• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Matterhorn - 60x30x30 (54 liter)

Ha ilyen lesz, kérek én is az első három nyírásból.
Ez még az ATI alatt nevelkedett a másik akváriumban. Egyenlőre nem tudom megmondani milyen lesz 1 db Chihiros RGB alatt. Pár hét és kiderül elég-e ennyi fény neki.
 
Nalam ilyen 2 Chihiros RGB alatt:
View attachment 51793
Nálam is ilyen volt egy része. Én szálanként kétfelé szedtem és messze ültettem egymástól. A zöldes-sárgás rész azóta is nagyobb leveleket hoz és gyorsabban nő, gyakorlatilag ugyan úgy, mint bármelyik stem. A vörös levelű verzió kisebb leveleket hoz és valamivel lassabban nő. De szerencsére eddig maradt a vörös színe.
 
Nálam is ilyen volt egy része. Én szálanként kétfelé szedtem és messze ültettem egymástól. A zöldes-sárgás rész azóta is nagyobb leveleket hoz és gyorsabban nő, gyakorlatilag ugyan úgy, mint bármelyik stem. A vörös levelű verzió kisebb leveleket hoz és valamivel lassabban nő. De szerencsére eddig maradt a vörös színe.

1 vörös szál van benne. Mintha másik növény lenne, pedig egy zseléből kerültek ültetésre.
 
Na, hogy alakul?:snaphappy::snaphappy::snaphappy::snaphappy:
Épp Backout van:(

A függesztett lámpa(kb. 15 cm) a Macranda Mini szempontjából nem sokat ér így -2 fokozatra dimmelve. Legalábbis a Macranda Mini csúnyán kizöldült, a Parvula köszöni szépen növögetett. Gondoltam feltolom a dimmet -1-re és ezzel egyidejűleg a gyári lábakat beraktam a függesztés helyett, és leengedtem a lámpát 5 centire. A kizöldült Macranda Mini ezután a Parvulával és a kövekkel egyetemben mocskosul bealgásodott.
Most várok.
 
Épp Backout van:(

A függesztett lámpa(kb. 15 cm) a Macranda Mini szempontjából nem sokat ér így -2 fokozatra dimmelve. Legalábbis a Macranda Mini csúnyán kizöldült, a Parvula köszöni szépen növögetett. Gondoltam feltolom a dimmet -1-re és ezzel egyidejűleg a gyári lábakat beraktam a függesztés helyett, és leengedtem a lámpát 5 centire. A kizöldült Macranda Mini ezután a Parvulával és a kövekkel egyetemben mocskosul bealgásodott.
Most várok.

Két beállítást változtattál meg egyszerre.
 
Két beállítást változtattál meg egyszerre.
Ahogy vesszük. Szerintem csak egyet, méghozzá növeltem a fényt. Sajnos semmi hatása sem volt a Macrandára. Lehet száműzöm és marad a Parvula egyedül.
A GA-ban most akciós egy ADA 602 Twin, de most nem szeretnék ennyit sem áldozni rá. Meg az a sárgás fény:vomit:
A Solar RGB tetszene............
 
Lámpa - fény vissza. Utána 1,5 blackout.
Most egész pofás, így hogy kukáztam a Macranda minit. Már csak sűrűsödnie kellene a Parvulának.
Nagyon csalódott vagyok, hogy az RGB nem hozta a szép vörös színeket. Minden esetre még egy teszt jó lenne, így megkérném @BlackOut kollégát, hogyha tényleg vinne vörös Macrandát, akkor jelentkezzen. Most épp akadna a nagy akváriumban.

41854199121_fd0e0716ea_c.jpgDSC01076 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr
 
Sűrűsödik a parvula?

Hogy vált be ebben az akváriumban a spinner, miért ezt választottad lilly helyett?
Lassan, de biztosan. Azóta annyi változás történt, hogy a tovább csökkentettem a fényt. A dimmert -3 állásba, míg a fényt 8-ról 7,5 órára állítottam. Leszívtam a spin alatt újra felbukkant barna algát és reménykedem, hogy most már végleg elhúz a francba. Illetve pénteken beköltözött 14 Amanda lazac.

Spin:
Igazából nem választottam, hanem ez volt benne az ADA ES-300 szettben(üveg ki és befolyó + csövezés). Régebben a 45P akváriumomhoz tökéletes is volt. 60-as akváriumokhoz valóban létezik egy másik fajta szett, ami lily-t tartalmaz. Egyenlőre nekem is gyanús, hogy a spint lehet jobb lenne lecserélni, de még nem léptem ez ügyben.
A GA webshopban nincs is lily 10-es átmérővel.
@viktorlantos @inadsz @danyi03
Srácok, tudtok egyáltalán ilyet rendelni?
 
Köszi a helyzetjelentést, fotónak mindig örülünk.;)

Én most gondolkodom lilly helyett spint beüzemelni, mert 39x33-as kockába állítólag az hatékonyabb.

Azért akkor mégis lesz valami vörös az akvádban, már ha sikerült szép parázs színű amandákat beszerezned.:D
 
Még ketyeg;)
Tápozás :0
Úgy vettem észre ennek az akváriumnak nincs szüksége folyékony tápozásra, akkor csak algásodik.
Talajtápozás megtörtént ADA Multi Bottom pálcikákkal. Az elülső kövek már nem látszódtak a Gigantea Parvulustól, így 2 hete meg kellett nyírnom.
Azóta a lámpa is maximumon megy. Alga nem vészes. Színek vannak?

44190987055_60339a4ee1_b.jpgDSC01423 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr
 
Nemesen egyszerű, épp ettől szép.
Én esetleg annyira vágynék, ha rápillantok, hogy ha már belekerült a vörös, akkor azt végigfuttatnám a kövek mögött, mint egy izzó lángtengert.;)
Technika és a kő visszatükröződése nélkül még ütősebb lehetne a fotó.(y)
 
Még ketyeg;)
Tápozás :0
Úgy vettem észre ennek az akváriumnak nincs szüksége folyékony tápozásra, akkor csak algásodik.
Talajtápozás megtörtént ADA Multi Bottom pálcikákkal. Az elülső kövek már nem látszódtak a Gigantea Parvulustól, így 2 hete meg kellett nyírnom.
Azóta a lámpa is maximumon megy. Alga nem vészes. Színek vannak?

View attachment 64732DSC01423 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr

Ilyen mélyvöröset hogy hozol össze tápozás nélkül? :eek:
Nagyon jóóó! :)
 
Helyzetjelentés:
A vörös még mindig vörös. Köszönhetően a talajból szivárgó tápoknak. A Chihiros RGB lámpa még mindig maxon megy és semmi baja.
A Parvula ismét elkezdett egy-két helyen sárgulni, így a maradék teljes doboz Multi Bottomot benyomtam az aljzatba. Nem kellett volna. Mostanra mindenhol lesárgult és a nagy része elmállott. De jönnek már a szép új hajtások is, de még nagyon foghíjas, ezért kép most nincs.

Amandák átigazoltak @Szabó Henrik barátomhoz, ahol rémélem jól érzik magukat a nagyobb csapatban.
Az új lakók egy számomra eddig ismeretlen rasbora faj, a Brevibora dorsiocellata lett. Nagyon megtetszett ahogy együtt úsztak ezek a kis méretű halacskák, így rögtön 30-at hoztam belőlük. Itthon vettem csak észre, hogy az egyikükkel valami nem stimmel. Nem a csapattal úszik és máshogy viselkedik. Hát persze egy régi ismerős a Popondetta furcata. A világító kék szem mindkét halnál közös, ez verhette át a boltban dolgozókat, nameg engem is. Másnap reggelre 2 hal kipróbálta milyen a szőnyegen aludni. Sajnos halálos:( A Furcatát visszavittem a boltba. Sűrű elnézéskérések közepette cserélték és még hoztam 10 halat plusszban. Másnap reggelre 18 szőnyegen fekvő halat találtunk, ezzel a létszámuk feleződött:cry::cry::cry::cry:
Leengedtem a vizet a spin tetejéig, hogy nagyobbat kelljen ugrani. Ennek már egy hete és azóta nem akadt újabb önkéntes. Lehet visszanézek a boltba és pótolom a hiányzó létszámot.
Fotózni sajnos nem igazán sikerült őket, mert nagyon fürgék.
De bedobok egy tűrhető képet, hogy lássátok kikbe szerettem bele:
DSC01684.JPG
 
Back
Oldal tetejére