• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

40L evolúció

hal111

Kertész szaki
Mivel lett egy kis szabadidőm, így gondoltam nekiállok az akváriumom naplózásának kicsit visszamenőlegesen is.Egy átfogóbb írást akarok készíteni, hogy honnan hova fejlődtem ugyanazon meglévő 40L-s üvegkalitkámmal.

Akvárium méretei, ami maradt változatlan a mai napig: 55X28X26 (sz, ma, mé)

Kezdődött minden 2008-ban....


Az emlékek már halványak, de igyekszem felidézni a "technikát".
Belső szűrő: Hailea HL-BT400
Levegőztető
Élesztős CO2 a szűrő kifolyó ágába bekötve
Aljzat: apró kvarchomok szerű, semmi táptalaj vagy tápgolyó
Világítás: 11W
Fűtő: 100W automata
Tápozás: eSHa Pro-Phyll

a1_2013_6_9_b7fu9jgc8u.jpg



Idővel meguntam az egészet, és ment a lomosba az akvárium, a többi dolog pedig el lett adva.

Aztán 2012 őszében ismét elkapott a láz sok-sok olvasgatás után, így nekiálltam egy low-tech tervezgetésének.Igazából az egész akvárium feltétele a totális alacsony árfekvés volt, na meg teszt jellegű üzemelés.Jöjjön az első fázis.

Házi készítésű külső szűrő aminek az alapja egy Hailea HL-BT200 volt.
Aljzat: szabad ég alól szedegetett bazaltzúzalék
Táptalaj itt sincs
Világítás: 3db GU10-s led izzó
Fűtő, levegőztető: nincs
Tápozás: házi keverésű micro
CO2: élesztős porlasztókővel

Növények: Hydrocotyle Leucocephala, Bacopa Monnieri, Sagittaria filiformis, Cryptocoryne nevellii

a1_2013_6_9_hpkun52vrh.jpg
a1_2013_6_9_oeiglqy4cw.jpg


a1_2013_6_9_d9en6pyw0w.jpg



Később újragondolva kicsit:

a1_2013_6_9_orm6wcd9if.jpg



Majd jött egy kis szünet, újratervezés, miegymás.Először is több lépcsőfokot akartam egyszerre ugorni, így változtattam az alap elgondoláson ami a minimál anyagi ráfordítást jelenti.Mivel nem tudnék egy dologra kitérni mint fő változtatás, így sorolnám mik lettek módosítva.

Külső szűrő: EHEIM 2011
Aljzat: apró szemű bazaltzúzalék
Táptalaj: Sera Floredepot
Világítás: 4X3W GU10 60smd/izzó 6000Kelvin, mindez házi készítésű armatúrába csomagolva
Tápozás: házi készítésű micro, majd idővel ProFito
CO2: élesztős üveg diffúzorral+EasyCarbo
Fűtő, levegőztető: nincs

Növények: Elatine Hydropiper, Hemianthus Micranthemoides, Rotala Rotundifolia, Hygrophila Polysperma Rosanervig, Hydrocotyle Leucocephala nyomokban

a1_2013_6_9_9yeymz9uil.jpg



Folytatás....
 
Mindjárt kiegészítem, de ez az akvárium elrendezés is a süllyesztőben landolt már jó pár hónapja, viszont kimondottan szerettem ezt a kinézetet.
 
Idővel jött új ötlet és azt álltam neki megvalósítani, na meg volt a vége felé egy Rhyzo támadás ami egy plusz érv volt a szétszedésre.Sajnos sok kép nincs meg, így ennek sincs meg a végkifejletről megörökített látképe.Szívesen tartanék több akváriumot ahol teljesen más elképzelések vannak berendezés ügyileg, így a téma folytatásában a következő megoldás is eléggé hozzám nőtt, bár arról sincs meg a bontás előtti kép sajnos, aztán a jelenlegi nekifutás merőben más lesz, bár ezt még csak pár napja indítottam.

értem :) mi volt a probléma vele?
 
...

A következő verzióm ezt takarta:

Külső szűrő: EHEIM 2011
Aljzat: JBL Manado
Tápalaj: JBL Aqua Basis Plus
Világítás: 4X3W GU10 60smd/izzó 6000Kelvin, majd idővel 2X18W 6500K power compact
Tápozás: ProFito, később Green Aqua Macro pluszba adagolva, de ettől egyből megjelent az alga, így azóta is csak leledzik a szekrényben
CO2: élesztős üveg diffúzorral+EasyCarbo, majd idővel házi készítésű belső reaktor
Fűtő, levegőztető: nincs

Növények: Heteranthera Zosterifolia, Hydrocotyle sp. Japan, Hydrocotile Verticillata, Parvula mini

2013.04.03.

a1_2013_6_9_5f5dnler2t.jpg


2013.04.19.

a1_2013_6_9_f06iiai5h7.jpg



2013.05.13.
(A JET kiömlő esőztetővé alakítva)

a1_2013_6_9_8za7e75btd.jpg



A sok tanulólecke után pedig úgy döntöttem mindenképp maradok a low-tech szintnél a jövőben is.
Jelenlegi puritán felállásom ami pár napja indult:

Külső szűrő: EHEIM 2011 (kerámiagyűrű, szivacs, siporax) + ideiglenesen egy kosz gyűjtő belső szűrő, esőztetős megoldás a befolyó ágnál
Aljzat: apróbb szemcséjű kvarchomok (a Manadotól mindenképp szabadulni akartam, mert elmondhatatlanul ronda színe van...) A front résznél megemeltem rendesen a talajt, és hátrafelé ejt mindenhol, így valamivel kompenzálnom kellett az ebből adódó nagy felületet, így Manadoból szórtam egy csíkot előre és a szűrő csöves oldalra is.Idővel még akarok rajta finomítani, de még az sem biztos ez marad a végső terv.
Táptalaj: nincs, JBL tápgolyók vannak lenyomkodva
Világítás: egyenlőre ideiglenes, mert az új még nem ért ide, de az 2X14W E27-s 6500K-s izzó lesz
Tápozás: ProFito (egyenlőre még minimális adagolás)
CO2: élesztős külső reaktorral+EasyCarbo
Fűtő, levegőztető: nincs
Mozgó, létező, élő dolgok nincsenek és nem is lesznek.

Növények: Sagittaria Filiformis, Tigris lótusz, Valisneria


a1_2013_6_9_9o3gkncp99.jpg


A reaktor gyárilag egy AquaNova Nco2-3 belső változat lenne, de rá ragasztottam a tetejét és az alját.

a1_2013_6_9_q1snsgc2s1.jpg



Jelenleg itt tartok, innen szeretném naplózni a történteket a továbbiakban.
 
Tegnap délután megérkezett az új világítás, így este össze is raktam gyorsan (2X14W E27-s 6500K).A mai eredmény növény részről orbitális bubizás volt.
 
Már másfél hete megy az akvárium szolídabb tápozással, eddig semmi probléma.Az összes Sagittaria már a harmadik-negyedik levelét hozza, a Valisneria stagnál, a Tigris lótusz szintén, de ma megjelent egy új hajtás a gumónál.Alga fronton sehol semmi (kop-kop), még barna alga sincs, pedig az akvárium napokig ment üresen teljesen feltöltve a növények beültetése előtt, így már két hetesnek mondható.Képet nemsokára rakok fel, bár nagy változás nem történt, növények bubiznak és elvannak mint a befőtt.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére