• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 60-as Nevelde

A rezet csak példának hoztam. Nem az anyagra akartam kihegyezn a kérdésemet, hanem arra, hogy miért kell egyes összetevőket 3 tizedes pontossággal adagolni, mikor egyéb gyártók, egyéb termékeiben nagyságrenddel térnek el (arányaiban) az összetevők?

Amikor magadnak keversz, csak rajtad áll, mennyire pontosan akarsz adagolni. Figyelembe kell venni mekkora lesz a torzítás. 10.1g vagy 10.2g kevésbé számít mint 0.1g vagy 0.2g. Precizitás és megismételhetőség.
 
Amikor magadnak keversz, csak rajtad áll, mennyire pontosan akarsz adagolni. Figyelembe kell venni mekkora lesz a torzítás. 10.1g vagy 10.2g kevésbé számít mint 0.1g vagy 0.2g. Precizitás és megismételhetőség.
Az alkotoelemeket honnan lehet beszerezni? 🤔
 
Lehet át kellene menni a tápkeverős topikba, mert jól szétoffoljuk ez a naplót.
De a legtöbb alapanyag kertészeti műtrágya. Nagy részét magyar ketészeti webshopokból szereztem, valamit a helyi kertészáruhából.
Valamint néhány dolgot a pgchem szlovák shopból. Beszélnek magyarul.
 
Lehet át kellene menni a tápkeverős topikba, mert jól szétoffoljuk ez a naplót.
De a legtöbb alapanyag kertészeti műtrágya. Nagy részét magyar ketészeti webshopokból szereztem, valamit a helyi kertészáruhából.
Valamint néhány dolgot a pgchem szlovák shopból. Beszélnek magyarul.
Igazad lehet a topik valtassal :D! Koszi az infokat minden esetre ;)
 
Átalakítottam a neveldét kicsit. Meguntam az összevisszaságot benne, ezért megemeltem hátul az aljzatot plexi lapok és nagyobb kavicsdarabok segítségével, így teraszosan lehet majd rendezni a növényeket benne. Visszaraktam a régi Amazoniát és még pótoltam frissel is a tetején.

Brutál mennyiségű Hirsuta és Montecarlo-t szedtem fel:

1J0A3527-2.jpg


Építkezés:

20240328_233527.jpg
20240329_005414.jpg

1J0A3528-2.jpg
 
Átalakítottam a neveldét kicsit. Meguntam az összevisszaságot benne, ezért megemeltem hátul az aljzatot plexi lapok és nagyobb kavicsdarabok segítségével, így teraszosan lehet majd rendezni a növényeket benne. Visszaraktam a régi Amazoniát és még pótoltam frissel is a tetején.

Brutál mennyiségű Hirsuta és Montecarlo-t szedtem fel:

View attachment 181476


Építkezés:

View attachment 181477
View attachment 181478

View attachment 181479
Jo lett 👌👌👌! Az amazonia hany eves? Mennyire birja a strapat?
 
Jo lett 👌👌👌! Az amazonia hany eves? Mennyire birja a strapat?
Több mint 2 éves az Amazonia. Nincs gond vele. A mulmozást ovatosabban kell végezni mint a sima homokban, így nagyon sokáig fel lehet használni. Persze a kezdeti tápanyag mennyiség már nincs meg benne, így a vízoszlopban kell kiegészíteni a tápozást és nyomhatsz a talajba tápkapszulákat is.
 
Több mint 2 éves az Amazonia. Nincs gond vele. A mulmozást ovatosabban kell végezni mint a sima homokban, így nagyon sokáig fel lehet használni. Persze a kezdeti tápanyag mennyiség már nincs meg benne, így a vízoszlopban kell kiegészíteni a tápozást és nyomhatsz a talajba tápkapszulákat is.
Tropicat hasznalok altalaban, abbol volt mar ami 3evet is kibirt. De ugy hallom az uj szeria nem a legjobb talan. Lehet kiprobalom az amazoniat :)
 
Ajánlom, hogy kezdetben akár 2 hétig is naponta cserélj 50 % vizet, ha Amazoniát fogsz használni. Macera, de megéri, mert jó eséllyel nem lesz algád.
 
Back
Oldal tetejére