• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Matterhorn - 60x30x30 (54 liter)

eMZé

Kertész bálvány
Az üveg:
Közel 3 hónapja, hogy megszüntettem az előszobában a 45P akváriumot. A 45P méretarányaival sosem voltam teljesen kibékülve, ezért már régóta tervben volt egy szélesebb akvárium. Sokszor megfordult a fejemben, hogy 70 cm széles akváriumot csináltatok, de végül a meglévő szűrőkapacitás miatt inkább maradtam a 60 centinél. Az ADA az ES-300-at 60 literig ajánlja, így a szabvány 60P-nél alacsonyabb, nem szabvány méretű 60x30x30 méret mellett döntöttem. Arányaiban ez megegyezik a nagy akváriumommal (90P - 90x45x45), de az építés közben kiderült, hogy a talaj miatt mégsem teljesen.

A bútor:
A korábbi régi szekrényt végre leváltotta egy gyönyörű GA prémium bútor, pontosan ugyan abban a színben, mint a másik akváriumé (milyen jó hogy a sok évvel ezelőtti levelezésben megtaláltam a színkódot). A mérete: 110x36x80. A cső kivezetések az eredeti ADA koncepciótól eltérően nem oldalt, hanem a szekrény tetején kerültek elhelyezésre. Ezt vagy 4x újraszámoltam nehogy rossz helyre kerüljenek - jó lett;) A szekrény belül 3 részes, melyből a technika mindössze egyet foglal, a másik kettőben a szelektív hulladékot fogjuk gyűjteni.
Azt már csak halkan merem megjegyezni, hogy a szekrény statikailag elbírna egy 110x36x?? üveget is:cool:

Világítás:
Chihiros RGB 60cm függesztve. Teljes fényerőn és -1 fokozaton is nagyon melegszik. Szerintem hamar megsütné magát, így én -2 fokozaton fogom használni. A hőmérséklete így kb. a korábbi ADA Aquasky lámpámhoz hasonló. Maga a fény nagyon szép, de az ereje nem biztos, hogy elég lesz. Lehet veszek még egyet belőle.

Szűrés:
Maradt a jól bevált ADA ES-300

CO2:
Szabványos 2 kilós palack, Papillon nyomáscsökkentő, Aqua Medic mágnesszelep, Do Aqua 20d diffúzor

Pár napja így nézett ki az előszoba:

39684382535_883a1e86f6_c.jpgNew things by Zoltán Szelei Kis, on Flickr
 
Berendezés:
2 pici gyerek mellett 2 akvárium, mondjam tovább. Valami nagyon egyszerű (3 vagy 5 kő) és egyszerűen fenntartható iwagumit szerettem volna. A GA-ban múlt szombaton közel egy óra alatt sem bírtam összerakni valami elfogadhatót (mert még mindig 2D-ben gondolkodok). Ekkor @Cecska mester a 3 perces cigiszünetében lökdösött és forgatott egy picit a kipakolt köveimen és láss csodát rögtön meglett a 3D.
Nyilván ha nem 3 perc lett volna, akkor....
Otthon persze nem minden ugyan úgy lett de nagyon hasonló:
39684428595_775624a3ae_c.jpgScape - Matterhorn by Zoltán Szelei Kis, on Flickr

Növényesítés:
Eleocharis Parvula
 
Ígéretes kezdet.
Azért, ahogy Téged ismerünk, a végén ebből is valami csoda fog születni.;)
Növényből nem is tervezel többet? Abszolut minimal lesz?
 
Berendezés:
2 pici gyerek mellett 2 akvárium, mondjam tovább. Valami nagyon egyszerű (3 vagy 5 kő) és egyszerűen fenntartható iwagumit szerettem volna. A GA-ban múlt szombaton közel egy óra alatt sem bírtam összerakni valami elfogadhatót (mert még mindig 2D-ben gondolkodok). Ekkor @Cecska mester a 3 perces cigiszünetében lökdösött és forgatott egy picit a kipakolt köveimen és láss csodát rögtön meglett a 3D.
Nyilván ha nem 3 perc lett volna, akkor....
Otthon persze nem minden ugyan úgy lett de nagyon hasonló:
View attachment 50382Scape - Matterhorn by Zoltán Szelei Kis, on Flickr

Növényesítés:
Eleocharis Parvula

Nagyon szuper. Seiryu? Még jó, h @Cecska épp arra cigizett, de azért nem gondolom, h saját kútfőből nem valami szintén szuper dolog született volna. Csak parvulát tervezel vagy lesz moha is?
 
Ígéretes kezdet.
Azért, ahogy Téged ismerünk, a végén ebből is valami csoda fog születni.;)

Nagyon szuper.

Köszönöm szépen!
Csoda aligha lesz belőle, ez egy mai szemmel nézve nagyon alap akvárium.

Növényből nem is tervezel többet? Abszolut minimal lesz?

Seiryu? Még jó, h @Cecska épp arra cigizett, de azért nem gondolom, h saját kútfőből nem valami szintén szuper dolog született volna. Csak parvulát tervezel vagy lesz moha is?

Igen, az egyetlen dekor Seiryu kő.
Egyenlőre az egyetlen növény Parvula lesz. Moha biztosan nem lesz, mert nem szeretem ahogy idővel kitúrja a Parvulát.
Viszont nagyon motoszkál az agyamban egy lopás lehetősége.
Erre gondolok:
25606293338_145830a702.jpgGreen Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr
Középen az a kis lángvőrős pamacs lehet jól mutatna nálam is:whistle:
Viszont ahhoz biztosan kéne a második lámpa. Önmagában a Parvulához elég az egy is, de a vörös növényesítéshez nem hiszem.
Na, ezen még agyalok.
 
Nemrég visszanéztem a 2009-es naplókat, sőt versenyeken díjazott akváriumokat.
Nos, manapság a hardscape is ütősebb náluk.

Amúgy egyetértek Veled, nem kell örökké a tökéletesben gondolkodni, néha bőven elég, ha ti gyönyörködtök benne esténként, amikor hazatértek a napi hajtásból.
Kíváncsi leszek, megállsz-e csak parvulánál? Túl nagy a csábítás!:whistle:
Sok sikert hozzá, még több örömet benne!
 
Az üveg:
Közel 3 hónapja, hogy megszüntettem az előszobában a 45P akváriumot. A 45P méretarányaival sosem voltam teljesen kibékülve, ezért már régóta tervben volt egy szélesebb akvárium. Sokszor megfordult a fejemben, hogy 70 cm széles akváriumot csináltatok, de végül a meglévő szűrőkapacitás miatt inkább maradtam a 60 centinél. Az ADA az ES-300-at 60 literig ajánlja, így a szabvány 60P-nél alacsonyabb, nem szabvány méretű 60x30x30 méret mellett döntöttem. Arányaiban ez megegyezik a nagy akváriumommal (90P - 90x45x45), de az építés közben kiderült, hogy a talaj miatt mégsem teljesen.

A bútor:
A korábbi régi szekrényt végre leváltotta egy gyönyörű GA prémium bútor, pontosan ugyan abban a színben, mint a másik akváriumé (milyen jó hogy a sok évvel ezelőtti levelezésben megtaláltam a színkódot). A mérete: 110x36x80. A cső kivezetések az eredeti ADA koncepciótól eltérően nem oldalt, hanem a szekrény tetején kerültek elhelyezésre. Ezt vagy 4x újraszámoltam nehogy rossz helyre kerüljenek - jó lett;) A szekrény belül 3 részes, melyből a technika mindössze egyet foglal, a másik kettőben a szelektív hulladékot fogjuk gyűjteni.
Azt már csak halkan merem megjegyezni, hogy a szekrény statikailag elbírna egy 110x36x?? üveget is:cool:

Világítás:
Chihiros RGB 60cm függesztve. Teljes fényerőn és -1 fokozaton is nagyon melegszik. Szerintem hamar megsütné magát, így én -2 fokozaton fogom használni. A hőmérséklete így kb. a korábbi ADA Aquasky lámpámhoz hasonló. Maga a fény nagyon szép, de az ereje nem biztos, hogy elég lesz. Lehet veszek még egyet belőle.

Szűrés:
Maradt a jól bevált ADA ES-300

CO2:
Szabványos 2 kilós palack, Papillon nyomáscsökkentő, Aqua Medic mágnesszelep, Do Aqua 20d diffúzor

Pár napja így nézett ki az előszoba:

View attachment 50380New things by Zoltán Szelei Kis, on Flickr


Jól néz ki a szekrény, akkor ezennel be is jelentkeznék érte és mire megszervezem a szállítást szerintem te is le szeretnéd majd cserélni!
:)
 
Berendezés:
2 pici gyerek mellett 2 akvárium, mondjam tovább. Valami nagyon egyszerű (3 vagy 5 kő) és egyszerűen fenntartható iwagumit szerettem volna. A GA-ban múlt szombaton közel egy óra alatt sem bírtam összerakni valami elfogadhatót (mert még mindig 2D-ben gondolkodok). Ekkor @Cecska mester a 3 perces cigiszünetében lökdösött és forgatott egy picit a kipakolt köveimen és láss csodát rögtön meglett a 3D.
Nyilván ha nem 3 perc lett volna, akkor....
Otthon persze nem minden ugyan úgy lett de nagyon hasonló:
View attachment 50382Scape - Matterhorn by Zoltán Szelei Kis, on Flickr

Növényesítés:
Eleocharis Parvula


ez nagyon jól néz ki !
 
Hejj Zoli! Klassz a névválasztás, a szekrény patent, a mini-Alpok is kellemes a szemnek. Snowbordoznám! :)
Gyerekkoromban olvastam Benedek István könyvét, a Csavargás az Alpokbant. Azóta is rajta van a bakancslistámon a Matterhorn. A formája kegyetlenül magával ragadó. A kis akvárium egy picit talán enyhít ezen a vágyon, ha már eddig nem jutottam el oda.
Snowboard jó ötlet, de felvonó sajna nincs és helikopterrel tilos nálunk szennyezni a levegőt;)

Jól néz ki a szekrény, akkor ezennel be is jelentkeznék érte és mire megszervezem a szállítást szerintem te is le szeretnéd majd cserélni!
:)
Az elkövetkezendő 30 évben nem szeretném lecserélni a szekrényt. Remélem örök darab lesz (mármint az én életemben).

Valami szép vöröses kapirgáló jószág kéne bele, és nem kakasra gondoltam. :)
Még nem tudom mi lesz benne.
Valamilyen nano halra gondoltam első körben.

Olyan a layout, mintha OBARON galériából vetted volna ki (y)
Végignéztem a galériáját és azt kell mondanom nagyon is túlzás a kijelentésed.
 
Gyerekkoromban olvastam Benedek István könyvét, a Csavargás az Alpokbant. Azóta is rajta van a bakancslistámon a Matterhorn. A formája kegyetlenül magával ragadó. A kis akvárium egy picit talán enyhít ezen a vágyon, ha már eddig nem jutottam el oda.
Snowboard jó ötlet, de felvonó sajna nincs és helikopterrel tilos nálunk szennyezni a levegőt;)


Az elkövetkezendő 30 évben nem szeretném lecserélni a szekrényt. Remélem örök darab lesz (mármint az én életemben).


Még nem tudom mi lesz benne.
Valamilyen nano halra gondoltam első körben.


Végignéztem a galériáját és azt kell mondanom nagyon is túlzás a kijelentésed.

Jó, kivárom a 30 évet, de akkor már neked kell lehozni egyedül az autóhoz - velem egyetemben!
:D
 
Időközben elkészültem a növényesítéssel. 1 hete bekerült 2 doboz Parvula. Csak azért ennyi, mert épp nem volt több készleten a GA-ban. Ilyen gondolom szökőévente történik.
Akkor viszont egy kis reklám következik:
Nem volt csak Tropikás Parvula. Egy picivel drágább, de kegyetlenül tömve van a doboz, ráadásul nem kell percekig mosogatni, csak lemosni. Nekem nagyon bejött.
Persze ha előre tudom, hogy ültetni fogok, akkor megveszem a GA-st és lámpa alatt 1 hónap alatt az is bedúsul. De most nem bírtam várni. A héten vettem még két dobozzal és tegnap este az is bekerült a víz alá.
Méghozzá ebben a formában:

25860874687_8a57b0cfb4_c.jpgParvula "on board" by Zoltán Szelei Kis, on Flickr
 
Elfelejtettem:
A fotón semmilyen színkorrekció sincs - ilyet nem szoktam egyébként posztolni. Hála a Chihiros RGB-nek nem kellett semmit sem csinálni a fotóval. A kép pont olyan, mint a valóság. Egyedül a fényerőben nem vagyok biztos, hogy elég lesz. Dimmeletlenül elég erős a fénye, de úgy meg ugye hamar tönkremenne. Most is -2 -re dimmelve megy. Lehet vennem kéne még egyet:whistle: és akkor jöhetne egy kis lángvörös mini Macranda középre:rolleyes:
 
Elfelejtettem:
A fotón semmilyen színkorrekció sincs - ilyet nem szoktam egyébként posztolni. Hála a Chihiros RGB-nek nem kellett semmit sem csinálni a fotóval. A kép pont olyan, mint a valóság. Egyedül a fényerőben nem vagyok biztos, hogy elég lesz. Dimmeletlenül elég erős a fénye, de úgy meg ugye hamar tönkremenne. Most is -2 -re dimmelve megy. Lehet vennem kéne még egyet:whistle: és akkor jöhetne egy kis lángvörös mini Macranda középre:rolleyes:
Már megint a vörös növények, Zolikám nem tudsz megszabadulni a vörös növényekből. [emoji4]

Tapatalkkal küldve az én VTR-L29 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére