogy előbb-utóbb valaki megkérdezi, reméltem később lesz. A carbot próbáltam sokféleképpen csak röhögést hallottam utána az akiból és semmi változást nem láttam. A vegyszer szembemegy minden akvarisztikai morállal és erkölccsel: ez foszforsav alapú, gél állagú, illatosított WC tisztítószer volt, ívelt nyakú kiöntő résszel, hogy a perem alá is be lehessen juttatni. Bocsánat!
 
Legkozelebb elore szolj hogy ne kerdezzek ra :) :)
Éreztem, hogy nem akarod tudni.:) Egyébként tiszta formában, a foszforsavval kis mennyiségben szerintem nincs probléma, itt az adalékanyagok lehetnek izgalmasak, ez pl. mandula illatú. Mentségére még annyit: legalább nincs benne klór.:D A carbo mentségére pedig: leeresztett víz mellett töményen még nem próbáltam, csak leállított szűrővel víz alatt. De ami késik, nem múlik...van belőle mandula illatú?:LOL:
 
Tegnap keményebb voltam, mint Tom Barr a poralgával:), leeresztettem a vizet egy ujjnyiig és vegyszeres kezelésben részesítettem a köveket ez csak főpróba volt, nagyjából csináltam, látványosan szép lett minden, nem sérült semmi és senki. Ettől ma nagyon jó kedvem lett:

View attachment 6293DSC_0796 by Sándor Mátrai, on Flickr

View attachment 6294DSC_0793 by Sándor Mátrai, on Flickr

View attachment 6295DSC_0797 by Sándor Mátrai, on Flickr
Szia!

A parkoló helyét jelző tábla tövében lévő növényke micsoda? Egy helyen láttam már ilyet, de nem tudták a nevét, csak, h vízinövény.
Köszi!
 
Szia!

A parkoló helyét jelző tábla tövében lévő növényke micsoda? Egy helyen láttam már ilyet, de nem tudták a nevét, csak, h vízinövény.
Köszi!
Marsilea Crenata. Elméletileg osztott levelűnek kellene lennie, de nálam ritkán hoz egy-egy ilyen levelet. Ha a táblától jobbra nézel a két "vonatozó" :)garnéla elé, láthatsz egy szabályos levélkét. Elég jól terjed nálam, időnként ritkítom.
 
Vásároltam ma 12 db Ruby Tetrát ( Axelrodia Riesei), ők hivatottak kőrözni a versenyfotón az akvárium felső régiójában a legmagasabb szikla felett, áldozatára leső sasokként.:) Ehhez képest csak az alsó régióban mozognak és halálfélelmük van a fényképezőgéptől, valószínű azt gondolják, hogy az elrabolja a lelküket,:) ezenkívül elég bátrak, de hát még csak pár órája vannak itthon, majd alakul.:) Nem gondoltam volna, hogy ilyen nehéz fotózni őket, ezek úsznak!:eek:

25427279774_375b05ab8f_c.jpg0060 by Sándor Mátrai, on Flickr

26032036145_a544ec1a9a_c.jpg0037 by Sándor Mátrai, on Flickr

25427282424_0287b81ba9_c.jpg0033 by Sándor Mátrai, on Flickr

25759197560_32bc54ce61_c.jpg0017 by Sándor Mátrai, on Flickr
 
Utoljára módosított:
Nagyon szeretik a hasukat :) Etesd őket, hogy megszokjanak. Utána bármikor mész már vezényszóra fognak úszni :)

Nagyon szép színük lesz 1-2 hét múlva.
 
Egyelőre két féle tápot fognak kapni, danyi03 javaslata alapján. Láttam nálatok a végleges színüket, tényleg feltűnően szépek. Már most is nagyon kiegyensúlyozottnak tűnnek, lámpaoltást észre sem vették. :)
 
A mai napot jelöltem ki magamnak a IAPLC fotó elkészítésére, kb. 130 képet készítettem, a halak "szinkronúszása" változik alapvetően rajtuk ( balra, jobbra, feről le és leről fe :)) nem szeretnék a képről sokat írni, mert az olyan lenne, mintha egy viccet magyarázna az ember, ( ha ti teszitek az más, sőt: köszönöm :)). A lényeg és talán a legfontosabb: itt tartok most, erre vagyok képes, úgy érzem kicsavartam magamból a legtöbbet, talán ennél fontosabb ma nincs.

25996134282_fbc759d53c_b.jpg113 ! by Sándor Mátrai, on Flickr
 
Túl vagyunk a Húsvéton, de mi lehet "a nyúlon túl"? Caerbannog barlangja:) ( köszönjük Monty Python):

 
Utoljára módosított:
Azt hiszem 21 éve nagyon jól választottam. Ezt bizonyítja a következő kép, nem az aki bútorom ilyen idős, hanem a házasságom. Ez úgy kapcsolódik a témához, hogy a bútort a feleségem építette, festette, lakkozta. Persze az építés oroszlánrészét a méretek megadását én végeztem.:) Szeretnék ezzel sztereotípiákat is eloszlatni a házastársak hobbi-támogatása terén. Ő havonta többször elismételi: - Miért nem veszel egy nagyobb akváriumot, gyorsan összedobom alá a bútort?

26123408511_e013d8a38f_z.jpg

25585038104_fd34862fc0_z.jpg
 
Utoljára módosított:
A régebben tárgyalt glettelési technika ezekkel a bútorokkal, padlóval és képkeretekkel már tényleg értelmet nyert (y), nagyon ízléses. A sarokban a függőleges repedést is külön kérted? :D Nem vésnél le a falból nekem egy fél négyzetmétert egyben, hogy nekem is legyen fasza háterem? :)
Ugyanilyen székeim vannak, csak feketék.
 
Back
Oldal tetejére