• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás 30L garnéla+

Tibóka

Kertész szaki
Sziasztok,

Az első próbálkozásom olyan akváriummal, ahol a növényekre, nem csak mint dekorációra gondoltam. Sajnos (gondolom, mint minden kezdőt ebben a témában) az elején több kérdésem van, mint mielőtt kérdeztem, így inkább "csak" teszt jelleggel tekintek erre az aksira. Az akvárium lakói garnélák lesznek, így elsődleges az ő kényelmök.

Egy AquaEL 30-as shrimp set alap,

Méret: 29x29x36cm
Szűrő: HAQOS Flex-400-as külső szűrő, jelenleg aktív szén és kerámia töltettel (ez változni fog).
Világítás: a setben található 11w
Tápozás: Tropica Plant Growth Premium 3 nyomás / hét
CO2: Tropica Plant Growth system (spray, napi 100ml)
Talaj: ADA Amazonia kb 3 liter
Dekoráció: red moore gyökér, manten kő
Növényzet: Eleocharis parvila mini, Staurogyne repens TC (1-2 szál), Taxiphyllum sp. 'Spiky' fára kötözve és valami amiről sajnos nem tudom, hogy micsoda :) (nem volt, amit rendeltem és a GA-ban küldtek helyette valamit)

Az akvárium 2 hete üzemel, azóta került bele a szűrő és egy-két probléma (red moore penészedése, stb) után, most frissen takarítva kirakok róla pár még sajnos zavaros képet (ráadásul telefonnal :))

8158418998_554a213226_c.jpg


8158442694_f3201504c5_c.jpg


Köszi,

Tibor
 
Üdv!
Gondolom a Pogostemon helferi-re gondolsz. (rendelt növény helyett érkezett) mivel ez nincs a felsorolásodban, viszont az akiban benne van :)
(bal hátsó sarok) Amúgy nem rossz, várjuk a fejleményeket. :)
 
Üdv!
Gondolom a Pogostemon helferi-re gondolsz. (rendelt növény helyett érkezett) mivel ez nincs a felsorolásodban, viszont az akiban benne van :)
(bal hátsó sarok) Amúgy nem rossz, várjuk a fejleményeket. :)
Bizony! Köszönöm, amúgy kedvelem eddig, úgyhogy fel is írtam a listára a következőhöz :)
 
Szia!
Szép kis akvárium lesz ez. Tetszik a fa.
A bal hátsó sarokban Pogostemon helferi-t vélek felfedezni, egyik kedvenc növényem.
 
Szia!
Szép kis akvárium lesz ez. Tetszik a fa.
A bal hátsó sarokban Pogostemon helferi-t vélek felfedezni, egyik kedvenc növényem.
Köszönöm, a fa nekem is így tetszik, remélem a garnélák is szeretni fogják, bár kicsit aggódom, hogy a szűrést nagyon megfogja (mármint a vízáramot megtöri)
 
Szia!

Gratulálok az aksihoz!
Én is egy ilyen szettel próbálkozok most. Ne aggódj a penész alap dolog ilyenkor, kivéve persze hogy ha olyan szinten előkezeled a felhasználandó fát, hogy esélyt se adsz neki kialakulni. A penészt amúgy a garnélák is szívesen legelik, nem kell hozzá csiga:) Milyen garnélákat fogsz beletenni?
Nekem még a gyári szűrővel megy, meglepően jól dolgozik, igaz még csak növények vannak benne :) de nemsokára cserélve lesz egy eheim 2213ra.
 
Szia,gratula az akvariumhoz, nekem tetszik ;)
A pravulat jobban is szet lehetett volna ultetni, de igy is jo. ;)
Nekem is volt egy ilyen szettem, kiegeszitve meg egy ugyanolyan vilagitassal. :)
Küldve Tapatalk 2-ről
 
Szia!

Gratulálok az aksihoz!
Én is egy ilyen szettel próbálkozok most. Ne aggódj a penész alap dolog ilyenkor, kivéve persze hogy ha olyan szinten előkezeled a felhasználandó fát, hogy esélyt se adsz neki kialakulni. A penészt amúgy a garnélák is szívesen legelik, nem kell hozzá csiga:) Milyen garnélákat fogsz beletenni?
Nekem még a gyári szűrővel megy, meglepően jól dolgozik, igaz még csak növények vannak benne :) de nemsokára cserélve lesz egy eheim 2213ra.
Köszönöm! Ebbe Yellow Fire-ek mennek remélhetőleg 2-3 héten belül. Szeretném megvárni, mire beáll (erős ráhagyással)
 
Szia,gratula az akvariumhoz, nekem tetszik ;)
A pravulat jobban is szet lehetett volna ultetni, de igy is jo. ;)
Nekem is volt egy ilyen szettem, kiegeszitve meg egy ugyanolyan vilagitassal. :)
Küldve Tapatalk 2-ről
Köszönöm! A pravulat próbáltam külön, de ebbe a talajba nehézkes volt nekem (pláne, hogy ez volt az első ültetésem, bénáztam jobbra-balra, feltöltöttem az akváriumot félig, így nehezebb volt, stb...) a következő (ami remélem pár hónapon belül indulhat) már jobban oldafigyelek erre (is)
 
Ma reggeli állapot.



Sajnos nem vagyok megelégedve, mert a talaj még mindig szennyez (olyan, mintha a por és a penész keveredne és ilyen barnás taknyok lógnak mindenhonnan, a parvula miniken is + háttérben a növényen elkezdett megjelenni pöttyökben a barnaság. Valakinek valami ötlete? (a kép GERONIMO, telefon...)

 
Lehet hogy a fán lévő penész keveredik a talaj részecskéivel, nekem manadom van, jól átmostam, nekem nem volt ilyen, az alga is elkerült eddig. Csigák majd megeszik a penészt, de ahogy írtam már azt a garnélák is megoldották volna.
 
óvatosan, mikor vizet cserélsz, legyezgesd meg őket és vékony levegőztető csővel szívd le ezeket a trutyik dolgokat.
 
Lehet hogy a fán lévő penész keveredik a talaj részecskéivel, nekem manadom van, jól átmostam, nekem nem volt ilyen, az alga is elkerült eddig. Csigák majd megeszik a penészt, de ahogy írtam már azt a garnélák is megoldották volna.
ok, köszönöm, szerintem is valami hasonló lehet. most beleraktam két kölök almacsigát, meg 2 hét és jönnek a garnélák is (de nem tudom, hogy a yellow fire-ek csinálnak-e ilyen takarítást, vagy amanok kellenének...)
 
yellow fire is heteropoda, mint az RC, és ha azok takarítanak mint ha muszáj volna akkor szerintem az unokatesók is fognak. :)
 
mit javasoltok? garnélák a fő szempont, vagyis minden olyan jöhet, ami nem bántja őket, köszönöm
 
Back
Oldal tetejére