• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás 30L garnéla+

Seachem Prime :) nagyon gazdaságos az adagolas. A pihentetessel viszont a kloramint nem tavolitod el, ezért kell egy vizkezelo.
 
én egy egyszerű sera vízelőkészítőt használok (ilyen volt a helyi állatkereskedésben), az nem bántotta a se a halakat se a garnikat a másik aksiba se, és a kicsibe is azt szoktam tenni, szép tiszta a víz.
 
Én Aquatic Nature Aqua-San vízelőkészítőt használok a vegyes akváriumomban, amikben Yellow-Fire-k is vannak minden gond nélkül.

Szerk.: egy kis apróságot még észrevettem. Mielőtt bekerülnek a garnélák az akasztós szűrő beszívó ágára mindenképpen tegyél szivacsot, jó páran így tettünk.
1. A nélkül hipp-hopp beporszívózza majd a növendékeket.
2. Előszeretettel legelésznek majd a szivacson lévő "szemétből"
 
K
Én Aquatic Nature Aqua-San vízelőkészítőt használok a vegyes akváriumomban, amikben Yellow-Fire-k is vannak minden gond nélkül.

Szerk.: egy kis apróságot még észrevettem. Mielőtt bekerülnek a garnélák az akasztós szűrő beszívó ágára mindenképpen tegyél szivacsot, jó páran így tettünk.
1. A nélkül hipp-hopp beporszívózza majd a növendékeket.
2. Előszeretettel legelésznek majd a szivacson lévő "szemétből"

Köszönöm, igen rakok rá, csak addig nem akartam, amíg szükség van a kezdeti erőteljesbb szűrésre!
 
Ha nem előkészítésre használjátok, hanem "menet közben", akkor hogy adagoljátok a Seachem Prime-ot?

kösz

Tibó
 
Ha nem előkészítésre használjátok, hanem "menet közben", akkor hogy adagoljátok a Seachem Prime-ot?

kösz

Tibó


Mármint arra gondolsz, hogy az akit közvetlen csapvízzel töltöd fel, tehát nem hordó-vödör stb..., egyből slaggal bele, mert akkor legyen egy kevés víz az akiban és amiközben töltöd fel adagold hozzá.

B-verzió: működő akiban, tehát nem vízcserére gondolsz, akkor inkább Seachem Stability-t kell használni!
 
valaki valahol írta, hogy vízcseréknél is használja és kristálytiszta vízet lehet vele csinálni
 
valaki valahol írta, hogy vízcseréknél is használja és kristálytiszta vízet lehet vele csinálni

Nem igazán értem mit is akarsz, vízelőkészítésre egyértelmű, hogy használni kell. De a GA-shop-ban megkeresed és részletes termékleírást találsz róla.
 
Arra gondoltam, ha heti 50%-os vízcserét csinálok, akkor használjam-e az új vízhez vagy ne. Ennyi.
 
Arra gondoltam, ha heti 50%-os vízcserét csinálok, akkor használjam-e az új vízhez vagy ne. Ennyi.
Ha csapvízzel cserélsz akkor mindenképpen használj vízelőkészítőt. Az élőlények szempontjából pedig sokkal jobb lenne, ha pihentetnéd a vizet 1 napig a csere előtt.
 
Üdv Tibi.
Mindenképpen használj vízkezelőt rendszeresen.Sok gondtól megszabadulsz.
Tiszta vízhez meg ezt használd.Seachem Purigen - Kémiai szűrőanyag hálóban - 100ml Green Aqua
Értem, és akkor eMZé is ahogy mondta:

50% vízcsere, melynek 50%-a RO 50% 1 napos csapvíz. Seachem Prime-ot rakok bele, de a teljes vízre amit cserélek vagy csak a csapvízre?
A példa kedvéért van 40l-es akvárium, cserélek 20 liter vizet, 10l RO, 10l 1 napos csapvíz. Prime-ot mennyibe rakjak, 10l, 20l vagy a teljes 40l-be?

Kösz és ezután már ígérem világos lesz :D
 
Back
Oldal tetejére