• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma A 160-as

Ma jobban megvizsgáltam az akváriumot és kivettem 2 követ végre. A növények brutálisan elindultak, imádják az amazoniat. Pár nap alatt a nulla gyökérzettel rendelkező rotala butterfly mini 2 centis gyökeret eresztett és nőtt ugyanennyit. A pinnatifidák is nagyot ugrottak. A pogostemon erectusok gyönyörűek és teljesen besűrűsödtek. Egyedül a kavicsokon megjelent zöld pont zavar, de aztán mégsem. Elég természetes. Jobb hátul üresnek érzem, oda még valamit alakìtok. Az üveg minimálisan szőrös, azt letakarìtottam.

Azon gondolkozom, hogy mivel lehetne természetesebbé tenni a kavicságyat. Levelekre vagy ágdarabokra gondoltam. Túl steril ìgy.

Napi ML 4ml micro, 4,5 macro és 4ml carbo megy.

aca77fd424da2af23217b64cb209e939.jpg
a46a27139696ff6d5f10986575704f7d.jpg
c844b6f4b15fc36711efcf9af462f7c8.jpg
1c13f47df26d9bd536a8221813e29853.jpg
 
Ma jobban megvizsgáltam az akváriumot és kivettem 2 követ végre. A növények brutálisan elindultak, imádják az amazoniat. Pár nap alatt a nulla gyökérzettel rendelkező rotala butterfly mini 2 centis gyökeret eresztett és nőtt ugyanennyit. A pinnatifidák is nagyot ugrottak. A pogostemon erectusok gyönyörűek és teljesen besűrűsödtek. Egyedül a kavicsokon megjelent zöld pont zavar, de aztán mégsem. Elég természetes. Jobb hátul üresnek érzem, oda még valamit alakìtok. Az üveg minimálisan szőrös, azt letakarìtottam.

Azon gondolkozom, hogy mivel lehetne természetesebbé tenni a kavicságyat. Levelekre vagy ágdarabokra gondoltam. Túl steril ìgy.

Napi ML 4ml micro, 4,5 macro és 4ml carbo megy.

View attachment 45879
View attachment 45880
View attachment 45881
View attachment 45882
Talán egy-két nagyobb görgeteg kő.. Nekem így is nagyon tetszik a kialakításod, nagyon szépe egészségesek a növényeid! (y)
 
Ismét vizsgáltam és mókoltam ma. Kipucoltam középről a rotalat és bepakoltam jobb hátra. Jobb ìgy, hogy üres középen. Szereztem be folyami kavicsot, pakoltam be párat. Szerintetek?

Itt-ott szőrös 1-2 növény és fa, de ezen most nem vagyok hajlandó idegeskedni. Lassan talán beáll a tápozás. Kéne mérnem vìzparamétereket is, mert eddig még nem tettem :D

53b1bd6abe283b1fddf7f0888bb81a44.jpg
b503e2b8824ea1d7069c77f96ef6d7c7.jpg
 
Köszi! :) A baloldali fa tetejére szeretnék még hydrocotylet. Lehet a hátteret is megnézném feketével, vagy fehérrel, majd meglátom. Zavar, hogy megvilágítja a lámpa a falat.
A háttér becsapós tud lenni. Ha csak mögé teszel valamit, akkor tükröződik a hátfalon minden és ez a fekete esetén igencsak látszik. Ha felragasztod rá a fóliát, akkor nem tükröz. Mindkettő tud jól kinézni. Kinek mi tetszik. Ha felragasztod, akkor olvass utána, hogy mit és hogyan kell, mert vannak buktatói ennek is.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
A háttér becsapós tud lenni. Ha csak mögé teszel valamit, akkor tükröződik a hátfalon minden és ez a fekete esetén igencsak látszik. Ha felragasztod rá a fóliát, akkor nem tükröz. Mindkettő tud jól kinézni. Kinek mi tetszik. Ha felragasztod, akkor olvass utána, hogy mit és hogyan kell, mert vannak buktatói ennek is.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről

Berendezés előtt szerettem volna tejüveg fóliát, de nem tudtam szépen felrakni, szóval ment a levesbe. Fóliázni már nem tudom, majd valamit kitalálok.
 
Meg is van az újévi meglepim. Elutaztunk 3 napra és bekövetkezett amitől rettegtem. Nem volt áram a lakásban. Az akváriumok fény és szűrés nélkül voltak 1,5-2 napig. A nano nem vészes, de a nagy eléggé berohadt. Egy otot és egy amanot találtam holtan, mást nem. Elég büdös és sárga a vìz. Gyorsan cseréltem vizet mindegyikben. Remélem nagyobb baj nélkül megúszom a dolgot. A szűrő bacik gondolom full döglöttek. Eléggé szomorú vagyok :(
 
Meg is van az újévi meglepim. Elutaztunk 3 napra és bekövetkezett amitől rettegtem. Nem volt áram a lakásban. Az akváriumok fény és szűrés nélkül voltak 1,5-2 napig. A nano nem vészes, de a nagy eléggé berohadt. Egy otot és egy amanot találtam holtan, mást nem. Elég büdös és sárga a vìz. Gyorsan cseréltem vizet mindegyikben. Remélem nagyobb baj nélkül megúszom a dolgot. A szűrő bacik gondolom full döglöttek. Eléggé szomorú vagyok :(
1,5-2 napig, az elég durva.
 
Meg is van az újévi meglepim. Elutaztunk 3 napra és bekövetkezett amitől rettegtem. Nem volt áram a lakásban. Az akváriumok fény és szűrés nélkül voltak 1,5-2 napig. A nano nem vészes, de a nagy eléggé berohadt. Egy otot és egy amanot találtam holtan, mást nem. Elég büdös és sárga a vìz. Gyorsan cseréltem vizet mindegyikben. Remélem nagyobb baj nélkül megúszom a dolgot. A szűrő bacik gondolom full döglöttek. Eléggé szomorú vagyok :(
Hasonló meglepik szoktak engem is itthon várni, elég sokszor szokott pillanatnyi áramszünet, ingadozás, amit a fi relé nem mindig tolerál. :grumpy:
 
Hasonló meglepik szoktak engem is itthon várni, elég sokszor szokott pillanatnyi áramszünet, ingadozás, amit a fi relé nem mindig tolerál. :grumpy:

11 óránál állnak az időkapcsolók. Tegnap 11-kor csattant le, azóta nem volt szűrés. Most azon agyalok, hogy tudnám az ilyet kivédeni. Amúgy sanszos, hogy a led tápja verte le, mert nem működik. GSM jeladón gondolkozom, ha nincs delej, jön az sms. Van ismerős a házban, szóval vissza tudja nyomni a megszakìtót. A szűrő meg megy szünetmentesre.
 
A szünetmentes sem egy megoldás, csak ha nincs vagy veszel egy iparit, mert amit egy egyszerű háztartásban lehet kapni, egyik sem bírja ennyi ideig, és akkor ugyan ott vagy.

Ìrtam, hogy a GSM modul lesz a megoldás. 1-2 órát elmegy szünetmentesről mìg visszanyomja valaki a megszakìtót. Áramszünet nem szokott 1 napig lenni.
 
Csodával határos módon minden oké az akváriumban. Hihetetlen számomra, de örülök neki. A növények kicsit megnyúltak, de semmi extra. A maradék algám is eltűnt :D A világìtás tápja kimúlt, valószìnűleg ez verte le a megszakìtót. A nanon lepődtem meg a legjobban, ott egyáltalán nem volt elhullás. Jó volt ez évkezdésnek...

7f499f194ab6149a70299b78967b49f7.jpg
91f020a7d1058f5e8e8707e8a2e37b95.jpg
 
A gsm modul jó megoldás. Már csak a hűtő miatt is jó, ha kapsz egy értesítést az áramszünetről.
Kellemetlen, ha megromlik minden kaja, mire hazamész.
Egy GMAX nevű gsm modult javaslok, mert elég megbízható és jól használható készülék.
Kell hozzá egy fémdoboz, egy riasztó akku, egy akku töltő kimenettel is rendelkező 12V/3A DC tápegység.
A beszerzéssel és az összeszereléssel kapcsolatban tudok segíteni, ha szükséges.
Egyébként, ha van riasztód, akkor azt is rá lehet kötni.
A szűrőt szünetmentes tápról üzemeltetni nincs értelme, mert néhány óra állás nem fog semmi gondot okozni, többet meg úgy sem tudsz áthidalni, csak egy nagyon nagy teljesítményű szünetmentes táppal.
Ráadásul abból is színuszos kellene, mert az olcsóbb tápok négyszög kimeneti jelformája nem igazán alkalmas ezeknek a motoroknak az üzemeltetésére.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
A gsm modul jó megoldás. Már csak a hűtő miatt is jó, ha kapsz egy értesítést az áramszünetről.
Kellemetlen, ha megromlik minden kaja, mire hazamész.
Egy GMAX nevű gsm modult javaslok, mert elég megbízható és jól használható készülék.

Köszi, kivizsgálom a dolgot. Van riasztónk is távfelügyelettel. Most épp mérges vagyok, mert mindig telefonálnak, ha áramszünet van, most nem sikerült...
 
Köszi, kivizsgálom a dolgot. Van riasztónk is távfelügyelettel. Most épp mérges vagyok, mert mindig telefonálnak, ha áramszünet van, most nem sikerült...
Általában az alapbeállítás szerint legalább 20-30 perc tartós áramszünetet jelent a riasztó a távfelügyelet felé, így, ha gyengélkedik a riasztó akkuja, akkor lehet, hogy lemerül, mire a riasztónak jelentenie kellene az áramszünetet, így nem tudja. Ebben az esetben a távfelügyelet nem értesül az áramszünetről, tehát téged sem fognak értesíteni. Javaslom, hogy ezt a késleltetési időt állittasd át 5-10 percre.
Nem árt az akkut is kicserélni a riasztóban. Én riasztók telepítésével is foglalkozom, ezért tudom ezeket. Mi 2-3 évente szoktuk cserélni az akkumulátorokat.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Általában az alapbeállítás szerint legalább 20-30 perc tartós áramszünetet jelent a riasztó a távfelügyelet felé, így, ha gyengélkedik a riasztó akkuja, akkor lehet, hogy lemerül, mire a riasztónak jelentenie kellene az áramszünetet, így nem tudja. Ebben az esetben a távfelügyelet nem értesül az áramszünetről, tehát téged sem fognak értesíteni. Javaslom, hogy ezt a késleltetési időt állittasd át 5-10 percre.
Nem árt az akkut is kicserélni a riasztóban. Én riasztók telepítésével is foglalkozom, ezért tudom ezeket. Mi 2-3 évente szoktuk cserélni az akkumulátorokat.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről

A riasztó akkustól mindenestől 3 hónapos. Eddig mindig szóltak, ha akkuról ment a riasztó. Ennél a cégnél 2 riasztónk is van. Ez konkrétan hullára volt merülve.

No de OFF vége :)
 
Back
Oldal tetejére