• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Zebra nano

manoka

Kertész szaki
Azt hiszem épp itt az ideje, hogy elkezdjem a naplómat, már csak azért is, hogy tanuljak a kritikákból, tanácsokból. Első lépésként a kis nano-t osztom meg veletek. Hát nem tökéletes, az már biztos, verseny akvárium nem lesz belőle ;) de valahol el kell kezdeni. Az is tény, hogy élő garnélákkal most foglalkozom először, eddig csak a tányéromon találkoztam velük.

Nos, amiből is áll ez a kis világ:
akvárium: wave box 30 (31x18x24)
világítás: DIY - 7000K-es LED csík 2 sorban (az első 20 napban 6 óra, most 8)
szűrés: Haqos flex 200 gyári dolgaival - folyamatban van egy külső szűrő beszerzése
talaj: JBL aqua basis plus, AD talaj
dekoráció: duna parti kavicsok 1-2 sziklás beütéssel, red moor ágak
tápozás: JBL ferropol - heti 1,25 ml
CO: Tropica system 60 - napi 40 ml

Növények: köszönet Tibinek a növényekért!
Hemianthus Micranthemoides
Hemianthus Callitrichoides - HC
Lindernia Rotundifolia
Eleocharis sp. Mini (TC)(pár szál itt-ott)
Microsorum pteropus 'narrow'

Meg pár darab a nagy akváriumból:
Rotala rotundifolia
Hydrocotyle tripartita japan
Taxiphyllum barbieri (TC)

Állatok:
Indián zebra - reméljük

2012.11.27-én lett indítva, beüzemelve. A Tropica app-ját használva lett a világítás és a többi is betervezve. Kb 1,5 hétig üresen járt az akvárium, aztán áttettem 2 RC-t próbaképp, hogy milyen a hangulat benne, végül visszatértek a saját helyükre, és bekerült pár darab indián zebra... vagy legalábbis azt hiszem. Még kérdéses, hogy igazából kik is ők...
A szűrés nem fog így maradni. Tervezek egy EHEIM szűrőt, de mivel kicsi az akvárium, ezért nem gondolkodom nagyban... Eheim Classic széria egyenlőre, amivel szemezek, belőle is a legkisebb (2211) és kipótolnám EHEIM substrat pro-val... A szűrőt nem szeretem elfojtani, tomboljon csak, az a dolga, de egy ilyen kicsi térben inkább csak zűrzavart okozna szerintem... Meg nekem az is fontos, hogy mennyit fogyaszt a ketyere, csendes is legyen, és jól is működjön... nem is akarok sokat... ;)
CO-t is szeretném idővel automatizálni, helyet sem foglalna sokat odabent...de egyenlőre, hogy ezt betanuljam szerintem elég lesz.
Tápozás biztos, hogy kevés, de előbb elhasználnám a megmaradt Ferropol-t és esetleg még menne mellé nano ferropol 24... nem szeretném azért agyon tápozni a vizet, már csak azért sem, mert kis helyről van szó, sajnos nem mindig van időm "percre pontosan" karbantartani, nem lenne jó, ha szegények ezért feldobnák a talpukat... Erősen gyanús, hogy idővel a GA csomag landol itt is.

Elrendezés:
Hát el kéne még némi tudás a dologhoz... mohát mindenképpen szerettem volna bele rakni, így jött a kimaradt red moor ágak, kimondottan köveket - olyat, ami biztonságos is lenne - nem találtam, így lett belőle a kavics, kő nem is tudom mi. A nagyobb egész jól néz ki, elég sziklás beütése van - nekem legalábbis. Lehet a kisebbet ki kéne paterolni, és valami nagyobbat felkutatni, és ha már moha akkor arra ragasztani, rögzíteni... Bár így sem rossz, csak nincs nagyon benne természetesség, ha ránézek inkább valami görcsös próbálkozást látok...
És a képek, a többi az albumban:
Picasa Web Albums - Mooo - Zebra nano

szárazon:


feltöltve 2-3 naposan:


És az egyik lakó az első körből:


végül az elkészült LED csíkos pilács a csíkosak fölé:



Alga itt-ott fellelhető, de inkább csak a hozott növényeken. Azt szívesen eszegetik a garnélák. A növények, ha lassan is de növögetnek, a HC a vártakkal ellentétben jól érzi magát egyenlőre legalábbis, megjelentek a pici élénk zöld friss levelek, hajtások...

És akkor valahol itt tartok jelenleg. Szívesen fogadok bármilyen kritikát, tanácsot, fejmosást, bármit amiből tanulhatok :)
 
Szia Manoka :)
Aranyos kis nanot raktál össze. :) Kezdésnek nem rossz. ;)
A garnéla valóban az amire gondoltál, ha jól látom. Kevésbé ismert neve a Babaulti stripes.
Én egy kicsit előrébb helyeztem volna el a fákat, ha a Rotundifolia megerősödik egy kicsit elfogja nyomni a mohás faágat. Az EHEIM valóban jó választás, de megfontolnám, hogy a 2211-et válasszam e. Lehet majd később szeretnél egy kicsit nagyobb akváriumot, mondjuk 30-40 litereset, és oda meg már kicsi lenne. A 2213 meg felforgatná az akváriumot, de hát mégiscsak 4 ezer Ft különbség van köztük, és ha már a nagyját kifizeted.... Nehéz ügy :) Ha tuti ekkora akváriumnál maradnál még jó sokáig akkor 2211.
A LED világításról lehetne egy kicsit többet tudni? :)
 
Köszönöm uraim, jól esik. :)
Nos, igen a fa, az ami itthon volt, abból gazdálkodtam, de nem is lenne rajta hangsúly, inkább a mohán, ha majd belendül, de igazából nem tudom... Fő a magabiztosság :p Azért került oda amúgy, mert a kövekkel így tudtam megtámasztani... De lehet vagy ki kéne varázsolni onnan, vagy lecserélni és befizetni kicsit nagyobbra...
Egy nagyobb aki már van, egy 72 lötyis, itt is EHEIM dolgozik és nagyon meg vagyok vele elégedve, ezért maradtam ennél a termékcsaládnál. Így a 2211-es csak ezt az apróságot kavargatná. Úgy számoltam, hogy az elég lenne hozzá...
LED... a fórumon olvastam, hogy valaki egy szál u profilt használt... én is így tettem, csak két szálból és így két sorban ragasztott, vízhatlan LED csík adja a fényt, hideg fényű, 7000k-es. Egy 12V táp adja a kakaót, és egy analóg legolcsóbb időzítő kapcsolgat helyettem.
 
Nem kell kivenni a fát, rakjál még bele :) A kövekre kötöznék egy kis mohát ;)
A másik akváriumnak is nyitsz naplót? :)
 
Hát akkor tervezés alá vonom a dolgot... :)
A nagy is indítva lesz előbb-utóbb, még azon is van mit finomítani...;)
 
Sziasztok!

Az ünnepekre való tekintettel az akvarisztikát lecseréltem a konyhára és ott töltöttem a napjaimat...
Majd két ünnep között, ellátogattam a srácokhoz Törökbálintra, hogy biztosra menjek a szűrő ügyében, így már az új rendszer ügyködik a mini üvegvilág mellett... Szóval a kis akasztósat lecseréltem egy EHEIM 2211-re... hát mit ne mondjak, biztosra vettem, hogy az a kis akasztós nem a legjobb, de most így látni, azért nem semmi... eltűnt a vízből az a sok apró, keringő "szemét" (olyan, mint a porszemek). Az is igaz, hogy a talajt kissé átrendezte és a HC, ami egyébként szép kis gyökereket hozott, azt szépen kimosta... Rajta vagyok az ügyön, hogy visszavarázsoljam, de egyenlőre hanyagolom... benyeltem valamit, nem akarnám ráragasztani a garnikra, ki tudja, nem-e jut be így a vízbe, hogy nyakig benne turkálok...



Jobb elől és hátul szépen átalakította a dolgokat..
Egy ideig elkezdtek sárgulni a HC új hajtásai, elveszett a remény, hogy megmarad, de aztán abbahagyta, magához tért, és most már szépen alakul... Igaz, kapott egy kis micro-t is...
Nagyon szépen magára találtak a többi növények is. Bár a Rotala régebbi levelei elkapott néhány szál algát...



Sajnos a Hydrocotyle japan néhány levele is úgy döntött ő inkább az ősz színeihez vonzódik, nem szép zöldhöz...



Hogy bekerüljön néhány ágacska még egy kis mohával vagy anélkül, arról még nem mondtam le... még mindig tervezés alatt van a dolog... Meg kell még találni az igazit...

A szűrő az indításra kapott easystart-ot, az első napon, a 7.-en és a majd a 14.-en is, ahogy a papirusz mondja rajta...
A szét túrt talajra a megoldást, majd az esőztető fogja adni, remélem el van ez így még egy hétig...
Közben feltűnt, hogy számolni sem sikerült nagyon az utóbbi időben, a tápot a növényekre 5l-re számoltam a 10 helyett, és csak azt a mennyiséget kapta... de megnöveltem az adagot a JBL - 2.5ml hetente és kap 2-3 naponta Green Aqua Macro-t 1ml... Ha elfogyott a JBL veszek egy kicsi GA csomagot az aksira... CO-t egy hónapja nyomom nekik, változást nem látok rajtuk, bubizást végképp, lehet nem is fognak... A világítás előtt 1 - másfél órával kap egy 40ml-s adagot, ahogy a doboz írja, többet nem nagyon merek...
Azért akadt egy szomorú eset így az ünnepekre.... a 6 fős csíkos csapatból 3 nőstény maradt... 2-en elpusztultak, egy pedig úgy döntött inkább velem jönne ünnepelni csak elfelejtett időben szólni... szegénykémre az akvárium mellett találtam rá, már teljesen kiszáradt állapotban... :cry:
Ő volt az egyetlen hím...
Szerencsére azért nem hagyott nagy űrt maga után, két nappal később a két nagyobb nőstény már petésen kereste a kaját... most még levegőt se merek venni mellettük, nehogy eldobálják a "piciket"... jelenleg kb. 2 hetesek +- 1-2 nap, remélem kibírják azt az 1-2 hetet még, a kicsik pedig erőre kapnak és megmaradnak...
Most azon is agyalok mit kéne a szűrő végére húzni, hogy ne szívja fel őket, szerintem az a szivacs, ami rajta van nem elég sűrű...





És a többi kép a linken:
Picasa Web Albums - Mooo - Zebra nano

Szóval valahol itt tartok. :)
 
Ah, eszembe jutott még valami.
Az akváriumba bekerült még 2 amano, hogy segítsenek kicsit a rendrakásban, nem fognak gondot okozni, ha a picik megjelennek? Vagy valami specko kaját kéne bevetnem?
 
Szia Móni!

Szerencsére azért nem hagyott nagy űrt maga után, két nappal később a két nagyobb nőstény már petésen kereste a kaját... most még levegőt se merek venni mellettük, nehogy eldobálják a "piciket"... jelenleg kb. 2 hetesek +- 1-2 nap, remélem kibírják azt az 1-2 hetet még, a kicsik pedig erőre kapnak és megmaradnak...
Most azon is agyalok mit kéne a szűrő végére húzni, hogy ne szívja fel őket, szerintem az a szivacs, ami rajta van nem elég sűrű...





Ah, eszembe jutott még valami.
Az akváriumba bekerült még 2 amano, hogy segítsenek kicsit a rendrakásban, nem fognak gondot okozni, ha a picik megjelennek? Vagy valami specko kaját kéne bevetnem?

Szerintem lesz garnélád bőven!
Hasonló képen jártam évekkel ez előtt Rc-kel 10-ből 4 nőstény maradt, majd 4 hónap múlva már 80 garnéla volt a 15 literben!
A szivacs elég kell hogy legyen, ha mégis bejutnak, akkor szűrő takarításkor kiszeded (azért a töredéke sem megy be a szaporulatnak)!
Olyan apró dolgokon nevelkednek, hogy a felnőttek etetésével nincs összefüggésben a növekedésük.
Ha még is szeretnéd külön etetni őket, akkor természetesen vannak speciális por alapú nevelő tápok.


A.ttila
 
Szia A.ttila!

Köszönöm a megnyugtató választ, csak azért a kis ördög nem alszik, én meg aggódós vagyok ;). Leginkább addig, amíg bele nem jövök és minden megy a magam útján...

Hát kíváncsi vagyok hogyan alakulnak a dolgok a továbbiakban... Tegnaphoz képest csak annyi változott (mert miért is ne), hogy a HC egy új fajta életmódot próbál ki és úszó növény lett belőle, bár most fenn akadt a mohán, aminek a garnélák örülnek a legjobban, imádnak benne mazsolázni :)
 
Sziasztok!

Gondoltam egy kis helyzetjelentést teszek, lehessen okulni a dolgaimból.
Megtanultam első lépésként a szekrény tetejére növényt nem rakunk... Kb.180centi magasból hullott alá a futókám, esését csillapította az útjába eső gyompálma, aki egy polcon növekedett, a nano fölött... áldom az eszem, hogy úgy döntöttem korábban a polc alá jól fog passzolni a mini üvegvilág és ott biztonságban lesz... azért 5 centire az üvegtől állt meg a landoló növényes. (Pedig nem kapott leszállási engedélyt... :banghead: ) Hogy miként történt eme remekbe szabott akció... őőőő... azt hiszem nem ecsetelem :oops::censored: Hm, azért a virág visszakerült a kiinduló pontra...
Azt hiszem ez kellő sokkot okozott szegény garniknak, bár szépen tartották magukat.
3 nappal később gondoltam mivel jól vannak, nagyon illene már egy vízcsere (többek között), nem is merek utána számolni mikor volt utoljára. Csendben megjegyzem azért a szűrő tökéletesen teszi a dolgát, gyönyörű tiszta volt a víz. Szóval feles vízcsere, az újat szokásomhoz híven már jóval korábban kezeltem, majd a szokásos bacicsapatot is kikészítettem (arról azért nem feledkeztem meg), a szűrő vége megkapta az esőztetőt, mert egyre több HC keringet körbe-körbe, veszélyes volt, hogy a táptalaj lesz a következő. Az elszabadult apróságok egyébként szép kis gyökereket eresztettek már, sok szép új levélkével, ezeket helyre raktam, algát lenyaltam körbe mindenhol. Minden "csacsi ragyi", akkor jöjjön a legszebb. Pár napja elmentünk a GA-ba, hogy többek között a múltkor ügyesen megvett szűrő mellé, az elmaradt elzáró csapok is meglegyenek. Na igen, most eljött az ideje is, hogy helyére kerüljön. Olyan frankón erős vagyok, hogy bár szépen helyre raktam mindent, a műanyag csavaros részt naná, hogy véletlenül túlhúztam, a műanyag csővel együtt forgott körbe-körbe, persze nekem az is sikerült, hogy mind e-közben folyjon orrán-száján a víz... mázli, hogy a fürdőkádban ellenőriztem a rutin munkát, nem a szőnyeget mostam ki.... Gondoltam ügyes vagyok, ezt én sec-pec megcsinálom, persze nem sikerült. Így délután 4-5 körül tudomásul vettem, hogy ott marad a kádban, párom erős kezei fogják ezt a gondot megoldani. Este 8 körül meg is lett oldva a dolog...
Szűrő be, bacik be.
No, igen. Úgy gondolom ez sok volt a garniknak. Túl sokáig állhatott a szűrő... Reggelre hiába kerestem a csapatot, feltűnő volt, hogy a megmaradt három zebra nagyon bátran jön-megy... bárhogy is kerestem, a 2 amano sehol sem volt... Vajh' hol találtam meg őket? :cry:
Egyet az ágy alatt, a másikat a szoba ajtóban... Nem tudom miért jó éjjel akciózni és miért nem akkor, amikor nappal van és látom őket... ?
Persze, hogy teljes legyen a nap, délutánra a mamik már nem voltak petések... Jobban mondva az egyik mami még 2-3 darabot hordoz... Nem hinném, hogy kicsiket eresztettek volna el... Végső elkeseredésemben, mivel már nincs mit vesztenem, a tegnapi nap folyamán a már 2 hete ázott gyökeret elkészítettem, bevontam mohával és bevarázsoltam a csapathoz... A vízcsere óta elég bágyadtak, nem nagyon jönnek mennek, mint korábban, inkább csak elvannak.
Lehet kéne még egy feles vízcsere?
Mértem egy pH-t, meg keménységet előtte-utána... (vízcsere előtt és után) Hát vagy a neptun szerek ennyire rosszak, vagy semmi gond ilyen szempontból. Jobban mondva mindig ugyanazt mérik. Ph 7.5 de inkább 8, Összkem.: 13, karbonát kem.: 9.(Érdekességként, ezek az adatok vannak mérve a sima csapvízre és az egyhetes akvárium vízre is... szerintem ez nem jó mérés...)
Azt hiszem kéne még NH3/NH4 és NO2 mérés is... esetleg egy NO3?
Alga fronton baráti a helyzet, semmi vészes némi fonalas egyed, meg zöld pont, amit pont sikerült eltávolítani... a többi belefér...

Dióhéjban ennyi... Így sikerült elfogyasztanom 3 nap alatt a csapatot :mad: :(
Már várom a februárt. Remélem kapok majd zebra utánpótlást...
 
Sziasztok!

A sok sokk után az egyik mama 3-4 petét megtartott, aztán szépen elengedte őket, a tegnapi szokásos heti karbantartáskor vettem észre, hogy 2 apróság száguldozik az orrom előtt...és még csíkos is :)

P1520152.JPG


P1520164.JPG


Persze nem fenékig tejfel az élet, nem tudni, hogyan de bekerült ez meg az még. Pici garnéláknak tűnő valamik, 1-2 darab volt idáig, fehér, lefotózni számomra lehetetlen, meg 2-3 kukac féle, akik planária és társaira emlékeztetnek, annyi különbséggel, hogy küzdött a víz felszíne felé...
P1520151.JPG


Meg persze a jó öreg alga is jelen van:

P1520168.JPG


A moha levelein, és a Rotala-n is, az inkább szálas, ez inkább szőrös.
A Lindernia sajnos teljesen kipusztult. Hozta az új hajtásokat, meg a gyökeret és alatta teljesen szétmállott, akárhányszor levágtam ezt a részt úgy terjedt felfelé... a végén semmi nem maradt belőle. :(
Erős a gyanúm, hogy ennek is a LED az oka, és ahogy Nigro is mondta, valószínű nincs benne olyan színspektrum, ami kéne ezeknek a növényeknek. Szóval tervezés alatt van egy komolyabb nano lámpa beszerzése.
Na meg lassan egy komolyabb CO is beszerzésre kerül... 0,5 kiló biztos elég alá egy időre.
Szóval a tervek készen, a megvalósítás úton... csak bírjuk az algák komolyabb támadását! ;)

Picasa Web Albums - Mooo - Zebra nano
 
Sziasztok!

Eléggé elhanyagoltam a naplóimat, és sajnos az akvákat is... öröm az ürömben, hogy újra dolgozom és ott ahol mindig is imádtam a munkámat szóval, most megengedtem magamnak egy kis lazaságot...
Sajnos a kis nano ellenem fordult... nem tudtam féken tartani az alga hadjáratot. A vízcserék hetente 70%, jbl tápja, meg Green Aqua Macro és volt a harangos co2.... nos a co2-t kiszedtem, ennek hatására az alga nem nőtt tovább, de elég ramaty... 13watt virít a víz felett, szóval nem nagyon lehet hanyagolni a palackot mindenesetre most így marad, várom a fizut, amiből új helyre költözik az apróság, és kap idővel normális co2 szettet, valami aprót....
Gondolom az sem volt egy nagy ötlet, hogy kevertem a két tápot, csak nem akartam, hogy kárba vesszen, viszont csak jbl-t adva 2 hét után kiabálnak a növények a hiányok miatt...
a szűrőt Viktor tanácsára kissé visszafogom, egy kis fizikázás után arra jutottam, hogy a szívóágat folytom, nem pedig a kimenőt... úgye jól gondoltam? meg aztán szét is lett kapva, ami tele volt apróságokkal miközben azt hittem, hogy nincs, csak eldobta a nőstény a petéket... hát nem.... kimazsoláztam őket, és beraktam a többiekhez... azt hiszem hiba volt, az első egy hétben még megvoltak, most már nem látok egyet sem... sajnos elhullás is volt köztük, meg a már meglévő 1-2 apróság is szépen felcseperedett, így a csapat nem szaporodik, csak állandó...
most a nagy kapkodásban kaptak átmenetileg egy rc csapatot, pici srácokat és 3 zöldsávost, így kissé kerekebb lett a társaság.
kaptak 3 db tobozt is, gondolom evvel még nem adagoltam túl őket... aztán ha végre egy kis lélegzetvételhez jutok, akkor kap egy teljes pucolást az akva, szét válogatom a bandát is... (de jó lesz), és új lappal fog indulni...
hát ez van akkor ha az ember nem figyel oda eléggé... cöh
és akkor néhány elrettentés...

P1520653.JPG


P1520654.JPG


P1520655.JPG


P1520661.JPG


A többi sztár fotó megtekinthető itten:
Picasa Web Albums - Mooo - Zebra nano
 
a szívóágat folytom, nem pedig a kimenőt... úgye jól gondoltam?
A kimenőt kellene inkább fojtani.
A növényeket meg alaposan meg kéne nyírni és csak az egészségeseket bent hagyni / visszaültetni.
Gratu az álláshoz;)
 
a szűrőt Viktor tanácsára kissé visszafogom, egy kis fizikázás után arra jutottam, hogy a szívóágat folytom, nem pedig a kimenőt... úgye jól gondoltam?

ha jól tudom, csak a nyomóágat szabad fojtani. a szívóág fojtásával a kavitáció hamar megeszi a rotort.
 
(atya-gatya, micsoda helyesírási hibák :eek:, elnézést értük!!)
Köszönöm, már nagyon hiányzott! :) (Azé' nem fenékig tejfel a helyzet, már két utas panaszolta, hogy kijárna nekem egy alapos verés, amiért a szüleim nem tanítottak meg egy-két dologra... :D sebaj...)
Szóval akkor azt a részt kell fojtani, ami az akvába megy igaz? Akkor ezek szerint rosszul csináltam, remélem azért nem nyírtam ki evvel a szerkezetet....
A növényzet egy részét kiszedtem, a nagyon csúnyákat talajnál elvágtam, a mohát szinte teljesen leszedtem a fáról, csak foszlányok maradtak, hátha beindul... HC-t egyenlőre nem bántottam, mert neki indult nagyon, így csak kisebb kupacokat szedtem ki, ami már nagyon fátyolos volt... az üvegre egy alapos tatarozás ráférne, de nem nagyon férek hozzá... szóval maradnak a vízcserék, tápozás szigorúan csak egyfajta GA táppal, meg carbo picit... és egyenlőre ez a helyzet... igyekszem előszedni a régi képeket, csináltam azért néhányat és felrakom, mert tulajdonképpen szépen alakult már... a HC, ha nem kapott volna plusz társaságot, akkor már rég gyep lenne... és még szép is lenne... na majd az lesz, csak legyen vége ennek a diliháznak végre :D
 
Ja, amit kérdezni szerettem volna, hogy ha a kimenőt fojtom, akkor nem fogja nagyon szétnyomni a nyomás a szűrőházat? Mert én ez alapján gondoltam, hogy akkor a víz szívását kell visszafognom, mert a nyomás szétcincálja a "dobozt" ... egy classsic 2211-esről van szó, amit egyébként imádok, nagyon meg vagyok vele elégedve, csendes, teszi a dolgát, és szerintem, egy ekkora üveghez nem is kellene nagyobb... nem hinném, hogy köze lenne az algásodáshoz, mert a nagyban ugyanezek a tünetek tombolnak, csak egyenlőre kisebb mennyiségben...
Rajta vagyok az ügyön, hogy ezt is megosszam Veletek. :D
 
Szót fogadtam, a megfelelő részt elfojtottam, a tápozáson is változtattam. Az alga minimálisan de van még itt-ott. Viszont volt1 hét, amikor huzamosan meleg volt a lakásban, a kis apróságnak fel is ment hőmérője rendesen, 29 fok-ra, nem tudom, hogy sikerült :confused:... meg is lett az eredménye, a HC megsárgult, megszökött, és végül feladta magát... A többi is nehezen viselte a dolgot. Most viseletes, de előtte még készült 1-2 elfogadható kép is:

Nyírás előtt:
P1520443.JPG


És utána:
P1520447.JPG


A meleg elkerülésére lekészült a terv.
Kap új helyet, viszonylag huzatos részen (egy oldalon van az összes ablak, nem lehet komoly huzatot csinálni :( ) , a lakás alaphangon 25fokos, panel rengeteg.
Kinéztem egy ventit is, akaszthatós, kipróbálom milyen lesz, beválik-e... Ista féle fajta.
És ha már új helyre megy, akkor kap egy új berendezést is, alapos suvickot, új világot... Egyenlőre nem tervezek neki co2-t, de a helyét kialakítottam a szekrényben, magamat ismerve, ha mást nem is, úgy is beszerzek egy mini rendszert a tropica színeiben. Azt olvastam, egy 10l-ben elpöföghet éjjel-nappal, majd max kap hozzá pici oxigént is, már arra is megy a tervezés...
Szóval pörögnek a tervek, lehet már indítani is kéne a naplót, hogy gyűjtsem a kritikákat, tippeket, véleményeket, mire is jutottam...
egyenlőre a rajzok, vázlatok készülnek melóhelyen, amikor van kis időm, zsibbadt agyam lazítására :D
 
Back
Oldal tetejére